Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

IGMIK dlaczego niebedziesz szczepic na rota??? jesli mozna spytac??? ze wzgledow finansowych czy inny powod???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuck napisałam posta i mi go wpieprzyło :(( W skrócie. IGMIK ja nie wiem czemu nie potrafie odciagać... mam mleka sporo, bo malutki łyka jak stary ;p Moze po prostu przez to ze go karmie z cyca to nie mam juz na odciaganie... w sumie mnie się produkcja uruchamia tak co trzy h... Jak zaczynam go karmić to mam przypływ... Nie wiem kurna. Jak tak dalej pójdzie, to bedę siedziec w domu do lata :( Ja nie szczepie na rota. Najchętniej nie szczepiłabym na nic. przy corci mieliśmy wielkie problemy po jednym szczepieniu. Wylądowaliśmy w szpitalu i później już każde szczepienie było w centrum szczepień... Ogólnie jak pomyślę o szczepieniach to jestem chora... Jedno wiem: na pewno nie będę szczepić przeciwko więcej niż 5 chorobom. A jeśli chodzi o kościól to zależy od księdza... My nie mieliśmy ślubu kościelnego, kiedy chrzciliśmy córeczkę... Nie było jakoś źle, ale komentarze były. No i musieliśmy podpisać zobowiązanie, że weźmiemy ślub w ciągu roku. Dwa dni przed upływem czasu wzięliśmy... Wazka i stokrotka śliczne laleczki macie!!! Konwalia mam nadzieję, że będzie dobrze z malutkim. Z tym rejestrowaniem do przychodni to rzeczywiście koszmar... U nas nie ma szans, żeby się rano zarejestrować, więc mąż \"pyci\" z rana i rejestruje osobiście... Oczywiście w dany dzień. i chodzimy wtedy, kiedy się możemy zarejestrować, a nie kiedy potrzebujemy... :( Hipku ja mieszkam na 4 pietrze bez windy (jak rosolek). No i znowu jestem zalezna... Brrrr. Monis zapracowana kobietko trzymaj sie!!! To zezowanie to powszechne widzę... U nas oczywiscie też przed samym zaśnięciem. No i ja tez nie czytałam ksiązki.. Nie mam kiedy w ogóle. a i potrzeby też nie za bardzo, bo mały śpi ładnie, sam zasypia w łóżeczku, nie płacze dużo, je normalnie co 3 h. Ogólnie czuję się sama jak Tracy :p Ok, spadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście więcej niż pięciu chorobom na raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te pieluszki to pampers baby dry sa rozne jedna 12 h ochrona drugie na noc trzecie z aloesem dla mnie wszytskie sa takie same zadne nie przeciekaja itd tak wygladaja http://ecx.images-amazon.com/images/I/514LatHvkHL._SL500_AA240_.jpg albo tak http://shop.edeka24.de/out/1/html/0/dyn_images/1/PxNkX65IDTxz7wmGWBzBEd-30.jpg ogolnie ma byc pampers baby dry dla mnie cala ta seria to to samo tylko inne nazwy wszystkie podobne nie odniose sie do kazdej z was bo musze sie uczyc moja mama do mnie przyjechala i jest z malym na spacerku .maly super spi w nocy nie mam problemu jak pisalam wczesniej karmie go przez nakladki wczoraj rano nie chcial tak zjesc plakal strasznie nie umial chwycic ciagnac itd podalam mu butelke problem znikl bylam strasznie smutna bo tak sie cieszylam ze bede karmic piersia taka wygoda a tu nic na kolejne jedzonko znow przystawilam do piersi i to samo kolejny raz podalam butelke .na szczescie mam rozne nakladki z chicco,avent i meledy i zmienilam chicco na meleda maly slicznie je .chicco sa grube i ten sutek jest duzo za duzy maly musi sporo sie napracowac zeby cos sie napic a z meledy sa takie cieniutkie super sie przyklejaja dziubek swietnie pasuje i przypomina mu chyba butelke bo probnlemu nie ma z jedzeniem polecam wam te nakladki z meleda rosolek sprobuj jesli mala lubi butelke a nei piers .pozdrawiam was i zycze milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka nie szczepię, bo mi siostra odradziła(pielęgniara). Ważko nie jestem tak dobra jak Ty , bo nie byłam w hotelu ale dziś zaszalałam na zakupach. Kupiłam sukienkę, buty i 2 staniki. No ale wczoraj się załamałam. Zaczęłam przymierzać swoje sukienki wyjściowe i klops. Wszystkie w cyckach za małe. Wątpię żebym się kiedyś jeszcze w nie wcisnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Mała ma przepuklinkę pępkową:( W czwartek jedziemy na konsultację do chirurga, bo już za długo się ten pepek paprze. Mam nadzieję, że będzie ok. Kleić nie mogliśmy, bo jeszcze jest w środku mokry, ale dziś pediatra już zakleiła. Ciąglę coś:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Dziś była ważona i jest z niej mała kluseczka, jak się urodziła miała 3260, a dzisiaj 6tyg. 4800:) Wszystkie wymiary głowy, klatki itd. ma w normie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie szczepię na rota bo mi pediatra odradził. Zaszczepię tylko na pneumokoki, ale to znacznie później. Ale dzisiaj rewelacyjna pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipku, gratuluje usmieszku :) , moja mala to niestety narazie najbardziej to smieje sie do butelki. No i to juz duzy szkrabik.Alez te dzieci rosna. Z mezem sie nie kłuć, bo to szkodzi dziecku. Zostaw kiedys malca na pastwe meza i wyjdz sobie gdzies. Przeciez karmisz co kilka godzin. Niech zostanie sam i sie sprawia w obowiazkach tacierzyńskich. Ty zmykaj w tym czasie na herbatke do kolezanki. Dziecku sie nie naprawde nic nie stanie jak nie zobaczy mamy przez dwie godzinki. Wazkowy prrzyklad tylko to potwierdza :) Moja mala swietnie sobie poradzila z tata. Dzieci sa cwane jak wiedza ze sie je rozpieszcza to ciagna w ta trone ile sie da. Julko, ja tez bede szczepic na ratrowirusy i pneumokoki., nie szkoda mi kasy bo wezme na to z becikowego :) Nie chce sobie pluc w brode ze tego nie zroblam.Nie chce tez bac sie chodzac po ulicach lub wysyłajac do przedszkola. Co do chrztu to nasza mala juz chyba sama pujdzie :) o wlasnych nozkach.\\ Słucajcie wogole dlaczego chrzcicie?? Czy robicie to bo tak nalezy czy bo rodzina naciska. Skoro sa Wasze inne poglady na te sprawy to po co wlasciwie chrzcic. U mnie w domku to rodzina naciska i ksiedza mam w bliskiej rodzinie....ale najchetniej wziełabym mała i ochrzcila tutaj gdzie jestem.Jestem za naukami kosciola ale czekam az zmieni zdanie do pewnych spraw. Zmieni na bank.... w wigilie juz mozna mieso jesc wiec i inne sprawy tez sie zmienia. Hałasliwa, nie za duzo tego tam u Ciebie. Bo zbankrutujesz na karne dla zwierzat. Wcale sie nie dziwie ze nie masz czasu na forum. Wykarmic cala wielka rodzine :) Mia, czasem dobrze sie wyzalic i Twoj smutek jest zupelnie na miejscu tak jak i obawy. Przykro mi ze ak sie wszystko kaplikuje i pozostaje mi zyczyc tylko polepszenia stanu zdrowia i sily do walki z choroba, Up, ja mam elektryczny laktator i on ciagnie ze hohoho. Do ostatniej kropelki.Medela sie on nazywa.Slyszalamze zwyklym sie tak nie da isciaga sie bardzo malo. Niemila jest tylko cena. Jest bardzo drogi i chyba sie tylko opłaca jak sie ciagle sciaga pokarm i zupelnie nie karmi piersia, Konwalia trzymam za Was w kciuki. Czarna karm ile wlezie i nie mart sie niczym. Jesli Twoj brzdac przytyje wiecej niz 1500gran przez miesiac to dopiero zaczniesz sie martwic choc to tez zalezy od dziecka.Karm, nie kombinuj i sie nie fazuj. Julka, moja mala poczatkowo miala klopot z oczkami a teraz widze ze juz lepiej Dopiero zaczeła skupic wzrok a czeka nas wizyta