Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moon__

Kto bierze ślub w sierpniu 2009 ?

Polecane posty

Cześć dziewczynki w końcu doczytałam te kilka stron. Witam nowe koleżanki. Gratuluję zdanych egzaminów i zaliczonych sesji ja warunek i jeden egzamin mam do przodu jeszcze czekam na wynik z jednego i w sobotę mam ostatni najgorszy egzamin i brak czasu na naukę. Solenizantką przesyłam spóźnione ale serdeczne życzenia, żyjcie więcej jak 100 lat. Trochę spraw pozałatwialiśmy w tamtym tygodniu, ale po kolei. W czwartek w Boże Ciało pojechaliśmy z zaproszeniami pod Łódź a tam jedna para nie przyjdzie bo mają w tym czasie urlop i są nad morzem, a druga para pod znakiem zapytania- ciąża zagrożona 4 miesiąc ale ja ich rozumiem. W sobotę mieliśmy wesele brata Piotrka i w piątek przygotowywaliśmy z nimi salę ale to męczące już mniej więcej wiem co nas czeka. Jeszcze się pokłóciłam z Piotrkiem bo pompował balony sprężarką i jeden był dziurawy i pękł i kawałek balonu wpadł mi w oko a później dobre balony pompował aż pękały. Impreza udana wytańczyłam się za dwa miesiące. W poniedziałek załatwiliśmy ciasta i tort u jednej Pani za blachę dużą płacimy 50-60 zł a tort 3-piętrowy 250zł nie dajemy składników wszystko w cenie a piecze pyszne ciasta. Umówiłam się z fryzjerką i makijażystką, dowiadywaliśmy się o kwiaty i wiązanki dla młodej od 100zł a dla starszej od 50. Następnego dnia miałam być w pracy ale brat Piotrka dopiero we wtorek chciał robić zdjęcia w plenerze a Piotrek był za starszego więc chciałam urlop na żądanie i kierownik mi powiedział żebym nie brała że na którą przyjadę to będę w pracy a zastępca (moja starsza na ślubie) chciała żebym wzięła ten urlop i ja też tak wolałam i w końcu do pracy nie zdążyłam dojechać tylko się wkurzyłam następnego dnia moja koleżanka zrobiła mi awanturę jaka ja jestem chamska itp. i oddała mi zaproszenie. I teraz szukam starszej. Co do papierosów to wczoraj zapaliłam jednego dla towarzystwa, bo nie palę, i mój Piotrek się na mnie pogniewał i prosi żebym mu obiecała że dopóki będziemy razem to że nie zapalę więcej. To chyba wszystko co działo się u mnie. Wracam do nauki pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia powiem Ci,że dużo płacisz za tort,my też zamawiamy u takiej pani,która piecze,i za ciasta płacimy 40zł,za serniki 45zł a za tort trzypiętrowy 80zł+30zł za paterę. Co do wyjazdu to zmieniła nam się koncepcja i chyba pojedziemy z Triady na 2 tygodnie,7+7 do Grecji :) w pierwszym tygodniu poleniuchujemy,a w drugim pozwiedzamy. Ja byłam w Grecji kiedyś na obozie,ale szczerze to niewiele pamiętam z tego zwiedzania :D mój Piotrek nie był,więc sobie nadrobimy zaległości. Powiem wam,że bardziej się nie mogę doczekać tego wyjazdu,niż samego ślubu, chciałabym mieć już ślub za sobą. Marcia gratulacje egzaminów i powodzenia w kolejnych. My na szczęście sali nie musimy dekorować,jeszcze by mi tego brakowało dzień przed ślubem,musimy tylko pojechać i poustawiać karteczki gdzie kto siedzi. miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joostynka Widzę, że u Ciebie plany wakacyjne też co chwila się zmieniają jak u mnie. Tez nie mogę się doczekać bardziej wyjazdu niż wesela. A tak poza tym to znalazłam taką podświetlaną figurkę \"na tort\". Nawet są tańsze, niż w firmie, w której zmawiam podświetlane patery. http://www.allegro.pl/item666159192_nowosc_podswietlane_podziekowania.html Zastanawiam się czy wziąć gołębie czy serce, ale chyba wezmę gołębie ze złotym światełkiem. Będą tam nasze imiona i data ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ja podobni jak kolezanka płace 60 zł za blachę ciasta i wsumie z 3-piętrowym tortem ale niestety bez ciasteczek zapłacę 500 zł u pani która w domu piecze ciasta, niestety zadna cukiernia nie chce mi wypożyczyć metalowego stelaża pod tort i juz zaczyna mnie