Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Up tak mi przykro. Oby niunia szybko wróciła do zdrowia. Pomarańczowy mi lekarka kazała podawać wit d do buzi i później łyżeczkę mleka, żeby malutka nie wytarła witamin w sutek więc nie wiem czy Twój sposób jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA PIERNICZĘ!!!! Bilans nocy i dnia - noc nie przespana - pobudki co 2godz! próbowałam na dwa sposoby - pierś dałam - pobudka szybko, drugie karmienie postanowiłam malucha przechytrzyć - bebilon - pobudka tak samo! Nie wiem co robić jestem niewyspana, podkurzona, zestresowana i ogólnie jak bomba zegarowa. Idę sobie na spacer. Kupuję gazetkę w kiosku z nadzieją że na ławeczce poczytam co robią ludzie którzy nie mają małych dzieci i mają czas żeby robić przyjemne rzeczy i od tego pieniądze... Dupa. Cały spacer płacz. Załamka. za gorąco myślę. Rozpinam bluze, zdejmuję czapkę. Dalej to samo. Kupa? Nie mam pieluchy ale i tak nie miałabym gdzie przewinąć. Płacz płacz płacz. Zero snu. W nocu też mało. Co to dziecko bierze? i skąd? bo ja nie zażywam dopalaczy żadnych! Siadam na ławce będę karmić. Acha! mam podkoszulek normalny nie dla karmiących. Trudno rozbieram się i karmię, chwila ciszy. Potem dalej płacz więc ja pędem do domu. W domu dalej zero snu. :( Teraz siedzi i się huśta w huśtawce ale już marudzi. Zdąrzyłam zjeść zupę z wczoraj. Muszę już iść. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej a co to dziś wszyscy mają ciężki dzień? U mnie nadal walka trwa. Jestem sponiewierana po dzisiejszym dniu a w uszach mam płacz dziecka cały czas. Nie wiem co jest grane, mierzyłam jej temperaturę i było 37,2 - to jest podwyższona czy normalna dla malucha? Teraz M daje jej butlę a jak czekam na dole z obiadem. Byłam na dworze z nią jeszcze raz w chuście. Pospała 30min ale mnie już bolały plecy i wróciłam. Akurat wrócił M i zapakowaliśmy ją do wózka o 18 i poszliśmy na dwór. Szok - znowu nie spała tylko się gapiła. Zawsze w wózku od razu kima. Zasnęla dopiero póxniej na 30 min. Czyli dziś w dzień spała jakieś 1,5h a w nocy ok 6 godzin może w sumie. Nie wiem co jest, ale mam nadzieję że jutro pozostanie już tylko wspomnienie tego stanu rzeczy Jezu jak mnie plecy bolą!!! Pomarańczowa- pediatra mi mówiła wczoraj że D przez rok trzeba podawać a K do 3 miesiąca więc ta farmaceutka jakieś banialuki opowiada :) Moja M taką przypadłość o której jeszcze nikt tu nie pisał... ma dwie brody i dużo fałdek. I w tych fałdchach zbiera jej się mleko, które czasem poleci po brodzie. I śmierdzi i ciężko je domyć tam. I może tam się zrobić odparzenie. Dziś musiałam mocno jej odchylić główkę, wtarłam wszystko i posmarowałam alantanem. Ale ma tam zaczerwienione. Mam nadzieję że nie zrobi się rana! jezu! Od wczoraj mam pampersy 3 i coś jakby pupa się zaczerwienia. Też się boję żeby się nie odparzyła szczególnie po przejściach Gaby :( `xelazo i odparzony tyłek to by już było przegięcie! Up - jeny współczuję zapalenia krtani :( Robur - jak tam? krzyczy dalej? hej Malinova - super lekarkę trafiłaś... trzymam kciuki za bioderka. Igmik - dziś zjadłam zupę wcześniej :) A teraz pierożki pocisnę z mięsem i sałatkę jarzynową. :) MUszę dziś wcześniej iść spać. O której się kładziecie? Jeny co za dzień, jestem zmartwiona że małej coś jest :( Jak jutro też tak będzie - odpukać to wezwę lakarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkalana zobacz na dziaselka bo byc moze wyzynaja sie malej zabki. jak sa rozpulchnione i takie szerokie grube to chyba zabek. pierwszy!!! moj starszy syn wlasnie w tym wieku dostal pierwszy zabek. co do zapaszku z faldek to chyba wszystkie dwubrode dzieciaczki tak maja. ja wycieram chusteczkami nawilzanymi w dzien a wieczorem po kapieli smaruje oliwka calego maluszka a faldki i paszki szczegolnie. nie pudruje bo potem ciezko umyc ten puderek ja kmaly zacisnie glowke do szyjki albo nozki do brzuszka. koszmar. ale on ma sile. up na zapalenie krtani polecam inhalacje kilka razy dziennie nawet sama sola