kontrolna wiec sie dowiem jak jest teraz. Lekarze mowili ze z oczkami malej jest ok, ale to bylo w lutym :) a oczkami sobie tez wywraca jak małe szczeniaczki :) ale co tu mowic, mama moja mowi ze suka tez lize brzuszek małym po jedzeniu zeby szczeniaczki nie cierpiały- to odnosnie kolek.. ;) Stoktotko, viva Tesciowe :) no to sie nam trafiło. Mama 17, oj to masz jazde. Szacuneczek dla Ciebie!!!!! Ja tydzien ledwo zyłam a Ty. Oj Jestes moja królowa/ Szklana, wiec teraz mozemy soebie reke podac. Mala tez ma malo zaelaza.Dzis powiedzieli ze ma anemie pierwszego stopnia. Wiec teraz i ja bede sie bawiz w dokarmianie zelazem i kontrole kupek. Bede zwiekszac dawke az kupa nie zczarnieje i wtedy dawa stop. No miejmy nadzieje ze bedzie dobrze bo nie moge szczepic tej besti. IGMIK, bravo!! Hotelu nie ylo ale kurde kupilas kiecki!!!!! Znaczy ze masz juz modelowa sylwetke. Co tam wiec hotel. Ja wole pozbyc sie tych kiloramow i tej setki w obwodzie bioder.... U nas luzik na plusie 16cm. Czaicie tyle urosla przez 2miesiace i trzy tygodnie . Ma teraz 57cm. Waga 4400. Mysle ze z powodu tak szybkiego wzrostu problemy z zelazem i anemia. No bedzie dobrze bo co ma nie byc. Rosnie ladnie i jakos tam tyje. O reszcie szkoda gadac. Zjechalam w klinice menagerke ze nie podali wynikow malej i ten niedobor zelaza mamy juz od 3 tygodni i nic. Zero telefonu i informacji. W domku ok. Aligator gotował oboad po naszym powrocie. Placki ziemniaczane milosci a potem odkurzyl dom. Odkurzanko milosci. Zrobil tez podjazd milosci bo u nas jest tak jak u kaczek na wybigu. Takie bloto. Naukladal desek :) Trzymajcie sie , ide myc malla,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipku, skąd przypuszczenia, ze \"byc moze toleruję takie zachowania jak łapówkarstwo\"??? Ja też znam księży, którzy dawno powinni wyleciec za swoje postępki. Ale, jak piszesz, Kościół tworzą ludzie, a wszędzie znajdą sie czarne owce. Ale pomijajac tych zlych, spotkalam tez bardzo wielu ksiezy, ktorzy sa dobrymi ludzmi i świadczą całym życiem o Bogu. Co do chrzestnych - ja bym chciała, żeby byli to ludzie wierzący, którzy będą mi pomagali wychowac dziecko po chrześcijańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co większość ludzi chrzci bo...tak. Bez większych idei... Po prostu się chrzci dziecko, bo to kraj katolicki i kropka... No i od chrztu wiele zależy... choćby ślub, który ludzie biorą też nie koniecznie z wielkiej wiary, czy zgody z doktryną kościoła... Tak jest dziwnie. Oczywiście nie mówię, że wszyscy, ale wielu jest takich ludzi... No i my chyba do nich należymy... wstyd się przyznać, ale tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............tc…..ur.....por..waga/wzr...imi ę. .sk.tyg....akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10.....4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ........10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. .........10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa.....37...26.01...cc...2750/51......Franka.. .. .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. .... Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17 luty.......38...06.02...sn...3200/51.......Karol Szymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a…....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela...... asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper.......