Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hipek - rzeczywiście trochę mnie rozbawiłaś tym liczeniem łyków przy karmieniu piersią, ale wiesz co... wezmę z Ciebie przykład i też będę liczyć. Przecież nie mam zielonego pojęcia ile moja gwiazda je. Będę drugą mamusią, która liczy łyki dziecka. To świetny pomysł. Nie mogłaś o tym wcześniej napisać ????????? Mała usnęła sama, więc muszę zabrać się za pisanie pracy dyplomowej. Pozdrawiam. Zajrzę jeszcze, w końcu mąż wyjechał na 3 tygodnie, to komputer wolny. Tylko Kamilka musi spać, bo inaczej to bardzo protestuje, gdy siedzi u mnie na kolanku. Ma założony plaster na brzuch (już piąty z kolei) i ciężko jej się siedzi. Buziaki. Miłego dnia. U nas też niestety pada. Kto to miał przywieźć słonko do nas ???? I kiedy ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur współczuję problemów z firmą budowlaną, ale nie poddawaj się. W końcu jak blok na gwarancji, to muszą uwzględnić i poprawić "niedoróbki". Moja administracja to na jednych schodach podjazd dla wózka mi zamontowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski wlasnie zjadlam miche truskawek. mam nadzieje ze nic malemu nie bedzie. pyyyyyyyyyyyszne. hipek ja tez zaczne liczyc lyki. super pomysl. ale ile to jest 100 lykow np.? bo ja jak sciagam nieraz z cyca to tylko ok 60 ml nieraz poleci. a czasami to i 120. wiec nie wiem nigdy czy jest maly najedzony. ale jak wypluwa cyca to chyba znaczy ze jest. moj tez krotko ssie ale jak sie dorwie to prawie cyca calego do buzi wciagnie. az sie krztusi. a jak mu niechcacy wypadnie to zalewa go po calej buzi, po oczkach ,nosku i po ubranku. jak z sikawki. kilka dni juz jest marudny ale to chyba przez te pogode. u nas zimno i pada i strasznie paskudnie na dworze. czy wasze szkraby tez czasami sie tak strasznie denerwuja i zloszcza i tak jakkby chcialy was ugryzc? moj maly czasami to tak sie zachowuje jakby sie zloscil. przytula sie na rekach u mnie a za chwilke tak probuje mnie ugryzc w policzek lub szyje. i \"warczy\" na mnie tak ze zloscia jakas. nie wiem czy to nie nastepne zabki, moze bola go dziaselka i sie tak zachowuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipek-ja tez karmie tylko piersia i nie podaje nic dodatkowo,raczej do szostego miesiaca bedzie tylko na moim mleku. Ztym liczeniem lykow to troche zabawne,ale w sumie moze to i jest sposob na sprawdzenie ile dziecko zjadlo;) Jak moja mala puszcza piers to wiem,ze sie najadla i juz. Nadine w nocy spi,nie gada ze mna,zaczyna dopiero o 8,ale jeszcze po jakiejs polgodzinie dosypia. Dzis w nocy karmilam ja i moj maz ja poglaskal po glowie.Najpierw puscila piers i sie na niego spojrzala,a jak do niej zagadal,to tak krzyknela,ze szok.Myslalam,ze padne. Maz dzis mowi,ze go niezle opierdzielila,ale tak z nia jest:w nocy sie spi,a nie zaczepia i bron Boze nie gada:D Ze spaniem w dzien jest tak u nas,ze po obudzeniu jest karmienie,potem jakies poltorej godziny zabawy i spanie.Spi jakos tak tez poltorej godziny,czasem dluzej,czasem krocej.Nieraz przed spaniem dostanie jeszcze jesc,bo ona dosc czesto je i trzy godziny to rzadko jej bez karmienia wyjda. Robur-to niewesolo masz,faktycznie,jesli cie deszcz budzi.Postrasz ich dobrze i niech naprawiaja.W koncu to ich obowiazek. Mama 17-wyobrazilam sobie twojego synka jak warczy i bardzo mnie to rozbawilo;) Moja tak nie robi. A my dostalismy dzis paczke od Hippa z dwoma sloiczkami(musza poczekac jeszcze),lyzeczka do karmienia i pluszowa grzechotka-kurczakiem dla malej.I z ulotkami nt. zywienia. Jeszcze jak bylam w ciazy zarejestrowalam sie na takim portalu i teraz dostaje raz w miesiacu paczke z kosmetykami,gazetami,herbatkami i zabawkami dla malej.Za darmo oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się i uciekam :) tak jak mówiłam nadrobię w piątek a tymczasem was pozdrawiam i trzymajcie kciuki żeby m dotrwała do piątku :) bom ledwo żywa :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimboli Wyślij mi linka do tych produktów Hippa - chętnie