Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kochane czytam na bierząco ale nie mam siły pisać. Nie nie! U nas dalej sielanka i dawna fanka nie wróciła i nowe żelazo odpukać jest ok i kupy się robią bez czopków! Mia- tak się ciesze ciągle bo jak franka się urodziła i były te problemy i placze to zawsze mowilśmy z M że przecież mogło być gorzej - pocieszaliśmy się ale... nigdy nie przypuszczaliśmy, że moźe byc tak dobrze! :) Jutro ja idę do fryzjera! :) Mia mja grzywa już długa ale nie wiem czy nie ciachnę! :) Piksip - moja ma tak że godzinkę max półtorej sie pobawimy a potem już ziewanie i spanie ok godziny i od nowa. Na spacerze i po śpi lącznie jakieś 3-4godz . i zasypia ostatecznie o 20. Czasem jestem zdumina jak szybko się męczy - jak np robię z nią kosi łapci, i gadam i się smiejemy to niecałą godzinkę wytrzymuje :) no zameczam ją po prostu! Antek mojej siorki boski. Jaki malutki!!! matko dziś mu zmienialam pieluchę to się bałam normalnie że go połamię :) Igmik - ciekawe co polunię tak wkurzyło? :) Zawitkowski mi powiedział że dzieci czasami płaczą bo autobus przejechał w innym mieście :) Albo bo metka w body, które miała dwa dni temu je gryzła :) Tak żeby zobrazować dlaczego dzieci płaczą:) Mia- boska ta pani. Wiary w ludzi takie wiadomości dodają! Co do szkoły rodzenia to też mam takie zdanie jak wy - fajnie było patrzeać jak M się angarzuje i przejmuje i to był takie czas skupiania się rodziców na dzidziusiu. Co do leków - Basienia - jak franka miała te problemy brzuszkowe to musiałam podawać przed każdym karmieniem 3rodz leków i dodatkowo witaminy rozpuszczać, kwas foliowy i to żelazo i cebion - czułam sie jak farmaceytka. Teraz tylko tableteczki i żezazo z cebionem - wakacje normalnie. :) Przyszła ja już nie karmię i nie żałuję. Przedewszystkim chodzi o Franię i o to że jest szczęśliwa. Ale też ja.. czuję się wolna. Jem co chcę piję winko i piwko i ciesze się macierzyństwem. Ale u mnie była inna sytuacja. Karmienie nie szło nam od początku. No ale już po wszystkim i swoje wypłakałam i teraz szukam pozytywów w tym co jest. Daleko nie muszę szukać :) Zdjęcia pooglada zraz i wyśle też wam coś fajnego :) Buziaki idziemy kąpać potem tatuś karmi a mamusia na solarkę :) Zyć nie umierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana to może ta metka w body, hehe. Właśnie dziecie się obudziło na kąpiel. Dziś po kąpieli mleko z butli ale udało mi się ściągnąć tylko 50 ml. Leży właśnie na przewijaku i \"pendałuje\" bo ma stópki gołe i patrzy jak tatuś wodę do wanienki nalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki już dziś Was proszę, żebyście od dziś trzymały kciuki za sobotę, żeby Pola poszła spać bez marudzenia, aby rodzice mogli się na weselichu pobawić. I żeby spała w nocy tak jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana czyli karmilas jakies 3 miesiace? zawsze lepiej chodz by 1 miesiac niz wcale .Ja czytalam ze pierwsze miesiace sa bardzo wazne zeby karmic bo dziecko ma bardzo delikatny zoladek a mleko matki jest perfekcyjnie dla niego stworzone.Ja bede karmic 4 albo 6 maximum .Wiem ,ze nie ma co sie zmuszac i nic na sile bo gorzej to bedzie wygladac .Jakie mleczko kupujesz?? Ja czytalam ze bardzo dobre jest to bebilon ma nawet medal jako jedyny z tych modyfikowanych. Ja nie biore zadych tabletek anty nie bralam tego nigdy i nie chce brac uzywamy prezerwatyw ostatnio sie skonczyly :) i mielismy kilka razy przerywany ( w sumie przy malym tez zaszlam na przerywanym i to jeszcze w dni niby nieplodne hehe) tak wiec chyba robie jutro test i tak nie mam okresu wiec nie wiem czy zaszlam czy nie .ponoc w 1 rok bardzo latwo zajsc szybko w kolejna ciaze ja bym sie cieszyla tylko znow porod bym miala na poczatek