Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Do mam karmiacych piersia: Dziewczyny, szukalam czegos na temat wprowadzania glutenu do diety dziecka karmionego wylacznie piersia i wszedzie jest napisane, zeby wprowadzac go nie wczesniej niz w 5 i nie pozniej niz w 6 miesiacu zycia co ma zapobiegac w pozniejszym czasie alergi na gluten i celiakli. A tutaj nagle znalazlam takie cos: http://www.osesek.pl/images/stories/pdf/protest.pdf Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipek ja też nie wiem co z tym glutenem. Pediatra mówiła, że do 6 miesiąca cyc a od 5 wprowadzać gluten. W środę idę z małą na szczepienie to się wypytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole to sie pochwale, ze moje slonko obchodzi dzis swoje \"urodzinki\" czyli 1/3 roczku, czyli 4 miesiace :-) Ach... jak ten czas leci... Z tej okazji moje dziecie obudzilo sie (jak nigdy) z rykiem o 5 rano i juz nie spalo do 9...masakra jakas :-( Dagusiu, podziwiam Twoja wytrwalosc w diecie, ale cel uswieca srodki i dobrze, ze Martynka ma sie dzieki temu lepiej... pewnie za to na figure nie mozesz narzekac :-) Acha i w naszych urzedach jest tak, ze majac wyksztalcenie srednie - musisz miec co najmniej 3-letni staz pracy, a po wyzszym nie jest wymagany, tak ze przyjezdzaj do nas ;-) Ja nie musze narzekac na jego brak, moj staz pracy wynosi juz 13 lat... A tak w ogole to idealna kandydatka to taka w wieku do 23 lat z 10 letnim doswiadczeniem, wyksztalceniem wyzszym i znajomoscia 5 jezykow obcych. Wlasnie mi sie przypomnialo, jak kiedys kumpela szukala pracy w Levis\'ie i tam wlasnie wymagali 2 jezykow obcych + magistra... Smiechu warte! Czyli latwiej zostac (P)oslem :-) Basienia, zazdroszcze tego oderwania sie od codziennosci na koncercie...ach! :-) Boela, ja tez nie smaruje niczym Gabrysia, wystarczy kapiel w Oilatum... :-) Igmik, dzieki za \"duchowe\" wsparcie :-) i za linki do tych stron, napewno skorzystamy... Kathey badz dobrej mysli, napewno wszystko tylko tak strasznie wyglada. Zycze Ci aby z coreczka bylo wszystko w porzadku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam najwspanialsze mamusie na świecie Czytam czytam ale pisać to mi się wcale nie chce więc tak po krótce. Pocieszyłam się, że nie tylko ja nie używam w nadmiarze kosmetyków. Ulga, bo już myślałam, że pomyślicie: zaniedbuje dziecko. avinia co do kaszki na noc to ja wczoraj nie dałam i efekt był taki, że mały w nocy mi wstał do jedzenia czego nie robi od jakiegoś czasu. Wiecie co . On się nie przekręca nawet na boczki :(. Nie chce się mu albo się boi. Raz się przekręcił z brzucha na plecy i na tym koniec.Czyżby się wystraszył? To co mi się u niego natomiast podoba to to, że sam sobie smoczka do buzi wkłada i nawet sobie celnie odpowiednio :) Pójdę za waszym przykładem i też się po rejestruję na tych stronkach. basienia ja też bym chętnie na taki koncercik poszła. Lubię Dżem i nie tylko ten w słoikach :) Warto być niewyspanym. dota witaj :) Pamboli super, że dojechaliście szczęśliwie. Malutka wiedziała jak za serce chwycić babunie :) paksip - Piotruś zawsze ma mokre plecki jak go z fotelika wyjmuję. Na dodatek jest mu już strasznie ciasno i nogi zaczynają wystawać. Siedzieć jeszcze nie siedzi więc na większy fotelik