Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nie, Hałaśliwa zapisałam się do zdrofitu, ale na basen też mam zamiar się zapisać, ale to nie będzie warszawianka. Mia mi w tygodniu nie chciałoby się chodzić na fit, po pracy jestem jakaś zmęczona, a tu jeszcze jakiś obiad, sprzątanie :( a w sobotę to jakoś tak inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi zdaniem tysiac bo na l4 nie wchodza nadgodziny i premie jesli wyplaca zus po tych 33 dniach bynajmniej ja to tak rozumiem tak jak moj maz zarabia 3,5 tysiaca a jest zarejestrowany na 1160 i jak dluzej by chorowal to by dostal z zusu 1000 co jest na papierze mimo 100% placenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEZELI WYPLACILI CI ZA NBADGODZINY KASE I UJELI JA W LISCIE TO MA ONA WPLYW NA WYSOKOSC WYNBAGRODZENIA ZA L4 ALE JEZELI TO BYLO TYLKO PRZEZ MIESIAC TO NIE DUZY WPLYW BO PODSTAWE LICZY SIE Z OSTATNICH 12 MIESIECY WG.TEGO CO NAPISALAM KILKA POSTOW WYZEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotoweczka bo mi powiedzieli ze urlop bede miec mniej bo jestem na 0.7 etatu mam mniej niz 10 lat wiec 20 dni za rok i z 4 dni za te 3 miesiace tak ?? z poprzedniej umowu ?? a nie wiesz jak to bedzie wygladac finansowo mniej wiecej ile powinam dostac tego urlopu za 15 mieisecy pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUTóWKA ale te nadgodziny i premie były od stycznia miesiąc w miesiąc i chyba musieli je ująć w tych listach, a więc i wśrednią z ostatnich miesięcy przy wyliczaniu wysokości za L4.A wynika z tego, że nic nie policzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o pracodawcę, to mi się wydaję, że on powinien wziąć wszystkie Twoje składniki, które są opodatkowane i ozusowione z ostatnich 12 m-c i wyliczyć srędnią(czyli w tym jest premi i inne dodatki). Ale nie jestem w 100% pewna. Bo zus na pewno wszystkie te składniki bierze pod uwagę. Ale jeżeli masz wątpliwości to zadzwoń do najbliższej inspekcji pracy. powinni Ci udzielić informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - ja dokładnie nie pamiętam bo nie cierpię prawa pracy :-) a sprawy ubezpieczeniowe przyprawiają mnie o dreszcze - bleee -a le zdaje mi sie ze tu wlicza sie nie tylko podstawowa pensję wynikająca z umowy - musiałabym odsukać co ieco -a le na razi enie dam rady czasowo, najszybciej będzie zadzwonić do zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to podobnie jak z ekwiwalenatem za niewykorzystany urlop - ale tam do średniej wlicza sie niektóre premie (to zlezy czy to de facto premia za wynik czy nagroda, tzw. premia uznaniowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej weź do ręki swoje rmua tam masz podstawy i wtedy zobaczysz ile miałaś brutto na rękę w danych miesiącach. I się dowiesz czy było to opodatkowane czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracodawca i zus wyliczją tak samo zaiłek - zadzwon do inspeckji jak radzi Igmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, wiem już o co chodzi i będę walczyć o wyrównanie.A swoją drogą to chamstwo totalne, żeby tak robić w konia ciężarne.Przeciez ja się tak zdenerwowałam, że ciśnienie na bank mi podskoczyło.Normalnie jak tam PóJDę to chyba powystrzelam chamów!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lutowka! niepotrzebnie sie przyznawalas do tej ksiegowosci ,bo teraz wszystkie lacznie ze mna bedziemy ci wypytywac o rozne rzeczy:))mam nadzieje,ze sie nie obrazisz i dasz ise troszke wykorzystac powiedz mi tylko czy mezczyznie na \"macierzynskim\" pieniazki wyplaca zus czy zaklad pracy? i te 14 lub 10 dni do opieki nad zona po porodzie dostaja tylko żonaci czy ci z wolnych zwiazkow takze i kto wtedy placi za ten urlop zus czy zaklad pracy? pozdrawiam i bardzo dziekuje za oodpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEZELI SA UJETE W LISCIE PLAC TO OCZYWISCIE ZE SIE TO LICZY A JAK TO JEST DOSC DLUGO TO MA DUZY WPLYW NA PENSJE. CZYLI COS ZLE ZROBILI. A CO DO TEGO URLOPU TO JEST TAK ZE NIBY PODAJE SIE GO W DNIACH ALE ROZLICZA GODZINOWO CZYLI JAK MASZ PELNY ETAT TO DZIEN ROZUMIESZ JAKO 8 GODZIN A JAK MASZ 3/4 ETATU TO 1 DZIEN TO 6 GODZIN. I TAK GO ROZLICZA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku - moze Cie w konia nie robią tylko po prostu nie wiedzą :D tylko pamietaj że moga wszystkich premii nie uwzględnic - nagród się nie wlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia-84
