Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczynki! Balbinko - wszystkiego naj naj naj!!! Spełnienia marzeń! NO i oczywiscie zdrowego, ślicznego dzidziusia! Pimboli te muszki to moze mszyce... NIe wiem w sumie, ale ja bym sie bala, zeby nie zaatakowaly innych kwiatkow... A z samochodem to mamy podobnie. Nam tez sie skrzynia biegow zepsula. Na razie nie wiem czy trzeba nowa.. Mam, nadzieje ze nie. Moj oszczedny maz akurat na samochod nie zaluje, co mnie jeszcze bardziej wkurza. Mam wrazenie, ze sam wyszukuje wydatkow, jak chodzi o auto ;) Wazko - fajnie ze wszystko w porzadku z dzidzia i z toba. Odpoczniesz sobie troche, poleniuchujesz. Szarlotke zrob. To bardzo proste ;P Jesli chodzi o cesarke, to ja bardzo szybko doszlam do siebie. Mialam znieczulenie podpajeczynowkowe. Bylam przytomna, choc troche \"oglupiala\". Poczulam tylko takie szarpanie i zobaczylam moja kruszynke. Pozniej tylko ja pocalowalam i poglaskalam. Ogolnie myslalam ze to trwalo bardzo krotko, ale okazalo sie ze ponad poltorej h (z szyciem itd) Nastepnego dnia od rana szykowalam sie do wstania, bo bardzo chcialam (chocby po to, zeby sie umyc...) Wiec podnosilam sie na lokciach itd i kiedy przyszly polozne, zeby mnie podniesc wyskoczylam z lozka bez problemow. Ja wspolczulam kobietom z ranami krocz, bo mnie sie to wydaje strasznie bolesne. Mnie jakos nie bolalo bardzo. NO chyba ze przy smiechu czy kochnieciu. Szwy mialam rozpuszczalne, wiec luzik. No i blizny nie mam duzej. Spokojnie moglam chodzic w skapym bikini, bo nie bylo widac. Wiec ja mialam farta. Ale byly kobiety, ktore mialy problemy. Wiec to kwestia indywidualna. W szpitalu dluzej\' to fakt. Ja juz mialam dosc. I zlapalam dola konkretnego po trzech dniach. Ale w domku juz super. Polezalam pare dni, ale moglam chodzic. Z tym tyciem to zalezy ile sie wazy przed ciaza. Te chudzinki tyja wiecej i pozniej chudna szybciutko. Nawet za bardzo. Wiec spoko. Ja wyczytalam, ze przy moich \"gabarytach\" moge smialo przytyc 13. Jeszcze mam 4 na luzaka ;P Ok, ide sie polozyc, bo od wczoraj mi katar dokucz i lzawienie z oczu :( Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie piękne Szklana z moi m brzuszkiem podobnie jak z Twoim – już sama nie wiem czy to twardnienie, skurcze czy jaka cholera... wczoraj miałam ciągle twardy, prawie cały dzień dziś juz lepiej (chyba) piłam rozpuszczalny magnez ale jutro zadzwonie do ginka i zapytam jaki magnez kipic i ile zazywac – w nocy z pt na sob doszły mi bóle łydek (makabra...) wyglada wiec na to ze brak magnezu jest tu winowajcą. Moze i stres powoduje te twardnienia – te andrzejki to dla mnie smutny czas, właśnie mija pół roku jak zamarł mój tato Andrzej... Szklana moze nie ma co sie wzbraniac przed lekami – mnie ginek przekonał ze te skurcze ni sa dobre dla dzidziusia, więc tu wcale nie chodzi tylko o porawe naszego komfortu – zawsze wybiera sie mniejsze zło. Ja staram sie leżakowac jak najwiecej bo wtedy jest z brzuszkiem lepiej – ale to nie takie łatwe leżakowac kiedy mnie tak nosi i ciągle cos :P ja juz w zasadzie nie pracuje a na wszystko mi brakuje czasu, nigdy nie zdaze sie połozyc prze 24 i jeszcze tyle do załatwienia... Minis 30 mnie chyba tez bola pachwiny – tak cos czułam wczoraj i juz nie wiedzialam czy to skurcze czy co... wszystko sie zmienia i to dla mnie takie nowe – tyle mnie niepokoi a moze niepotrzebnie, moze to wszystko jest normalne. Nie odstawiaj sama leków – nie wolno! Ja tez sie wzbraniałam ale jak mus to mus. Co do zakupów to w przyszłym tygodniu musze sie tym zajac