Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracujacazlecajaca

warunki UMOWY ZLECENIA

Polecane posty

Gość pracujacazlecajaca

WITAM , pracuje na umowe zlecenie i co miesiac w umowie mam podana kwote calkowita za przepracowany miesiac..czy jezeli musze wziac dzien wolny to jak pracodawca mi go odliczy??w sensie nie zaplaci za niego??chodzi mi kwote odliczona za ten dzien..czy ktos sie orientuje? z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biznesik
Pracodawca nie powinien w ogóle odliczać tego dnia wolnego, jak sama nazwa wskazuje, jest to umowa zlecenie, generalnie powinni Ci płacić za wykonane zlecenie a nie dni. Np. masz pozyskać 20 klientów w miesiącu i jeśli zrobisz to do 15 dnia miesiąca to w zasadzie wypełniłaś plan. To zależy jak została zawarta umowa. Bardzo często pracodawcy wykorzystują umowy zlecenie bo opłaty są niższe, a w rzeczywistości pracujesz na cały etat i nie masz żadnych świadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pracowałam kiedyś na umowe-zlecenie to za każdy dzien nieobecny mi obcinali wypłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biznesik
niestety z reguły na dole umowy małym drukiem jest napisane, ze wynagrodzenie może zostać niewypłacone lub zmienione jeśli umowa nie zostanie wypełniona. A w umowie jest tylko np. Sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujacazlecajaca
u mnie zapisane o wykonanie określonych czynnosci..nie jest to sprzedaz..więc mowicie ze nie powinni mi nic odliczac??? Mea> ale na jakiej podstwie Ci odliczali? mialas podana stawke dzienna albo godzinowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biznesik
Ale masz jakiś cel miesięczny do wykonania? Ja pracowałam u kilku pracodawców na umowę zlecenie. Czasem w ogóle nie przychodziłam do firmy, tylko pracowałam w domu a do firmy wpadałam tylko kiedy musiałam wprowadzić dane do bazy i na zebrania. Wtedy rozliczenia były na podstawie zawartych umów z klientem wprowadzonych do systemu (prowizje). Ale miałam też umowę kiedy musiałam byc w pracy codziennie od godz-do godz.i stawka była z góry ustalona (Czyli właściwie etat, ale bez świadczeń, jak brałam dzień wolny to go odpracowywałam np. w sobotę, więc nie wiem jak wtedy jest z rozliczniami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tez zalezy jak masz napisane w umowie-Ja na zlecenie pracuje od stycznia I mam stawke godzinna ile przepracuje tyle dostaje-Jak przychodze do pracy wypisuje godzinowke a jak wychodze wpisuje ile godzin przepracowalam To wszystko zalezy od rodzaju umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujacazlecajaca
no wlasnie ja jestem w firmie od 8-16 stawka z gory ustalona..tak jak etat tylko bez swiadczen..tylko jak ja mam to odpracowac jak w sobote firma nie pracuje???jak myslicie jak to pracodawca rozwiąze..wiem ze wszystko wyjdzie w praniu ale chce byc przygotowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×