to troche denerwować bo jakby na to nie patrzeć to jest dodatowy zysk dla takiej cukierni. Jak tak czytam o waszych planach na podróż poślubną to też już się nie mogę doczekać żebyśmy coś zarezerwowali, ale chyba poczekamy na jakiś last minute. Marzy mi się Dominikana ale jest strasznie drogaaaaaaaa!!!!! wię c chyba wylądujemy w Hiszpani albo Chorwacji bo mamy oboje po 1,5 tyg urlopu po ślubie 22.08.2009 . Dzisiaj odebraliśmy akty chrztu z za 2 tyg. w poniedziłaek idziemy spisać protokół, bo mój narzeczony stwierdził, że może lepiej będzie jak sie wszystkich modlitw na pamięć nauczy w razie gdyby ksiądz chciał go spytać:) buhahaha normalnie:) Tak się zastanawiam czy kasę dla księdza daje się piodczas spiyswania protokołu i w ogóle ile dać do tej koperty???? pozsdrawiam i życzę miłego wieczorku Figurki dalej nie zamówiłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodać, że żeby zdobyć aplikację do sukni którą sobie wybrałam w salonie ale szyje mi krawcowa to muszę jechać albo do W-wy albo do łodzi a ja jestem z Jastrzębia i to kawał drogi, chyba się załamię bo to bardzo ważne, bez tego będzie lipa totalna, a moja krawcowa najzwyczajniej w świecie nie ma czasu i powiedziała, że niestety sama muszę kupić. 30 czerwca pierwsza przymiarka a ja aplikacji nie mam, a taka sliczna jest w orginale jakby z koronki ale na ntym przyszyte sa srebrne kamienie w różnych kształtach i takie wzorki z tego wychodzą. normalnie załamka............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agati ja dopłacam 30zł i dostaję swoją własną paterę. zaraz uciekam na zakupy :) miłego dnia :) ale pogoda do kitu... ciumek :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no laski,moja mama kupiła sobie sukienkę,jest super :) wygląda w niej jak 30-stka :D najlepiej wyglądała jak mierzyła ją na bazarku i miała ubrane adidasy... hehehe ale w domu już we właściwych butach wygląda super :) ja też miałam kupować kieckę na wesele,na które idziemy 22.08.ale pójdę jednak w tej,która mam z wesela siostry,a kupię sobie tylko buty. szkoda mi kasy. kochane u mnie już 4 sobotę z rzędu leje i jest zimno... współczuję parom biorącym ślub... oby sierpień był lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! My idziemy tylko raz do spowiedzi, 2 dni przed ślubem...Już uzgodniliśmy to z Księdzem :) Dagaa wcale Ci się nie dziwię, że się zdenerwowałaś....Szczerze..to mogli coś innego wymyślić...Niestety przykre jest, że aż tyle osób odmawia... Marcia a jak tam u Was z tą poradnią??? Zapisaliście się wreszcie? Gratuluję zdania egzaminów! Pewnie ten dzisiejszy też masz do przodu! agati22 my pieniążki zapłaciliśmy Księdzu gdy spisywaliśmy protokół...chcieliśmy mieć już to z głowy. Daliśmy 450 zł. Organistce mamy zapłacić osobno... A moja mamuśka chyba przyjedzie do nas na zakupy...może wreszcie jej się coś bardzo spodoba i kupi :) My byliśmy dzisiaj w centrum handlowym i narereszcie znalazłam bieliznę! Nie kupiłam jej bo była straszliwa kolejka do kasy, ludzi tłum bo akurat rozpoczęły się wyprzedaże. Kupię w poniedziałek :) Od paru dni intensywnie szukamy prezenów dla rodziców. Kupimy chyba kosze ze słodyczami, alkoholem, kawą itp. :) Miłego wieczorku!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My będziemy dawać księdzu pieniądze jak zaniesiemy z powrotem zapowiedzi ode mnie z kościoła.Dajemy 300zł. Do tego organista 100zł,kościelny 100zł,skrzypek 100zł. Dla mam kupiliśmy na allegro podziękowania http://www.allegro.pl/item651012253_podziekowania_dla_rodzicow_statuetka_ramka.html do tego im damy kwiaty i zaprosimy na obiad do restauracji,bo nie robimy podziękowań podczas wesela. Do ubrania brakuje mi jeszcze majteczek i rajstop. Na razie mi się nie chce szukać,zresztą nie powinno być z tym problemu. Wczoraj przymierzyłam buty i mi się wydają strasznie wąskie,muszę trochę w nich pochodzić po domu,żeby się rozeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Kobitki 🌼 U mnie się posypało na maxa :( ;( Rozmawiałam dziś z moim promotorem okazuje się że termin obrony wyznaczył na 3 lipca ..... Ja dopiero w środę moge jechać do dziekanatu oddać prace bo mam urlop ............ Ale kobita w dziekanacie powiedziała mi że nawet jak oddam w poniedziałek to nie załapie się na obrone na 3 lipca....:( Potem profesor musi wyjechać za granicę i nie widomo czy przyjedzie do 17 lipca ............. a 17 lipca to ostatni dzien obroń bo potem (jak to ujeła ci....a w dziekanacie) mają urlop ;( Więc obrona będzie we wrześniu ............. No ja chyba zwariuje ! Załamałam się bo nie wyobraźam sobie czekać 3 miechy :( Chce to już mieć z głowy ;( Jak sie dowiedziałam tak dostałam biegunkę z nerwów że latam jak wariatka do W-C :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka my też myślimy o tych ramkach...Jak długo czekaliście na nie?( No chyba, że nadal czekacie... ) Pytam, bo czas realizacji mnie trochę przeraża :P stąd też nasze niezdecydowanie ;) Ale są bardzo ładne :) A mogę zapytać, które wybraliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńko to rzeczywiście nieciekawie :( Domyślam się jak się czujesz w tym momencie :( Wiem, że najlepiej na świeżo iść i mieć to z głowy... :/ Może jednak jest jeszcze jakaś szansa??? Może da się tam kogoś przekonać??? Ehh tak to jest człowiek w życiu co rusz trafia na jakieś przeszkody :( Trzymaj się kochana i się nie przejmuj!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aicha nie martw się,jakoś to będzie!!!! nawet jeżeli będziesz musiała czekać do września,to dasz sobie radę!! trzymam kciuki ❤️ Aga nadal czekamy,zamówiliśmy wcześniej,żeby zdążyć. Wybraliśmy model 16. Już minął tydzień od zatwierdzenia tych wszystkich formalności,więc myślę,że już niedługo będziemy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloiw22
hejka :)) ja place duzo za tort ok 500 zł .... bez komentarza.... Mam do was pytanie,ktore napewno sie powielalo tysiace razy...mam dylemat na piosenke na 1 taniec...i z jakich kwiatow zrobic bukiet.... przypomnijcie mi co wy macie,to moze cos ciagne od was.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola my sami jeszcze nie wiemy jaką piosenkę wybierzemy... Jeżeli chodzi o bukiet to myślę o eustomie+róże albo o frezjach :) Zależy mi na fioletowych kwiatach. Justynka ładna ta rameczka! :) Uciekam kobietki oglądać film! Miłej nocki! Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie poszli sobie goscie i moge zanurkowac do lozeczka do mojego przystojnego narzeczonego w ramiona. Mmmmm.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też się jeszcze wahamy co do piosenki na pierwszy taniec :( tańczyć i tak nie umiemy i będziemy improwizować,więc w sumie obojętne co będziemy mieć :D miłego dnia... u mnie nadal leje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek! :) Muszę przyznać, że wyspałam się w ten weekend na maxa!!! :P Nie obyło się też bez koszmarów! Jeden był związany ze ślubem...tym razem nie mogłam się wyrobić na ślub...i co najlepsze w kilku snach pod rząd pojawia mi się jeden motyw! a mianowicie pończochy! :P za każdym razem ich nie mam i chwila przed ślubem biegnę do sklepu w poszukiwaniu! :P Chyba na ślub muszę zakupić kilka par ;) U nas z tańcem już coraz lepiej :) Jeszcze trochę i zdecydujemy się zatańczyć walca :P mongrana wiem coś o tym! ;) Miłej niedzieli Wam życzę! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i udalo nam sie wstac ;-) A nawet zjesc sniadanie :-D Wczoraj mialam moja zalegla impreze urodzinowa. Wlasciwie mialo byc spokojnie: ciasto, winko, troche smiechu i papa, taka nasiadowa a zlecial sie tabun niespodziewanych osob (niektorych nawet nie znalam) i tak wyszlo troche jak w akademiku za studenckich czasow :-p W sumie stracilam kontrole nad przebiegiem wypadkow ale dom stoi caly, wiec jednak zdziczenia kompletnego nie bylo :-) Za to troche pobolewa mnie brzuch od mieszania drinkow ;-) O naszych przygotowaniach do slubu i klopotach z tym zwiazanych napisze jak wrocimy, bo narazie musimy sie zebrac i w droge - tak to jest, jak sie mieszka na dwa mieszkania - raz tu, raz tam... a najczescie w drodze pomiedzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Agnieszko jeszcze nie byliśmy w tej poradni, nie mieliśmy kiedy a dowiedziałam się że w Radomiu w jednym kościele jest super babka która na pierwszym spotkaniu podpisuje i mój Piotrek się uparł że tam pojedziemy. Ja czekam tylko na wynik z wczorajszego egzaminu i od dziś mam wakacje nareszcie teraz mogę myśleć o przygotowaniach do ślubu. Joostynko fajne te podziękowania my też coś musimy znaleźć. Aicha współczuję z tą obroną ale może jeszcze się zgodzą na lipiec bądź dobrej myśli. Ja nie wiem z jakich bukietów będę mieć wiązankę a na pierwszy taniec to chcemy iść na kurs to tam nam coś dobiorą. Dzisiaj odpoczywam a jutro jadę do urzędu po akt urodzenia. Pozdrawiam i miłej niedzieli 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tez wychodze za maz dn. 1-go sierpnia 2009 i juz nie moge sie doczekac tego jedynego w zyciu dnia! Tak chcialabym aby pogoda dopisala, a wszystko bylo piekne i pozostalo w nas na zawsze...same cudowne wspomnienia ahh Wszystko juz zaplanowane; Kosciol, sala, orkiestra etc. choc ciagle pojawiaja sie pytania nt. fryzury (welon czy kapelusz itp.). A Wy jak sobie radzicie z przygotowaniami slubnymi? Chetne Panny zapraszam na pogaduchy, wymiane zdan i opinii oraz zdjec pod adres maila; agaha80@gmail.com Pozdrawiam wszystkie szczesciary ;))) Mala-Miss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina1984
Cześć dziewczyny :) czytam was od dawna, bo też jestem sierpniową Panną Młodą ;) Ja wychodzę za mąż 8.08.2009. U nas w większości wszystko już zaplanowane.. kościół, orkiestra, fotograf, zaproszenia rozdane, protokół spisany. Zostały nam dwie soboty z nauczkami i poradnia rodzinna.Mieszkamy z moim R. razem od roku więc mamy tylko jedną spowiedź. Z tymi koszmarami nocnymi mam podobnie.. od jakiegoś czasu ciągle mi się śni, że albo zapominam o bieliznie ( już kupiłam :D ) albo się spóźniam na swój ślub ;) a co będzie przed samym ślubem? :D ja chyba w ogóle spać nie będę mogła ;) Mam do Was pytanko odnośnie osób z orkiestry i kamerzysty i fotografa... Wliczałyście ich w liczbę swoich gości? Bo my ich nie policzyliśmy, a zdałam sobie sprawę, że przecież oni też jeść będą a nie są wliczeni i menu zabraknie :D trzeba zatem będzie zmienić chyba liczbę gości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Kitek zaczynam od Ciebie ;) super zdjęcia!!!! zazdroszczę jak nigdy ;) Przynajmniej odpoczęłaś.. Aicha_81 nie panikuj, bo bedzie jeszcze gorzej! Jak się bedziesz tak denerwowac to napewno nic z tego nie bedzie, wiec tylko spokojnie! i powtarzam mój tekst \'\'uszy do góry\'\', wyluzujesz i zobaczysz, że bedzie dobrze, a nawet jak obronę przesuną ci na wrzesień to i tak znajdziesz w tym całym zamieszaniu i dobrą stronę. I nie daj się cipom z dziekanatu ;) u mnie też są takie larwy i też jak muszę do dziekanatu jechac to wracam zawsze z podwyższonym ciśnieniem :) Justynka fajne ramki, takie oryginalne, bo jeszcze takich ramek nie widziałam.. my dla swoich rodziców mamy zamiar zrobic kosze delikatesowe na podziękowanie. Kwiatow nie chciałam, bo i tak nie wiem co zrobie z kwiatami ze ślubu... rozejdą się miedzy trzema domami ;) a te podziękowania które widziałam na allegro to porażka totalna, bo albo tandeta plastikowa w formie otwartej księgi albo szklane badziewie w kształcie serca i stały tekst \'\'za trud wychowania\'\' :P Ha! Najważniejsze! Podpisaliśmy protokół :) wreszcie