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55....... .Weronika.. konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Dziewczyny, ktora z was czuje czasami takiego dołka. Ja pomimo, ze ma grzeczne dziecko, zdrowe, nie borykamy sie z kolka, maz pomaga prawie we wszystkim procz karmienia, to czuje takiego dołka, że inni mają lepiej bo np. jada na wycieczke, ze spaceruja, ze widac po innych, ze sie kochaja. To sa krotki chwile takiego zamyslenia, wczesniej przed ciaza tak nie mialam, a teraz codziennie przez mysl przejdzie mi taki zal, smutek i puszcza. To na pewno nie jest depresja bo ogolem jestem szczesliwa, radze sobie ze wszystkim i nie musi mi nikt pomagac, nie mecze sie z tesciami, z mezem tez ok, czyli podsumowujac jest wszystko tak jak powinno byc, a jednak sa chwile kiedy usiadlabym i plakala. Moze to burza hormonow po porodzie, ale kiedy w koncu one sie ustabilizuja? Wyzalilam sie i jest mi lzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzurna Wazka melduje sie. sums...poplacz sobie zalac sie mezowi z wszystkiego i zobaczysz ze minie :) opowiedz o tym co czujesz i czego C i brak, za czym tesknisz...zobaczysz jak lekko sie p oczujesz. u nas ciezka noc i ciezszy wieczor. mala drla sie jak szalona...no to pewnie reakcja po jej ciezkim dniu. moja mala anemiczka :) mysle ze nie jest az tak zle bo skad tlyle sily na krzyczenie.podalam rano pierwsze zelazo i az boje sie o kupolki...a raczej brak.podalam zelazo z sokiem jablkowym gerbera. lepiej sie wtedy wchlania. kosciol, ja chce wychowac po katolicku.... nieeeee, chce tylko zeby wierzylo w Boga. tutaj katolicyzm to garstka i dopiero wtedy sie docenia wiernych. kosciolek na cmetarzu a kaplani to misjonarze.wierni to czarni, zolci biedni, sponiewierani slowem inaczej niz u nas. ale za to jak milo jesr na mszy. kazdy jest mily, podaje ksiazeczke do modlitwy, wspolnie spiewa, prynosi jedzenie i po mszy wspolnie sie to je. ksiadz nie warczy z ambony, nie ocenia, nie chrzani o polityce. nigdy nie mialam okazji widziec tego w kraju.jak tez napisalam pelno jest tu meczetow i cerkwi. pop moze miec zone nawet dwa razy, muzułmanin moze sie rozwiesc ot tak mowiac to przy swiadkach(nie ma slubu cywilnego i obraczki) czy to sa zli ludzie,nieeeeeeeeee. kazdy z nich wierzy i stara sie byc dobrym. u nas sie potepia ludzi bez slubu, rozwodnikow, po co?? najwazniejsze to byc w zyciu dobrym czlowiekiem.slub to tylko bajka. piekna suknia, wspolny taniec potem dziecko, chrzciny i bam! koniec bajki milego dnia i oczywiscie nie chcialam nikogo urazic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Szklana zapomnialam Ci odpisac w sprawie odkładania do łózeczka – a wiec ja odkładam po swojemu – na wyciagnietych rekach – najpierw pupcia pozniej glowka, ale moze przypomne sobie technike Zawitkowskiego :) ja tak właśnie czkema na ta moja przjaciółkę, która urodziła w pt – bedziemy smigac z wózeczkami, urzedowac w ogrodzie – bedzie super, juz sie nie moge doczekac :) a do solarium tez sie chciałam wybrac – opalałas tez biust? Ktoś mi kiedys mówił ze o moze laktacje zaburzyc... nie wiem co o tym myslec a jestem tak blada ze za Twoim przykładem jutro pobiegne ;) nie to zebym była fanka solarki, ale wygladam jakbym byla chora :) Widzialam zdjatka Anastazji i Laury – przepiekne dziewczynki, no cud miód!!! hipku gratuluje gabrysiowego usmieszku :) przechlapane z tym dzwiganiem wózków po schodach :O stokrotko to tesciowa Cie troche porozpieszczła :) mamo 17 luty – to masz sporo na głowie, sama bidulko musisz wszystko ogarnac 🌼 Szklana trzymam kciuki za zelazo Franki – zielony to kolor nadziei ;) Igmik Polcia gościówa ale daje sie rodzicom wysoac – zuch dziewczynka :) UP odciagaj