fizjologiczna. mialam sie ja z tymi zapaleniami z moim kubusiem przez kilka lat bo urodzil sie ze zwiotczeniem krtani i takie to byly powiklania. koszmar. wspolczuje. a to raczej nie jest zarazliwe. no chyba ze mala przeziebiona. wprowadzacie cos nowego do diety? jaka ja mam ochote na sledzika z cebulka olejem i octem. normalnie chodzi za mna od kilku dni ten sledz.i ogorek kiszony i kapusta kiszona i w ogole to do d.... z ta dieta. ja chce jesc normalnie!!! jadlam juz smazone skrzydelko z kurczaka .nie moglam sie powstrzymac. i nic sie nie dzialo. ale musze sie powstrzymac bo zostalo mi 10 na plusie a tu lato niebawem wiec trzeba sie zmobilizowac jakos i wziac za siebie. tylko jak? pa. dobrej nocki. ide spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17 luty - Ząbek!!!???? w 10 tygodniu???? Niemożliwe. Czy możliwe jeśli tak... szok! Myślałam że w 6 miesiącu jakoś wychodzą. Muszę jutro zobaczyć co tam. Ale wczoraj pediatra patrzyła jej do buzi i nic nie zauważyła? Może tak z dnia na dzień? Jestem zielona w temacie zębów. W innych tematach też :) Ja już jem normalnie. Może to dlatego Franka ma rewolucje? Nie , nie sądzę bo już wcześniej jadłam. Zelazo w mordę jeża. Dobra idę odciągnąć mleko bo M będzie robil pierwsze karmienie. Przynajmniej obiecał ale on nie słyszy jak mała płacze!! Szok jak można tego nie słyszeć? Acha mała od 3 dni zasypia u siebie w pokoju i dopiero nad ranem ją biorę do nas gdzie ma swoją kołyskę. ech ciężkie jest życie mamy co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobry sklep
www.ebibi.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up 83 dużo zdrówka dla córci. Szklana oj to się dziś wymęczyłyście, te 37,2 może być efektem długiego płaczu zwłaszcza wieczorem. Może Franka miała gorszy dzień, trzymam kciuki żeby jutro się to nie powtórzyło. Moja córcia np. miała dziś dużo mniejszy apetyt przypuszczam, że to z tego nagłego ocieplenia. Ja kładę się spać dopiero ok. 24. Byłysmy na usg – jest widoczna poprawa :) ale tak jak przypuszczałam w poniedziałek kupujemy większą poduszkę i ma ją nosic 3 tygodnie a potem kolejne 2 tygodnie zakładać tylko na noc i do kontroli. Igmik ja też mam apetyt, jak jestem w domu to ciągle bym coś przegryzała :( Dobrej nocki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dobry wieczór :) Ja tak na szybciora bo dziś miałam smutne wiesci i nie miałam nastroju do pisania, moja przyjacióla własnie wyszła ze szpitala z malutkim i jest problem na usg wyszły dziś nieprawidłowosci w nerkach – beda to dalej diagnozowac – ale nie trudno się domyślic co ona teraz przezywa :( Edycia Gaba tez strzelała sporo kleksów tetre często juz po 20 mn trzeba było zmieniac a ja prawie mieszkałam w łazience. Moze po lacido cos sie poprawi. Malenstwo nie moze w tych kleksach lezec bo to pali rane. Marteczko miło ze zajrzałas, wpadaj jak najczęsciej. Szklana to się z Franią porobiło!!!! Kurcze moze to przez to żelazo, a moze jakies wiosenne przesilenie? Tempertatura nei ejst wysoka, choleric pieron wie o co chodzi... współczuję, na prawde nie wiem jak funkcjonuejsz bez snu, ja sie nie unormuje to zadzwon do lekarza, moze cos podpowie. Nasza Gab nie zawsze w wózku kima – tylko jak jest pora spania, nie da sie jej oszukac. Kurka z tymi fałdkami :) spojojenie rana sienie zrobi jak bedziesz osuszac i kremowac... na pupei były u gaby rany bo kupa żarła skóre, ale pupcie obserwuj bo nie ma żartów, pupala tez alantanem smaruj i pamietaj zeby jak najwiecje wietrzyc, jak juz sie robi podrażnienie to dobrze byloby tego nie trzec – zamiast chustek bierzaca woda, oklepac reczniczkiem i suszara. A skąd wiecie ze to wedzidełko trzeba przyciac – jakos to sie sprawdza? Ja nawet nie wiem co to jest.Pulpecik sie niezly z Frani zrobił – musisz nam jakies foty przesłać :) Przypomnialam sobie techniki Zawitkowskiego – wyciagam z łózeczka tak jak on uczy – reszta wolna amerykanka :O w obsługa fotelika samochodowego to dopiero improwizacje... mam nadzieje ze kregosłup Gaby to wytrzyma. Byłam