jeszcze za wcześnie :(. W nocy to na pewno się Wam uda dojechać. Tak sądzę. My planujemy Mazury pozwiedzać w tym roku i może troszkę w Beskidy. I znowu ja jako kierowca. Igmik fajnie, że już jesteś. SZklana - do tablicy, meldować się. Majaitosia mi włosy przestały wylatywać dopiero w 6mc a teraz nie nadążam z ich zbieraniem. Łysa będę jak nic.Przy wprowadzaniu słoiczków uważaj. Jak się dokładnie wczytasz w skład to się i mleka i masła możesz dopatrzyć w niektórych. Czytaj dokładnie.No i z marchewką uważaj. W zbyt dużych ilościach lubi uczulić. A nasze kruszynki z nietolerancją są bardziej narażone na alergię niż zdrowe dzieciaczki. Piotruś je już: marchewkę, ziemniaczki, groszek i kalafior (jest w składzie zupki jarzynowej z hipa), dynie, szpinak, jabłuszka, jagódki, banany, morele no i kaszkę ryżową bananową i malinową. Soczki też już mu daję. Takie silne rozcieńczone wodą. Kropelkę soku ze świeżego ananasa mój M dał mu też spróbować. Nie smakowało. Za kwaśne. Kethej mojemu Piotrusiowi też o ciemiączko chciała lekarka odstawić wit D, ale jak jej powiedziałam, że nie bierze od urodzenia ( wymioty miał)i kazała odstawić to nagle zmieniła opcję i mam mu dawać co 2 dzień. No i bądź tu człowieku mądry. Hipek wszystkiego najlepszego na 4 miesiączki. Co do glutenu to ja się w przyszłym tygodniu swojej lekarki zapytam jak na to patrzy. Podobno jest dobra (lekarka). No i pomyśleć, że mi się pisać nie chciało. Zapomniałabym na śmierć. Mój mały dziś już 3 dzień chodzi brudny. Normalnie kapę co 2 dzień i wczoraj wypadała kolejka. Katar, ropiejące oczko. A niech tam będzie . Odpuszczę mu. Kompanie przełożyłam na dziś. No a ten mały ch....k mi dziś numer wyciął i usnął przed 18. Nie miałam serca go budzić. Ciekawe co w nocy będzie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipek- to jest właśnie to nad czym ja sie zastanawiałam, cały czas trąbią o tym, że do 6 m-ca tylko pierś, to jak wprowadzać gluten po 4 m-cu......??? jak trzeba ten gluten rozpuścić w przecierze jarzynowym (czyli podać cośinnego niż pierś), jedno przeczy drugiemu. Boela- moja niunia też czasem zaśnie przed 18 i już tak spi do nocy, brudna, nieprzebrana;) ale nie mam sumienia jej wtedy budzić, no i w nocy normalnie śpi, jakby poszła spać po kąpieli;) CIsza straszna na tym naszym forum od kilku dni, co jest mamy?? Igmik, mi też włosy wychodzągarściami:( w piatek idędo fryzjera obciąć, ale chyba nie odważę się całkiem krótko. A w sobotę wesele, ciekawe jak nasza Emi da sobie radę z babcią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathey- kurcze ale jak to możliwe że jak byłaś prywatnie u neurologa to nic nie zauważył?? Z tego co wiem to napięcie mięśniowe to nawet pediatra na zwykłej wizycie wykryć powinien( przynajmniej podejrzenie) i skierować do neurologa . Ciemiączko chyba też ten neurolog badał? A poszłaś do neurologa bo coś sama podejrzewałaś czy pediatra cię skierował? Na pewno wszystko będzie ok- zobacz jak Emilka piksip sobie już radzi:) piksip- super że malutka takie postępy robi:) mam nadzieję że się pobawisz na weselu. My mamy we wrześniu u bardzo bliskiej rodziny ale na wyjeździe i to 2 dniowe. Ostatnio się dowiedziałam że nie przewidują żadnych dzieci:9 no chyba sobie nie wyobrażają że małą