roku i kolejna sesja w dupe bo bym nie miala jak jechac do pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Witam po dluzszej nieobecnosci. Ostatnio mam malo czasu, dzidzia zajmuje mi caly dzien, prawie w ogole nie spi, moze ze dwa razy tylko przymknie oczka na pol, gora do godziny. Jestem czasami tak padnieta, ze nie mam sily. Swiruje tez przy cycku, wygina sie, prezy, ale jak juz uspokoi sie to karmienie idzie w miare. Chociaz jak juz zlapie cyca to rozglada sie po calym pokoju, potrafi nawet urzadzac sobie zabawe z cycem a polega na tym: bierze cyca, pociumka 3-4 razy i puszcza, jednoczesnie odkreca glowe w druga strone, rozglada sie po czym znowu glowa do cyca, ciumkanie i znowu puszcza i tak w kolko. Czasami tak go to bawi, ze miedzy czasie potrafi sie smiac. Musze wymyslec jakies nowe zabawy dla skarbka, w co sie bawicie. Ja spiewam piosenki, laskocze te male cialko, gadam jak najeta, podrzucam mu rozne zabawki ale widac, ze maly i tak sie nudzi bardzo szybko. O rany wlasnie mnie wola, ale co tym razem chce to nie wiem... nakarmiony, sucho ma, poprzytulany, moze teskni za tata;) Ide sila wyzsza, a chcialam wiecej napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Przyszla no ty to jestes agentka:) moze na test to za szybko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła ja daje właśnie bebilon. Na początku jadła ten ha - hypoalergiczny bo taki dawali jej w szpitalu i nie kazali zmieniać a od tygodnia zmieniłam na bebilon confort - dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć i kupki są codziennie i bez wiekszych emocji :) Jestem bardzo zadowolona z bebilonu. Ej jak byłam przed chwilą na solarce to odkryłam zgrubienie trochę bolesne na piersi. Podejrzewam że jakieś kanaliki się zatkały czy ćoś bo nie odciągam mleka i nie karmmię już tydzeń. hmm zmartwiłam się. może coś trzeba przykładać? Ktoś wie? dośwadczone podwójne mamusie... help :) Moj ginek nie odebrał telefonu. Jak byłam w ciaży to zawsze odbieral a teraz... :) Acha i dziś super dzień bo moja mofroligia jest idealna! nie mam anemii! hemoglobina wzorowa nie muszę jeść żelaza! Jeszcze tylko Franka. Ale niemieckie żelazo rulez! :) Moja siostra dziś się dowiedziała że ma anemię i dałam jej od razu moje żelazo :) Idę oglądać tv i kimać mam nadzieję... jutro idziemy znów na balangę i to pewnie do jakiejś 3... :) Moi rodzice przyjeżdzają z wrocka i zostaną z franeczką jupi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana super,wyniki idealne :) Z zatkanymi kanalikami niestety nie pomogę,bo ja odciągam mleczko ;) Miłej jutrzejszej imprezki życzę. Igmik pisałaś,że Pola ma 14 tyg.wkleję Ci co przeczytałam; 19 tydzień Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu. Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata. Nowe umiejetnosci: - Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie - Próbuje raczkowac - Podpiera się na rękach i podnosi tulów - Lubi ruszać ustami, wypina jezyk - Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej - Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc - Próbuje uderzać zabawkami o stól - Zrzuca swiadomie zabawki na podloge - Szuka rodziców - Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem - Reaguje na wlasne imie - Rozumie słowa - Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd - Używa spółgłosek - Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść - Cmoka ustami, gdy jest glodne - Odpycha butelke/piers gdy sie naje - Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakasłanie To odnośnie skoków rozwojowych. Moja myszka też dzisiaj miała jakieś akcje przy karmieniu,coś w rodzaju tego o czym pisze suma sumarum,nie wiem może przez ten katar,albo coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazko współczuję tego śniegu. Nie wyobrażam sobie dalszego chodzenia w kozakach i ubierania tych grubych ciuchów Mia oj ciężko dźwigać. A temu bardzo odpowiada noszenie na rękach :) Skarbie z czego robisz tą aplikację? Ostatnio jestem jestem prawem bardzo zainteresowana. Tak z przymusu. Szczerze to zazdroszczę samozaparcia. Mi się już nie chce uczyć. Gaba wiedziała co robi. Zapoznaje mamusie z nowymi osobami. Tom tak specjalnie na pewno zrobiła. Wyczuła moment :) Rosołku Piotrusiowi też tak dziwnie się oddycha. Ja się tym nie przejmuję, bo gdzieś wyczytałam, że niektóre dzieci mają nie do końca wykształcony układ oddechowy i dlatego tak się dzieje. Z czasem to podobno mija. Zresztą mi też mama i teściowa głowę zawracały. A lekarz stwierdził że wszystko ok. Basienia na szczęście katarak szybko przechodzi i już niedługo nie będzie po nim śladu. W każdym razie lepiej by te nasze skarbki i katarku nie miały. Igmik teraz to już wiem, że to na pewno nie kolka. Wieczór spokojny. Cały czas śpi. Czopki działają. Mąż zmusił mnie bym zainstalowała je Piotrusiowi , bo ten oczywiście do południa cały czas był marudny i nie wiedział czego chce. Paksip co do przerw w pracy to ja słyszałam, że jeśli się pracuje mniej niż 8 godzin to takowe nie przysługują. Ale dowiedz się dokładniej. Wiem też, że niektórzy pracodawcy idą na rękę swoim pracownicą i pozwalają na wyjście z pracy godzinę wcześniej, ale to jest tylko ich dobra wola. Szklana cieszę się z \"uleczenia\" Franki. Niech już tak zostanie. Nareszcie masz spokój z czopkami. Super. Jak widzisz pokarmu można się szybko pozbyć. Opisz jak Ci szło i co stosowałaś, bo jestem bardzo ciekawa. Mi z tym zeszło 4 dni. Przyznam się, że jak mały płacze to mnie czasem sutki bolą, ale mleka nie ma nawet kropelki. Wszystko psychika. Co do szkoły rodzenia to nie mogę się wypowiedzieć. Od początku wiedziałam, że do takowej chodzić nie będę. Mój mąż nie chciał a sama to po co. I nie żałuję. Cesarkę miałam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 123
mam pytanko, czy wy tez podnosicie wasze 12 tyg dzieci za raczki do siadu? chetnie tak siedza, trzymane za raczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyma na do was pytanie w niedzile mialam pierwsze objawy zastoju pokarmy mialam 38.8 goraczki , w poniedzialek bylam u lekaza i powiedzial ze jak to sie powtorzu to zebym odrazu przyjechalo zlapolo mnie we wtorek w nocy 39.5 i pojechalam na pogotowie to mnie wysmiali i wygonili do domu , w dziendostalam 42 stopnie i zadzwonilam do ginekologi i podal mi antybiotyk co noc temperarurami wraca imam straszne guzy w jednej piersi masuje i klade kapuste alenie chca mi sie wchloniac sa na polpiersi niewiem co mam robic miala moze ktoras w was podobne objawy jak mozna to zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosik ja mialam podobnie masz twarde piersi??? zalatw sobie laktator elektryczny i masuj piersi i sciagaj mleko dziewczyno jak tego nie sciagniesz temperatura podskoczy ci do ponad 40 stopni i beda musieli cie nacinac a to moze sie skonczyc koncem karmienia piersiom.jak mialam juz 40 stopni i bylas w szpitalu to naprawde na jakis debili sie natknelas ze ciebie wysmiali powinni ci pomoc .wez paracetamol zeby weszla ci temperatura (jest bezpieczny )i sciagaj to mleko az piersi beda miekkie ja mialam kamienie na 4 dzien po porodzie bol i goraczke to poradzila mi wlasnie polozna paracetamol i sciaganie mleka pompom elektryczna ale mi nie skoczyla nigdy temp do 40 stopni to nie ejst dobry znak kochana trzymam kciuki za ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosik jeszcze jedna rada kup twarog i okladaj takim zimnym twarogiem te piersi owin to w bandaz ale ani to ani kapusta ci nie pomoze