skorzystam. robur5@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziś cd.koncertów małej.Pojechałam z nią do Auchana na zakupy,niby miała iść spać,bo dziś strasznie leje i i tak bym z nią nie poszła na spacer.A ta przespała się z pół godziny i później znowu darcie się - znowu ludzie zagadywali,jakie ładne dzidzi,dlaczego placze,może za chude mleko,może skaza białkowa - za przeproszeniem wymiotować mi się chce od tych wspólczujących spojrzeń i ciągłych pytań,jakbym jej krzywdę straszną robiła,bo płacze.A kurcze,powiedzcie mi,bo może to jest moja wina? Mała najedzona,przewinięta,żadnych biegunek,katarów itp. i jak jest w nosidełku lub w wózku drze się i koniec jak nie śpi.Czy któraś z Was tez się boi chodzić z małą na spacery i do sklepu,bo ja mam dosyć już tych ludzi.Albo będę chodziła tylko po polu gdzie nikt mnie nie będzie widział.A co ludziom do tego,że mała wrzeszczy,bo prawdopodobnie jest tak zmęczona,że nie może zasnąć.Jak cały dzień nie śpi to ma prawo być marudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do drzemki moj maly spi juz 3 raz dzis tak po godzince a w nocy od 21 do 6 .Bez wzgledu na mleko bo jak byl na odciaganym z piersi spal tak samo jak na sztucznym.Jak wroce z polski po egzaminach bede malemu gotowac obiadki na parze i miksowac bo te ze sloiczkow nie maja zadnego smaku jednynie co dobre to te owoce. ucze sie i ucze ciekawe co z tego wyjdzie 10 wyjezdzamy do polski albo 11. robur moj maly nigdy nie plakal w wozku na spacerze czy zakupach ale ostatnio malo spi na spacerze i w sklepie sie budzi i rozglada czasem placze to biore go odrazu na rece patrzy sobie na ludzi smieje sie i odrazu mu lepiej potem klade go spoworotem . nie wiem jak was ale mnie przeraza wprost widok dziecka chodzacego juz takiego 4-5 latka za raczke z mama i ma smoczek w buzi takie duze dziecko ja mojemu nie daje prawie wcale tylko do zasniecia lub jak placze bo ejst glodny a ja musze zrobic .uwazam ze dziecko musi sie tez odezwac a nie siedziec caly dzien ze smoczkiem w buzi .tutaj w niemczech to jest normalne takie duze dzieci ze smoczkiem w polsce nie spotkalam sie z czyms takim .to jest krzywdzenie dziecka po 1 dlatego ze powienno mowic miec kontakt z otoczeniem ,wyrazac swoje potrzeby a nie byc zakneblowane smoczkiem po 2 zeby beda krzywo rosly.jak bylo zimno widzialam 3 letnia dziewczynke ze smoczkiem w buzi i tak zasmarkanym nosem ze jej te smarki do buzi i na ten smoczek lecialy a matka (dobrze ubrana nie jakas pijaczka)nawet jej nie wytarla szkoda gadac. tutejsze matki to daja mleko sztuczne, smoczek do buzi, pampersy jak najdluzej bo uczyc im sie nie chce zeby sikalo na nocnik nie gotuja a najlepiej to karmia w mc donaldzie dzieci .juz sie spotkalam z taka co ok polrocznemu dziecku daje na sniadanie mleczna kanapke lub pingwi a obiad je w mc donaldzie a potem ciagle chore anemia i krwawienia z nosa jak takie dziecko nie ma wogole witamin w swojej diecie .brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wstrzasnieta tym co moze zaczac sie dziac w ameryce (zreszta i tak juz jest zle) przeczytajcie co znalazlam w necie to poprostu bestialstwo: Amerykańska ustawa o wolności wyboru (FOCA) ma zostać podpisana jeśli Kongres ją przegłosuje 21/22 stycznia 2009. FOCA jest następnym chorym rozdziałem w historii przerwania ciąży. Jeśli tak się stanie, to wtedy wszystkie ograniczenia na przerywanie ciąży zostaną usunięte: 1) Wszystkie szpitale,wliczając w to katolickie szpitale będą zmuszone wykonać przerwanie ciąży na życzenie konsumenta. Biskupi będą musieli zamknąć wszystkie katolickie szpitale, a jest to ok. 30 % ze wszystkich szpitali w Stanach Zjednoczonych. 2) Aborcja w czasie porodu będzie legalna i bez żadnych ograniczeń. 3) Podatnicy będą płacili za aborcję. 4) Informowanie rodziców o aborcji u ich córki nie będzie wymagane. 