zostawię na 3 dni, tym bardziej że cała moja rodzina jedzie więc moi rodzice jako opieka odpada. Planowaliśmy żeby trochę była na salli a potem moja mam która i tak nie tańczy bo ma chorą nogę poszłaby z nią do pokoju które mamy nad salą zarezerwowane, ale nie to nie. Wczoraj byłam ważyć gwiazdę i już ładnie przybiera- w 2 tyg.420:) Za 2 tyg mam wprowadzać słoiczki, a co do tego glutenu to pediatra powiedziłą że teraz się wcześniej wprowadza. Mam jej też dawać kaszkę sinlac.Ja karmię piersią i tylko raz dziennie na noc butlę robię. Mamy zamiar wybraż się zMartynką nad morze na przełomie sierpnia i września- może ożecie jakieś fajne miejsce polecić żeby nie było takiego gwaru i nie sama plaża ale też fajne miejsca do spacerowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka nie ma mnie bo nam padl internet chwilowo i juz szalu dostaje:( u nas super tylko Franka troche marudna i duzo uwagi wymaga ale mi to nie przeszkadza jakos bardzo choc czasem wiadomo...daje w kosc. Dzis mamy szczepienia i pomiary. No i wyniki morfologi...zelazo. Trzymajcie kciuki. Ja sie opitolilam na krotko ponad tydz temu z wiadomych powodow- wiecej moich wlosow w domu bylo niz psa:) bylam zalamana nowa fryzura ale wszyscy zachwalaja a ja juz sie przyzwyczailam i nie jest pracochlonna:) franka znow budzi sie w nocy kolo 3-4 i z reguly je:( no trudno. Znow jutro jedziemy do lasu az do niedzieli a dzis na koncert charytatywny dla siostry mojej przyjaciolki- pisalam wam ze ma 23 lata i okropnego raka. Moze ktos widzial wczoraj w tv bo byla. Buziaki Jak mi naprawia net to bede pisac bo w telefonie nie lubie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc piekne przepraszam, ze nie pisze ale brakuje mi czasu - postaram sie dzis nadrobic zaległosci krostki zeszły, pupa zagojona, ale mleka mi brakuje :( dzis idzemy w zwiazku z tym do kekarza, dpytam o gluten. do napisania buziaki ps szklana wszystko u was ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paksip ciepło to wolą siedzieć z dziećmi na dworze a nie w necie. Coś na ten temat wiem. Przez cały dzień kursuję z małym, a wieczorem to już się nawet siąść nie chce a tu jeszcze prace domowe trzeba nadrobić dagusia odpuść sobie. Nie chcą dzieci to niech spadają. My mamy wesele w lipcu, ale nie idziemy. Dzidzia to dobra wymówka. Przecież samej nie zostawię, a moi rodzice też idą, teściowa wyjeżdża i wraca dopiero w sierpniu. Kurcze, ale się cieszę. Szklana niech Ci ten internet szybko naprawią. Ja chcę zobaczyć Twoją nową fryzurkę. Puść na naszego e-maila jeśli możesz. Plis. Mia powiedz lekarce o odparzonej pupce. Niby nic a jednak u takich dzieciątek ważne. Wracaj szybko z samymi dobrymi wiadomościami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana- ja widziałam dziś w :dzień dobry tvn\"- trzymam kciuki za udany koncert, żeby zebrali kasę dla tej dziewczyny. boela no właśnie odpuszczam choćby dlatego że w chamski sposób mi to przekazali,że oni nie przewidują dzieci:( Dla mnie lepiej- na wakacje zaoszczędzę choć prezent podam przez rodziców . Martynka też wymaga mojej ciągłej uwagi. Może to taki etap rozwoju.Ale śpi super. Usypiam ją w łóżeczku i zdaje egzamin. Najpierw czytam a potem kilka minut posmyram po nosku i śpi. Dziś w nocy od 20 do 