dziś na solarium na 7 min jestem czerwona jak buraczek :)ale było przyjemnie, jeszcze kilka razy pójde, fryzjer i wyjde na ludzi, tylko ten misiowy brzuszek jeszcze... niby wszystko ok ale znad dzinów wystaje takie male sadełko :( malnova super ze z pepuszkiem lepiej. Ja mam czas na forum bo dzieciatko grzeczne, czasem na Gabe ponarzekam, ale tak naprawde prawie wszystko moge przy niej zronic jak tak sie lepiej zmobilizuję :) tylko ze cały bozy dzięn jestem na pełnych obrotach – ale ja tak zawsze miałam ;) te krotki to pewnie to łojotokowe zapalenie skóry (tradzick) no bi co innego – tylko ze u nas na spacerku to blednia w zaognia sie jak poelzy na danym boczku, albo jak poplacze. Trzymam kciuki za bioderka! Zaczęłam te krostki przemywac roztworem nadmanganianu potasu, jak przeschnie to alantan krem plus i czasem robie biała kropeczke sudocremem na wieksze krotko- pryszczyki :) Igmik ja tez eksperymentuje z ciuszkami – dziś było na górze body z dlugim rekawem, cienka bluza i na to takie kurteczka niby forta ale z takim grubszym podbiciem i ... było za goraco – niczym nie przykrywałam – jutro spróbuje body z krótkim rekawem, bluzeczka i ta kurta, no i spodenki oczywiscie – zakąłdam sztruksy – maja taka cieniutka podszeweczke, na głowe bawelniana czapusia, tylko te kaptury zkurtki i bluzy przeszkadzaja. Co do apetytu to ja zjadłaby konia z kopytami – nawet nie licze ile posilków zjadam w ciagu dnia :O jem praktycznie non stop, ja rownież nigby wczesniej nie czułam takiego głodu – tego nie da sie opanowac, zjadlam kolacje po 20 i znów chce mi sie jesc. Moja Gaba ostatnio troche krzyków na spacerze urzadza – chyba ciagle nie moge trafic z ubiorem i jej goraco, ale generalnie spi, w dzień tez drzemie i to sporo – dzis tak drzemała ze teraz nie może teraz zasnac i ciumka smoka długo, a jak wypada to złosc, dopiero teraz zaczyna wydawac odgłosy wsakzujace na zmeczenie, moze w koncu zasnie. Pomarańczowa super ze pepuszkiem taka poprawa! Mi zostało do zrzucenia tyle samo – ale pewnie dopóki karmie to tego nie zrzuce, ale pal licho kg, moze wazyc wiecej tylko chce odzyskac mój płaski, jedrny i twardy brzuch 😭 Up bidulki, współczuję, oby przeszło jak najszybciej ❤️ i zeby Kubus sie nie zaraził. Mama 17 luty – zabki moga sie pojawic sie tak wczesnie??? Jak Gaba dzis tak zarła smoka to nawet mi przeszło przez głowe – zabkowane- ale zaraz pomyślałam nieeee, przeciez za wczesnie :) ja juz jem coraz normalniej – raju ale mi zrobiłas smaka na śledzia!!!!!!!!!!!!!! szklana ano ciezkie jest życie mamy :) ja teraz spojrzlam na swoja mame zupełnei imaczej i pomyślałam – kobieto jestes niesamowita bo tyle musialas dla mnie przejsc! Gaba spi ja skocze jeszcze do lodówki :D i do wanny – wymocze sie w oilatum bo mnie skóra po solarce swedzi :P dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana Mała się dziś darła przy cycu tylko z 2 razy,w tym o godzinie 18.00 ale jak się okazało od 2 dni nie było kupy a wczesniej robiła tak 3-4 razy dziennie.Za chwilę po tym karmieniu z darciem z trudem zrobiła tyle kupy,że szok.Obsrała za przeproszeniem pampersa,body,koszulkę,śpiochy,brzuch,plecy i dopiero się poczuła lepiej.Teraz już się nie darła po kąpieli.W nocy dziś jak się rozdarła to po prostu przestałam ją karmić i położyłam a ona zasnęła. Z tymi zębami to nie wiem ale chyba faktycznie za wcześnie. Mi położna powiedziała,że w fałdkach,pod pachami się właśnie pudruje a nie smaruje oliwką.Ja pudruję paszki i pod brodą a oliwkę tylko na czoło,brwi i główkę,bo ma a\'la ciemieniuchę. A,i uśmiałam się z Twojego dzisiejszego dnia (wiem,że nie powinnam,bo to Ty sie wycierpiałaś ale naprawdę zabrzmiało to Twoje opowiadanie strasznie śmiesznie).Głowa do góry,może małą bolało brzucho albo jakiś wirusik,jutro będzie dobrze zobaczysz.Jak się wyspisz,to Ci humor powróci.:) A ja dzisiaj faktycznie byłam z małą najpierw 3,5 godziny na spacerze (przez godzinę była niespokojna,raz się rozdarła i też musiałam ją karmić na ławce - cycem) a wieczorem