Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grzybiara33

Mamusie wczesniaków prosze o pomoc

Polecane posty

Mój synus urodził się w 32 tyg. W tej chwili ma prawie 3 mies i wydaje mi sie że on nie widzi jeszcze dobrze czy to normalne ????? Był badany w kierunku retinopatii i wynik jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co rozumiesz pod tym haslem ze nie widzi normalnie? niemowleta wszystkie nie widza normalnie jak dorosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
nie przejmuj sie:) ja urodzilam corke w 31 tyg , corka zaczela dobrze widziec po 4 miecsiacu , tez sie prezdej martwilam ze nie widzi itd mam nadzieje ze bedzie dobrze:) a ile dziecko wazylo , bo czytalam ze wystapienie retinopatii jest wieksze u dzieci ktore ur sie w waga pozniej 1500 gr i ponizej 32 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko już po 2 tygodniach
widzi wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz urodzil sie na przelomie 32/33 tygodnia ciazy nie wiem jak bylo z jego wzrokiem jak byl malutki, ale nigdy nie nosil okularow, nigdy nie skarzyl sie na wzrok :) wiec glowa do gory a takie male dzieci jeszcze maja prawo slabo widziec, zreszta wez pod uwage ze to wczesniak, nie zwyczajny donoszony 3 miesieczniak powinnas miesiace liczyc mu w wieku skorygowanym jezeli badania wyszly ok to nie radze sie martwic na zapas :) napewno wszystko jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
nie sluchaj innych co gadaja ze dziecko widzi po 2 tyg ze wczesniaki jest inaczej , nawet moj brat pytal sie nauczycielki sowjej i ona mowla wlasnie 5 miesciac , jezli po tym okresie zobaczysz ze dziecko nie reaguje na zabawki wetdy bedziewsz sie przejmowwac pozdarwaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja panny urodziły się w 35 - gdzieś po 3 miesiącach zaczęły skupiać wzrok i wszystko jest z nimi ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Maluszki urodziły się w 27 tc. Wzrok wyraźnie zaczęły skupiać - jak dobrze pamiętam dopiero pod koniec 5 miesiąca życia (metrykalnego o dziwo:)). Były badane pod kątem retinopatii do roczku co 3 miesiące, w szpitalu (spędziły tam 2,5 miesiąca) co dwa tygodnie począwszy od 1 miesiąca życia. Ostatnie badanie na roczek nie wykazało nieprawidłowości, poza tym, że Synek ma lekko rozrzedzoną siatkówkę i może w przyszłości potrzebować okularków leczniczych, póki co nie ma konieczności leczenia wzroku. Córeczka ma sokoli wzrok:) Też się martwiłam, że Maluszki nie skupiają tak długo wzroku, ale okulista mnie uspokoił, że to zupełnie naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×