bo stanelam w miejscu – musze jakies listy odgrzebac, ciuszki na start skompletowane, mebelki sa – poza tym nic. Wazko super ze z małą wsio ok, Ty sobie leżakuj zgodnie z zaleceniami. Kurcze ale pokaz mody nas czeka – pieluchy, jednorazowe majty, koszule nocne namioty... już sama nie wiem czy śmiać sie czy płakać :P Balbinko sto lat, spełnienia marzeń, spokojnej końcówki ciązy, sprawnego rozwiązania, duzo spokoju i radości! Up 83 pocieszyłaś mnie odnośnie cesarki – ba ja sie jej panicznie boje, a w szczególnosci jej nastepstw – dlatego modle sie zeby maleństwo przekreciło sie jak nalezy główką w dół Nie chciałam nikogo pomijac, ale na szybciutko czytałam posty i odniosłam sie tylko do niektórych – teraz zbieramy sie do rodziców męża. Miłego wieczoru brzuchatki. Ps. coś zmęczona jestem po tym weekendzie, ogólnei coraz bardziej ocieżała sie robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie odnośnie kosmetyków: co kupujecie dla swoich dzieci i jakiej firmy? Na podstawie różnych opinii doświadczonych mam zrobiłam sobie taką listę: - oilatum płyn do kąpieli (na początek nie uzywać mydełka ani szmponu,tylko myć dziecko w wodzie z dodatkiem tego płynu); -krem na każdą pogodę (jakiej firmy nalepiej kupić?); -krem na odparzenia(niby polecany sudocrem,ale jaki inny jeszcze jest dobry?) Poza tym co powinno znaleźć się a apteczce noworodka? Czy kupujecie również te specjalne nożyczki do pazurków? Proszę o porady doświadczone mamunie,ale nie tylko, w końcu w szkołach rodzenia wiele się dowiadujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimboli :) te wstrętne muszki to ziemiórki,też ostatnio zaatakowały moją orchidee..są na nie specjalne preparaty.Te muszki to dorosłe osobniki,a w ziemi kryją się larwy,w internecie znajdziesz dużo informacji na ich temat.Preparat którego ja użyłam nazywa się Nomolt i zabija larwy,a muszki same padają :) po kilku dniach Balbina wszystkiego Naj......;) jesteś strzelec tak jak ja he he Ważka witaj po weekendzie :) Pozdrowionka dla wszystkich dziewczyn i dzidziusków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołek Krem na każdą pogodę nivea - taki mi wszyscy polecają Do pazurków kupiłam canpol babies - nożyczki i obcinaczkę takie mini... zobaczę czym mi będzie łatwiej robić młodej manicure :) Sudocrem kupuję na początek mniejszy jak się sprawdzie to kupię ten duży. Wklejam porady mojej koleżanki, która ma dwójkę małych dzieciaczków :) To jej odpowiedź co do pielęgnacji: alantan plus masc(apteka), do kapieli OILATUM W PLYNIE(kup duza butle bo to drogie i duzo schodzi wiec sie oplaca), parafina ciekla do natluszczania ewentualnie(apteka), duze waciki do mycia pupy woda.(tez schodzi duzo:) Mozesz poprosic pediatre o masc cholesterolowa! Jest swietna do pupy i suchej skory. koniecznie krem na zime do buzi. Fajne sa mokre chusteczki dezynfekujace do roznych powierzchni. aha, sol fizjologiczna w malutkich buteleczkach do przemywania oczkow. Patyki do uszu. Szczotke miekka do wloskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padam...........zrobilam mega gigantyczne porzadki w weekend, lacznie z myciem okien [malzowina robi to duuzo dokladniej, jak sie okazalo:D) dekoracja swiateczna....nawet czesc sciany wygipsowalam i pomalowalam:D Piszac te moje skromne doswiadczenia, mam tylko nadzieje, ze Wam sie cos przyda...poradniki poradnikami, ale rady mam, kolezanek czy nawet babcine sposoby sa najlepsze:) Co do apteczki wg mnie;) - masc majerankowa pod nosek[Jasiek maial 3 tyg katar, no sajgon mi sie juz plakac chcialo, bo