jeszcze godzinkę,dziwię się,że po tak długim spaniu dziennym ona jeszcze chce spać w nocy.Zobaczymy jak bedzie dziś spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdzie jesteście? Co z Wami? :)) Taka ładna pogoda, pewnie wszystkie na spacerach... Ja też zmykam :) Do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak pusto to tu dawno nie było!!! Szklana ja obstawiam, że Franka ma skok rozwojowy dlatego jest marudna. A ja mam dziś wychodne. Tatuś zostaje z Polą a ja idę na wieczór panieński. Mleko odciągnięte. Zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik moze tak byc:) dzis byl dobry dzien. Tylko bylam w szoku na spacerze bo frania byla w spodenkach skarpetkach body z dl rekawem i bluzie i czasem kocyk czasem bez...ja to bym ja okrywala ale m mnie gonil:) nie moge sie przyzwyczaic ze bez kombinezonu itp. Igmik baw sie dobrze!!! My dzis tez idziemy na urodziny. Do 12 pewnie ale to zawsze cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski w czym pierzecie ubranka maluszkow? ja pralam w yelpie i teraz w loveli ale za cholere nie moge sprac zoltego kolorku po oliwce z bialych ubranek. smaruje malego calego oliwka codziennie po kapieli no i mam teraz takie brzydkie plamy na jasnych ubrankach. chcialabym je czyms usunac ale nie wiem czym wolno. pomocy jesli ktos tak mial i znalazl sposob. my dzis na spacerze bylismy w kombinezonie ale maly sie zgrzal i juz nie wiem sama w jak go ubrac zeby nie bylo mu za zimno. a co do zabkow to moj starszy synek tez ok trzeciego miesiaca zaczal marudzic trzec raczka po dziaslach i sie slinic no a jak mial 3,5 miesiaca to juz pierwszy zabek. karolek tez juz raczka w buzi operuje codziennie i juz sama nie wiem czy to na zeby czy tylko potrzeba ssania a zaznaczam ze smoka za chiny do buzi nie wezmie i koniec. taki uparciuszek. JUTRO WRACA MOJ MAZ!!!! HURA !!! NARESZCIE !!! NO I WKONCU KAROLEK POZNA TATUSIA!!! JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama17luty z tymi żółtymi plamkami to koszmar. Ja też ich nie mogę niczym sprać :( jak ktoś ma jakiś sposób, to też chętnie skorzystam ;) U nas dziś lepiej. Nie ma już gorączki. Może pójdziemy wszyscy na spacerek. IGMIK jak tam po panieńskim??? Mam nadzieję, że Pola da Ci odespać ;) Ja już sama nie wiem do kiedy te witaminy podawać... Wit D i K podajemy do buzieńki bezpośrednio z tych kapsułek. Cebion wkrapiam mu do herbatki. K na pewno podaje się do końca 3 miesiąca (chyba, że wcześniej zacznie się dokarmiać sztucznym). Szklana co dwie h budzenie to wcale nie jest źle... Serio. Wiem, że to wychodzi z 4 karmienia, ale to nie jest bardzo dużo. U nas ostatnio pierwsza przerwa (od kapieli) ok 4h, a później co dwie do rana. Przez dzień 2,5 do 3 h przerwy. Ja najberdziej jestem zadowolona z tej jednej dłuższej po kąpieli, bo mamy czas dla siebie z mężem. Później on idzie do córeczki, a ja z Kubą urzęduję do rana... Jest dobrze. Ja wczoraj bylam na spacerku z Kubą i miałam problem z tym ubraniem... mamy taki cienki kombinezonik, więc mu go założyłam na samego pajacyka. Ogólnie spoko, ale... momentami jak przypiekło słońce, to myślę: no za ciepło mu... za chwile zawiało, no to go zasłaniam... Oj się stresowalam. Ale po powrocie do domku nie byl spocony. Może mu nie było źle... Muszę mu kupić kurteczkę, bo nie mamy jeszcze... Ogólnie rozmiar 62 jest na styk... Nie ubraliśmy wszystkich malutkich... Fałdki rzeczywiście szybko się \"zapuszczają\"... No i capi zaraz. My też oliwkujemy (stąd tłuste plamy na ubraniach....) mama 17luty antybiotyk i syrop rozkurczowy pomgły... Preziębiona jest, bo ma katar.. Ale może malutkiego chroni to moje mleko trochę. Muszę być dobrej myśli, I tak nic już nie zrobię z tym. Raczej się staram, żeby się nie zbliżali za bardzo do siebie... Z dietą to u mnie nie jest źle. Chociaż nie jem śledzi ani kapust. Ale za tym akurat nie przepadałam nigdy, To mi nie brakuje. Ale czekolade podjadam i jest git. No i wczoraj napiłam się piwka szklaneczkę... Mniam ;) No i te ząbki tak wcześnie??? Nie wiem... Też myślałam że to ok 3 - 4 miecha. Ale pewnie to możliwe... Uciekam robić wiosenne dekoracje do okien z córeczką. Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Dzisiaj zacznę od tego co u mnie słychać. Wróciłam z wieczoru koło pierwszej. Może bym została dłużej ale wyobraźcie sobie 9 wstawionych kobietek i ja trzeźwa. Zatem zmyłam się wcześniej, chociaż zabawa była przednia. Dziewczyny normalnie szalone. Niunia została z tatusiem. Ja się namęczyłam i ściągnęłam jej 160 ml mleka a ta wypiła ledwo 35 ml. Po 20 ml już spała i jeszcze N jej wmusił 15ml. Reszta mleczka dzisiaj wylądowała w zlewie-jaka szkoda. Niunia jak zwykle po kąpieli poszła spać ale w oczekiwaniu na mleczko darła się jak poparzona-no tak nauczona jest, że ma mleko tu i teraz a tak to musiała poczekać aż się podgrzeje. Po wypiciu tej ogromnej ilości mleka spała do 4:30.Nie nakręcam się jakoś,że tak mało zjadła, bo wcześniej jadła 0 17 i 18:30. Ale dziś sukces malutka ma na sobie dresy, które są na 3 miesiące i są na nią idealne. 15 kwietnia idziemy na szczepienie to dowiem się ile waży. Dziewczyny ja właściwie jem wszystko. Wczoraj nawet zjadłam kawałek tortu truskawkowego. Piję herbatę z cytryną. Nie jadłam jeszcze kapusty (pekińską jem od początku), śledzi i cytrusów (oprócz cytryny oczywiście). Ale mam taką ochotę na śledzie, że szok. A dziś na obiad zrobię surówkę z czerwonej kapusty i trochę zjem- zobaczymy co będzie. Oby nic malutkiej nie było. Piję jedną kawę dziennie i jem czekoladę-ale mleczną nie gorzką. Zastanawiam się czy jak jest tak ciepło, to czy nie dawać niuni trochę wody do picia. Co o tym myślicie? A teraz jestem sama, bo Pola z tatusiem pojechała do dziadków. Wczoraj też byli na spacerze a ja mogłam spokojnie umyć okna. Zaraz poczytam co u Was i szybciutko odpiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinova to super, że z bioderkiem lepiej. Jeszcze troszkę i będzie spokój. Najważniejsze, żeby córcia była zdrowa. Mia przykro mi z powodu Twojej przyjaciółki. Trzymam z jej synka kciuki. To takie straszne jak maleństwa chorują. Szklana co do fałdek, to ja wcześniej odkryłam smrodek pod brodą. Pod paszkami zauważyłam, że brud też się zbiera. Teraz N wie już jak tam myć i pamięta o tych miejscach. A mojej Poli to brudek zbiera się też między palcami u rączek. Wieczorem normalnie widać takie zwałki brudku-musimy jej częściej myć rączik, zwłaszcza, że pakuje je do buzi jak usypia. Ale jak ona je ciągnie. Słychać przez zamknięte drzwi jak cmoka. Jak Wy chodzicie na solarkę to i ja się wybiore. Zwłaszcza, że solarium znajduje się w moim bloku i to takie full wypas. Mama 17 luty ja też jestem w szoku, że tak szybko ząbki mogą się pojawić. Co do oliwki na ubraniu-to może najpierw polać to vaniszem a później wyprać w proszku dziecięcym. Ja nie mam takiego problemu- używam oliwki z nivea, podobno bambino jest najlepsza ale właśnie zostawia ślady. A wiecie, żę oliwkę bambino robi nivea. No w końcu przestaniesz być słomianą wdową, hurra. Robur to już wiadomo, co niuni dolega-trzeba pilnować, by zrobiła kupala. Jak sytuacja z mężem? Poprawił się? U nas na szczęście już dobrze. Pogadaliśmy sobie i jest git. Potem był seksik, to już w ogóle jest super. Szklana to super, że u Was lepiej. Monia niunia była wczoraj ubrana tak. Body kr ręk, ogrodniczki, cienka bluzeczka, bluza z kapturem, cienka czapeczka i skarpety. Na spacerze N zdjął jej czapkę, rozpiął bluzę a jak przyszli to mała miała mokre włoski tak się spociła. Ale u nas wczoraj było 20 st w cieniu. Dziś za to chłodniej. Up dobrze, że z córcią lepiej. Może uda Ci się uchronić synka przed chorobą- oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po raz pierwszy od urodzenia dziecka nudzę się. Teściowie zabrali małą na spacer za miasto... 