5potem cycuś i do 8:). o 3.30 wzięłam ją do łóżka bo się wierciła ale dałam smoka i usnęła a obudziło mnie targanie za koszulę nocną- przez sen cyca szukała:P Ogólnie więcej też w dzień śpi- ale to chyba to niskie ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie piszę,bo nie chciałam być monotematyczna i ciągle narzekać na małą.No,ale póki co \"naprawiła\" się i nie mam powodów,żeby narzekać.W niedzielę była idealna,wczoraj cały dzień grzeczna nawet w wózku sekundę popłakała dałam jej smoczka (zalecenie IGMIK wykonałam:kupiłam smoczek lateksowy i mała troszeczkę go ssie,po czym wypluwa językiem ale tego poprzedniego w ogóle nie chciała) i spała 2 godziny mocno,do wieczora była grzeczna tylko zasnęła mi o 19.00 przypadkowo i jak się obudziła za pół godziny to była marudna - nawet w wannie płakała i nie mogła pół godziny zasnąć w łóżeczku - ale to nie szkodzi,cały dzień była grzeczna.Tylko bardzo płakała przy pobieraniu krwi,dwa razy ją kłuli w paluszki,bidulka,krewka nie chciała lecieć,bo ma zimne rączki ale się udało.I siku też łowiłam 2 godziny,raz się zlała w pampersa (widać źle założyłam woreczek),przy ściąganiu go nieźle musi boleć jak klejem jest ten woreczek przytwierdzony do skóry ale nie miałam wyjścia,przykleiłam drugi i złapałam 3 cm - dziś idę po wyniki,mam nadzieję,że dobre. Ubieram się,bo umówiłam się na spotkanie w pracy z koleżanką,która ma 10 miesięczną córkę a przedtem do Urzędu Skarbowego i do biblioteki -dziś dzień jazdy samochodem.Fajnie,że mała już teraz nie wrzeszczy w samochodzie i prawie zawsze śpi i mam spokój.:) IGMIK Zainstalowaliśmy karuzelkę z misiami,niestety nie gra,bo nie mam pozytywki ale i tak mała czasami się patrzy na zabawki.I masz rację,mała cały czas chce się bawić,bo jak za długo leży sama to popłakuje,jakby mnie wzywała do siebie na zabawę.Jak ją wezmę na ręce i mówię,śpiewam lub daję zabawki z reguły przestaje płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana- ja też poproszę zdjecie nowej fryzurki;) podeślij na maila. Mia- u mnie też mniej mleczka, od kilku dni mała nie chce jeść w dzień, tzn. zje o 8, a potem już nie chce, to o 13-14 daję jej jakieś warzywko, potem po drzemce ok. 17 zje cyca (albo nie jak za bardzo sie rozbudzi to nie zje), ok. 18. 30 kaszkę i po kąpieli popije cycusiem. No i mleczkam niej automatycznie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , witam, Hipek wszystkiego najlepszego z okazji czteromiesięcznicy. Pola w niedzielę skończy 5 miechów. Boela ja uważam, że każda matka najlepiej wie, co jest dla jej dziecka najlepsze(z małymi wyjątkami oczywiście). A w dzisiejszych czasach używanie nadmiaru kosmetyków też nie jest dobre. Piksip my też w sobotę idziemy na wesele. Mam nadzieję, że to ostatnie w tym roku. Dagusia a co inni rodzice, którzy będę na weselu zrobią z dziećmi. Wszyscy znajdą opiekę dla nich? Dziwne. A jak przyjedziesz z dzieckiem, to Cię nie wpuszczą na ślub? Spytam się mojego N o miejsce nad morzem ale to dopiero w czwartek napiszę, bo w nocy pojechał w delegację i wraca w środę wieczorem. Szklana trzymam kciuki za wyniki. No pochwal się nową fryzurą. A ja wiem na jaki koncert idziesz. Straszna tragedia z chorobą tej dziewczyny. Dobrze, że ona nie traci nadziei. Mia ale jak