Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

witam was z ranca wstalam wlasnie ;-) a wiec tak pobolewa mnie troche brzusio na dole okolice janikow domyslam sie ze to macica,miednica, i wiezadla tylko z prawej strony jest silniejszy bo zapewne sobie cos nadciaglam choc lepiej juz chodze niz wczoraj . po nocce jak sie obudzilam to mialam taki bol prawego poldupka i uda ze szok ale to nie pierwszy raz . dzisiaj mam dzien ze mam juz dosyc hihihi i chcialabym juz byc po jednak 8 miesiac jest najgorszy . ja teraz ledwie juz sie poruszam i laze stopy mi puchna wczoraj ledwie kozaka zapielam ;-) to w 9 juz wogole sie nei bede ruszac hiiihhih Mia twoja lista przydala sie i mnie bo wiem czego jeszce nie mam ;-) dziekuje co do waciokow nasaczonych spirytem to sa malo przydatne jak byla polozna u kolezanki co teraz rodzila to pokazala jak szybko sie pepusia pozbyc kazala wzasc paleczke do uszka i spiryt moczyc paleczke w spirytusie i wokolo pepuszka jezdzic az tam do srodka zeby kropelki wpadaly ;-) sa fajne wanienki na allegro juz z dozownikami na szampon, mydelko lub oliwke i termometrem zamontowanym i korkiem do spuszczania wody bajer pozniej poszukam wkleje linka ;-) co do kocykow tez musze kupic ale zamawiam przez allegro poniewaz umnie w sklepach sa te grubasne po 80-100 zł a na allegro identyczne z takimi samymi wzorkami sa po 45 zł sztuka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc Balbinko wrzuć linka do kocykow i jak znajdziesz to do wanienki równiez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dawno mnie nie bylo, ale czytam (a przynajmniej staram sie;). Przekopiowalam liste rzeczy potrzebnych ze strony szpitala w ktorym zamierzam rodzic: Dokumenty: dowód osobisty + akt małżeństwa książeczkę ubezpieczeniową (ważna 2 m-ce ) orginalna grupa krwi owa hbs karta przebiegu ciąży układ krzepnięcia elektrolity aktualne badania (mocz, morfologia, cukier) Rzeczy: szlafrok koszula 3 szt. pantofle lub klapki przybory toaletowe ręczniki 2 szt, majtki siatkowe pieluchy bella woda mineralna niegazowana Rzeczy potrzebne dla dziecka: rożek, pieluchy tetrowe śpiochy, kaftaniki, koszulki, czapeczki po 3 szt. skarpetki rękawiczki paczka pampersów 3-6 kg. chusteczki nawilżone, maść typu linomag Mam jeszcze uwagi dotyczace Oilatum, sudocremu. Polozna ze szkoly rodzenia mowila o tych dwoch rzeczach, ze sa ok, ale Oilatum mozna sobie darowac, jezeli bobasek nie ma problemow ze skora. Samo Oilatum jest wskazane przy AZS (Atopowe zaplanie skory) i potem moze sie okazac,ze jezeli bedziemy kapac na codzien dziecko w tym, to jak pojawi sie problem, to nie bedzie go czym zwalczyc. Polecala mydelko delikatne z Johnsona (nie byla to reklama, bo np oliwke z johnsona odradzala, z racji tego,ze uczulelnia czesto sie po niej pojawiaja). Jezeli maluszek ma normalna skore potrzebujemu lekkiej oliwki np. Hipp, a gdy ma tendencje do suchej i rogowacenia wtedy np Bambino (taka typowa oliwka). Druga rzecz na ktora uczulala, to stosowanie sudocremu na codzien. Sudocrem jest mascia zawierajaca cynk i jest (podobnie jak oilatum)lekko leczniczy i wysuszajacy. Takze jezeli bobasek nie ma odparzen lepiej stosowac linomag ( w celach natluszczajacych),a gdy pojawia sie odparzenia, to sudocrem ,zeby je wysuszyc (tu zaczyna dzialac cynk..tak jak w masciach na tradzik;). Wspominala jeszcze o wacikach do przemywania pepka. Mowila,ze lepiej nie kupowac takich od razu nasczanych, bo one sa nasaczane nie tylko spirytusem (i przez to mniej bezpieczne dla bobasa), lepiej kupic