Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

witam lutóweczki! Szklana Głowo ja bym nie robiła dodatkowego usg – skoro lekarz nie zaleca... ja wychodze z zalożenia że co za dużo to nie zdrowo – usg to nie sprzet fotograficzny – tylko urzadzonko do badania dzidzia kiedy trzeba – jeżeli wsio ok to może odpuśc dodatkowe badanie. No chyba ze 4d – to bym sie pewnie skusiła – super pamiatka taka płytka :) Co do witami to ja mam falvit m (takie dostałam w sporym zapasie od koleżanki i zostałam przy nich) – mój ginek twierdzi ze wystarczy tableta co drugi dzien... ale ja jem codzienie (jak widac tu nie zastosowałam sie do zasady co za dużo, to niezdrowo :P) we wtorek mam wizyte to zobaczymy co powie o wynikach badań krwi. Mój pepek tez na razie sie uspokoił – jeszcze nie wyszedł do końca Fusyta – ja również nie mam tylu badan zlecanych – najwidoczniej to zależy od lekarza, ale ja sie tym nie martwie – wierze ze dostaje to co jest w moim przypadku konieczne. Ciesze się z waszymi maluszkami wszystko dobrze – ja mam wizyte we wtorek :) Hałaśliwa widze że z Ciebie taki pracuś jak ze mnie :P ale ja musiałam troche przystopowac bo mi kręgosłup nie daje życ – siedzenie przy biurku mnie wykańcza, rozprawy w sądzie z kolei troche stresuja... no i postanowiłam postawić na zdrowie – teraz staranm sie to wszystko rozsadnie wyważyc i nie życ samą pracą – madrze powiedziała moja koleżanka – praca i kariera nie ucieknie, a każdy dzien ciąży jest nie do powtórzenia – jak go stracisz to na zawsze, a każdego dnia rozwija sie maluszek, kształtuje sie jego charakter... Zabajonku – rozumiem Cie (niestety) w sprawie bolacego krzyza – to jest koszmar... zmusiło mnie to do zwolnienia tempa i zafundowania sobie więcej odpoczynku w ciagu dnia, teraz usiadłam do kompa doslownie na godzinke – bo miałam cos do zrobienia – i juz naparz tak jak jasna cholera, moze ulży jak pospaceruje po cmentarzu... Rosołku i mnei dostały sie bóle głowy – ale nic dziwnego patrzac na te zmiany pogody... Co do probelmów z cera, to byłam w piątek u innego lekarza - starsza pani ponoc bdb lekarz, na szczescie nie taka droga (40 zł) jak profesor (150 zł)... poszłam bo polekach które dostałam na ten rzekomy tradzik miałam na buzi ogień – mówię Wam przestraszyłybyście się! No i pani doktor powiedziała ze na milion procent to nie jest tradzik różowaty (to ma inny przebieg) - tylko zapalenia skóry wokól ust, które również moze dotkną powieki... Miałam za silne leki, które podrażniły skóre... Na razie dla złagodzenia na 3-4 dni mam stosowac pimfucort, a pózniej robiona pasta i robiony delikatny krem( mam teraz tak wrażliwa skóre ze nawet apteczne kremy dla wrażliwców nie sa wystarczajaco delikatne). W poniedziałek wieczorem mam zadzwonić do niej i zrelacjonowac co i jak. Cieszy mnie to ze moge do niej przyjsc kazdego dnia do domu - nie to co z prof - czekac aż raz w miesiacu przyjedzie i jeszcze dzwonic do niego bezposrednio nie mogłam. Pani dermatolog powiedziała ze to nie jest groźne - ale nie dziwi sie moim łzom (ryczałam u niej jak bóbr) bo jest to poważny defekt kosmetyczny -ale nic poza tym,nie jest to poważna choroba, nie jest zaraźliwe i absolutnie nie zaszkodzi mojemu dzidziusiowi. Uspokoiła mnie zobaczymy na jak długo - wzbudziła moje zaufanie, ale wszystko wyjdzie w praniu. W piatek miałam na buzi ogien - dramat - koszmar i tragedia... od poniedziałku - odkąd stosowałam leki od prof było coraz gorzej... Dziś jest o niebo lepiej – krosteczki jeszcze oczywiście nie zeszły jeszcze (musze z miesiac poczekać) ale wszystko przybladło i nie wygladam już jak potwór, a to dopeiro drugi dzień kuracji! Po raz kolejny przekonalam sie ze nie możne poprzestać na diagnzie jednego lekarza. Kiedyś jeden wybitny specjalista stwierdził ze mam cylke bezowulacyjne i nei wiadomo czy kiedyz zajde w ciazy – darl ze mnei starszna kase – pakował niepotrzebne