jak masz twarde piersi bo to zalegajace mleko ktore musisz sciagnac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie Iwonko, widziałam Twoje fotki choc troche czasu zajeło żeby je otworzyc. Malutka sliczna :), Ty tez taka szczuplutka Piksip, my buzie smarujemy kremem Bubchen na zime i wiatr. Bude odkrywam jak jest słoneczko i tak sobie mała śpi. Ma teraz delikatnie opalone policzki. Poprostu slicznie. Pomarańczowa, Ty szczesciaro. Kiecke znalazłas/Ja nic kompletnie nie moge sobie dobrać.Pewnie bedziesz pieknie wygladac. Iwonko, heheh to mozemy sie zamienic. Moj dokladnie pamieta o kazdej wizycie.I musimy robic dokladnie co zalecil kazdy lekarz.dokladnie znaczy tak jak kazal. Bez wprowadzania udoskonalen. Mama17, kurcze szkoda ze znow sama. Ja to mam super w porownaniu do Ciebie. Jestes bardzo dzielna kobitką!!!!Podziwiam Ciebie za wytrwalosc. Julka, ja niestety mam wage i moja mala tylko 150gram za dwa tygodnie przytyła. To bardzo nie fajnie. Mysle ze u Ciebie jest wszystko ok. Jak dzicko jest na cycu to daje znac czy jest glodne i wyciagnie tyle ile trzeba. Jak mowila Sikorka. Do 6 miesiaca powinno wystarczyc. Konwalnia, ja tez czekam na powrot do kraju, choc na troszeczke...U nas tez duzo prasowania i sprzatanie w weekendy. Rosołku i co z tym charczeniem. Moze to ślna. Czytałam gdzies ze wlasnie jak slina zalega to przypomina to katar i charczenie. To zupelnie normalne bo dzieci sie coraz bardziej slinia. Mam nadzieje ze u Was tak wlasnie jest Boela, Twoj synek to zuszek. Jak krzyczy to znaczy ze zdrowy ;) Och moja to piszczy straszne, Moze dobrze ze nie ma wprawy w krzyczeniu. Bede miala małego sopranika. Mia, ja chyba juz w maju wracam do pracy.Buuu. Bardziej dla mnie. Bedzie ciezko ale ruskie to tak kombinnuja ze szok. Nie moge siedziec w domu bo mam wize z pozwoleniem na prace...czaicie. No mialam wrocic 1 czerwca(moj szef az piszczy ze szczescia) ale chyba po wolnych majowych albo nawet w trakcie do roboty czas. Nianie znalazłam. Bede placic 2tys zł. To duzo kasy jak na te strony wiec pani sie zgodzila. Oj, jak ja sobie pomysle jak to bedzie.Trzeba kamery zamontowac i tyle jeszcze do zrobienia Mia, co do chrzcin to mnie ochrzcil mamy brat ksiadz. Zawiozł do kosciola w piatek i ochrzcil. Wrocili i nie bylo zadnych party.NasTi juz sobie same tesciowe zrobia impre. Tak sobie zaplanowały. Ja jestem za. Co sie bede pocic.chca chrzciny to niechsie staraja. No tylo nie chce zeby moje male bylo chrzczone z innymi maluszkami. To ma byc jej dzien.Nie chce porownywac co ma na sobie inna mama i jej dziecko i takie tam. Igmik, ja melduje ze zawsze czytam wszystko bo mozna wiele sie dowiedziec i ja moge sie nauczyc jak postepowac z dzickiem. Kto mi moze jeszcze cos doradzic. Tylko Wy. Mam nadzieje ze jak juz przyjade do Polski to sie spikniemy Ty i Robur w jakims pieknym parku w Szcz-nie. Szklana, jak juz Frania znowu zacznie miec problemy z kupka to zacznij wprowadzac soczek. Moja tez tak pieknie na mleko zareagowala..niestety waga jej rosnie w bardzo wolnym tempie.Tak sobie dzis wydedukowałam. Jak bylo tylko moje mleko to tyla duzo lepiej choc nie robila kupy. Potem tyla srednio a od dwoch tygodni je tylko mleko z puchi i tylko 150gram utyła,NO fakt malo je i ogolnie malo tyle ale teraz to jeszcze mniej. No i z czasem mala sie przyzwyczaila i to zelazo. Soczek sie sprawdzil doskonale, Robur, a jak z mezem?? Jest jakas poprawa. Jak Twoje sprawy grzybiczne. Wyleczone czy dalej sie ciagnie za Toba to paskudztwo. Mia, widac ze sa jeszcze dobrzy ludzie na tym swiecie. To bardzo mile ze Ciebie zaprosila i moglas spokojnie nakarmic mala. Widzisz warto byc dobrym dla ludzi. Tyle razy kopa dostałam od zycia ale jak juz ktos okazem mi serce to nie zaluje