normalne sterylne gaziki i do tego spirytus. To chyba tyle uwag, ktore mam po 1 zajeciach w szkole rodzenia:).Wiem,ze jezeli chodzi o Oilatum, Sudocrem, to wiekszosc z Was zachwalala to, ale ta Pani przekonala mnie,ze nie warto stosowac od razu silniejszych preparatow. Jutro nastepne zajecia w szkole rodzenia, jesli powiedza cos ciekawego napisze:):). Krakowianki!...gdzie chodzicie na szkole rodzenia i gdzie zamierzacie rodzic. Ja juz wybralam - Ujastek :):)O ile bede miala mozliwosc(trzeba byc zdrowym w 100 % no i dzidzia musi byc dobrze ulozona), to porod w wodzie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze aktualizacja:) Plci dalej nie zmieniam, bo niestety nie wiadomo :).Na badaniu polowkowym miala byc dziewczynka na 98% ,a na ostatnim usg Pani powiedziala,ze widzi chlopczyka, ale niestety nie zdarzyla powtierdzic i nam pokazac, bo sie odwrocila dzidzia:]... Tak nas w balona robi;). Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......32....01.02.09.. .........+8/Pola piksip...........29....śląskie...........31.....01.02. 09..........+6/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ......+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........31.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....31.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...warszawa...... 31..... 07.02.09....+14!..córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+6/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............31......09.02.09 .......+8,5 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córecz ka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............30......14.02.09 ....+15/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .30..16.02.09..+7/Niespodzianka Haydi.........22......Gliwice...........29....16.02.09.. .......+16/synuś viola nowa.....23.....Mazowieckie....29...17.02.09........+12/Maja Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........24 ....Częstochowa.....30....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey.........27....Warszawa.......28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........28......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........27......27.02.09. ....+10/Agusia alicja 111 .....27.....WLKP..............27......27.02.09......+10/Emil ka myszkinson ...26.....Gdańsk..........27.......27.02.09.......+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Mia moja lista podobna. jeszcze porównam i dopiszę coś ewentualnie :) Ja dziś o 5.30 pobudka i do 8 sobie w necie siedziałam.. a potem zasnęłam na 1,5 godz jeszcze. JA nie wiem ale może to takie przygotowanie do macierzyństwa te bezsenne noce... potem już się jest przyzwyczajonym jak się trzeba budzić do dziecka. Jak tak patrzę na nasze organizmy i przebieg ciąży to wcale ym się nie zdziwiła gdyby ta bezsenność była ukartowana :) Idę jeść grzanki z piekarnika z chlebka z serem i ketchupkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Moniś najważniejsze, że z Wami wszystko o k a i Ty się uspokoiłaś. Balbinka proszę Cię następnym razem uważaj. Mia list na pewno się przydadzą. Muszę zadzwoniś do mojej siostry bo miała mi dać sól fizjologiczną i gaziki. No właśnie do listy jeszcze sól by się przydała. Up moja teściowa też mnie wczoraj wkurzyła a najlepsze jest to, że się nawet z nią nie widziałam. Wyobraźcie sobie, że mam podać jej syna o alimenty, bo lepiej jest mieć te 500 zł wychowawczego przez rok niż nie mieć wcale. No po prostu jak mi mój N powiedział o tym pomyśle to mi ręce