hormony (juz nie bede pisac co wtedy przezywalam), na szczecie poszlam po rozum do głowy i do innego lekarza – okazała sie ze mam niedoczynnosc tarczycy i przez to wydłuzone cykle – i tak a\'propos: zawsze z jajeczkowaniem, tylko ze później niż normalnie... oczywiście wszystko jest ok, jestem pod opieką endokrynologa i przyjmuje leki na tarczyce, a w ciaze zaszlam teraz w pierwszym cyklu staran. Mam nadzieje ze ta buzia wóci do formy i kuracja tej lekarki zadziała, wierze ze po ciąży sie uspokoi, bo to w ciazy zrobiła mi sie nadwrażliwa skóra i to moze czesciowo z tego, a złe leki tylko pogorszyły sparawe – ale zeby mi wmówić ze mam tradzik rózowaty – oj tyle sie przez to w ostatnich dniach opłakałam... no to sie rozpisałam – zmykam na grób taty, dziś piękna pogoda więc posiedze dłuzej miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie...25.. 31.01-04.02.09....+6/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......26....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........27.....02 .02.09.......... +5kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......27.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie..........27.....02.02.09.. ....+7..córeczka Monia...........22....lubelskie.........25.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........27.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......26..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopolskie/Krk..26....08.02 .09......+3,2/Ola malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....26..... 09.02.09......+5,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..25...09.02.09....... +6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......25.....10.02.09 ......+4/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........24......10.02.09 ...........+5,5 /? adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? asia 26 łódzkie..26...łódzkie..........22.....11.02.09.....+3/córecz ka Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29.....Rosja.............24......14.02.09 ........+9/córcia julka2384.....24.....lubuskie..........23.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........24.....16.02.09..........+7/M aja PrzyszlaMama23...MannheimDE.....25...16.02.09..+5/Niesp odzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..25....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......24....19.02.09......+1/Kacper kasia130285...24....małopolskie........22.....21.02.09.. ...+2/?????? kamasutra......21.... wielkopolskie.....22....23.02.09.......+9/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ..........+3...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... ......+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............23.....26.02.09........+3...... monis30........29.....Warszawa........22......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik czesc dziewczyny no wreszcie dopchalam sie do kompa ja na usg 4d ide w czwartek jak bede po to opowiem co i jak juz nie moge sie doczekac co do badan to ja mialam robione tylko na poczatku ciazy tj krew, mocz, toksoplazmoza, rozyczka no i aids a na kolejnych wizytach w szpitalu tylko pobierali mi mocz do analizy ale nie robili zadnych dodatkowych badan takze nie wiem czy to dobrze czy nie od paru tygodni meczy mnie zgaga na samym poczatku nie bylo az tak zle ale teraz to jest jakas masakra juz nie moge sobie z tym poradzic bo nawet po herbacie zle sie czuje napiszcie czy ktoras tez tak ma bo juz sama nie wiem co mam robic moze jakies wskazowki jak z tym walczyc bo nie chce sie faszerowac tabletami wyczytalam na necie ze to jeden z przypadlosci w ciazy ale juz sama nie wiem ok uciekam robic objadek buziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pod koniec weekendu. Co do bólu głowy - mam od 4 dni jakiś masakryczny, z palipitacjami w klatce piersiowej:-o ale już wiem, ze