Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kenta

Koszt wyprawki malucha

Polecane posty

Gość kenta

Może ktoś potrafi podać taki lączny koszt wyprawki dla maluszka, już razem z ciuszkami, kosmetykami, wózkiem, wanienką i wszystkimi "pierdolami"... Tak orientacyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie liczyłam ale
tak około 3000zł, zależy jaki wózek, jakie łóżeczko, gdzie kupujesz, czy nowe czy używane itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
zabilas mnie tym kosztem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem lepiej zrobisz jak okreslisz sobie ile chcesz wydac na wyprawke i w tej cenie szukac rzeczy...najpierw zorientuj sie kto co moze lub chce dac ze znajomych (np lozeczko),bo czesto znajomi maja i lepiej wtedy zaoszczedzic i dolozyc np do wozeczka:) z ubrankami tak samo, no chyba ze chcesz miec wszystko nowe...popatrz na allegro ile co kosztuje orientacyjnie i policz ile Ci to wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lozeczko dostalam, posciel tez...wozek pozyczony od szwagierki, ubranka od znajomych i rodzinki, troche kupilam sama...kosmetyki kupilam sama, czesc drobiazgow rodzice kupili i tak sie uzbieralo wiec ja nie wydalam wiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Chyba muszę tak zrobić... Bo ta cena mnie zszokowala... ale tak co do tego żeby dostawać ubranka czy rzeczy to nie wiem... nie jestem raczej taka bezpośrednia żeby zapytac wprost :) jak będą chcieli coś dać to zapewne to przyjmę z uśmiechem ale tak żeby zapytac to chyba nie... A te 3 tysiące to rzeczy tylko nowe i dobrych firm rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
A może macie jakieś godne polecenia sklepy z ciuszkami (dobrymi w przystepnej cenie)? I kosmetyki jakiś określonych firm być może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenta na pewno...nie martw sie, u mnie jak sie dowiedzieli o ciazy to od razu pytali czego nam potrzeba a znajomi ktorzy maja dwojke dzieci zaproponowali od razu lozeczko zmateracykiem i posciel...dali tez nam spiworki do wozka, troche ubranek itp... Bedzie dobrze, warto sie zaczac zaopatrywac od poczatku, ja zaczelam ok 5 miesiaca, wtedy da sie to jakos rozlozyc...no i na poczatek tylko to, co niezbedne,bo potem sie okazuje ze to czy to sie nie przydaje a trzeba dokupic cos innego:) ja kupilam to co niezbedna wiec wiele nie odrzucilam:)a dokupic musialam kilka rzeczy...a co do niesmialosci to czasem warto zapytac niz kupic...niektorzy wstydza sie dac bo uwazaja ze ktos moze nie chcec uzywanego:)sa tacy ktorzy nie chca bo to uzwane itp wiec moze i znajomi beda sie krepowac Ci dac:)warto pogadac wprost alvbo chociaz wejsc na temat wyprawki:)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kosmetykow to dobre sa nivea (chsteczki nawilzane np) ale ja osobiscie uzywam kosmetykow z Rossmana i sobie je chwale...mydelko z Bambino, oliwke tez z Bambino na dlugo starcza, ale teraz nie uzywam juz oliwki, zreszta uzywalam tylko do 3 miesiaca...potem ciekla parafinke do kapieli a teraz nic...szampon do wloskow uzywam z Rossmana i chusteczki...super sa...tylko pieluszki Huggiesy Superflex... Z ubrankami Ci nie pomoge bo ja mam wiekszosc uzywanych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda z wyprawka jest taka, że wydaje się tyle pieniędzy na ile Cię stać. Ceny róznych rzeczy są na prawdę rózne i większość kosztów możesz dostosować do własnej kieszeni. A te 3000zł. to wcale nie była przesada, jeśli ktoś kupuje wszystko nowe i niewiele dostaje od rodziny i znajomych. Sam wózek potrafi tyle kosztować... Ale są też wózki za 700zł. Także sama rozumiesz. A jeśli chodzi o ubranka to często w marketach są promocje. Np. jutro w Biedronce będę ubranka dla dzieci w fajnych cenach. Musisz się rozglądać i rozłozyć sobie wydatki długofalowo. Wtedy tak nie odczujesz dużych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrisa
jak bedziesz chciala mozesz nawet zamknac wszystko w sumie tysiaca czy anwet mniej, wozek mozesz kupic uzywany taki 2w1 czyli gleboki ze spacerowka, juz za 200-300 zl kupisz niezly, lozeczko jak ci sie uda kupisz nawet z a100 zl, jest kilka tanich firm w internecie ktore oferuja np komplet 5 body za 20 zl, trzeba tylko poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkdhgldjkhgzlks
1500 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Piszecie tu o rozlożeniu tego wszystkiego... Hmm... Niestety chyba przeoczylam już to rozlożenie, bo dzidzia pojawi się za niecale 4 miesiące... nie kupowalam jeszcze nic z racji tego, że w najbiższych dniach czeka mnie jeszcze przeprowadzka więc nie chcialam już zawalac niczym domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie starczy ci czasu...musisz tylko poszperac na necie...i spokojnie, dasz rade ze wszystkim:) ale czasem uzywane ciuszki sa lepszej jakosci niz nowe kupowane nawet w markowym sklepie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Ale chyba zdam się wlasnie na te promocje... Jeśli chodzi o ciuszki używane to już sama nie wiem... Na znajomych nie mam co liczyć, jeszcze nikt nie ma dzieci po prostu... Ale rodzinka napewno się zbierze... Tak sądze... Promocje... To będzie to... Zaraz po przeprowadzce będzie bieganie po sklepach... :) I tak pewnie już do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie mieszkasz ale sa 2 sieci tanich i nawet fajnych ubranek dla dzieci : Pepco Textil market (chyba dobrze napisałam? ) w tych sklepach moze nie jest najwyższa jakośc, ale ja mam 3 szt bodziakow z textil i nic się z tym nie dzieje :) a poza tym i tak wszystko szyją w chinach :O więc czy to 5-10-15 czy cos innego to i tak przewaznie szyte na wschodzie :( Poza tym poszukaj hurtowni dla dzieci, napewno w twoim mieście coś takiego jest ;) i koniecznie porównuj ceny !! bo nie raz mozna się przejechac na niby promocjach :O Jesli naprawde krucho z pieniążkami, to sa jeszcze ciucholandy- ale to trzeba sie znac na tych sklepach i ich specyfice, ale dla chcącego nic trudnego :) a na co czekasz? chłopiec czy dziewczynka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lozeczko + materacyk -280 zl przewijak-50 zl posciel-komplet 2razy( posciel;przescieradlo;przescieradlo z falbanka; ochraniacz- 300 zl kolderka-100 zl wozek-760 zl wanienka-30zl reczniki-2szt- 60 zl fotelik samoch.-380 zl koszulki bawelniane z dl. rekawem 7 sztx 12 zl- 84 zl body 7 szt x 20 zl -140 zl pajacyki 5 x 30 zl -150 zl czapeczka bawelniana + ciepla- 30 zl skarpetki Sweterek- 30 zl kombinezon- u nas zimowy:) musial byc-80 zl sliniakczki-15 zl pieluchy tetra- 40 zl pieluchy pampers 2 paczki- 46 zl chusteczki pielengn. 2^paczki-zabierz do szpitala jedna! ok 16 zl kocyk cieply i cienki- 80 zl rozki-2szt- musza byc bo dziecko ulewa!- 40 zl waciki; patyczki;krem na odparzenia-Sudocrem;mydelko Seba med; balsam do ciala-Nivea-z omega 6-super sprawa!; szczoteczka do wlosow; proszek do prania Jelp-ok 90 zl gencjana na pepek; sol fizjologiczna do oczu i noska; roztwor wody morskiej;-30 zl ------------------------wyszlo 2831 zl + smoczki;wkladki laktacyjne; podpaski; biustonosze; butelki-dla sztucznie karmionych;majtki poporodowe itp to oczywiscie z pamieci-ale tak mniej wiecej wyglada gdy chcesz wszystko nowe i tanszy wozek!!! bo sa tez za 2 tysiace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chodzik.....NIE
Przewijak kupisz za 40 zł pościel 3 częściowa z prześcieradłem ok 55zł(ochraniacz narazie zbedny) wypełnienie 32 zł(kołdra i poduszka antyalergiczne) okrycia kapielowe od 19zł fotelik samochodowy?a skad wiesz ,że ma auto,jeżeli ma to może kupic o wiele taniej rożki dwie szt?????????????? poco mydełko jak może kupić płyn do kapieli? nie wiem ska wziełaś te ceny.Piszemy jak najtaniej,a że Twoja wyprawka kosztowała tyle..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczy-nie wiem czy ma auto-hehe-czytaj uwaznie! to na moim przykladzie ; mieszkam w Poznaniu i takie tu sa ceny.. posciel-jest nie 3 a wlasciwie: 5 czesciowa -w Mamo tato-zawiera przescieradlo z gumka i z falbanka; ochraniacz; poszwe, spiworek wypelnienie-kupilismy z marerialu ktory oddycha:) jesli rozumiesz o co chodzi ..wiec bylo drozej ale sluzy doskonale zarowno w lecie i zimie:)rozek-oczywiscie 2 sztuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bo dziecko ulewa niekiedy bardzo mocno i wtedy rozek idzie do suszenia lub prania! a madralo jak wypierzesz to co???? dziecko nosisz na rekach??? widzisz moj partner bal sie nosic na rekach wiec musialy byc dwa! mydelko-hypoalergiczne- bo nie wiesz czy dzieko bedzie zdrowe czy alergiczne! wiec na poczatek lepiej kupic lepsze..a mydlo mniej uczula-wiem od lekarza i poloznej... autorka pyta o koszty!!! wiec pisze mniej wiecej- to co wiem ; przeciez nie bede teraz latac po sklepach i jej wyszukiwac jantaniej! wiec bujaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Dziekuję za zainteresowanie... nie klócic się! Nie ma o co... Interesują mnie różne opinie i ceny... Sama jeszcze nie wiem ile będę mogla na maluszka przeznaczyc pieniążków, dlatego tez chce wiedziec w jakich granicach waha się to wszystko... Ja jestem z Łodzi, więc mam dostęp do praktycznie wszystkich sklepów... Auta nie mamy więc fotelik odpada od razu... Co do przewijaka zastanawiam się, przecież powinno wystarczyc po prostu wydzielone miejsce do przewijania... chyba, że nie? :) A czekam na jeszcze nie wiem co, bo rosnie mi chyba maly wstydzioch, nóżki ściska jak może i nie pokazuje czy jest chopcem czy dziewczynką, to w sumie tez powód dla którego nie robimy jeszcze żadnych zakupów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka 30
Przewijak sie przydaje bardzo. :) Większość wyprawki nowej i uzywanej skompletowałam na allegro warto zajrzeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Przewijak sie przydaje? Ja zawsze myslalam że to po prostu blat taki... to równie dobrze mozna z komody zrobić czy stolu odpowiedniego... Chyba żeby nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili panstwo
zadnego przewijaka nie kupuj, zbedna rzecz. Ktos tu pisal o mydelku dla alergikow, otoz ja w pierwszych miesiacach zycia dziecka z polecenia lekarza mydelka wcale nie uzywalam, wlasnie ze wzgledu na pojawiajace sie pozniej alergie. Malemu dziecku wystarczy sama woda, im mniej kosmetykow tym lepiej. Do natluszczania najlepsza jest oliwa z oliwek bo organiczna i nie alergizujaca. Na poczatek do wycierania pupy tylko waciki i woda, zadnych drogich chusteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po primo nie kupuj na allegro, tylko znajdź jakąś hurtownię w pobliżu. We Wrocławiu jest np. Bajka. Na samym wózku zaoszczędziłam 250zł w porównaniu z alledrogo. I gwarancję mam na miejscu... Ogólnie wydasz tyle, ile będziesz mogła. Możesz kupić łóżeczko za 500zł, możesz kupić takie za 100zł z IKEA (ja mam takie - spisuje się OK). Podobnie z wózkiem, jeden kupi taki za 2500zł Mutsy, inny za 500zł firmy Tutek. Wiele można wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze,taki minimalizm jak \"mili panstwo\" to odradzam:D:D bez przesady mili panstwo:D a dlaczego to odradzasz przewijak tonem \"bezdyskusjijawiemnajlepiej\" ?? A ja Tobie doradzam serdecznie przewijak mebel oraz przewijak dmuchaną ceratkę przyszła Mamusiu:)Pozdrawiam.Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekneone
mili panstwo dla siebie tez stosujesz taki hart natury?:D:D błyszczyk-kropla miodu,kredka do oczu-zwęglony patyczek?:D:D itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili panstwo - jak Ty myłaś dziecko wodą? Przecież wodą złogów starego zasikanego kremu do pupy tym nie usuniesz. Tak na kupę smarowałaś całymi tygodniami ten krem? Nowy na niezmyty stary? Kiedyś chciałam myć dupkę wodą, ale się nie dało właśnie z powodu niezmywania się zasikanego kremu, ciekawa jestem jak sobie z tym radziłaś. A ja przewijak polecam - moja mama przewijała dziecko na ręczniku na wersalce, niby można, ale po co sobie życie utrudniać. Przewijak jest łatwiejszy do utrzymania w czystości i jest umieszczony na wygodnej dla mamy wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili panstwo
Dziewczyny, z tego co ja zrozumialam autorka nie chcialaby wydac za duzo kasy. To jest moze wygoda ale rowniez wydatek. Przeciez bez tego naprawde da sie obyc. Moze troche przesadzilam z "tonem" ;) Fakt my nigdy nie mielismy wiekszych problemow z pupa wiec nie wiem o jakich zlogach starego kremu pisze Chemical. Odrobina sudocremu, ktora zawsze udalo sie zmyc tylko woda co jakis czas wystarczyla. Tak jak napisalam to bylo zalecenie lekarza jak rowniez poloznej. Z palca sobie tego nie wyssalam. Pogadajcie z jakimkolwiek mikrobiologiem. Kazdy powie ze mydlo (poza tym w plynie) to skupisko bakterii. Chemical --->Z Twojego nicku mozna wywnioskowac ze wiesz sporo na temat chemii i jej wplywu na skore wiec nie wiem jak mozesz ladowac dziecku na tylek tony kremu o ktorych piszesz. Hart natury :D. Rzadko sie maluje ale to juz kwestia mojej urody; ciemna karnacja i oprawa oczu, jakos nigdy nie bylo to niezbedne :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili panstwo
W pierwszej czesci postu chodzilo mi oczywiscie o przewijak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×