jak jest katar to slabe karmienie, zero spania itp) i co mi pomoglo- wlasnie +masc majerankowa pod nosek w aptece do kupienia +sol fizjologiczna w spreyu +frida do dociagania kataru - Genialna! sciaga wszystko uzywam jej do tej pory, gruszka to jakas porazka:O +Oilatum Kapiel[zastepuje oliwke, szampon, plyn do kapieli, plyn do ciala] +sudocrem lub Linomag +do Brodawek do torby szpitalnej PureLan Medeli - bedziecie mialy jak brodawki beda krwawwic, bolec, a dziecko chce jesc:O a jak bedziecie smarowaly od pierwszego karmienia zero porblemu..ja mialam dobrze, bo te co nie wiedzialy o Purelanie karmily z krwia czasami, popekane brodawki no masakra, potem wynalazly w necie wlasnie ten Krem i rewelacja! mala tubka wystarczy. - Kolki - polecam SabSimplex....do dostania tylko w DE, Czechach, Slowacji , czyli wszedzie ale nie w Pl.....sa w Pl odpowiedniki, ale inaczej uzyskiwane i estrachowane....niestety nie tak skuteczne, bo podaje sie je jak jest kolka...i slabo dzialaja:( Sab jest w Pl zabroniony[tylko w Pl!!!) ze wzgledu na dawke za duza? bo podaje sie go co karmienie 15 kropel, czyli czasaminawet co godzine, w okresie kolkowym, preparat naturalny, ale Genialny. Ja wam radze sie w go zaopatrzec, czasami jest na allegro, albo od znajomych itp. i miec w domu, bo jak dziecko w noc yma kolke, to sajgon....6h placzu non stop:( lepiej byc przygotowanym, ja juz mam 2 butelki:D - i w zasadzie z apteczki tyle.......reszte dokupicie pozniej, a i tak takim malenkim dzieicom im mniej tym lepiej:) Ja nie mialam soli fizjologicznej do oczu, mylam woda mineralna:Dniegazowana:) patyczki do uszu tak, waciki do pupy - szlam na latwizne i mialam husteczki nasaczone;) A jak byla kupa gigant to mylam pod kranem:D:D I jeszcze raz ponawiam apel - nie kupujcie za duzo....po porodzie sa sklepy otwarte, kupicie jak bedzie potrzebne, te niezbedniki tak, ale potem jak bedziecie siedziec 24h na dobe z dzieckiem, bedziecie marzyc o zakupach:D:D::D No i Balbina - Sto lat!!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za zyczonka ;-) monis twoj lekarz to troche chyba przesadza z ta waga no jak cukier podwyzszony to dietka ale bez przesady z waga kumpela przytyla w ciazy 25 kg a dzidziol wyciaga i szybko spadla jak na piersi karmila sikorka twoje rady sa bezcenne naprawde , musze sobie to spisac ;-) smialo moge polecic sudokrem jest najlepszy ;-) kupoje jeszcze termometr taki do uszka elektroniczny, chusteczki to takie nawilzajace bez zapachowe i nie perfumowane np.pampers ;-) a kremik n zime kupoilam z nivea taki taki hiperalergiczny co nie uczula podobno wszystko wyjdzie w praktyce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czemu u nas jest zabroniony ;-) unas na kolke jest INFACOL a kolezanka uzywa tzn wstrzykuje malemu kropelki z wody morskiej zakupione w aptece zeby maly lepiej oddychal i tak fajnie nawilza podobno spytam jutro o nazwe . sikorka a ta frida to co cos podobnego do gruszki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z noskiem? gruszka czy frida? i co do mycia noska? kupujecie nawilżacz powietrza? ja się zastanawiam bo choć jeszcze nie włączyłam kaleryferów - sucho mam strasznie w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczynki,że tak wyczerpująco odpowiedziałyście na moje pytania.Jest taki wybór kosmetyków,że nie wiadomo, co wybrac.W ogóle ta pielęgnacja noworodka mnie przeraża: przemywanie oczek, pępka....Nie wiem co i jak, nie mogę ogarnąć tej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę Wam tej suchości w mieszkanku.Ja mam