sie udało :D i nawet nie bolało, ale co niektóre pytania wywoływały u nas niekontrolowany śmiech :) Tylko dowiedziałam się, że nasz ulubiony organista o niebiańsko-anielskim głosie ma w sierpniu urlop i wyjeżdza za granice :( ma go zastępowac jakiś łepek młody... Jak sie tylko dowiedziałam to mało nie poryczałam się ale teraz po ochłonięciu to myśle, że musi byc dobrze, innej opcji nie ma. A organista onanista :) (nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale nie kasuje :P ) 15 siernia bedzie na bank w kościele bo to przecież święto ! ha! mam ich! Księdzoju daliśmy 50 zł po podpisaniu protokołu, na wiecej nie zasługuje :) Marta gratulacje! na szczęście i ja egzaminy uważam za historię... do stycznia ;) Spadywam, ide połazic, póki pogoda, a pogoda w weekend to ostatnio łaska z nieba, więc trzeba korzystac i nie narzekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ina, z tego co piszesz, to chyba wszystko juz dopiete na ostatni guzik hihi (ale to dobrze, grunt to dobra organizacja, choc najlepsze dopiero przed nami ;) A co do osob z orkiestry, foto i video to my musielismy ich doliczyc do grona gosci (choc maja osobny stolik, jednakze musimy sie liczyc z dodatkowa oplata.) W naszym przypadku to kolejne 8os. Przy normalnej cenie za gosci 170zl/os. za nich placimy 100zl/os. Niestety tak wygladaja realia. A wlasnie moge zapytac jakie macie koszta zwiazane z wynajeciem sali oraz na ile osob robicie wesele? My wczesniej zastanawialismy sie z narzeczonym czy moze lepiej zrobic kameralne przyjecie, jednak z uwagi na duuuza Rodzine postanowilismy zrobic prawdziwe weselicho na ok.120 os. (koszt ok.40tys.zl )...a jak u Was to wyglada? PS. ja tez miewalam nocne koszmary, ze zapominalam o dacie slubu i spoznialam sie do Kosciola, na szczescie od jakiegos czasu sni mi sie moj prawdziwy narzeczony heh ;) ...nie zawsze tak bywalo! Pozdroweczka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ina ja wliczałam 4 osoby z zespołu i kamerzyste, bo wkońcu to cała noc a mi poza tym byłoby głupio jakby wszyscy jedli a te bidaki by slinkę przełykały :) To jest jeszcze nic, ja liczyłam od początku grajków i kamerzyste, gości itd, ale zapominałam liczyc mojego narzeczonego i siebie :) dopiero od niedawna skapowałam się, że my też jednak bedziemy na tym weselu i bedziemy jednak jeśc i pic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina1984
My też dla rodziców planujemy kosze ze słodyczami itp. Natomiast co do kwiatów.. to zamiast nich chcemy kupony totka :) Suknia moja się szyje, pierwsza przymiarka 4 lipca. Dodatki już wybrane, nie mam tylko pończoch jeszcze. Suknia ecru typu "znienawidzona beza", okazało się, że w takiej wyglądam najkorzystniej :) na solarium chodze już od jakiegoś czasu, także jestem na dzień dzisiejszy opalona ;) teraz tylko pozostaje mi ten brąz utrzymać :) Zaklepany mam termin w lipcu na próbne czesanie, makijaż i paznokcie. Mam to szczęście, że i kosmetyczka i fryzjerka będą u mnie w dniu ślubu w domku, także wszystko dobędzie się na miejscu :) a tak w ogóle to jestem z Mazur i przeraża mnie póki co ta beznadziejna pogoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina1984
Oj dziewczyny!!!! to u mnie muszę doliczyć jeszcze 6 osób z orkiestry plus kamerzysta i fotograf :D za osobę płacimy 130 zł, a zaplanowane mamy na 60 osób ( na 90% wszyscy będą) zatem wychodzi na to, że osób będzie ok 70 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe koleżanki:) my za osobę płacimy 130zł,musimy doliczył zespół czyli 5 osób. Co do fotografa to jeszcze nie wiem. A kamerować nas będzie mój wujek,więc jest on wliczony w \"normalnych\" gości. za tydzień czeka mnie pierwsza wizyta teściowej u mnie w domu... a za 2-3 tyg.robimy takie domowe podziękowania,oby moje rameczki już doszły!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×