nie z tej piersi co karmiłas ostatnio,, ja za pierwszym razem tez jakos odciagnac nie mogłam. Wzorowe masz dzieciątko :) Przyszła Mamo powodzenia w nauce! Mi sie nauka w maju zacznie, choc pasowałoby juz w połowei kwietnia :O Pomarańczowy gosciu trzymam kciuki za pepuszek!Oby wszystko było dobrze!Mała pieknie na wadze przybiera! Wazko – dziekuje 🌼 Nastka rośniejak na drozdzach :D czego Ty jej tak do mleczka dosypujesz :P Aligator jak zwykle spisuje sie na medal, tylko pozazdroscic :) suma sumaum – wszystkie tak czasem mamy :) spadły na nas noe obowiazki i pewnie większosc z nas nawet sie nie spodziewała ze moze być tak ciężko, na prawde musimy sie przyzywczaic do nowej roli i nowego życia, a hormony robią swoję :) wpadaj do nas sie wyżalić (i nie tylko) – od razu Ci będzie lżej :) my wczoraj zaszczepilismy Gabe na rotawirusa, pupa do konca sie nie zagoia, z jednego posladka ranka zeszła, an drugim ciagle jest – taki jakby cieniutki strupek, krostki zaczynaja przysychac – Gaba w ciagu dwóch tyg przytyła tylko 150 g i troche mnie to zmartwiło... - jaka jest norma, nie mam teraz czasu poszperac w necie??? odezwe sie późńiej miłego dzionka – u nas pięknie świeci słoneczko! Mam jeszcze dwa pytanka: pierwsze do mam karmiacych wyłacznie piersia – ile razy na dobę karmicie? Drugie do mam dzieciaczków z krosteczami – co robicie jak sa krosteczkina głowce – bo ja tylko po kapieli alantanem smaruje, a moze by głowe plukac nadmanganianem, albo wacicie zwilzonym przemywac? A buzke przemywacie nadmanganianem? Ile razy dziennie? Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co zdązylam wyczytac do 4 mies niemowlę powinno przybierac 170 g na tydzień - a ona przybrala 150 w dwa tyg :( ehhh kolejne zmartwienie - lekarka nic nie mówiła, ale ja juz mam zrobioną głowe. Natsepna wizyta dopiero 28 kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............tc…..ur.....por..waga/wzr...imi ę. .sk.tyg....akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10.....4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ........10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. .........10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa.....37...26.01...cc...2750/51......Franka.. .. .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. .... Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4450 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17 luty.......38...06.02...sn...3200/51.......Karol Szymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a…....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela...... asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper.......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55....... .Weronika.. konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............tc…..ur.....por..waga/wzr...imi ę. .sk.tyg....akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10.....4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ........10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. .........10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa.....37...26.01...cc...2750/51......Franka.. .. .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. .... Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4450 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17 luty.......38...06.02...sn...3200/51.......Karol Szymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a…....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ..6..6370 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela...... asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina ..............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper.......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55....... .Weronika.. konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy Gosc