wilgoć. Grzeję, wietrzę,kupiłam pochłaniacz wilgoci i nic... okna płaczą i w rogu jak co roku na jesień pojawia się pleśń.Druga sprawa: mimo ogrzewania temperatura nie osiąga nigdy 20 stopni,więc moje dziecko to będzie "zimny wychów" jak mawia moja mama. Wkurza mnie to strasznie,ale nie jestem w stanie nic z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnóstwo roboty:D ja sobie zrobię tablicę ze schematem pielęgnacji w pokoiku dziecka żeby niczego nie zapomnieć. bez notatek ani rusz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Adrianno,ale... Skąd wiedzieć kiedy i ile razy dziennie przecierać oczka i pępek? Jak to zrobić,żeby dzidziusiowi jakiejś krzywdy nie wyrządzić?Jak to jest z czyszczeniem uszek i noska?Takie niby proste czynności,ale problemowe, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka - dokłądnie dajesz te same porady co moja koleżanka więc kolejny raz mi się potwieradza. Super że to na kolki masz sprawdzone. Przyszła mamo chyba będziesz musiała nam paczki wysyłać z tym specyfikiem :) Albo Pimboli :) Sikorka czyli trzeba od początku smarować brodwali tą maścią? Nawet jak nie bolą zapobiegawczo - czy to jest niemożliwe w ogóle żeby nie bolało... :) ? Adrianna - ja kupuję na pewno nawilżacz i to już chyba zaraz bo mam takie suche gile w nosie teraz że szok i skórę suchą i wogóle wszystko. Więc ja kupuję i też słyszałam że dla dzidka się powinno używać ale to pewnie też zależy od tero jak się ma sucho w domu Rosołek na wszystko na szkole rodzenia mówią ale ja polowy nie pamiętam ale mój M na szczęscie wszystko pamięta. W szpitalu jeszcze położna raz pokaze i myślę że pote to się już po prostu wie. Damy radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szkoły nie chodzę,bo jest duże prawdopodobieństwo,że będzie cesarka,więc odpuściliśmy (jutro u okulisty dowiem się co i jak). Jeśli położna w szpitalu pokaże wszystko i wytłumaczy to ok. Gorzej jak nie trafię na taką "z sercem" i będę musiała radzić sobie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołek to wtedy my ci powiemy wszystko. Forum nadal będzie żyło i będą tu same cenne porady jak zawsze! NIc się nie martw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka wszystkiego naj naj naj i czego tylko sobie zamarzysz Też uważam ze mój lekarz przesadza z przyrostem wagi. Twierdzi że ta skóra która się nazbiera już później nawet jak schudnę się nie \"wchłonie\" W zeszłym roku przed ciążą miałam ponad 20 kg nadwagi, i od stycznia schudłam 27 w ciągu 3 miesięcy i miałam płaski brzuszek bez rozwlekłej skóry :-/ Teraz też nie mam jeszcze rozstępów widocznie moja skóra się przyzwyczaiła. Uważam że przybieram na wadze odpowiednio tym bardziej że wcześniej byłam na diecie więc powinnam nawet więcej przytyć. Ale z doktorkiem dyskutować nie będę :) Mia-82 na pewno ten ból pachwin to więzadła macicy. Ja mam takie bóle od 14-stego tygodnia i nadal je mam. Zauważyłam że po takich bólach jestem w brzuszku szersza no i macica też wzrasta. Moja bratowa też miała takie bóle i ze zrozumieniem mnie słuchała jak się skarżyła. W jakiejś książce ciążowej czytałam że takie bóle w pachwinach mogą pojawić się od 18-26 tc, ale jak widać są wyjątki. Też nie mogłam na początku ich zlokalizować ale jak promieniały na uda to już wiedziałam ze to na pewno to i też się martwiłam ze to co innego. Wazka moja mała reaguje zawsze jak z tatusiem gadam przez telefon, bo niestety teraz jest ode mnie 300 km :( Ale moze teraz przyjedzie na weekend. Dobrze ze już mają posłuch te nasze maluszki u tatusiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia-dzieki.Juz sie wlasnie zorientowalam w necie,ze to ziemiorki.No nic,ruszam jutro na poszukiwanie tego specyfiku.Tez mam orchidee,ale kolo niej nie lataja,teraz widze,ze az cztery kwiaty sa zainfekowane.Fuj z tymi larwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz odpowiadam - - do buzki swietne sa dwa kremy : Nivea i Bübchen, - Frida - nieeee to nie to samo, bron Cie Boze:D podaje linka do fridy, do kupienia w aptece 29 .zl http://www.skandprojekt.pl/frida/index_frida.htm A w aptece np Sterimar, wybor jest duuzy:) - nawilzacz - Super Sprawa, ale tez trzeba uwazac, bo to wylegarnia zarazkow, ja kupilam i stal w pokoju dziennym i chwalila, sobie w zimie jak byly kaloryfery, ogolnie swietna rzecz. - Co do PureLanu : tak stosowac od pierwszego karmienia, odreobinka na sutek i kamrmienie, nie trzeba zmywac tak jak np. bepanthenu, no i goi ekspresowo, a raczej nie ma czego goic, bo skor ajets fantastycznie nawilzona, boli owszem, ale 2 dni, najwazniejsze, ze zero ran, podraznien itp. - Co do czyszczenia oczu - na codzien myc woda, jak u doroslego delikatnie, czasami jest ropa w oczach, i trzeba zmywac od zewnatrz do srodka jednym ruchem, co do nosa - na codzien nie czyscic, jak bedzie mialo katar:) a sypmptmy kataru jak najbardziej oczywiste:) - Co do pielegnacji wazne sa3 rzeczy : Kupa wytrzec, wieczorem kapiel , katar frida i oczka woda przemywac i wystarczy:D - Infacol - nie chce rozczarowywac, zadnej mojej znajomej nie pomogl:( ale moze ktos bedzie pierwszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry bardzo :) ja na wygnaniu. Spac nie moge, a do pracy tez nie...co za bol :( Mała ksieznicka kopie sobie to najwaznijsze.Teraz kiedy bede odpoczywac to da mi popalic. Sikorka, dzieki za liste, skopiowałam sobie i kupie tylko to co jest niezbedne. Sudokrem polecam z calego serca. Uzywam wrecz do wszystkiego, na pryszcze i dla psa(wszelkie podraznienia skorne schodza po nim migusiem). Jest to istna rewelacja.Mojej mamusi zeszly wszystkie podraaznienia z buzki i od tego czasu na stale zamieszkal w jej domku. Balbinko, zycze Ci duzo kopniaczkow i zdrowka dla dwojga. Do Moskwy wybieram sie z koncem grudnia(sylwek w stolicy)dzien po swietach jade z walizkami i zamieszkam sobie na dwa miesiace w cywilizacji. Swiat tu nie ma wiec nie bedzie problemu z transportem. Co do szpitala to zapytalam co musze zabrac. Powiedzieli ze nic. Nic to oznacza nic :)Na szczescie wiec zakup koszul mam za soba i nie bede o nich pamietac po porodzie.Wszystko dostane na miejscu. Stan na dzis:Kupione : rozek po kapieli(seria Kubus Puchatek, boskie) mebelki wybrane z IKEA(nie zamowione) przemeblowanie sypialni (zadanieAligatora, jeszcze nie tkniete) Milego dnia i buzaiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie napisalam ze Polska jest zacofana chyba zle ktos zaintepretowal moje slowa.Pimpoli ja sie nie zachlystnela zachodem bez przesady w Polsce mialam bardzo dobre warunki .Mi chodzi tylko o to ze jest inne podejscie do pacjentow w szpitalach ,lepszy sprzet ,opieka .I co mi sie podoba tutaj propaguja powrot do natury w pielegnacji dziecka im mniej tym lepiej.Czy jest cos w tym zlego ? Nie sadze a co niektore odrazu na mnie najechaly ze pisze ze polska jest zacofana .Oczywiscie sa kraje mniej rozwiniete niz POlska i sa kraje lepiej .Tutaj maja wiecej pieniedzy na badania medyczne dla dzieci niz w pl wiec uwazam ze lepiej moga wypowiedziec sie na jakis temat niemieccy lekarze niz polscy ktorzy takich badan nie