to mleka brakuje? Mi na szczęście nie brakuje ale mała się mało najada na noc. Dziś np wstała o 1 i o4 i o9 a już tak ładnie noce przesypiała. Spytam się jutro pediatry - może jej wprowadzę jkąś kaszkę na noc. Robur super, że Milenka grzeczniejsza. Bidula cierpiała-a dlaczego pobierali jej z palca zwłaszcza jak ma zimne rączki? Z żyły pewnie by było mniej boleśnie. Wiesz co chciałam wstawić zdjęcia naszych pociech na naszego maila i okazało się, że mam tylko film a zdjęcia wcieło i dupa. Zatem jakbyś mogła to prześlij mi albo na wspólnego maila zdjęcia, bo ja nie mam w cale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystajcie mamusie z tych linków. Ja wczoraj znów odebrałam paczkę- tym razem z bobowity. Uzbierała nam się spora kolekcja obiadków, deserków, soczków i próbek herbatek i kaszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik- ja te wszystkie paczki dostałam, bo w szpitalu dostałam taką niebieską paczuszkę, niebieskie pudełko, czy jakoś tak i tam były też rózne próbki i informacje i trzebab bylo wpełnić taki kupon, no i teraz te wszystkie firmy przysłały mi te paczuszki z próbkami. Mam z hippa, bebilonu, bobovity i nestle. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip ja nie dostałam niebieskiego pudełka. Było białe. A kupon jakiś wypełniał N i teraz co jakiś czas dostaję do domu gazetę \"Twój Maluszek\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK Jestem,właśnie wróciłam.Najpierw byłam w pracy (mała idealna aż się wszyscy dziwili jakie grzeczne dzidzi,dopiero jak wychodziłam rozdarła się ale chciała sprać),potem pojechałam do koleżanki - przy cycu jak drzemała cisza a potem nie szło jej uspokoić,i smoczek,i bujanie - chciała spać i nic z tego.Teraz też się już nudzi więc musze do niej lecieć,bo popłakuje a może i jest głodna. Brali jej z paluszka nie wiem dlaczego,wiem,że nie było to miłe.A wyniki takie dziwne trochę,nie wiem czy się mam martwić.Mocz wszystko OK,poza ph 7,00 i ciężar 1,000 a morfologia białe krwinki 9,2 (norma 4-10)czerwone 4,3 (3,5-5,4) ,hematokryt 34,1 (34-46)i hemoglobina 11,9 (12-16) ,płytki krwi 450 (150-400).Dzwoniłam do pediatry spytać się o te wyniki,twierdzi,że OK. Ja nic nie dostałam od tych firm dziecięcych :(,wysłałam im maile i zarejestrowałam się.Może coś dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ubaw,chciała sprać pewnie mamę.:) oczywiście spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tylko na chwile... Padaaaaaam!!! Mamy skok przez duze S! To co wczoraj sie zaczelo (pobudka i ryk o 5 rano) to dzisiaj ciag dalszy. Pobudka o 5 potem ryki, potem ryki, potem dla odmiany ryki itd. Drzemka od 12 do 12.20 (zdazylam wziac prysznic) i potem znowu ryki chwila przerwy i co do spania polozylam, znowu ryk! Aaaaaa! Mialam ochote wyskoczyc oknem :-) A musze sie uczyc na testy kwalifikacyjne... Ale kanal, moje dziecko wybralo idealny moment. Jestem biale zombie :-) Teraz spi, AZ OD 10 MINUT. Co za blogi spokoj... Boje sie dzisiejszej nocki...