5) Liczba aborcji popełnianych w USA wzrośnie o minimum 100 000 rocznie. A co najgorsze, FOCA odda władzom państwowym kontrolę nad ciążami kobiet. W przyszłości możliwa mogłaby być poprawka konstytucyjna, która zmusiłaby kobiety na mocy ustawy do zabicia dziecka w pewnych sytuacjach (gwałt, dzieci z zespołem Downa, itp.) i nawet może doprowadzić do sytuacji, w której rząd miałby kontrolę nad tym, ile dzieci kobiecie wolno mieć. Jako katolicy, jako chrześcijanie, musimy zatrzymywać ten przerażający akt zanim stanie się prawem. W zwiazku z tym ze nie bardzo wiedziałam o co chodzi zaczełam szperac w necie i znalazłam wiele artykułów opisujących to bestialstwo Cytat W nieco bardziej zaawansowanej ciąży często stosowane jest rozczłonkowanie żywego płodu za pomocą szczypiec chirurgicznych. W ostatnim trymestrze (6 miesiąca wzwyż! czy to ludzkie? używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji. W metodzie aborcji przez tzw. "poród częściowy", nogi i tułów żywego płodu wydobywane są na zewnątrz, podczas gdy głowa pozostaje w kanale rodnym. Płód jest zabijany poprzez wbicie z tyłu głowy w rdzeń kręgowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu ułatwienia jego wydobycia na zewnątrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otwór za pomocą próżniociągu odsysany jest mózg Dzisiaj mamy aborcje w czasie 'czesciowego porodu'; procedura ta wymaga przebicia podpotylicznego czaszki dzieciatka i umieszczenia ssawki, az do mozgu, tak wyssysajac mozg dzieciatka bez znieczulenia, podczas gdy dzieciatko jeszcze zyje. To jest owa aborcja w czasie czesciowego porodu, ktorej tak namietnie broni Bill Clinton. Ta ustawa zostala nie dopuszczona jeszcze w styczniu ale obama jest jednym z jej tworcow i przed wyborami powiedzial ze jak tylko wygra to ja uchwali wiec za jakis czas wejdzie ona w zycie...straszne do czego ten swiat zmierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla - to jakas masakra!!! Armageddon, koniec swiata... brak mi slow... Nie mam nawet odwagi by odtworzyc ten filmik na tej stronie...juz po przeczytaniu mam dosyc...wyobraznie mam zbyt doskonala... :-( 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzieki za odpowiedzi co do liczby karmien. U nas to wyglada mniej więcej tak – 6 ; 9 ; 12 ; 15.30 ; 17.30-18 ; 19.30-20 – wychodzi 6 razy, ale ostatnio wyszło tak jak podała Przyszła Mama – podobne godziny 5 razy. Za każdym razem jedna piers, tylko na noc pije z dwóch – czasem chcialabym zmusić zeby dwie opróżniala – ale sie nie da. Ni eiwem czy nei za małao zjada. Wg domowego wazenia ma jakies 5700-5800, to chyba troche mało :( w przyszłym tygodniu pójde do pediatry zeby sie uspokoic i ustalić co z dokarmianiem kiedy zaczać cos wprowadzac Mamo 3 dobrze, że dziś samopoczucie lepsze. To nie do końca tak że gaba od dawna przesypia noce – ostatnio rzeczywiście przesypia i budzi się o 6 względnie przed 6, ale wcześniej było tak ze przebudzała sie ok 4 godz i trzeba było jej smoka zapodawac, wtedy dalej spała – ale od dawna juz nie je w nocy – może nawet juz od dwóch miesięcy. Tylko widzisz u nas sprawa jest prosta bo gabrysia akceptuje smoczka, pewnie gdybym jej o tej 4 dała piers to by jadła. Były okresy (wg mnie to wtedy były skoki rozwojowe bo i w dzien była niespokojna :) ) ze dwa razy w nocy przebudzała sie na smoka, ale nie karmiłam. Jedzonko dopiero o 6 a nawet ostatnio o 7 rano. W ciągu dnia tez ma stała liczbę karmień ale reszte załatwia smok – wiadomo dzieciatka maja bardzo silną potrzebe ssania. A tak na marginesie ciekawa jestem jak Hałaśliwa radzi sobie z potrzeba ssania Leah – czy jednak smok poszedł w ruch, czy obyło się bez :) Mamo 17 l. Przykro mi ze Twoja mama trafila do szpitala – rany tyle chorób, w każdej rodzinie „coś”. Piksip chyba łatwiej ogarnac taka dorosła kupe niz rozlewajaca sie musztarde hehe Emilka to niezła zdolniacha – obrót z plecków na brzuszek to nielada wyczyn – gratki! Szklana masz racje – okazuje sie ze tyle nieszczesc wokół nas. Straszne to co spotkało siostre przyjaciółki. Gaba tez sie interesuje jak zauwazy właczony tv – alez sie jej podoba – dzieciaki kochaja tv – to nieuniknione :D przyszła ten fotelik polly ic magjest super, tylko kosztuje ok 700 zł :O no chyba ze zeba