to ciśnienie, mierzyłam i mam bardzo niskie - 90-100/50-60 - w tych granicach, a dobrze się czuję jak mam tak 110-130/70-80, czyli idealnie musi być po prostu. Mam nadzieję, ze cały listopad taki nie będzie, bo oszaleję, aż mdli mnie:( CO do zgagi, to w tej ciązy nie mam jeszcze , bo uwazam. konwalio - w ciązy z córcią miałam zgagę niemal od pierwszych tygodni, najpierw za sprawą ciągłych wymiotów, które nieco rozwalliły mi funkcjonowanie żołądka jak nalezy, a potem z powodu ucisku rosnącej macicy. JEDYNA metoda, to jesć naprawdę małe porcje, nie jeść smażonego, ograniczyc słodkie i pikantne potrawy:( A nie da się jak wiadomo cały czas żyć niemal powietrzem. Ja przy córci zgagę miałam nawet po wodzie mineralnej, której MUSIAŁAM wypijac okolo 3 litry w końcówce ciązy (w szpitalu pilnowali mnie jak nie wiem, zebym tyle piła, a normalnie mi wystarcza 1,5-2 litry płynów na dobę). Tragedia. Można sobie ulżyć na chwilkę odrobinką letniego mleka - to nie z farmaceutycznych specyfików. A z farmaceutycznych - mleczko Mlox zdaje się... no ale i tego za wiele nie wolno:-o Zgaga to potwór i ja juz sie jej boję i staram sie unikac, a prawdopodobnie złąpie mnie, bo juz czuję chwilami znajome pieczenie , wrrrr. I nie ma to związku z ilościa włosów dziecka;) moja córa jak sie urodziła nie była za kudłata:p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko.. Któras z was pisala o pasie podtrzymującym brzuch - jaki macie i moze podacie jakiegos linka... szukałam w necie i nie bardzo wiem jaki wybrac (a pewnei sie skusze moze coś pomoze na te problemy z kregozłupem) - popytam w sklepach ale u nas to nic fajnego nie można dostac. bede wdzięczna za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zgagę można jeść migdały, niezaszkodzi spróbować, mi pomagały w pierwszej ciąży ale do czasu potem i tak musiałam korzystać ze środków zobojetniających kwas solny. Teraz też mi dokucza więc biorę Reni pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki, odnośnie zgagi... ja do tej pory nigdy nic, a od kilku dni to masakra - a to mleczko Maalox to maluszkowi nie zaszkodzi???napiszcie proszę... dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRY WIECZOR WSZYSTKIM WIECIE CO DZIS MOJ DZIDZIUS TYLKO ZE 3 RAZY SIE PORUSZYL POWIEDZCIE MI CZY TO JAKIS SYGNAL ZE COS NIE TAK DO WCZORAJ SIE RUSZAL A DZIS TAKA CISZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna nic się nie martw - tak to już czasem z maluszkami jest że sie mniej ruszają, moja mała kiedyś nie ruszała sie cały dzien - co ja sie strachu najadłam - oczywiście niepotrzebnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Niestety muszę brać clotrimazol w tabletkach, bo zmora ciężarnych się przyplątała. Pytanko brzmi, czy wiecie czy wypływanie po nocy leku jest normalne? Bo trochę tego dzisiaj wyleciało i oczywiście się wystraszyłam, ze to może wody. Masiakra Wybaczcie mi te dziwne pytania, ale cały dzień o tym myślę Co do zgagi to rewelacyjny jest len mielony. Mnie pomógł i w dodatku reguluje pracę układu pokarmowego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ja stosowałam clotrimazol ( co prawda przed ciążą,ale to akurat bez znaczenia chyba) i też\"wyciekała\" resztka rozpuszczonej tabletki.To naturalne.A zresztą wydaje mi się,że wody mają rzadszą konsystencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna zdarza się,że nasze dzieciaczki mają słabsze dni i ruszają się niechętnie.U mnie bywało już tak i dziś też moja mała ma taki leniwy dzień: kopie słabo i rzadko,Ale wiem już,że tak może być i nie panikuję (staram się przynajmniej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJA TO PIERWSZA CIOZA WIEC WYDAKJE MI SIE ZE POWINIEN SIE RUSZAC CALY CZAS..............PANIKA JAK ZAWSZE U MNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też pierwsza.Podobno im większe będzie dziecko,tym mniej będzie się ruszać, bo i