Mia, ja karmię ok. 8-10razy. Teraz Mała ma 6t, więc znowu szybko rośnie i częściej chce jeść, więc tych karmień będzie więcej. Co na krostki to nie wiem - ale może spróbuj krem oilatum - u nas pomógł na bardzo suchą skórkę na czole. Dziewczyny, czy Wasze maluszki tez tak świszczą, machają rączkami, gadają pod nosem? Moja tak ma, czasem jak leży na kocyku, czasem przez sen i jak kończy jeść, to się wygina i piszczy, jakby robiła kupkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik Pola super Ci spi:)Gratuluje zakupow,nic tak nie poprawia humorku kobiecie jak udane zakupki:) moj Szymek tez coraz lepiej dzis od 22.20 do 5.20 a potem do 9 :D PrzyszlaMamaja ja tez karmie przez nakladki mam z aventa i jestem bardzo zadowolona:) Pomarańczowy Gościu oby pepuszek szybko sie wygoil:) Wazka Nastka szybciutko Ci rosnie:)oby to zelazo szybko sie unormowalo i zeby kupki byly.Ja tez marze zeby pozbyc sie tych kilogramow-mam ciagle 9 na plusie:( Mia co do krostek to ja te na glowce tez smarowalam alantanem tak 3-4 razy dziennie,woda przemywalam buzka tylko rano.teraz kremuje juz tylko rano i wieczorem i jak wychodzimy na spacerek ale to juz normalnym kremem.Ja karmie tak 7 razy na dobe. Co do znoszenia wozka to ja go trzymam w aucie-jak bylam w ciazy to zmienilismy na kombi zeby sie miescil-bo mieszkamy na 4 p i nie dalabym rady go sama zniesc ani tym bardziej wniesc. Wczoraj bylismy na szczepieniu moj Szymek wazy juz 6370 (w 6tyg przytyl 2kg) Co do solarium to zamierzam tez sie wybrac-moze dzis albo jutro:) zakupy odkladam jak schudne jeszcze troche bo teraz we wszystkim wygladam zle, ten brzuch jest okropny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie piękne słoneczko dzisiaj.... humorek lepszy :)) Odnośnie solarium: cycuszki przykrywacie?? Czy wystarczy krem z b. wysokim filtrem??? Bo ja też mam zamiar się wybrać, ale się troszkę obawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,jak sie nazywaja te kropelki,ktore podajecie dzieciom na wzdecia.Tesciowie wysylaja paczke i chcialabym,zeby mi kupili.Espu...?-i dalej?:) Mia-ja karmie mala jakies 10-12 razy nawet na dobe,jak tylko chce,w nocy rzadziej,bo ladnie spi i-odpukac-nie ma problemow z brzuszkiem w nocy. Wlasnie,co robicie z piersiami w solarium?Tez bym sie wybrala,ale boje sie o laktacje. Wazka-ja mam prawdziwy problem z chrztem,bo nie jestem katoliczka,maz tak,ale tylko z nazwy.No i jego rodzice pytaja kiedy chrzest,a ja jestem raczej przeciwna.I nie wiem teraz co robic. Nie obrazajac nnikogo,ale nie podoba mi sie ta religia i nie chce,zeby moje dziecko bylo katoliczka.Ciezka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia ja też się ostatnio zastanawiałam ile razy karmię na dobę i wychodzi mi,że 7 razy i nie chce więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlam sie pozalic, bo komu jak nie wam... przez najblizszych kilka miesiecy bedzie jeszcze gites , bo mam maciezynski a potem kto to wie....wlasnie stracilam prace...recesja sie wytlumaczyli, dziady wsteretne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa współczuję. Jesteś obrotna dziewczyna i na pewno sobie coś znajdziesz, zobaczysz. Póki co ciesz się z chwil z córeczką, później się pomartwisz co dalej. A może znajdziesz sobie lepszą