wyrwe a nie bede leczyc to zaoszczedze hehe :P Dagusia – moja Gaba tez je 7-10 min, tylko wieczorem dłuzej,choc zdarza sie ze w dzień pompuje 15 min. Gaba trze oczy jak jest zmeczona.U nas przy karmieniu tez musi byc spokój :) Pimboli Gaba tez sie tak za główke łapie i naciaga pieluszke na twarz. Boela – robur ma rację konowały ci lekarze... jak oni uszkodzili tego zęba? Robur a będziesz maleństwo od poczatku uczyc angielskiego zeby bylo dwujęzyczne? Julcia a jak sobie radzcie z rozstaniami na czas pracy? Hipek współczuję problemów finansowych :( domyslam sie ze musi byc cięzko. Zdrowie najwzniejsze, ale zaraz po nim pieniązki – niestety. Bidulo i sama zostałaś – będziemy Cię na ducho podtrzymywac, zawsze możesz z nami pogadac, a z forum czas szybko płynie. Hipek Ty wariacie :D jestes lepsza ode mnie- ja zapisywałam przez 3miesiace czas jedzenia co do minutki (zawsze wg tego samego zegara:) ) ale Ty mnie przebiłaś!!! :D:D:D dobra jestes! Ja policze wieczorem jak nie zapomnę :P Moja Gaba ostatnio ucina sobie godzinne drzemki, a były takie krótkie jak piszesz. Staram sie stosowac ten schemat -ale jak sie Gaba budzi za wczesnie to troche odczekuje zanim nakarmię – lezy sobie w łózeczku i się bawi. Wyglada to tak – pobudka – cyc – ok półtorej godz zabawy – ok godz drzemki – i od nowa – ale w ubiegłym tygodniu to była totalna improwizacja i praktycznie 0 drzemek – mówiąc w skrócie - masakra! Robur – postrasz tych deweloperów sadem – powiedz ze naruszaja Twoje dobra osobiste w postaci prawa do wypoczynku i jak tak dalej pójdzie zażądasz od nich zadoścuczynienia :P co za patałachy! Co do krzyków w skelpei to ja sie panicznie boję takiej sytuacji, a ludzie potrafia dac w kość – tego najbardziej sie obawiam. Mamo 17 l. A to masz wampirka małego :D hehe Przyszła Mamo jestem zszokowana tym co piszesz oniemickich mamach :O ludzie a to co sie tyczy amerykańskiego prawa to jakaś makabra – co t jest aborcja w czasie porodu????????? jezu straszne to, straszne, aż mnie zatkało... nie mam słów – to bestialstwo Kochane ząb mi tak dajwał dziś popalić ze hej!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Okazało sie ze miałam kiedys zrobione źle leczenie kanałowe i jeden kanal nie został wypelniony. Karminie osłabiło organizm i bach – w niewypełnionym kanale zrobił sie stan zapalny dlatego tak straznie boli. Pruchnicy nie mam, reszta zębów ok. Leczenie bedzie cięzkie – a kosztowac będzie ponad 600 zł!!!!!!!! Masakra – gdyby to nie byla 6 tylko 7 lub 8 to wolałabym wyrwac :P na szczęście teraz przestaje boleć, mam nadzieję ze to nie tylko chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to przeczytalam ciagle o tym mysle bo to temat ktory nie idzie zapomniec tak latwo.W ameryce jest legalna aborcja juz dawno tez w wysokiej ciazy ale nie podczas porodu.Ja sobie kupilam ksiazke pieniadze splamione krwia o calym tym brudnym biznesie aborcyjnym w usa . Te stronki co wyslalam nie zawieraja zadnych zdjec z aborcji wiec mozecie wejsc na nie na jednej sa wypowiedzi a na drugiej wypowiedzi plus ilustracja plus filmik ilustrowany jak wyglada aborcja podczas porodu nie ma tam zadnych brutalnych zdjec przedstawiajacych aborcje ja bym nie mogla tego widziec wystarczy mi opis i widzialam zdjecia takich dzieci 9 tygodniowych do 27 tyg po aborcji i mi zimno az bylo nie mam az tyle nerwow by obejrzec jak sie ja dokonuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia to ejst aborcja przez poród częściowy",:nogi i tułów żywego płodu wydobywane są na zewnątrz, podczas gdy głowa pozostaje w kanale rodnym. Płód jest zabijany poprzez wbicie z tyłu głowy w rdzeń kręgowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu ułatwienia jego wydobycia na zewnątrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otwór za pomocą próżniociągu odsysany jest mózg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Przyszła Mamo - popłakałam się i nie doczytałam do końca.... to poprostu niewyobrażalne okrucieństwo, jakaś paranoja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie,dziewczyny,podaje