mniej tego miejsca będzie w brzuszku.Ale z tego, co piszesz rusza się,więc na pewno nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie martwcie się na zapas - kazdy maluszek ma czasem spokojniejsze dni - kiedy Moja Kruszynka jest bardzo spokojna - żeby się nie zadręczać bez powodu - wyłączam wszystko co hałasuje w domu, kładę sie na łóżku i wsłuchuje w ruchy dziecka wtedy nawet te najdelikatniejsze czuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Ja już po glukozie i po pobraniu krwi. Wcale nie było tak źle. Dodałam sobie cytryny i spokojnie wypiłam-dodam, że nie przepadam za słodkim. Moja dziewczynka też ma czasami spokojniejsze dni. Moniś to normalne, że tabletka wwypływa. Miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Brzuchatki :) ja mam podobny do tego pasik ciazowy.Moj oczywiscie jest tanszy-65zl.Kupiony w Rosji wiec trudno podeslac mi linka. http://www.novamed.pl/pas-ciazowy-cellacare-materna przy zakupie pasa trzeba pamietac o rozmiarze.Mia dla Ciebie zdecydowanie rozmiar \"s\".Ja nosze swoj pas w domku.Szczegolnie jak gotuje w kuchni.Jak go zakladam to nie czuje roznicy ale za to jak juz sciagam-naprawde dziala :) Czopki clotrimazolum wlasnie tak dzialaja ze wyciekaja jak szalone.Ja uwazam ze to wlasnie sposob na oczyszczanie.Polecam wkladke na dzien a na noc lepiej podlozyc sciereczke pod pupe.Lepiej dla organizmu jak sie \"przewietrzy\"Kazda ciezarna mama powinna codziennie pobiegac po domku z gola pupka minimum 15-30min.Wszystko sie przewietrzy i zminimalizuje zakazenie.Mozna ubrac spudniczke(wersja dla mam z dzieckiem lub mieszkaniu z rodzicami)Ja na szczescie mieszkam tylko z Aligatorem wiec biegam wlasciwie caly czas po pracy z golym tylkiem(brzuch mi zaslania uda i nie patrze w lusterko)Polecam, to naprawde zdrowe. Moje drogie ciesze sie ze wasze pociechy slicznie sie rozwijaja i dokuczaja Wam kopniaczkami.Milo czyta sie o radosciach jakie przezywamy.To wszystko sprawia ze sie pozytywnie nakrecam :) Mi tez twardnieje brzuszek ale nie mam faz.Szczegolnie jak pracuje.Wieczorem jest jak kamyczek.Lekarz powiedzial ze jest ok to co ja sie bede nakrecac.Widocznie jak sie duzo ruszamy to tak jest. Balbinko, lekarz zlecil mi glukoze.Zjadlam ogromne sniadanie i poszlam na wizyte.Po wizycie okazalo sie ze mam miec ta glukoze.Nic strasznego powiedzial.Wypilam ta papke i po godznie pobrali mi krew,Zero glodzenia sie.MOZE tutaj mieli lepsze odczynniki.Zaznaczam ze poszlam do swietnej przychodni w Moskwie.Drogo to fakt, ale ja glodna nie bylam. Co do wyboru szpitala to na prowincji chce tylko w lape i nic nie oferuja w zamian.Nie ma porodow z tatusiem.Na oddzial nie moza wejsc bez badan!!zreszta po co...Mezczyzna wogole ma zakaz wstepu na oddzial a dziecko oglada z ulicy prez 3 sekundy przez szybe.Wyglada to tak\"Panie KOwalski za 5 minut w oknie na kocu zobaczy pan dziecko\"Wiec stoja tatusiowie na parkingu i czekaja ktore dziecko sie pojawi....Rod domow-tak sie to nazywa, jest 10 ale w kazdym podobnie.Dalej w glab Rosji tak wlasnie to wyglada.Zdecydowalam sie wiec jechac 14 godzin pociagiem i rodzic w Moskwie.Mam tu prywatna klinike(pokoik dla siebie, lazienke, tv, posilki do wyboru, lekarza do wyboru i Aligatora na sali.)Firma mi wynajmie mieszkanie na miesiac przed i zostane tam miesiac po porodzie.Na urlop Dekret(urlop przed porodem) nie ide.Mam tylko pol roku macierzynskiego wiec musze oszczedzac.To oznacza ze bede sie zwlekaz z wyrka przy -30stopniach i zasowac do robotki.... Dziecko moje wazy ok 900gram a ja mam +10kg .Co tam, juz mi to obojetne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepuszek jeszcze nie wystaje, a czarnych wloskow narazie brak. Siara nie leci jeszcze.Bola mne oczy bardzo od siedzenia przed tv i kompikiem.Mam ustawiony zoom na 120-150 ale i to malo daje,Biore krople i nosze okulary ale lezki leca a oczka pieka.Tez tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie...25.. 