hej, mam pytanie..troche bardziej szczegolowe. Ja znalazalm info,ze mozna rowniez wybrac srednia liczona na podstawie 6 m-cy. Dla mnie byloby to korzystne poniewaz koncem roku bede miala wyplacane premie, ktore podnioslyby mi srednia (premie beda oczywiscie na papierze, tzn potem beda ujete w moich rocznych dochodach). Nie wiecie w jakim przypadku mozna liczyc srednia za 6 mc-y,a nie za 12 ? Kojarze tylko to,ze kryterium dot. zmiennosci dochodow- jezeli byla duza mozna bylo przejsc na druga metode (tylko nie wiem na ktora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale napisałam"brutto na rękę"-powinno być brutto, bo na rękę to netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia , ale nadgodziny muszą, a tego nie zrobili.A z drugiej strony, co to za fachowcy, skoro nie wiedzą?W tym kraju to trzeba mieć wiedzę z każdej dziedziny, bo inaczej można tylko stracić.Ach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestey masz rację - trzeba mieć głowę na karku bo robią w balona na każdym kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia-84
Rosolku- a jestes pewna,ze ewidencja nadgodzin przebiega u Ciebie prawidlowo? Bo wiem,ze wiele firm buja sie i robia w konia swoich pracownike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTO WYPLACA PIENIADZE ZA ZASILEK ZALEZY OD TEGO ILE ZAKLAD PRACY ZATRUDNIAL OSOB W DNIU 30.11.2007 ROKU JEZELI MNIEJ NIZ 20 TO ZUS PLACI JEZLEI WIECEJ NIZ 20 TO SAM ZAKLAD - WIEM ZE TO CHORE ALE COZ TO TYLKO POLSKA. Mąż może otrzymać maksymalnie 14 dni opieki nad chorą żoną (niekoniecznie dotyczy ciąży ale jest to powód)zwolnienie wystawia ginekolog prowadzący ciążę lub może to zrobić lekarz rodzinny. Wpisuje się na druku kod opeki nad członkiem rodziny i jest ono traktowane jak każde inne zwolnienie lekarskie. Oczywiście mąż w pracypowinnien zaznaczyć że jest to niezbędne. Można takie zwolnienie wziąść albo przed porodem albo po porodzie wszedzie pisza o męzu a co od partnera to szczerze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te wszystkie wyliczenia sa dośc pokrecone - ja na aplikacji mam z tego zakresu dobre wykłady z fachownce z inspecji pracy -ale nie cierpię tego słuchać - w pracy nie mam z tym do czynienia, a to cenna wiedza jak sie okazuje :) Trzeba w tym siedziec żeby kumac czaczę hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak Katia pisze - więszkośc pracodawcow robi w konia ztymi godzinami nadliczobymi - za nadliczówki daje wolne godziny ale nie ujawnia tego w ewidencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela*
Cześć dziewczyny, można się do was przyłączyć? :) jestem w 15 tc, szacunkowa data porodu na 14.02, to moja druga pociecha i już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina z tego co napisałaś to o ile sie nie pomyliłam, to za 2008 rok powinnaś dostać 19 dni urlopu(wyszło mi 18,3 zle zaokrągla się w górę) a za 2009 7 dni urlopu. Jeżeli dobrze policzyłam od kiedy pracowałaś. Wyszło mi w sumie, że pracujesz od 01.02.2008 do 01.05.2009 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Hela :-) Coś ostatnio coraz więcej nas przybywa. Szkoda tylko,że dziewczynki się tak mało udzielają. Zwalam to na brak czasu, bo innych tłumaczeń nie przyjmuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×