przeprowadzaja.Dlatego zawsze chyle sie do strony ktora posiada wieksza wiedze i doswiadczenie .Proste. Balbina wszystkiego najlepszego spoznione zyczenia ale szczere i to sie liczy. Twardnial mi brzuch juz jakis czas ale juz mi przeszlo biore 1 tab musujaca z magnezem 1 zwykla i 2 banany i brzuch mi nie twardnieje ani nie mam tego bolu ktory towarzyszyl mi podczas twardniecia.super sie ciesze bo juz sie martwilam tym brzuchem. Musze pisac kolejne prace zaliczeniowe na studia :(. I aktualizacja poprawna tabelka Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......31....01.02.09.. .........+8/Pola piksip...........29....śląskie...........31.....01.02. 09..........+6/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ........+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........31.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...warszawa...... 31..... 07.02.09....+14!..córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córecz ka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .30..16.02.09..+7/Niespodzianka Haydi.........22......Gliwice...........29....16.02.09.. .......+16/synuś viola nowa.....23.....Mazowieckie....29...17.02.09........+12/Maja Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........24 ....Częstochowa.....30....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey.........27....Warszawa.......28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........28......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........27......27.02.09. ....+10/Agusia alicja 111 .....27.....WLKP..............27......27.02.09......+10/Emil ka myszkinson ...26.....Gdańsk..........27.......27.02.09.......+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane! pierwsze co musze zrobic to ucalowac Balbinke !sto lat kochana!wszystkiego naj !chcialoby ise napisac rosnij duza...ale w naszym stanie to nie wskazane zyczenia:) Sikorko, jestes nie zastapiona ze swoimi radami, zagladasz zadko ale konkretnie-i to sie ceni:) Igmik!dziekuje za emalie.pomagasz swoja wiedza konkretnie:)i dzieki za zainteresowanie, nic sie ze mna nie stalo, zagubilam sie gdzies w odmetach wlasnych spraw... Szklana,mam nadzieje,ze u ciebie lepiej, poczytalam twoje posty...moze rezczywiscie brzuszek boli juz tylko od zakwasow:))powiem ci ,ze ja zbagatelizowalam dosc powaznie wszytskie moje skurcze brzuszkowe...teraz mi jeszcze gorzej z tego powodu, bo przeczytalam,ze nie jedzac odpowiedzniej ilosci magnezu i nospy zabieralam malenstwu tlen.... co do zlych rzeczy jakie mu jeszcz rbie to spie na plecach ...i prawdopodobnie tez z tego powodu nie jest malenstwo zachwycone...ale! malenstwo od kilku dni tymi malymi girkami kopie mnie prosto za przeproszeniem w cipke i mam wrazenie,ze chce wystawic nozki na zewnatrz...pomijam ,ze jets to bolace i stresujace...a uczucie od czasu do czasu jest takie jak by \"na sucho\"(bez nawilzenia)chciec cos z tamtad wyjac...okropne!!!! mia...andrzejki moga byc dla ciebie smutnym czasem..ale gowa do gory ,nie mozemy ise martwic!nie teraz! kto to mowi??ja ktora w piatek i w sobote wpadla w taka histerie,ze najzwyczajniej w swiecie zanosilam sie placzem?a dlaczego?bo nie pojechalam na koncert do lodzi...a wsobote sobie o tym przypomnialam i poklucilam sie z tego powodu z Cudownym...a Cudowny zeby dac mi czas na uspokojenie sie pojechal do supermerkado na zakupas...co gorsza bezemnie...to byl jego najwiekszy blad...!dzis sie z tego smieje...ale wtedy wcale nie bylo mi do smiechu...nie panuje nad swoimi emocjami...okrutne to ale Cudowny