2,5 godziny temu i wyobraźcie sobie,że tak strasznie tęsknię,że powstrzymuję się, by nie zadzwonić i nie kazać im wracać. Nienormalne to chyba. Ja używam oliwki Bubchena, nie zostawia żadnych śladów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię. .sk.tyg..akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10...4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ......10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. ......10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... . .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. ..9....4190 Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17luty.......38...06.02...sn...3200/51....KarolSzymo n...8...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 4920 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...7..6400 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela....6...4740 asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina .............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55.....Wer onika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię. .sk.tyg..akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10...4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ......10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. ......12.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... . .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. ..9....4190 Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17luty.......38...06.02...sn...3200/51....KarolSzymo n...8...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 4920 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...7..6400 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela....6...4740 asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina .............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55.....Wer onika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Dziewczynki, tak się ostatnio zastanawiałam - bo w nocy moja Malutka nie płacze na jedzenie tylko sie obudzi i coś marudzi pod noskiem:), więc ja wstawałam, przewijałam i karmiłam - a wczoraj tak sobie pomyslałam, ze może ona wcale nie jest głodna? No i dzisiaj jak obudziła sie o 2, ssała piąstki, to ją nakarmiłam, a potem ok. 4 znowu coś marudziła, ja nie wstałam tylko czekam... no i usnęła, aż do 7.00, więc może niepotrzebnie ją karmiłam:) A jak jest u Was? I jeszcze jedno pytanko - moze śmieszne: wiadomo jak jest kupcia to nalezy zmienic pieluszkę, a jak są siusie, to skąd wiadomo, ze pampers już jest mokry dla maleństwa, ja zmieniam za kazdym razem jak karmie, czyli co średnio co 3h. Ale nieraz wydajem mi sie, że pampers jest jeszcze suchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Któraś pytała o temperaurę - 36,5 - 37,5 - taka jest dobra i moze sie zmieniac w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem jestem - czytam, ale nie moge sie zebrac do pisania :) Igmik ciesze sie ze poszalałas na imprezce :) odezwe sie jutro bo dzis jakas umeczona jestem i zle mi sie pisze z gaba na raczkac. buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, melduje sie i ja. weekend ogolnie na lenistwie mi przeszedł...i kluceniu sie z Aligatorem;) no moze nie bylo tak tragicznie ale lekkie spiecie tak. Ogolnie dobrze a klutnie czasem robia dobrze dla zwiazku bo kurka nuda taka jak jest rozowo. Mala miala go dla siebie kazda noc a ja sobie lezalam i obijalam sie...ech szkoda ze dzis juz moj dyzur:( Cos tylko szybko. U na tez 37,2 trafia sie dosc xczesto ale dla maluszkow to normalne i nie nalezy sie tym martwic. Na szyjce tez mamy takie odparzenia. Odchylam glowe i wycieram nasaczonym kranowa wacikiem raz dziennie i smaruje kremem. Widze poprawe. Mala tez sie bardzo slini. juz tak od 3 tygodni. Skonczyla 12 tygodni w czwartek wiec pewnie to normalne. Marudzi czasem i jesc nie chce jak zawsze. Zwiekszam zelazo mojej anemiczce. 