wam linka,gdzie sie rejstrowalam i skad dostaje teraz rozne rzeczy,od wielu firm,ale ja mieszkam w DE i nie wiem czy na Polske tez idzie. Ale podaje,moze macie mozliwosc podania niemieckiego adresu. http://www.babyservice.de/ Nie odniose sie teraz do postow,bo mala skacze na lezaczku i chyba czas na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathey ja tez plakalam jak to czytalam poszlam obudzic moje malenstwo i je przytulilam z calej sily bo nie wyobrazam sobie jak mozna zabic wlasne dziecko ja bym w zyciu nie usunela ale potrafie zrozumiec kobiety ktore nie kochaja i nie chca tego dziecka bo je ktos zgwalcil lub maja jakis powod powazny i usuna do gora 3 miesiaca ale powyzej tymbardziej 7,8,9 miesiac to juz gorzej niz rzeznia bo sie zwierzat tak nie traktuje jak te male dzieci ktore nie sa niczemu winne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla-straszne to,co napisalas,ale taki juz znak naszych czasow,ze zycie ludzkie ma niewielka wartosc.Ja czasem mysle o tych dziewczynach,ktore usunely ciaze(osobiscie znam jedna i nie jest juz dla mnie kobieta) i zastanawiam sie jak moga z tym zyc.Czy nie zastanawiaja sie kazdego dnia jakie byloby ich dziecko,ile mialoby lat,czy byloby do nich podobne..W glowie sie nie miesci. Robur-ja ci wspolczuje tych koncertow.Moja na zakupach i spacerach grzeczna jest,oglada sobie swiat i wszystko ja interesuje,wiec nie ma czasu na marudzenie. A moze jej sie pic chce?Probowalas jej podac herbatke albo wode wtedy?Nie wiem,zgaduje tylko,ale moja czasem marudzi jak chce pic,wiec herbatke mam zazwyczaj przy sobie. Mia-a nie boisz sie Gabci zostawiac te pieluche?Bo ja dopiero od kilku dni daje malej pieluszke do zabawy jak siedzi w lezaczku i ona zakrywa sobie nia buzie,wiec do spania jej nie daje,bo mimo,ze widze ja w kamerce,to mam stracha,ze sie udusi. Wspolczuje bolu zeba.Ja mam tak,ze jak mnie cos w buzi boli,to myslec nie moge.Brr. Jestem juz pewna,ze Nadine ma skok,bez przerwy je,marudzi i w dzien chce byc caly czas ze mna.No nic,trzeba przetrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimboli, moja Martynka od 2 dni ma to samo, cały czas muszę być przy niej a najlepiej na rączkach ją trzymać. Je też częściej ale po mniej. Treaz niem oże usnąć i popłakuje , zjadła trochę cyca i 180 mleczka z 2 łyżkami kaszki:). Brzuch ma ogromniasty:). Nie umiem usypiać jej łóżeczku, brak mi cierpliwości, jak płacze to ją na rączki biorę i kołyszę. przyszła maminkjka- nie mogłam oglądać tego, płakać mi się chciało , też poszłam szybko przytulić moje dziecię. To niesprawiedliwe ja nie mogłam długo zajść w ciążę podobnie jak milion kobiet a inne mordują swoje dzieci:( ok uciekam bo marudzi bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jak nowa narodzona zab is dead :D ja nie wiedziałam ze leczenie kanałowe polega na tym ze zab robi sie martwy - grunt ze nie boli :P cos tam moze jeszcze delikatnie czuje le nie ból Pimboli ja daje Gabie taka cieniusienka pieluszke tetrowa (taka gorszej jakości bo prawie prześwituje, inne mam takie lepsze-grubsze).Ale zwykła pieluszka tetrowa chyba nie moze wyrzadzic krzywdy bo jest lekka i dziecko ja sobie sciagnie z buzi jak zacznie przeszkadzac, poza tym nie \"opatula\" buzi szczelnie. Na noc zawsze zabieram, choć zauwazylam ze Gaba jak sie wierci w nocy i siegnie przypadkiem po pieluche i sie przytuli do niej - to nie potrzebuje smoka, w dzien zostawiam pieluszke, czasem tylko nosek odsłaniam. Znajomi mi ten sposób podpowiedzieli i sprawdzil sie rewelacyjnie jak uczyłam gabcie samodzielnego usypiania. Gaba spi z pielucha juz ze 2 miesiące i nigdy nie zaobserowałam zeby sie w jakiś sposob nią przyduszała. Dziewczyny u nas takie szalenstwa jak opisujecie miały miejsce w ubiegym tygodniu - cały bity tydzień gaba mnie tak męczyła- myślałam ze oszaleję, od poniedziałku jest spokój. Mam ciągle w głowie opis aborcji :( nie wiedziałam ze to tak wyglada. Nie moze mi to dac spokoju. Zastanawiacie sie jak zyja z tym niedoszle