zadbal o mnie i moje nieszczescie...pojechal z emna do znajomych zobaczyc ich malenstwo(co gorsza ludzie trzymaja to dziecko w 28stoniach...do tego w 6 warstwach ubran...masakra!!!!!!!)a potem odwiedzila nas moja przyjaciolka z ktora poszlismy do kina na prosty i przyjemny filmpt. happy go lucky!polecam na mile popoludnie:))a wieczorem bylismy na koncercie kapeli Dynamics...goscie z roznych stron swiata i bardzo przyjemnie grali:))pokrecilam sobie tyleczkiem ...widzialam spojrzenia ludzi , ktore mowily \"gdzies glupia babo przyszla ii jeszcze tanczysz....\"a drugie spojreznia mowily odejdz...jeszcze bedziesz chcial zajac moje miejsce siedzace...albo sprobuj pierwsza wepchac si edo kibla!no cuz...ale bawilam sie przednio!no i wczoraj wyjelismy te rezczy dla maluszka, ktore dostalismy, Cudowny spisal i le czego mamy i w jakim rozmiarze...zrobilismy wczoraj mega zakupy.zakupilismy lozeczko, ocraniacze te boczne na lozeczko, ceratke na materacyk,przescieradla, dwa komplety poscieli,poduche i kolderke,kocyk polarowy i takie cus jak letnia kolderka, ktora moze tez sluzyc za rozek,milion recznikow,pieluszki tetrowe i flanelowe,cazki do paznokietkow,szczoteczke do wloskow,takie cus do noska co wyglada jak mala wersja gruszki,pieluszki jednorazowe,i patuczki do uszu czy ppka...takie z gruba kocowka,kilka spioszkow i pajacykow, body, skarpetki i rekawiczki niedrapki i czapeczki...i i juz nie wiem sama co jeszcze...acha nie wiem ile mam kupic tych skarpetek czapek i rekwiczek,zakupilam tez wkladki laktacyjne i majtki poporodowe w liczbie sztuk 5...starczy 5?kupic wiecej?i co to sa te podklady poporodowe i ile tego kupic?jakies rady?doswiadczone maminki napiszcie cos? i mam wrazenie,ze kupilam dosc duzo,ale dociera do mnie ze to wcale nie koniec.warszawianki,gdzie kupilyscie materacyki i za ile i jakie?chcialabym z trawy morskiej...ale nie ma takich malutkich...sa jakies z gryka i kokosem...ale maj niestety tez pianke i ta pianka niestety przewaza? jakies rady?? Wazka...gratuluje pomyslu z kurtka:))doczyscilas pralke? dziwczyny ,ktore maj apopsute autka...no trza zagryzc zeba i przezyc...alto tez wazna sprawa... co do robali w kwieciu to sie nie wypowiadam choduje tylko ziola..i nigdy nie maialam robali... hm...c o jeszcze?Cudowny kupujac wczoraj gacie poporodowe powiedzil z zadowoleniem...no kupilem ci pierwsza bielizne:))a kiedy z ciekawosci rozpakowalam i zaprezentowalam zakup...skrzywil sie i powiedzial...to najbrzydsza bielizna jaka kiedykolwiek kupilem...pierwszy i ostatni raz...a wez kupuj sobie sama...bede is oddawal kase...no nie ma jak mezczyna wybierze kobiecie majty!!!!!!:))))))))))usmialam sie niemalo z tego mojego cudaka:) dobra rozpisalam sie zbyt mocno.wracam do nauki bo w czwartek mam teorie na prawko...musze sobie przypmniec wszystko, trzymajcie kciuki. buzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu tak to zabrzmialo,ze w Polsce wszystko jest z kilkuletnim opoznieniem i nie dziw sie,ze sie niektore dziewczyny troche oburzyly. Ja juz pisalam na ten temat,wiiec nie bede sie powtarzac.Co do opieki medycznej,to moze i tak jest,ale wiadomo-sa lepsze rzeczy tutaj,sa lepsze w PL. To dobrze,ze juz nie masz skurczy,ale rozmawialas na ten temat ze swoim lekarzem czy sama zaczelas brac magnez?Ja tez najpierw pilam taki rozpuszczalny,na poczatku pomagal,a pozniej niestety musialam sie przerzucic na Magnetrans Forte 6 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski Minis 30 no właśnie jak czułam te pachwiny to tak jakby promieniowało na