31.01-04.02.09....+6/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......26....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........27.....02 .02.09.......... +5kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......27.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie..........27.....02.02.09.. ....+7..córeczka Monia...........22....lubelskie.........25.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........27.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......26..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopolskie/Krk..26....08.02 .09......+3,2/Ola malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....26..... 09.02.09......+5,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..25...09.02.09....... +6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......25.....10.02.09 ......+4/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........24......10.02.09 ...........+5,5 /? adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? asia 26 łódzkie..26...łódzkie..........22.....11.02.09.....+3/córecz ka Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29.....Rosja.............24......14.02.09 ........+9/córcia julka2384.....24.....lubuskie..........23.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........24.....16.02.09..........+7/M aja PrzyszlaMama23...MannheimDE.....26..16.02.09..+5/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..25....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......24....19.02.09......+1/Kacper kasia130285...24....małopolskie........22.....21.02.09.. ...+2/?????? kamasutra......21.... wielkopolskie.....22....23.02.09.......+9/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ..........+3...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... ......+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............23.....26.02.09........+3...... monis30........29.....Warszawa........22......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik witajcie, na co jest ten pas ? mnie kregoslup wogole nie boli jeszcze :) brzuszka tez nie mam duzego ale moze pozniej powinnam kupic ten pas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wITAM brzuchatki i juz po swiecie leci ten czas jak ni wiem juz 7 miesiac wow Czarna ty sie nie mart umnie czasami nie rusza sie caly dzien i cala noc wtedy ide do meza i mowie mu sluchaj brzuszka on mowi rusza sie bo plumka woda wiec jestem wtedy spokojna . teraz nasze dzieciaczki potrafia spac 20 godzin w ciagu dnia ;-) Wazko to super z ta glukoza ja tam jak jade to mi nie preskadza akurat ze nad czco bedzie i wsumie to wole tak bo wtedy sa najbardziej trafne badania ja mam glukoze 75 i po 1 godzince i po 2 godzinkach wiec trzy kucia ;-) ale sie tym nie stresuje juz jestem przyzwyczajona do tych wszystkich badan ;-) ogolnie sie dzisiaj czyje ciulowo jade dzisiaj na zakupy wieczorkiem i mam zamiar uzupelniac juz wyprawke powoli bo w grudniu swieta i nalatania bedzie bez liku zakupoy pieczenia ,gotowania i jeszcze czas na odpoczynek musi byc ! zreszta puchna mi stopki jak zadurzo laze ;-( boli miedniaca ;-( ale i tak jest to wszystko warte tego szczescia co bedzie niedlugo juz z nami ;-) Moj maz juz lazi i kiedy urodzisz kiedy z synkiem poleze,pojde na spacer , poubieram go ladniutko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo mamy ten sam dzien porodu bo mi sie termin zmienil ;-) ciekawe ktore zaczna sie pierwsze sypac ;-) pozniej po ciazy to sobie kup pas ale wyszczuplajacy tzn sciagajacy brzuszek zeby woreczek nie zostal . a ten sie kupuje do potrzymania brzuszka i jakos tam pomaga troche odciazyc regoslup ;-) tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski! Wazko dziekuje za info w sprawie pasa – dzis rusze na miasto poszukać - w necie widziałam właśnie takie za cene ok 150 zł – cos tańszego na allegro było ale nie chciałaby kupic byle czego co mi nie pomoże – no i chciałabym zeby to sie dało na co dzien pod ciuchami nosić. Jak znajde odpowiedni model to najwyzej poszukam tańszego na allegro – kregosłup juz tak mi daje popalić ze szukam jakiegokolwiek ratunku. Ja tez miałam kiedys takie tabletki dopochowowe – i oczywiscie resztki wypływały :) ostatnio cos jakby podrażnione mam okolice intymne – no okaże sie czy to nie jakaś mała infekcja – jutro mam nadzieje ginek mnie zbada, on mi nie robi badania ginekologicznego... ale sie upomne – poza tym chyba teraz juz czas szyjke macicy sprawdzic, hmm?? Wiecie co zaobserwowałam te moje podrażnienia to sa chyba wkładkami higienicznymi spowodowane – myślicie ze to mozliewe? Zakładam je regularne żeby miec zawsze świeżo – i mam wrażenie ze czasem jakby mnie odaparzały czy co... czasem mnie po nich normalnie swedzi :P Z golą dupka to bym sobie cewkę przeziębiła bo u mnie chłodno :P Kurcze z tymi porodami na prowincji to jakisz koszmar! Chyba rzeczywiście lepiej pojechac do Moskwy – jeżeli tylko będziesz miec taka możliwość. Mnie oczy jakoś szczególnei nie bolą, ale nie wiem czy mis ie wzrok ociupinkę nie pogorszył. Przyszła Mamo – mnie sie wydaje ze ten pas sprawdza sie przy większym brzuszku – ja jestem dośc drobna i mam spory brzucholek majac na uwadze moja posture – wszystko poszło do przodu, nic w boczki i ciązy mi jak cholercia ten mój mały skarb – a krzyze i ogólnie kregosłup bolą okrutnie zwłaszcza jak troche posiedze – dlatego szukam ratunku w pasie... ja już tez jestem po glukozie – nie było tak źle :) Balbinko ja w tym tygodniu mam zamiar sporzadzic liste zakupów i w weekend wybrac si epo pierwsze skarby :) pozbierałam do kupy informacje które kiedys na forum wymieniałyśmy – troche jeszcze z netu i jak to uporzadkuje to wrzuce na topik – podyskutujemy raz jeszcze i sporządzimy porządną liste zakupów :) bo to już powoli czas dla tych co jeszcze o tym nie myślą i nie maja jeszcze żadnych skarbów (np. ja :) ) masz racje – późneij świateczne szaleństwo, ajak sie bedziemy czuły w styczniu to nei wiadomo – oczywiscie powyższe nie dotyczy tych co maja mężów na tyle zaradnych ze w razie czego podołają takim zakupom samodzielnie :) Co do pasa poporodowego to tez sobie taki zakupię – a co – moze coś pomoże :P Ps. Buzia się zdecydowanie poprawia - piękna moze jeszcze nie jestem, ale ju z nei jestem jak potwor :) a to dopiero 3 dzień - kuracji łagodzacej, od jutra lecznicza kuracja :) jestem dobrej mysli - żeby tylko nie zapeszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piekne! juz po likendzie, troszke polezalam i niewiele ale mniej boli mnie dupka:) w piatek i w sobote raczej chodzenie mi nie \"wychodzilo\" moja miednica i biodro dlay o sobie strasznie znac. dzieki dziewczyny za rady odnosnie siedzenia za biukiem i noszenia obcasow...no niestety nie siedze z abiurkiem i nie nosze obcasow jestem przyszla matka polka zaganiana,biegam ostatnio w tramkach bo jest mi najwygodniej a o siedzeniu czasami tylko marez bo prace mma raczej \"chodzona\". przepraszam ,ze nie odniose sie imiennie ...ale wiekszosc tych lekow dopochwowych niestety wyplywa.mi gin odrazu zalecil stosowanie podpasek lub wkladek razem z \"dowcipnymi lekami\",recznik pod pupe tez dobra sprawa...tylko tak \"bródno\" mi isie wydaje. co do nowych kilogramow...no coz ja rowniez zadowolona z nich nie jestem...ciezko bylo mi sie pozegnac z rozmiarem 34 i 36...ale coz takie uroki ciazy...dostalam ostatnio lekcje cwiczenia na bolace bioderka i kregoslup ,wysle wam zdjecia na e mail...mam nadzieje,ze cuowny mi takowe zrobi:)) zgadzam iste zakupow trzeba powtorzyc,koniecznie! do tej pory mam tylko 3 spioszki..i plan na wozek ,lozeczko i materacyk...reszta nadal wychodzi poza granice moich wyobrazen...caly czas mysle ,ze mam duzo czasu i zdaze ze wszytkim i tak