Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Henis

Plebania

Polecane posty

Gość XYZ
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Gość XYZ, czy obejrzałeś wszystkie odcinki Plebanii, czy po ktorymś sezonie uznałeś, że już Cię to nie interesuje?

Chyba około 1000 odcinka przestałam oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 godziny temu, Gość XYZ napisał:

To nie jest odpowiedź dla Gościa XYZ,ale Kafeteria nie pozwala mi dodać wypowiedzi w inny sposób. Pamiętacie miłość wójta Jagnę? Wiem,że tamten związek się rozpadł,tylko nie pamiętam z jakiego powodu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ

Ostra scena była jak Walencik podpalił ojcowiznę,bo Tracz chciał mieć tam burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość XYZ napisał:

Ostra scena była jak Walencik podpalił ojcowiznę,bo Tracz chciał mieć tam burdel.

Może teraz Kafeteria w końcu doda mój wpis.

Smutny wątek. Dla Walencika ojcowizna była całym światem. Jeśli już jesteśmy w temacie Walencika,zawsze zastanawiało mnie po co Krystyna zgodziła się na związek z Zenkiem. Przyzwoity facet,ale ona go nie raczej nie kochała i ogólnie nie za bardzo do siebie pasowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 9.03.2019 o 13:40, Gość XYZ napisał:

Chyba około 1000 odcinka przestałam oglądać.

A dlaczego przestałeś akurat wtedy? W sumie od 1000 tak do 1400 jeszcze nie było źle. A do 1200coś to już w ogóle dobry nadal był ten serial

Dnia 9.03.2019 o 20:54, Gość Gość napisał:

Może teraz Kafeteria w końcu doda mój wpis.

Smutny wątek. Dla Walencika ojcowizna była całym światem. Jeśli już jesteśmy w temacie Walencika,zawsze zastanawiało mnie po co Krystyna zgodziła się na związek z Zenkiem. Przyzwoity facet,ale ona go nie raczej nie kochała i ogólnie nie za bardzo do siebie pasowali.

Ja to widzę tak: Krystynie on się nigdy fizycznie nie podobał, a mentalnie to trochę bardziej na początku traktowała go z politowaniem niż z podziwem. Myślę, że poczuła się zobowiązana tym prezentem w postaci gospody i/lub z biegiem czasu dojrzała że skoro on tyle dla niej robi to może warto spróbować. Myślę, że zrobiła to głównie dlatego że głupio się czuła z tym, że jemu tak zależy a ona go odrzuca. Mimo tego ja nigdy bym tak nie zrobiła, nie można wchodzić w związek bez przekonania... u Krystyny też mogło wejść poczucie samotności, brak nadziei na spotkanie kogoś innego...to tez jest słaby motyw ale mnóstwo kobiet wychodzi za mąż z braku laku. To okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W ogóle byłam w szoku a propos Plebanii, jak się dowiedziałam że scenarzysta pierwszych kilkudziesięciu odcinków Plebanii napisał też scenariusz do filmu Patryka Vegi, może nawet do kilku, na pewno do "Kobiet Mafii 2"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A macie tę książkę "Plebania. Wiara i miłość", która jest powieścią na podstawie pierwszych 40paru odcinków serialu? Napisała ją w 2002 właśnie żona tego scenarzysty, Olafa Olszewskiego. Kupiłam sobie na Allegro używaną, bo pewnie nie ma jej już w obrocie

Czy byliście kiedyś w miejscach, gdzie była kręcona Plebania? Ja od kilku lat mieszkam w Warszawie, skąd pojechałam 30 km do Okuniewa, gdzie znajduje się kościół, plebania, gospoda, park, ruiny zamku itd. z serialowego Tulczyna. Wydaje mi się też, że bloki, w których mieszkali Wojciechowscy, znajdują się w Sulejówku, czyli obok. W Sulejówku widziałam też sklep z dużym czerwonym szyldem, to na bank jest sklep Grzybów, bo taki sam czerwony baldachimek z szyldem "sklep wielobranżowy Zofia Grzyb" widziałam w odcinku 100którymś. Byłam też w miejscowości Chobot, niedaleko tego Okuniewa. Tam znajduje się murowana kapliczka, pod którą trzech bywalców gospody czyhało na przejeżdżającego Tracza, by jeden z nich mógł wpaść celowo pod koła i wyłudzić odszkodowanie. Pamiętacie ten wątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A wiecie co jest jeszcze ciekawsze? :) Mieszkam w Warszawie od x lat, bo przyjechałam tu na studia i do pracy, ale pochodzę z Polski południowo-wschodniej i znam tę miejscowość, która jest pierwowzorem Tulczyna, czyli Krasiczyn. Zupełnie inna niż Okuniew, ale podejrzewam że reżyserzy musieli znaleźć coś bliżej stolicy. A chyba Okuniew lepszy i bardziej malowniczy do kręcenia tego filmu, choć paradoksalnie wydaje się być biedniejszy i tak wygląda. Czy pamiętacie, że pod koniec którejś serii, tej w której Konstancja jest w zaawansowanej ciąży, ksiądz Antek jedzie do Krasiczyna i są pokazywane sceny na tamtejszej plebanii? Niezła niespodzianka :) Nie wiem czy się zgodzicie, ale mam wrażenie że tym akcentem twórcy serialu zamknęli pewien etap, pokazana jest ta Matka Boska 'Honiatycka' zupełnie jak pod koniec serii 1. Po tej serii z ostatnim odcinkiem kręconym w Krasiczynie wchodzi więcej wątków młodzieżowych, np. o tej dziewczynie z Matczy, o tych młodych z młyna, etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 9.03.2019 o 20:19, Gość gość napisał:

 

wójt i Jagna? To już w tych bardzo późnych, w sensie nowych, odcinkach. Niestety nie wiem, bo nie oglądam juz tak od 1400któregoś. Hrubielów i nowe postacie do mnie nie przemawiają. Nie za to ludzie kochali ten serial, jak dla mnie za dużo zmian na gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ

Odcinek 1000 był dziwny,bo opowiadał o czasach wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afda

Kojarzycie scenę, gdy Halina ze Zbyszkiem pojechali do sklepu po ...enkę na zabawę w Odolanach? :)

Lubicie wątek z Andruszczakiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość XYZ napisał:

Odcinek 1000 był dziwny,bo opowiadał o czasach wojny.

ok, ale dlaczego nie chciałaś dalej oglądać? a te poprzednie to w tv oglądałaś, czy już poxniej? bo ja Plebanie zaczelam oglądać i lubic bardzo dlugo po tym jak przestali ją nadawać. W 2016 r. obejrzalam na necie pierwszy odcinek. Żaluje ze jak lecialo na Jedynce to mnie to w ogole nie interesowało, pamietam tylko jak przez mgle kilka scen jak jezdzilam do swojej starej cioci to ogladala to i Zlotopolskich, dlatego pamietam np. jakas scene z Traczem, jakas scene w sklepie u Tośków i jakas na plebanii. kojarze tez scene jak Grzyb zabawial się z jakąś tam w lesie i ukradli mu samochod. Ale to juz pamietam z wlasnego tv jak wrocilam ze szkoly w liceum, lecialo w tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ

Oglądałam normalnie na tvp1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ

Zmarła Zofia Czerwińska grająca listonoszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngelaNieTracz

Uważam, że sezon 1 był najbardziej wartościowy. Ta uwaga skupiana na detalach, zbliżenia twarzy, dłuższe dialogi. Potem stopniowo oddawano scenariusz do pisania kolejnym scenarzystom i robił się taki misz masz wątków i postaci. Pierwszy sezon to trochę jak film, wszystkie odcinki złożone w całość opowiadają jedną historię. Lubię też kolejne sezony ale pierwszy jest chyba najfajniejszy, choć kiedyś wolałam 2-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Lubiłam  młodych  z  Młyna, pamiętam  tam   młodą   dziewczynę,  która  pomagała  ludziom  z  domu  starców, którzy  byli  źle  traktowani,    syn  Grzybowej    taki  młody  ksiądz  kochał  się   w niej

 

Ciekawa  była  trudna  miłość    Martyny  i  Ukraińca,  bo  ich  rodzice  byli  skłóceni  przez  dawne  czasy  wojenne,  młodzi  wzięli  ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie oglądałam tego serialu ale teraz jak się szykuje do pracy to sobie zapuszczam o 7mej rano na stopklatce lecą 2 odcinki i wyciągnęłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDDD

Irka  miała  siostrę  bliźniaczkę  , grała  ją  Weronika  Książkiewicz,    była  kochanką  męża   wnuczki   Józi, 

 

Osa   był  super,     zakochał  się  w  policjantce,  na  początku  nie  lubili  się,  dużo  kłócili  się,  później   zbliżyli  się  do  siebie,  kupili  dom,  uczyli  się  innego  życia

 

Wala,  Polka  z  Kazachstanu  to  była  dobra  kobieta,    postawiła  na  nogi  upartego  faceta  (  Frąckowiak),  który  siedział  na  wózku  inwalidzkim,  nie  chciał  wychodzić  z domu,    pamiętam  jak  ona  w  złości  krzyknęła,  że  wygląda  jak  truposz,  on  zaskoczony  jej  odwagą   śmiał  się,   później  tych  dwoje  połączyło  miłość

 