uda... generalnie w sobote było kiepsko z odczuciami w okolicach brzuszka, a niedziele juz lepiej, piłam magnez rozpuszczalny moze coś pomógł na napinanie (choć nie wiem czy to możliwe po 2 dniach) dziś zadzwonie do ginka i dopytam co dalej. Co do rozstepów u mnie tez jeszcze się nie pojawiły i po cichutku licze ze sie nie pojawią – smaruje brzuchala (i piersi) dwa razy dziennie mustela, uda oliwką bo mi musteli za duzo schodziło ;) kiedy pojawiaja sie rozstepy? Można na to liczyć ze ominął? Wszystkie rady w sprawie pielegnacji zapisałm – zawsze kopiuje Wasze opinie i rady a później stworze z z tego liste zakupów :) tak jak z ciuszkami – choć w tej sprawie pozwoliłam sobie na odrobinkę szaleństwa ;) Od dziś urzęduje w domku – koniec pracy, mam do załatwienia parę tematów dla znajomych i nic poza tym, ale bede musiała troche nad doktoratem posiedzieć i poszperać w książkach, bo bardzo zaniedbałam sprawę... Dziewczyny jak z podrózami pociągiem – nie jest to dla nas w jakiś sposób uciążliwe? Musze sie wybrac do Krakowa (2,5 godz pociagiem) i nei bardzo pasuje mi w tym tyg, a w nastepbym to bedzie juz 32 tydz ciąży – co o tym myślicie? miłego dzionka! Ps. miałam zrobic focisze brzucholka i pokoju i ... znów nie zrobiłam, aja nie wiem jak to możliwe ze ciągle mi brakuje czasu, jestem ostatnio taka niezorganizowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *******BECZKA*******
sikorka ........moj Kinderarzt kazal stosowac SAB SIMPLEX tylko jak juz kolka jest ....a nie co karmienie....zapytaj jeszcze moze u drugiego lekarza ....ale wydaje mi sie ze moj wie co mowi pozdrawiam brzuchatki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Dzieki za haselko. Obejrzalam Twoj filmik Sikorka i sia poplakalam. Slicznie to wszystko pokazalas. Ale najpiekniejsze jest zdjecie malych stopek pomiedzy duzymi... Taka bezradnosc i zaleznosc, choc na kolejnym zdjeciu juz sie troszeczke wysuwaja i zaczynaja chciec same ;) Rany - cudnie. I w ogole sliczna z ciebie mamusia. O tatusiu i synusiu nie wspomne :) Wazko ciesz sie chwila wytchnienia. Leniuchuj, spij ile mozesz, nudz sie. Pozniej przez jakis czas bedzie z tym ciezko ;P Rosolku - nie martw sie tym, ze nie potrafisz. Mnie polozna wszystko wytlumaczyla podczas ubierania corci przy wypisie do domku. Przyznam, ze mialam wielki problem z obcinaniem paznokci. Jak sobie pomyslalam, ze moglabym zranic dzidzie, to az mialam dreszcze. Na poczatku robila to tesciowa, pozniej - jak juz troszke stwardnialy paznokcie jakos sie odwazylam. Mia - z tym poporodowym pokazem mody to rzeczywiscie... najgorsze sa te wklady :/ No i majtasy :D Przy cesarce nie musialam tego miec, bo nie mialam ran. Wiec wskoczylam w mormalne podpaski i majtki. No i nie musialam wietrzyc krocza :) Z sutkami dziewczyny to serio trzeba uwazac. Ja sobie tak zalatwilam, ze plakalam przy karmieniu. Byly popekane i leciala z nich krew. Pozniej dopiero kupilam masc Bepanthem, ktora mi bardzo pomogla. Ale wiecie jaka bylam zielona? dziecko zle przystawilam kilka razy a one tak sie przysysaja mocno, ze mialam doslownie wokol sutkow takie bolesne malinki... brrrr. Oki, lece. Pozniej sie odezwe. Buzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia. moze nie bedziesz miala rozstepow. Ja nie moalam przy pierwszej dzidzi, mimo, ze uzywalam tylko mleczka nivea do bardzo suchej skory. Teraz tez mam nadzieje, ze nie bede miala. Mysle, ze juz by sie pojawily, bo najwiekszy przyrost brzuszkow mamy za soba. Grudzien dziewczyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×