matki, a ja sie pytam jak lekarz może zrobić cos takiego? JAK? Jezu takie małe bezbronne ciałka... Myslę ze te kobiety w większości przypadków nie wiedzą ze to tak wyglada i nie zdaja sobie sprawy ze to juz jest mały człowiek. Zgadzam sie z tym ze aborcja w pewnych przypadkach na bardzo wczesnym etapie ciązy powinna byc dopuszczalna- kobieta powinna miec prawo wyboru w szczegolnej sytuacji (choc nie wiem jak to wyglada... moze zmieniłabym zdanie), ale to co uświadomiła mi Przyszla Mama nie moze mi sie zmieścić w głowie, jestem wstrząśnięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny. tak was czytam i mysle ze te skoki to zarazliwe dla naszych dzieci sa. najpierw jedno a potem reszta. moj maly tez juz kilka dni jakis taki marudny i wogole taki meczacy sie zrobil. ciagle tylko na rece i na rece. a i na rekach to tez czesto marudzi. zganialam na pogode ale mysle teraz ze to chyba znowu ten skok. a juz zapomnialam o poprzednim. ha! liczylam wieczorem lyki i wyszlo mi za pierwszuym podejsciem do cyca ponad 60 za drugim ponad 60 a potem jak juz powolutku ciumkal to sie pogubilam.... pimboli podaje adres bo nie podalam poprzednoi goskaja@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge przestac myslec o tym barbarzynstwie... Nie rozumiem jak mozna byc tak podlym? A tak sie naglasnia, zeby bezbronnych zwierzat nie krzywdzic, przyrody, drzew nie scinac.. a tu takie cos!!! Boze nie wiem jak tak to moze funkcjonowac... zreszta prawo prawem, ale nie rozumiem, ze swiadomie niedoszla matka moze sie posunac do czegos takiego!!! Bo to w zasadzie ona ponosi najwieksze konsekwencje. U mnie podejscie do aborcji do momentu zajscia w ciaze, bylo takie: niech kobieta ma wybor bo to ona z tym musi potem zyc. Oczywiscie nie bylo mowy o takim BESTIALSTWIE MORDERSTWIE i TORTURACH tych nienarodzonych istotek w zaawansowanej ciazy!!! Jednak od kiedy ja zaszlam w ciaze, jeszcze zanim poczulam pierwsze ruchy, jak sledzilam rozwoj mojego dziecka tydzien po tygodniu - jak slyszalam bicie jego serduszka - ABORCJI MOWIE GLOSNE NIEEEEEE!!!!! I dotyczy to dzieci zrodzonych z gwaltu rowniez. Przeciez to jakis sku...iel zawinil, a nie to niewinne nienarodzone malenstwo, poza tym ono tez jest czescia skrzywdzonej kobiety... Nie wiem...nie wiem, byc moze \"punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia\" ale nie moge sobie tego wyobrazic.... juz nie... Oczywiscie mam na mysli \"euro-aborcje\" bo to co opisuja w USA - to juz nie aborcja a morderstwo przez duze M!!! Nie moge przestac o tym myslec... Boze gdzie jestes?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17-pare postow wyzej podalam linka do tej strony:) Mia-tez mysle,ze pielucha tetrowa jest lekka,w koncu masa dzieci zasypia z pieluchami,ale ja mam zaraz milion obrazkow w glowie,co sie moze stac.Taka wada moja-bujna wyobraznia. Dagusia-ja juz dwa razy karmilam Nadine na noc i widze,ze nadal sie kreci.Jeszcze taka marudna nie byla,niby nie placze,ale ciagle czegos ode mnie chce i nie umie sie sama soba zajac.Jak nie zasnie za chwile to dam jej pic. Hipek-moje podejscie do aborcji tez sie zmienilo z chwila zajscia w ciaze.Cos w tym jest,zreszta duzo pogladow zmienilam od kiedy jestem matka. Kurcze,kreciolek jeden,ide dac jej pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama17 masz rację, że to marudzenie jest zaraźliwe :) Madzia też ostatnio tylko rączki mamusi, tyle że ja tłumaczyłam sobie, że to przez chrzciny, bo całą niedzielę na rączkach była a do fajnego łatwo się przyzwyczaja :) U nas kolejny dzień padało i wiatrzysko taki, że na spacerek nie wychodziłyśmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was!!moja coreczka ma juz 3,5 m-ca i szykuje jej okolo 180 ml razy 5 na dobe mleczka bebilon pepti z okola 5,6 łyżeczkami kaszki ryżowej ( bananowa,jabłkowa i brzoskwinie)czasem oczywiscie wszystkiego nie zjada ale powiedzmy ze 3 posilki zjada pelne 180 i czasem domaga sie jeszcze ,ostatnio podalam jej troszke startego jabłuszka z glukoza niestety jeszce jej nie