Kaśka  to  była  gaduła,    Gołębiewski  też  fajnie grał

Mulak  wyglądał  na  upośledzonego,  zawsze  w  filmach  taki  sam,  wytrzeszczone  oczy  i   twarz  głupca

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ
2 godziny temu, Gość DDDDDDD napisał:

Irka  miała  siostrę  bliźniaczkę  , grała  ją  Weronika  Książkiewicz,    była  kochanką  męża   wnuczki   Józi, 

 

Osa   był  super,     zakochał  się  w  policjantce,  na  początku  nie  lubili  się,  dużo  kłócili  się,  później   zbliżyli  się  do  siebie,  kupili  dom,  uczyli  się  innego  życia

 

Wala,  Polka  z  Kazachstanu  to  była  dobra  kobieta,    postawiła  na  nogi  upartego  faceta  (  Frąckowiak),  który  siedział  na  wózku  inwalidzkim,  nie  chciał  wychodzić  z domu,    pamiętam  jak  ona  w  złości  krzyknęła,  że  wygląda  jak  truposz,  on  zaskoczony  jej  odwagą   śmiał  się,   później  tych  dwoje  połączyło  miłość

 

Kaśka  to  była  gaduła,    Gołębiewski  też  fajnie grał

Mulak  wyglądał  na  upośledzonego,  zawsze  w  filmach  taki  sam,  wytrzeszczone  oczy  i   twarz  głupca

 

 

 

Nie z Kazachstanu tylko z Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 17.03.2019 o 12:05, Niezapominajka1987 napisał:

Nigdy nie oglądałam tego serialu ale teraz jak się szykuje do pracy to sobie zapuszczam o 7mej rano na stopklatce lecą 2 odcinki i wyciągnęłam się.

Ja też się wkręciłam w sumie przez przypadek, ale ja to już 4 lata temu. Byłam na końcówce ciąży i już siedziałam w domu, leżalam, włączylam youtube i oglądałam fragmenty starego Klanu i zaproponowało mi pierwszy odcinek Plebanii. Obejrzałam i przepadłam na amen. Obejrzałam wszystko co było na chomikuj, zatrzymałam się dopiero na tych odcinach gdzie akcja przenosi się do Hrubielowa i nie pokazują już starych postaci, a większość to nowe. Spasowałam, dla mnie to już nie to. podziwiam osoby które byly w stanie dooglądać do ostatniego odcinka, dla mnie po zmianie postaci to juz nie ten serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja chyba wolę te odcinki trochę retro, potem jak Angeliki już nie pokazywali to moim zdaniem też fajne odcinki ale tamte wcześniejsze były lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

pierwsze kilkanascie odcinkow mialo inny klimat. podejrzewam ze pierwszy sezon  wogole krecony byl na próbe a potem sie rozkrecili bo zobaczyli ze ogladalnosc jest niezła no i poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

podobnie jak ktos wczesniej zauwazyl, mam wrazenie ze jesli chodzi o scenariusz to paleczke przekazano od drugiego sezonu komus innemu a od roku bodajze 2007 jest jeszcze inny ten serial. zmienial sie, wiadomo.. bo to że sposob rezyserowania jest inny to widać. "Plebania" dla mnie sie wyróżnia. tylko ten serial trawię przez tyle sezonów, inne seriale w stylu Klan, M jak milosc czy Na dobre i na złe nudziły mi sie jakos po 3-4 latach od pierwszego odcinka i juz w ogole mnie to nie kręciło...a Plebania jest nie do zastapienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a jest tu w ogóle ktoś kto obejrzał wszystkie sezony? który sezon/sezony uważacie za najgorsze i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ

800 odcinków obejrzanych,w jednym z odcinków grała Barbara Kurdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gość XYZ napisał:

800 odcinków obejrzanych,w jednym z odcinków grała Barbara Kurdej.

Co będzie z tym nieślubnym synem Tracza i jego rudą kochanką że wschodu? Dziś obejrzałam jak odebrał dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ
2 godziny temu, Niezapominajka1987 napisał:

Co będzie z tym nieślubnym synem Tracza i jego rudą kochanką że wschodu? Dziś obejrzałam jak odebrał dna

Będzie w domu samotniej matki na Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ
2 godziny temu, Niezapominajka1987 napisał:

Co będzie z tym nieślubnym synem Tracza i jego rudą kochanką że wschodu? Dziś obejrzałam jak odebrał dna

Będzie w domu samotniej matki na Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ

822 odcinki obejrzane.Jedna z bohaterek z katolicyzmu przeszła na świadków jehowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
58 minut temu, Gość XYZ napisał:

822 odcinki obejrzane.Jedna z bohaterek z katolicyzmu przeszła na świadków jehowy.

Która z bohaterek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×