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK Postaram się wysłać na naszego maila zdjęcia jeszcze dziś jak mała pójdzie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej cudowne mamusie dziękuję wam serdecznie za słowa otuchy, kto zrozumie lepiej matkę niż druga matka piksip - ja nie wiem po czym ona zauważyła, że mała ma to napięcie. Piąstki ładnie mi otwiera, na brzuszku główkę ładnie podnosi i opiera się na przedramionach, ogólnie umie to co potrafią dzieci w jej wieku. Ale lekarz chyba lepiej się zna... za tydzień mam już umówioną wizytę do lekarza który zadecyduje o sposobie rehabilitacji, a na reh. zapisy są dopiero w piątek. Tak sobie myślę, że w porównaniu do Ciebie to szybko zapisali nas na usg. Fajnie, że Twoja córcia robi postępy, trzymam kciuki za was. Boela - wit D kazała mi odstawić niedawno. Zaraz po urodzeniu jak niusia była tylko na cycu to dostawała ją codziennie, potem jak zaczęliśmy karmienie mieszane to dostawała ją co drugi dzień. Po ostatniej wizycie, kiedy to zauważyła, że ciemiączko jest za małe kazała odstawić zupełnie. No ale i mieszanki mała dostaje więcej niż ostatnio. Twoja lekarka to strasznie szybko zdanie zmienia. To nie pytała wcześniej ile witD dostaje? moja od razu pytała, zresztą na każdej wizycie mała jest przebadana od góry do dołu. Dość dokładna jest. dagusia82 - no właśnie to pediatra zauważył u małej, że prawdopodobnie ma zwiększone napięcie mięśnowe. Zauważyła to jak mała miała 6 tyg i od razu dostałyśmy skierowanie. No ale wiadomo jak działa nasza słóżba zdrowia - trmin miałam dopiero na teraz, toteż postanowiłam iść do neurologa prywatnie. Na pierwszej wizycie pani doktor stwierdziła, że małe napięcie jest ale daruje małej reh. byleby tylko często kłaść ją na brzuszek. W tym czasie wyszły \"kwiatki\" z bioderkami, Oliwka musi nosić frejkę no i nie było możliwości tak często kłaść jej na brzuch. Na drugiej wizycie (2 tyg temu) powiedziała, że ogólnie do małej nie ma się o co przyczepić, choć powiedziała, że rozumie, że mało z małą ćwiczyłam ten brzuszek ze względu na frejkę. Kazała zadzwonić jak jej zdejmą to dziadostwo (to moje słowa) i umówić się na wizytę. Do tej pani dr co byłam teraz (na NFZ) miałam już nie iść ale bardzo zależało naszemu pediatrze, żebym jednak akurat do tej konkretnej lekarli poszła (bo ma do niej zaufanie). No i nawychodziło kwiatków. Dodam, że obie lekarki mają bardzo dobre opinie. No a dziś odebrałam wyniki badania krwi małej no i wychodzi na to, że niusia miała kontakt lub przebyła zakażenie cytomegalią. No i podwyższony ma aspat i alat. Zapytałam o te wyniki na forum i taką otrzymałam odpowiedź lekarza: \"Dodatni wynik w kierunku cytomegalii w zakresie IgG świadczy jedynie o tym że dziecko miało kontakt z tym wirusem lub przebyło zakażeni.O tym że dziecko ma aktywne zakażenie świadczyłby dodatni wynik w klasie IgM...(na szczęście jest -) \"Podwyższone transaminazy nie są fizjologią- wymagają diagnostyki po konsultacji z gastrologiem dziecięcym.\" (może dlatego Oliwka tak ulewa) \"Rodzaj diety jaką Pani stosuje u dziecka nie ma wpływu na wyniki.