smakował posilek jedzony mała łyzeczka i poczekam do pelnych 4 m-cy,w twn wekend chce jej podac zypke marchwiowa na maselku oczywiscie w formie papki -buteleczka ,widzialam w sklepie kaszki na mleku modyfikowanym i jestem ciekawa moze wiecie od kiedy takie kaszki mozna jej wprowadzic ,i kiedy powinam z nia przejsc na mleko bebilon pepti 2 czy po ukonczeniu 5 m-ca,dziekuje i pozdrawiam wszystkie mamusie,chcialam dodac ze karmie od poczatku mleczkiem modyfikowanym niestety poniewaz mialam przeciwskazania do karmienia piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy wy juz wprowadzacie mlym szkrabom jakis inne pokarmy i jakiego schematu zywieniowego sie ytrzymacie dziekuje na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja tylko na chwilke bo nie mam czasu wlasnie probuje sie spakowac ciezko mi idzie ale juz prawie wszytko dopiete na ostani guzik, jutro juz bedziemy w pl mam nadzieje ze przelot samolotem przeminie bez wiekszych problemow, poczytam was i odpisze w weekend trzymajcie sie kochane buzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys myslalam ,ze kazda kobieta powinna miec wybor ale szybko zmienilam zdanie jak sie przekonalam na czym polega aborcja,ze takie 5 tyg dziecko ma serce ze 9 tyg wyglada jak malutki czlowieczek.Ja przeczytalam na poczatku w necie o ksiazce pieniadze splamione krwia tam opisuje byla szefowa klinik aborcyjnych ktora sie nawrocila jakie rzeczy robili kobietom.I jak wyglada aborcja dopiero wtedy zdalam sobie sprawe jak bardzo drastycznie to wyglada ze dziecko juz kilkutygodniowe czuje bol .Zamowilam ta ksiazke sobie na allegro bo uwazam ze kazdy powinien usmiadomic sie bo duzo osob (szczegolnie w usa nie wie co to aborcja jak wyglada i jak wyglada dziecko takie 9 tyg i wieksze ) i na tej niewiedzy korzystaja kliniki aborcyjne w usa tam ustawiaja kobiete tylko w jednym kierunku zeby usunela ze to nic nie ejst ze to zlepek komorek ,nie mowia jej jak bedzie usuwane jej dziecko tylko ze to najlepsza decyzja. tu jest ta ksiazka http://www.coolshop.pl/product-pol-623-PIENIADZE-SPLAMIONE-KRWIA.html i tu wklejam fragnenty: \"(...)Nadszedł czas podjęcia decyzji. Niezależnie od tego, jak bardzo cię kocham, twój ojciec nie chce ciebie. Jeśli cię zatrzymam, nie będzie chciał także i mnie. On myśli, że skomplikujesz nam życie. Jesteś taki malutki, to nie będzie cię bolało. Przykro mi, tak bardzo mi przykro...(...)\" \"(...)Aborcja jest największym, niekontrolowanym przemysłem w Ameryce. Zyskowna klinika aborcyjna dysponuje lekarzami gotowymi narazić swoją licencja aby nie wyszły na jaw źle przeprowadzone \"zabiegi\". To jedyny sposób, aby powstrzymać rodzinę przed wniesieniem oskarżenia. Jest coś prawie boskiego w lekarzu nadchodzącym z tajemniczej sali operacyjnej i jeszcze w fartuchu chirurgicznym zdającym raport rodzinie. Rzadko kwestionuje jego prawdomówność -najczęściej chcą tylko wiedzieć, czy wszystko będzie w porządku. Zazwyczaj lekarz aborcjonista ma \"rękę tenisisty\". Mięśnie prawego ramienia są rozwinięte znacznie lepiej od lewego. Najpierw usuwa on korpus dziecka, dopiero później główkę. Za pomocą kleszczy umiejscawia - prawą ręką - główkę dziecka i miażdży, aby mogła przejść ona przez wąską szyjkę macicy. Sprawa zasadniczej wagi: lokalizacja. Kliniki aborcyjne powinny korzystać z lokum znajdujących się w dobrej, ekskluzywnej dzielnicy miasta. W przyciąganiu uwagi kobiet do klinik, posługiwaliśmy się sprawdzonymi technikami marketingowymi. Stworzyliśmy program rejestracji zgłoszeń zatrudniając \"doradców\" przeszkolonych w emisji głosu i naturalnym, ciepłym - wzbudzającym zaufanie - tembrze. Nie dyskutowaliśmy nigdy nad alternatywą aborcji, chyba, że kobieta zmusiła nas do tego. Nasze kliniki wykonywały aborcje kobietom, które nie były w ciąży.(...)