7 kropelek aktualnie a kupa dalej nie czarna wiec jutro bedzie 8. Dam jutro tez siuski i kupe do analizy w miejscowym laboratorium...o zgrozo.No mala nie chce jesc ale co 3 godziny robi jazde ze jest glodna. W nocy musze budzic bo nawet jak spi 5 to nie ma ochoty na jedzienie. Zmykam spac bo mala bedzie glodna. Buziaki i do jutra. Mnie bola jajniki. Echh trzeba uwazac bo plodne dni przyszly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, nie pisalam bo moja mama byla u nas na tydzien .Szklana moj maly dzis jest taki placzliwy i nie wiem co mu jest tez myslalam o zebach ahh oby jeszcze nie :).U nas wszystko w porzadku karmie malego przez nakladki ale czasami nie chce wziac wiec wkladam mu najpierw smoczek potem piers i pije na wieczor czasami odciagam bo nie mam wtedy problemu z zasypianiem przy piersi i budzeniem sie co chwile bo nie dojadl.maly spi od 20 do 3 i potem do 7,8 .Karmie go 5 razy na dobe poza tym daje herbatke z koperku .Na swieta jedziemy do Polski dokladnie w piatek wyjezdzamy tak sie ciesze . ja okresu jeszcze nie dostalam skonczylo mi sie krwawienie jakis tydzien temu dopiero w czwartek mam wizyte u ginekolog co do wagi to ja waze mniej niz przed ciaza mimo ze duzo jem ale karmienie i wstawanie w nocy i opieka nad dzieckiem robi swoje .czytalam gdzies ze karmiac piersia powinno sie miec lekka nadwage i to mnie troszke nie pokoi bo ja pewnie teraz bede zblizac sie do niedowagi .nie wiem ile dam rade jeszcze karmic mysle ze minimum do 4 miesiaca sie pomecze . pozdrawiam was !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane mamusie Igmik - super że się zabawiłaś :) Wyobrażam sobie jak się czułaś trzeżwa wśród szalonych babek. Ja w ciąży jak chodziłam na imprezy to czasem myślałam sobie - matko boska muszę zmienić znajomych! :) Mama17 luty - jestes super dzielna że byłaś bez męża tye czasu - podziwiam cię! Super że już wraca i zobaczy karolka! :) Ja żółte plamki psikam takim sparayem na plamy - amway i wszystko schodzi idealnie a do tego to jest jakieś biologiczne coś tam i dla dziecka bezpieczne. Up-83 - dla mnie co dwie h to za często!!! :) szczególnie że małą już kiedyś po 6 przesypiała! teraz już jest lepiej - karmienie ok 0.30 - 1.30 potem 4-5 i potem 7-8 I na spokojnie. :) Ja dziś byłam na spacerku od 12 do 17 :) Byliśmy z innymi rodzicami w parku a potem w knajpie koło parku dla rodziców z dziećmi. Super było. Karmiłam tam frankę, pzewijałam w łazience na przewijaku i nosiłam chwilę i znow spała a my gadaliśmy ze znajomymi. Było super! Franka była w body cienkim z długim, rajtkach i sukience i czapeczce bawełnianej. Było ok nie za ciepło nie za zimno, potem nakryłam kocykiem koło 16. Franka się dotleniła i pięknie zasnęła po kąpieli i jedznku :) DZiś i wczoraj miała dobry dzień Jutro to wędzidełko idziemy podciąć. Trochę się boję i martwię chociaż to nie boli podobno nic ale jestem poddenerwowana :( Idę ogldać teraz albo nigdy i w kimkę :) Ważka Franka się wścieka jak jej tam czyszczę pod brodą bo ma naprawdę tam dużo faładek i ciężko się dostać Grubas mały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Bardzo!! Dzis mamy akcje zbierania siskow i jak na zlosc mala nie ma zamaru oddac. Tak to sika jak szalona a teraz.No ale co tu pisac matka pierdola bo na noc nie zalozyla tylo teraz i chciala rezultat po 30min. :) Edyciu, ja nie pomoge bo moja mala skonczyla z kleksami(heehhe, kałomoczkami jk kaczuszka) po 4 tyg zycia. Marteczko, dzielan dziewczynka jestes:) Szklana to masz jazde.....no my wchodzimy w zelazo wiec pewnie bedzie podobnie. Ja raz dalam kropelki ktore dzialaja rozluzniajaco-uspokajajaco. Pomoglo na 3 godziny ale to zawsze 3 godziny snu bylo :) Ty masz poprostu przekichane. Z moim Aligatorem ogladalismy Zawitowskiego w necie. No on to moze tak robic fajnie wszystko ale on ma chyba z 2m wzrostu dlugie rece i palce. Ja mam 158 cm i krotkie rece i palce. Mi lozeczko siega do pasa. Fakt teraz biore mala delikatniej i z tym przewrocenem na boczek to super sprawa. Latwiej ja wytaszkac z wyrka . Mia, ja tez sie wybieram w tym tygodniu na solarke. Musze ladnie wygladac bo jak to mowia....tym Cie pisza czym cie tesciowa widzi...hehheheeh. Tesciowa w maju bedzie albo ja pojade do Polski kochanej!!!!!!Viza mi sie konczy i moze tak sie stac ze zeby zrobic nowa musze wrocic do Polski na 10dni. No a z