\" Muszę wybrać się do swojego pediatry zobaczymy co ona powie. A w pon mamy zadzwonić do pani neurolog i powiedzieć jakie są wyniki i od tego zależy czy trzeba bedzie małej robić dno oka. Reszta badań wyszła ok.To tyle. Ojej, ale się rozpisałam. I znów tylko o sobie. Wybaczcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathey Wybaczamy Ci,że tylko piszesz o sobie,to zrozumiałe,masz kłopot z małą i chcesz się wygadać.Mam nadzieję,że z Twoją mała wszystko będzie OK. Ja też tylko o sobie,nie jestem w stanie napisać do każdej z osobna. Wysyłam zdjęcia na naszego maila ze spotkanka z IGMIK i kilka fotek mojej dzidzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur dzięki za zdjęcie. Normalnie nie mogę napatrzeć się na Milenkę-taka jest śliczna. Kathey to dziwne, że lekarze wystawiają sprzeczne diagnozy. Ale jak widać u Emilki Piksip rehabilitacja działa cuda. A my też mamy dziś mały sukces. Pola przekręciła się z pleców na brzuszek, tylko, że ja tego nie widziałam, bo byłam w drugim pokoju a ta na macie smerfowała. Jak przyszłam to zastałam księżniczkę na brzuszku. Polę swędzą dziąsła. Ale była dziś szczęśliwa jak ją gryzakiem drapałam. A jaka z niej maruda, szok. Nie jestem przyzwyczajona. A zaśnięcie na noc koszmar. Darła się wniebogłosy i zasnęła w końcu na moich rękach. Po czym po pół godz obudziła się i powtórka z rozrywki. I zgubiła dziś Pola buta na spacerze. A były takie śliczne. Tak walczyłam, żeby je zdobyć na allegro. Przeszłam całą drogę, którą szłyśmy i nie znalazłam go. Jutro popytam się w sklepie, w którym byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w końcu chwila wytchnienia- choć czeka mnie jeszcze dziś trochę roboty bo mam bałagan ze hej – trzeba ten chaos choć powierzchownie ogarnąć... Zawsze staram się odpowiedzieć na wszystkie posty, ale dziś nie dam chyba rady. Pozwolicie, że zacznę od tego co u nas, a jak starczy czasu – poczytam Was raz jeszcze i postaram się odpisać. Najpierw dwa słowa odnośnie spacerówki mutsy – do Piksip – pediatra powiedziała ze to nie szkodzi ze nie rozkłada się zupełnie na płasko, lekki skos nie zaszkodzi – można przenosić dzieciątko na spacerówkę. Ja dziś próbowałam ale zanim wyregulowałam szelki był już krzyk – zbliżało się przemęczenie wiec zaniechałam „przenosin” - spróbuję jutro – choć nie bardzo wierze w to ze Gaba zaakceptuje szelki, a bez nich zsuwa sie w dól i mogłaby wypaść. Teraz odnośnie karmienia... No więc – Igmik – ewidentnie brakuje mi pokarmu... Zaczęło się od tego ze prawa piers jakby pusta... Gaba może z niej pociągnąć parę łyków, jak Gaba pompuje lewą pierś, to nawet czuję ze coś napływa do tej nieszczęsnej prawej ale jak gabę przystawiam to znów nic prawie nie leci - nie moge z niej prawie nic sama wycisnąć. Z lewą piersią lepiej – regularnie napełnia sie pokarmem i głośno „strzela” pokarmem jak gaba ciągnie. Problem w tym, że na wieczorne karmienie juz prawie nie starcza – czasem jest mleko, a czasem jakby nie było – sama juz nie wiem – w glowę zachodze czy mam ten pokarm czy nie – jak odciągam to czasem jest, czasem nie – ale ja sie też psychicznie blokuję przy laktatorze. Rano mam pelno mleka az mnie czasem zalewa, po jedzeniu nawet zostaje, kolejny posiłek tez ok, czasem gorzej przy kolejnych, a najgorzej z wieczornym – starsznie mnie to marwilo dlatego byłysmy dziś u lekarza – od ostatniej wizyty przytyła zaledwie pół kilo! A to juz prawie miesiac, ponad 3tyg minęło. Starsznie się wzbranialam przed sztucznym – tak bardzo chciałm o 6 miesiąca tylko pierś... Niby Gaba z głodu nie płakała, ale czy ja wiem – czasem byla taka niespokoja – łapała, puszczała – może za mało leciało, potrafiła tez