\" \"(...) Lekarz mógł wykonać USG, wskazać cień na monitorze i próbować przekonać pacjentkę, że naprawdę jest w ciąży. W każdej sytuacji, dobrze przeszkolony technik laboratoryjny mógł poddać w wątpliwość, rzetelność negatywnego wyniku testu ciążowego. To była dobra metoda sprzedawania aborcji. \"Zabiegi\", które wykonywaliśmy często prowadziły do poważnych komplikacji. Nasze kliniki wykonywały ponad 500 zabiegów miesięcznie, zabijając lub okaleczając przynajmniej 1 kobietę na miesiąc. Dla ukrycia faktycznych przyczyn zgonu pacjentek, wystarczały dobre układy z koronerem i refleks w sfałszowaniu karty informacyjnej.(...)\" \"(...) Wydawaliśmy informatory zawierające numery telefonów, pod które można było gratisowo dzwonić. Posługiwaliśmy się mass mediami, reklamując się za parawanem bezpłatnych: porad seksualnych, testów ciążowych i aborcji wykonywanych ofiarom gwałtu. (Nigdy nie wykonaliśmy ani jednej bezpłatnej aborcji!) . Nieustannie podkreślaliśmy hasz profesjonalizm -najskuteczniejszą strategię w zdobywaniu referencji na wykonywanie aborcji. Dział reklamowy kliniki aborcyjnej w 90% decyduje o jej sukcesie. Zamieszczaliśmy w czasopismach kupony obiecujące 10% zniżki kobietom, które je przyniosą. Uwzględniając wrażliwość kobiet, dbaliśmy o estetykę w poczekalniach i salach operacyjnych. A więc: mnóstwo kwiatów, ładne meble i wzbudzający zaufanie personel. Nie lekceważąc kojącego działania ciszy, zakupiliśmy specjalny disposal, dwukrotnie tnący odpadki. Rozkręcaliśmy interes, którego celem były pieniądze, i to duże pieniądze.(...)\" KATHY SPARKS: Była pielegniarka w klinice aborcyjnej: -Czasami kłamalismy, kiedy ktos po zabiegu pytał jak wyglądało jej dziecko na tym etapie ciązy, czy było to juz dziecko Juz w 12tygodniu ciązy dziecko jest całkowicie uformowane, posiada odciski palcow, kreci głową, bawi sie paluszkami u stop, odczowa bol Ale my mowilismy-to nie było dziecko, tylko tkanka, nieuformowana grodka. CAROL EVERETT: Były własciciel dwoch klinik aborcyjnych i dyrektor czterech: -Kazda kobieta zadaje to samo pytanie: -\"Czy to jest dziecko\" -\"nie\" zapewnia ją konsultant kliniki aborcyjnej. -\"Jest to produkt zapłodnienia\" (ablo gorudka krwi, skrzep lub tez fragment tkanki) Ile kobiet zdecydowałoby sie na aborcje, gdyby powiedziano im prawde Carol wspomina historię Jenni. Była śliczna: wysoka, szczupła, z ciemnymi włosami. Miała 21 lat. Ciąża 22 tygodnie; koszt zabiegu 750 dolarów. (...) Gdy anestezjolog wprowadził ją w stan uśpienia, położyłam rękę na jej brzuchu. Poczułam ruch. Jeden jedyny ruch dziecka wewnątrz matki podczas wykonywania aborcji, który poczułam i który pamiętam. Doktor Harvey wykonywał normalne czynności: najpierw wyczyścił szyjkę macicy, następnie rozszerzył ją i wysysał przez krótką chwilę, aby przerwać torbę z płynami owodniowymi, które otaczały dziecko. Gdy skończył wysysanie, dziecko przestało się ruszać. Następnym krokiem, który musiał wykonać, było zmiażdżenie ciałka dziecka w środku macicy, a następnie wyjmowanie kawałka po kawałku przy pomocy kleszczy Bierhoffa. Za pierwszym razem gdy sięgnął do środka, wyciągnął fragment tkanki łożyska. Za drugim razem wyciągnął wyściółkę otaczającą okrężnicę. Zobaczyłam wyraz szoku na jego twarzy. Nie widziałam, co wyciągnął na zewnątrz, ale sam jego wygląd mówił mi, że stało się coś poważnego. Gdy się w końcu odezwał, jego twarz była popielata: - To już koniec. Wyciągnąłem jelito. Jak oszalały próbował wepchnąć je z powrotem do jamy macicy, ale nic to nie dawało (...) Zdawał sobie sprawę, że w paskudny sposób okaleczył tę kobietę ja uwazam ze moze powinna byc aborcja farmakologiczna legalna do 9tyg bo tez mysle o tych dzieciach ktore rodza sie i beda nie kochane bite poniewierane wiec jak nie chce to niech usunie do 9 tyg i ma do konca zycia go na sumieniu ale aborcja gdzie trzeba czesci ciala dziecka lamac i zabijac go w lonie matki jest bestialstwem i taka kobieta mino ze nie chce tego dziecka to powinna go urodzic i oddac.a najlepiej to by bylo gdyby wogole nie usuwaly tylko oddaly do okna zycia .ja osobiscie nigdy bym nie usunela bez wzgedu czy dziecko by bylo z gwaltu (nie jest to jego wina) czy by bylo chore lub zagrazalo mojemu zdrowiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×