opadły...Ach szkoda gadać. A wczoraj moja Polcia tak się wyginała i kopała jak nigdy. Oczywiście księżniczka jest nadal źle ułożona. I jeszcze mój dzisiejszy sen. Śniło mi się, że dziecko tak mi się w brzuchu wypinało, że mogłam je złapać za nóżkę albo rączkę i widziałam dokładnie cały kształt mojego dziecka. Trochę byłam przerażona w tym śnie ale sobie tłumaczyłam, że przecież to moje dziecko i na pewno inne kobiety też tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana jaki piekny pomysl na sniadanko dawno nie jadla ;-) tez sobie zapodam dzisiaj hihii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Brzuchatki :) na poczatek , Balbinka dzieki za linki do GACI :) Podeslalam Aligatorowi do pracy. Napislam jeszcze ze niech i jemu nie smakuja kanapki. Usmial sie ale przynajmniej wie czego ma sie spodziewac, Gaciory sa ogromniaste i wogole jak sobie pomysle o tym............ Balbinko, moze wez no-spe. Jak boli to lepiej sobie ulzyc. Moni. ciesze sie ze jest ok. Nie boj sie nigdy biec do szpitala. Nie przepraszaj tez za to. Jak bedzie to Twoja druga czy trzecia ciaza tez zawsze biegaj. Wtedy wlasnie babeczki zapominaja i zdaja sie na wlasny rozum.Niestety to tylko szkodzi a nie pomaga.Lepiej dmuchac na zimne. Mia, nie za duzo tych zakupow. Mam nadzieje ze nie kupisz tego wszystkiego dzis. To bardzo ciezkie bedzie. co do pojemnikow na zuzyte pieluchy. Jaa jestem za.Nawet jak mam ja tylko na chwilke tam wlozyc. Bedzie to specjalne miejsce na brudne pieluchy. Ja wstalam(a wlasciwie jeszcze nie) Obijam sie jak moge. Ciesze sie luzikiem choc i z pracy mi cisnienie podniesli. Zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dwupaczki;) Szklana- przepraszam, że Cię wystraszyłam, może Twój lekarz da Ci cośinnego, nie wszyscy są zwolennikami tego leku, który ja mam, ale niestety ja zostałam nafaszerowana tym w szpitalu i mój lekarz bał sie później mi to odstawic, żeby skurcze się nie nasiliły. A organizm szybko sieprzyzwyczaił i teraz w ogóle nie czuję skutków ubocznych, tylko wmawiam sobie, że to dla dobra mojego maluszka, żeby sobie siedział w brzuszku ile musi, bo każdy dzień jest na wagę złota. A dziś tak ładnie u mnie świeci słonko, aż humorek lepszy i chce siewstać z łóżka:) Słyszałam kolejne opinie o chicco, że szybko zaczynają nawalać, trzeszczeć i rama sięwygina:/ Dziś kolejna partia zakupów przez internet, zaraz zaczynam szukać czegoś ślicznego:) Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie sobie porozmawiałam z mamą i trochę sobie popłakałam. Jak dobrze, że chociaż na nią mogę liczyć mimo tego, że jest tak daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej No mamusie sie pobudziły :D Ja tez po nocach nie śpię, ale wstaje przed 9 ze wzgledu na psiaka i tak cierpliwie czeka do 9 - u mnie w łóżku zaraz po tym jak mąż wyjdzie z domku :P Spokojnie - nie bede dziś szaleć po sklepach :D na razie wtepna lista - pierwszy krok do zakupów, myśle ze sporo kupie przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK. tesciowe sa czasem okropne. Kurcze ale to matki naszych ukochanych. Te alimenty to nie taki zły pomysł choc lepiej gdyby Twoj luby sam to zaproponował i postaral sie sam załatwic. Mysle ze wtedy to wszystko wygladałoby zupełnie inaczej. Ja swoja tesciowa trzymam na dystans. Nie chce tego zmieniac. Jest dobra i zaakceptowała mnie(co nie bylo łatwe, bo raz sie rozwiodłam)Boje sie jednak ze trafia mi sie tacy tescie jakich mialam wczesniej. O zgrozo.......Nawet najgorszemu wrogowi nie życze maminsynka i jego rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik koleżanka mi mówiła zeby kupić co najmniej 25 :) nie wiem po co hehe - ona używała przy każdym karmieniu a jak nie chce sie codziennie prac to pewnie tyle trzeba, no i nie wiem jak z zakładanime na poczatku na pieluszki jednorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważko ale kto mi przyzna alimenty skoro mieszkamy razem, mamy wspólne gospodarstwo i w ogóle żyjemy razem.No chyba, że nie ma to znaczenia. Mia chyba może się wypowiedzieć coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zegarze 13.11 czas podnesc to tłuste dupsko z łózeczka i zrobic cos dla ksiezniczki (dotlenic) wstaje wiec i ide na spacer.Kupie sobie mandarynki i maszynke do mielenia miesa. Bede dzis robic pierogi na swieta.Taki mam plan ale czeka mnie jeszcze gora prasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze news z ostatniej chwili. Właśnie dostałam nową Gazetę Podatkową i jest na pierwszej stronie napisane, że wydłużone urlopy macierzyńskie i urlopy ojcowskie wchodzą dopiero w 2010 r. Czyli wniosek z tego taki, że dla nas urlopy pozostają bez zmian czyli są takie jak w tym roku. Dla nas pierworódek to niekorzystne niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbieram sie do wyjścia (na razie nie na zakupki z listy) moze i 20 pieluch wystarczy - zawsze można dokupić - dlatego chciałam przedyskutowac te listy :) ja dziś mam zdecydowanie lepsze samopoczucie niz wczoraj - słonce tak pieknie u mnie świeci! rzymajcie sie i nie smutajcie się! Balbinko te kocyki grube to sa hiszpanskie? Niedrogie. Wanienke taka ogladałam - ładna tylko troche droga - będziemy z mężem dumać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia ja mam 13 pieluch (w tym 5 tetrowych) i już więcej nie kupuję. Jak zabraknie, to w każdym sklepie można dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK. tak. Tu potrzeba jest Mia. Ja widze to u swoich znajomych. Mieszkali razem, urodzil sie synek.Wszystko bylo pieknie. Po dwoch latach sie rozstali. On nie placi nic. NO jak mu sie przypomni to daje po 200zl. Koszmar!! Co mozna dziecku za 200zł dac. Wogole ojciec ma w nosie co sie dzieje z jego synkiem.Sam podałabym tego drania do sadu. To ze nie sa razem to dobrze ale tak sie wlasnie sprawa rozwinela. Byla sprawa o alimenty ale on oficjalnie ma niskie zazrobki i jak narazie(a to juz rok od sprway) wszystko stoi w miejscu.Laka kluci sie o kase choc tu dodam szacuneczek" dziecko wie kto jest tatusiem i ma wyrobione bardzo dobre zdanie o ojcu" Nie zycze tego nikomu ale czasem tak sie wlasnie zycie uklada. Ja raz w zyciu tez myslalam o miłosci i musialam zaczynac wszystko od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi z tymi alimentami konkretnie? Jak wróce to postaram sie odpowiedzieć teraz zmykam bo znajoma po mnie niedługo przyjedzie papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lutóweczki rządzą jak widzę :) Nie kuście tymi tościkami z serkiem, bo ja od 3 dni mam fazę na nie,ale dziś zabrakło sera :( Mia, lista fajna, mnie również na pewno się przyda.W sumie muszę kupić tylko kosmetyki i apteczkę. Gdzie kupujecie kosmetyki? W sklepach czy w aptece? Balbiinko no naprawdę,żeby takie akrobacje wyczyniać w 8 miesiącu... :) Moniś bardzo się cieszę,że to nic poważnego :) Co do tych nocy, o których pisała Szklana, to mam od jakiegoś czasu to samo.Dziś znowu uczucie ciężkiego brzuszka, jakby zaraz miał pęknąć,a potem rwanie w pachwinie. O co chodzi z tymi pachwinami? No i noc \"siarczysta\" jak to mówi mój mąż :) Czyli spanie na raty.Do tego siku z 2,3 razy.A potem odsypiam do 11 jak sąsiedzi pozwolą. Kurcze myślałam o tych oczach kiedy nie mogłam zasnąć. Niby dostałam zaświadczenie o braku przeciwwskazań do porodu sn,więc lekarka chyba wie, co robi. Ale z drugiej strony obawiam się,że ten wysiłek może mi zaszkodzić,a ja chcę bez większych problemów widzieć jak rośnie moja córa. Sniło mi się dzisiaj,że urodziłam w listopadzie jako pierwsza z nas (już grudzień,ale ja śniłam,że w listopadzie) i dziecko było duże i zdrowe,ale ja nie byłam jeszcze na jej narodziny przygotowana i nie umiałam jej kochać :( Smutny sen. Igmik, może teściowa Cię zaszokowała tą propozycją,ale chyba można to jej wybaczyć.Nie zrobiła tego złośliwie,chce żebyście skorzystali,jeśli jest okazja. A Wy i tak przecież zrobicie, co uważacie za stosowne. Od wczoraj myślę o porodzie i sobie racjonalizuję,że przecież lepiej rodzić naturalnie.Ale boję się. zresztą jak my wszystkie. Ile płacicie za położna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip a podaj mi proszę nazwę tych leków jeśli możesz. Idę dziś do doktorka po 16 i będzie mi coś przepisywał. żeby było śmieszniej brzuch mi dziś jeszcze ani razu nie stwardniał... Mała się wydygała... :) Ale w nocy jak nie spałam miała twardy. na razie leże, może coś porobię żeby sprawdzić czy mi stwardnieje, bo jak nie to może nie będę brać tych leków, U nas nerwowo trochę w domu bo mój M kupuje auto. Pierwsze w swoim życiu... Masakra! i wiecie jeszcze wóxek przed nami... wóxek i auto to dwie najgorsze rzeczy do kupienia :) Jeśli dziś przyznają nam leasing to auto będzie pewnie nasze w przyszłym tyg! Kupimy dużyyyy rodzinny samochód dla naszej 4. wiliczam psa lucka oczywiście :) Jejku ale ile to problemów i zastanawiania się... czy to czy to. I tak jak ze wszystkim trzeba iść na kompromisy. ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Rosołku z tą moją teściową to bardziej skomplikowana sprawa jest. To z jej strony nie była dobra rada, ach. jak już pisałam skutecznie mnie do płaczu doprowadza. No ale teściowa to nie rodzina-przynajmniej w moim przypadku. Już więcej o niej pisać nie będę, bo mi się po prostu nie chce. A ja chcę Wam powiedzieć, ze ostatnio nawet nie wstaję na siku w nocy. tylko co z tego jak budzą mnie bolące i drętwiejące palce. Dziś prawie płakałam z bezsilności, bo nic z nimi nie mogłam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak obserwuję,że mamy coraz więcej dokuczliwych dolegliwości i tak już do porodu zostanie.Trzeba się nastawić,choć czasem rzeczywiście tylko usiąść i płakać. Zmartwiłaś mnie Igmik tą informacją o 18 tyg. macierzyńskiego.Liczyłam jednak na 20.Niby niewiele więcej,ale zawsze coś.Tym bardziej dla kogoś takiego jak ja-po urlopie idę do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana te moje leki na skurcze to Fenoterol a to antidotum to Isoptin. Czy któraś z mamusiek może mi przesłać nowe hasełko do naszego konta mailowego? Mój brzusio też jak idzie do lekarza to grzeczniusi jak nie wiem;) A w domu to taki zbój. Szklana tylko proszę nie bagatelizuj tych twardnień- u mnie to inna sytuacja- już mam takie skurcze długo i nie wpływają w ogóle na szyjkę i w ogóle dzidzia ma sięOK, ale moja koleżnaka leżała cały 8-my m-c w łóżku bo jej twardniał brzuch, a w pierwszym dniu 9-go m-ca odeszły jej wody i na stół. Tylko proszę, nie mów znowu że Cię straszę!! Tylko dzielę siędoświadczeniem. Trzeba wierzyc, że bedzie dobrze. I dmuchać na zimne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×