Twoja grzeczna Gabi to Mia...hihihi skromniutko :) swoje juz przeszlas, Czas masz... Ty prawie mieszkalas na zlewie :) Malinowa, a Ty wkoncu tez sobie jakos to wszystko ogarniesz i bedziesz miala wiecej czasu. Co tam forum, wazne zebys miala tego czasu wiecej dla siebie. Igmik, ja to dopiero mam teraz kosmos z ubrakami.... Nosimy kombinezon do -35. a juz jest +2-4 pada snieg ale mala sie poci. Zakladam cieknie kalajsonki skarpety, sztruks spodenki , body z dlugim rekawem i sweterek cienki. Juz nie daje kocyka. Moj wozek jest taki spiworowaty.Koszmar z ta pogoda. Taka ladna kurteczke dziewczenska kupilam. A petyt mam jak wilczyca!! Na slodkie....czekolady!!!!!!! :) Up. No to masz nie za wesolo. Oby Kubus nie zachorowal tez. Masz wiec trudne zadanie. Co za fatalna pogoda.Tak latwo jest sie zaziebic, boje sie troche tego przyjazdu do Polski jesli pojade bo taki skok temperatur bedzie niekorzystny. Pomaraczowa, a mi zostalo 5 do zrzucenia wiec jesli poczujesz sie lepiej ze zostalo Ci troszeczke mniej..... :) a wizja Pameli na wakacje byla taka ładna, Robur, ja sprobuje tym pudrem pod szyjka i paszkami. Kremow do pupki tam nie stosowalam ani oliwki bo moim zdaniem ona tylko wysusza. Dawalam taki balsam do ciala ale teraz bede mala przyprawiac puderkiem...:) dzieki, Mama 17luty, ja piore w plynie Persil (sensitive) i plucze w plynie dla dzieci. Persil sie swietnie sprawdza i schodza te plamy. Wczesniej pralam w proszku dla dzieci i nic!! Zaczelam wies stosowac persil od jej powrotu do domu czyli 1,5 miesiaca.Nie mamy uczulenia wiec moze i Ty sobie poprobuj.. moze na poczatek kilka ubranek. Zobaczysz jakie sie biale zrobia,Maz....jak fajnie ze juz jest z Toba!!!!!!! Odpocznij sobie wiec. Up, ja witamimnke D podaje do buziolka. Jedna kropelke co 2 dzien. Igmik, jak przednio ze sie wybawilas. Ja jem nawet kapuste(zrobilam golabki) i greifruty. Codziennie pol. Jest spoko. Truskawek jeszcze nie zaliczalam ale chodza za mna.... Tez bym chciala juz uslyszec cmokanie paluszkow..... zasem wieczorkiem cos tam pociumka ale ogolne smok. Pomaranczowa, my po sikach zmieniamy co 6 h a czasem jak widze ze jest ciezki bardzo to cesciej. Po kupie to zawsze. Przyszla tylko pozazdroscic wagi. Ja robie tez to wszystko i jem mniej a tu nic. Pocieszam sie ze po 3 miesiacu spada. Zaraz koncze 3 miesiac wiec moze... Szklana no Faranka to juz grubasek a nie jak moja. Mi latwo wlozyc lapke pod plecki i szyjka sie sama odslania. Czytam o tym milym niedzielnym wysjciu i tylko pozazdroscic. Moje drogie tak sobie wczoraj rozmawialam z lubym i powiem am ze bardzo Wam zazdroszcze, Ubieracie slicznie swoje malenstwa i smigacie w ciepelku po parkach. Mozecie ubrac ladne pantofelki, cienkie rajstopki, sukienki w slicze wzory( widzialam wiosenna mode w sklepach i zwariowalam) i sobie dumnie spacerowac po uliczkach. Ja mam kolchoz i nawet szkda slow. Syf i brud. Ladnie ubrac to sie moge raz na miesiac ale i pogoda gorsza wiec zapieta po szyjke.Posylam na forum zdjecia(jestem w kaloszach) z mojej dzielnicy. Ogolem brudno zimno i szaro a do tego wczraj znowu padal snieg. O dzis tez wlasnie pada bo spojrzalam za okno!!!Koszmar. Spacerkujcie wiec ile wlezie. Strojcie sie i wasze pociechy. Buziaki. Czas wymosic probke do badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotko, slicznie razem wygladacie. Laura jest wspaniala, Piekne fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was po dlugiej przerwie Wczoraj wyszłyśmy ze szpitala- M,artynka miała zapalenie płuc. Bardzo sie martwię żeby jeej się nie nawracło bo tam były maluszki juz któryś raz z kolei. Mała jeszcze czasem kaszlnie i tez mnie to martwi, choc lekarka powiedziała że casem się jeszcze może zdażyć . Ale ja juz się wkręcam że jej nie doleczyli. Oczywiście dzisiejsza noc masakra, znow zmiany więc nie chciała spać i nie płakała ale denerwowała się bardzo. Poczytam zaległości na topiku jak będe miała chwilkę . Całuski dla was i waszych pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×