naprawde w kwestii potrzebych rzeczy mam bardzo nikle mniemanie o tym co kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia! mozliwe ze wkladki zrobily ci taka niespodzianke.osobiscie mialam sytuacje z perfumowanymi wkladkami...okazalo ise, ze wlasnie ten srodek z zapachem wywolal podraznienie. uprzedzam tez, ze w ciazy czesto nasilaja sie reakcje alergiczne.moj alergolog wytlumaczyl mi ,zyjacej od lat z AZS, zebym nie wpadala w panike bo teraz duzo wiecej krostek i podraznien moze ise pojawic i rezczywiscie chodze i sie drapie ,boo nawet proszki do prania dla niemowlat powoduja swedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Z tego co słyszę o glukozie to nie taki diabeł straszny.To dobrze.Idę na to badanie w przyszłym tyg.Ale mam od razu 75g. i po 2 godz. pobieraną krew.Mam być na czczo,ale na te 2 godzinki mogę wrócić do domku.Widać co lekarz to inna szkoła. Co do oczu-ja mam sajgon z nimi od lipca.Noszę soczewki i łzawią mi oczka zawsze jakiś czas po założeniu szkieł.W tym miesiącu wybieram się wreszcie do okulisty. I tej wizyty też się boję,bo te oczy w ostatnich 3 latach mają się gorzej. Byłam w sobotę na zakupach i nabyłam 2 śliczne dłuższe sweterki, ubrałam się w jeden z nich,nałożyłam kozaczki (z trudem),a potem tak mi nogi spuchły nad kostkami...Wniosek z tego taki,że chyba muszę kupić krótkiego kozaka z szeroką cholewką.Oczywiście w ciepłą kurtkę już się nie zapinam nawet w piersiach,a co dopiero w brzuchu. Czasem podczytuję \"styczniówki\" i one już maja w większości wszystko kupione,więc wpadam w popłoch i mobilizuję męża do dokończenia zakupów,ale ostatnio nie ma weny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pas ciazowy dziala nastepujaco: Podczas ciazy wspomaga kregosłup.Zapina sie go od przodu.Po porodzie zapina sie go z tyłu i wciaga brzuszek.Pasy sa z dwoch lub trzech warstw mocnej gumy.Trzecia lub druga warstwa tej gumy ustawiasz sobie naciag pasa. Ja tez nosze adidaski nawet do ladnych spodni i koszuli,Mam gdzies konwenanse i stawiam na wygode.Wiem ze wygladam jak chlopka z pola ale najwazniejsze ze nogi nie puchna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia co do listy jestem za ;-) ja dzisiaj mam zamiar kupic : mydelko,oliwke,szamponik patyczki waciki chusteczki nawilzajace pampersy pielucy tetrowe sudokrem okrycie kapielowe, reczniczek butelki,smoczki wanienke spiochy,body , kompleciki do szpitala mam juz troche spiochow , cieplych pajacykow, spodnie sztruksowe ocieplane, czape, kurtałke ocieplana dla maluszka ;-), skarpetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa – trafiłas w sedno – problem pojawił sie odkąd zaczęłam stosowac te perfumowane wkładki! No to mamy winowajce! Czasem tak mnei w nocy swędziało że musiałam ten badziew odkleic z majtek i od razu lepiej! Po powrocie do domu pudło pięknie pachnących wkładek -out!!! Co do wrazliwej skóry – to mi sie tak właśnie jak piszesz porobiło w ciązy, pewnie i stad problemy z cera – zwykłay krem pali skóre! A ręce... jak mi kapnie np kwas z ogórków to makabrrra, a opakowania domestosu to do rak nie moge wziąc – nawet z półki sklepowej kiedy wkladam do koszyka z zakupami. Wazko ja myślałam o takim bardzej bieliźniamym pasie – guma to mi skóre podrażni... no zobczymy co znajde w sklepach – popytam w ciążowym i w rechabilitacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z RACJI TEGO, ŻE PRZYWIOZŁĄM SOBIE OD SIOSTRY KUPĘ RZECZY, TO POZOSTAŁO MI NIEWIELE DO KUPIENIA. ALE JESTEM ZA LISTĄ, ZOBACZĘ CZEGO MI BRAKUJĘ. nA PEWNO MUSZĘ KUPIĆ KOSMETYKI DLA BEBEK, JAKIEŚ 5 PIELUCH TETROWYCH, PAMPERSY I TYM PODOBNE. MAŚCI DO PUPY JUŻ JAKIEŚ MAM A ŚPIWORKÓW NA WYJŚCIE ZE SZPITALA I DO SPACEROWANIA TO TYLE, ŻE NIE WIEM CZY ZDĄZE CHOCIAŻ RAZ NIEKTÓRE ZAŁOŻYĆ. tAK TO JEST JAK LUDZISKA NIE PYTAJĄ SIĘ CZEGO POTRZEBUJĘ A CO JUŻ MAM, EH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×