pracę? Głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz co nieco o mjej teściowej, przez którą się wykończę. Wczoraj stwierdziła, że mój N nie ma dla niej czasu. No straszy wyrzut-a co my mamy powiedzieć. On łazi i załatwia coś dla niej albo dla innych i prawie wcale nie ma dla dziecka czasu, no ale najważniejsza ma być mamusia. Kolejna sprawa to aparat fot. Ciągle go od nas pożycza ale oczywiście musimy się upomnieć, żeby go oddała. Wczoraj stwierdziłą, że po co nam dwa aparaty na jedną rodzinę (!). Mój N jej mówi, że mamy małe dziecko, któremu chcemy robić zdjęcia a ona na to, że przecież tak często od nas tego apartu nie pożycza. Teraz trzyma go już tydzień. Ja się z nią wykończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hłasliwa, bardzo mim przykro........... bardzo. Jak moga zwolnic kobiete z malym dzieckiem. Mia zaraz nam tu podpowie ze jest to nie zgodne z prawem. Przeciez tak nie wolno. Co Ciebie recesja. Od kiedy to wywala sie kobiete ktora dopiero co urodzila.Och jak dobrze ze masz jeszcze wsprcie ze strony lubego.Jestem pelna nadzieji i wierze gleboko ze szybko staniesz na nogi. Jestes przedsebiorcza i przebojowa. Wprowadzasz nieze zamieszanie w zyciu idlatego szybko sobie poradzisz. Wiem ze teraz to nie wyglada najlepiej ale trzeba wierzyc, Ja kiedys tez stracilam prace i jak mi sie teraz dobrze zycie ulozyło ;) U Ciebie tez bedzie podobnie. Mia, nie fazuj sie. Twoja Gabi byla chora a i jak juz co to dziecko ma tyc ok 600 grama na miesiac. Czasem to wiecej czasem to mniej. Teraz Gabi nadrobi to szybciutko. MA apetyt jest zdrowa. Wszysto bedzie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Mam pytanko odnosnie okresu,karmie piersia, od porodu minely 2 miesiace, od trzech dni czuje takie cmienie w podbrzuszu jak na okres, jednak nie przychodzi i nie wiem czy to normalne. Bylam u lekarza wszystko tam jest ok nie widzi zapalenia, mowil tez ze okres moze nie pojawic sie przez 6 miesiacy (to akurat wiem) ale taki bol i samopoczucie jak na okres jest nie do zniesienia. Do tego dzis mam bole migrenowe. Kiedy dostalyscie okres, czy wygladal tak jak przed ciaza? a i jeszcze przez 6 tyg po porodzie krwawilam, ale niewiele, raz to bylo kilka kropel a innym razem nic i tak przez 6 tyg ciagnelo sie. Od dwoch tyg nie krwawie, wydzieline mam ok tylko ten tepy bol jest nie do zniesienia, nospa nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawia, ale masz koloska w domku. Ponad 6 kg. No ja to daje cos na wzrost ale jak mi odsprzedasz patenc na wage to bede bardzo wdzieczna;) Super ze tak ładnie tyje. Gratulacje super mleczka. Pimboli, masz klopot. Czyli czeka Ciebie szopka z ogromnymi kosztami. Wspolczuje. IGMIK, no nie potrzebnie sie nakrecasz. Z tego co piszesz to maz stoi po Twojej stronie. Kupcie jej aparat i bedzie jeden problem z glowy. Jak bedziesz rozmyslac o niej to oszalejesz. Bierz to na miekko inaczej co ona nie zrobi i co zrobi to bedzie na NIE. Po co Ci to, malo masz swoich problemow. Tesciowa poprostu czuje sie samotna.Chce wiekszego zainteresowania ze strony synka. O rany jak ja tez bede tesciowa to tez taka bede???Koszmar;) No ale chyba juz lepiej miec synowa niz synka na utrzymaniu do konca zycia;) Moj luby zawsze krzyczy na mame jak cos tam mowi typu”no Ty to jeszcze miales czas ale Twoja zona...jej zegar juz tyka”;) hehehe mamusia. Zawsze smiejemy sie z takich tekstów i mowimy do siebie”czy Ty cos masz do mojej mamusi???” No ja mam to szczescie ze maz jest ze mna w druzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×