tak przed noca kombinowac – ja myslałam ze po prostu nie chce jesc bo zasypiała. Lekarka powiedziała, zeby po opróżnieniu piersi podawac butelke i zobaczyc czy chce tak zrobilam po wizycie – to było trzecie karmienie – gaba „odczepiła” sie od cyca – zadowolona, bez płaczu, a jak jej dala butle to wypiła prawie 100 ml!!!!! przy kolejnym karmieniu pociumkała piers króciutko zaledwie 5 min – butli nie chciała i po półtorej godziny znów pociumkała – butli niet. Po kąpieli zaczęła krzyczec i szuakc cyca – 5 min karimienia i znów krzyk – nie chciała jesc tylko sie bawic, dopeiro po 45 min zaczeła znów szukac, ale przy piersi krzyk – z butli wypiła 110 – wypluła i trzeba ja bylo do łózeczka odłożyc bo był płacz... No i co ja mam o tym mysleć??? Lekarka poleciła zakupić kleik ryzowy i dodawac do melka na noc, mam juz wporwadzac „słoiczki” - najpierw soczek - 1 dzień: lyżka soku/ łyżka wody; 2 dzień: 2 lyżki soku/ łyżka wody; 3 dzień: 3 lyżki soku/ łyżka wody, 4 dzień: 50 ml soku, a póżniej juz spróbowac owoce ze słiczka i zupki – w zasadzie wszystko co po 4 miesiącu. Widac ze wzgledu na wage gaby zmieniła zdanie, bo miałysmy zaczac takie rozszerzanie diety dopiero po 5 mies. Nic nie mówila o glutenie – za dwa tygod nie mamy wizyte bo szczepienie wypada – wtedy zobaczymy co dalej. Chciałabym karmić tylko piersią i boje sie ze butla to popsuje bo z piesi nie bedzie tak dorze leciec... rano a ztryska mlekiem, na wieczór susza... Przypuszczam jednak ze gdyby sie wystarczajaco najadała t nei piłaby z butli... boję sie tylko z eteraz to juz mnie wysuszy jak do mózgu poszedł sygnał – karmimy sztucznie. Choć z drugiej stroby – trochę bym odżyła... buuu... nie wiem co robic z tym żywieniem – lekarka nie bardzo mi pomogła – ale chyba waga mówi sama za siebie, tzn, przybieranie na wadze – teraz jest 5800. Z drugiej storny pochwaliła gabe ze jest bardzo silna, no to skoro silna, to po co ja tuczyc :) Odparzenia się super zagoiły i to raz dwa. Tym razem pomógl tormentiol – juz sie bałam ze bedzie powtórka z rozrywki – bo zaczynały sie robić malenkie sączące punkciki – cała noc z nerwów nie spałam, ale na szczescie na starchu się skończyło. Co do krosteczek na ciele. To ja wyczuwam – przy kapieli – taką szorstkość, to co bylo za uszami zeszło w jeden dzien po kremie alantan plus – sama nie wiem czy to bylo uczulenie -lekarka nie powiedziała – kazala znów spróbowac truskawek ;) no to tyle tego co u nas. No i juz prawie 22 – raju nie wiem czy zdaze coś jeszcze poczytac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik zdolniacha z Polci :) Bucika szkoda, ach te szkraby - czyli u Was juz spacerówka? Zapinasz szelki? U nas tez ostatnio płacze przed zasypianiem - jakby standard sie z tego zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam Wam napisac , ze mimo tych "probelmów" z karmieniem Gaba przesypia cała noc (czasem kokosi sie i trzeba dac ba chwilke smoka) i je dopiero o 7 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Która to babeczka pisła o tym ze jedna piers sie jej bardziej pusta wydaje? Jak sie to skoczyło? może jakas rada dla mnie? Przystawiam Gabe do niej ale guzik z tego - tylko mnie czasem pobolewa jak tak ciumka pusta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×