ze zawsze za dobroc dostaje po plecach. Ja wierze ze w kazdym jest cos dobrego tylko trzeba to zauwazyc. Ogolnie jestem niepoprawna optymistka. Julka, ja w drugim miesiacu podałam sok jablkowy od 3 miesiaca. Teraz w trzecim podaje kaszke ryzowa. CZASEM robie sama. Tak na 85ml daje dwie lyzki kaszki. Jest srednio gesta i daje sie pic przez smoczek(zroblam troche wueksza dzorke.) i czesto daje jedna łyzke do mleka. Mala lubi kaszke bo wtedy jakos wmecza butle. Zastojow w piersiach nie mam. Szklana mysle ze i Ty nie bedziesz miala problemu bo masz elektorniczny laktator. Rosołku, z tymi mamami to sie mamy. Moja daleko ale przez skape tez potrafi.....kochane sa. Ja pewnie tez bede taka. To dla nich takie mile wspominanie jak one byly mlode i to wszystko robily. Nikt ich wtedy nie rozumial i chyba teraz maja troche nadzieje ze my to zrozumiemy.Pewnie tesknia troche za tym. Co ja pisze bardzo. Byly mlode, potrzebne, i wogole.... Basienia, dzieki za mile slowa. Wogole wszystkiem Wam dziekuje.Katar u malutkiej to nic fajnego... przykro mi ze tak sie meczy. Pimboli, wiem jak to jest i rozumiem jak my wszystkie jak ciezko jest z niespiacym i placzacym maluszkiem.Nie martw sie ze tak czesto nie piszesz. Wazne ze czasem zagladasz. Pimboli wiec moze i z Toba sie spikniemy w tym Szczecinie. Igmik, bo w Goleniowie to sami fajni ludzie mieszkaja. \\ Na razie tyle bo kurde musze obiad zrobic a juz drugi dzien pisze. Mala zaraz sie obudz. Trzeba dac jesc i na balkon wystawic. Buzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a u nas dzisiaj spokoj, maly w nocy budzil sie co trzy godziny jadl o 12,3,6 no i ostatecznie oudzil sie o 9, troche pofikal zjadl 90ml zrobil kupala dojadl jeszcze 40ml a teraz to juz odpadl i spi sobie wczoraj jakas taka depresja mnie zlapala chyba juz bym chciala wrocic do pracy miedzy ludzi a ja dopiero wracam w styczniu tyle mi wyszlo tego macierzynskiego plus urlop zalegly klonik ja tez raz mialam problem z prawa piersia i bylam u lekarza temp nie mialam wysokiej za to bol niesamowity, ja pozbylam sie zatorow bo przystawialam malego jak najczesciej do chorej piersi i odciagalam mleko, praktycznie caly czas cyc na wieszku byl, maz robil mi gorace kapresy z pieluch tetrowych no i masowanie bardzo bolalo ale wkoncu sie rozmasowalo a i jeszcze robilam sobie gorace prysznice i tak bezposrednio strumieniem na piers, mi pomoglo, praktycznie meczylam sie tylko dwa dni i przeszlo trzymaj sie bidulo oby jak najszybcie bol ustapil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaguu
hej dziewczyny :) Mam ogromna prosbe. Mam watpliwosci co do wysokosci macierzynskiego ktore dostaje. Czy ktoras z Was wie dokladnie jak wyliczyc jego wartosc w moim przypadku?Podam Wam informacje i mam nadzieje,ze doczekam sie na odpowiedz, bo nie chce poki co dzwonic, do kadr,eby mnie nie zbyli:( Umowe o prace mialam od 01.01.2008-31.03.3009 Urodzilam w lutym 2009 Czy jako podstawa do obliczenia macirzysnkiego liczy sie wszystko, co przyszo na moje konto z tytulem przelewu wynagrodzenie? Dodam,ze poza stala pensja mialam premie, ktore mialy wlanie taki tytul przelewu. Czy ma za znaczenie, to ze poszlam na zwolnienie w grudniu?? Czy wyplata grudniowa, stycznowa, i czesc(?)lutowej powinnam liczyc do sredniej?? Bede ogromnie wdzieczna. Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka Z męzem już Ok,choć jeśli chodzi o seks to owszem ale bez stosunków jak na razie.Ten jedyny raz po porodzie był niezbyt przyjemny (jakby za sucho,byłam spięta) i jakoś mnie nie ciągnie.Ale w końcu musze się przełamać,bo znowu M.będzie niezadowolony.Obecnie bardzo dobrze żyjemy,nie kłócimy się,nawet czasem całujemy itp. no i śpimy razem w łóżku a to już postęp. Sprawy grzybicze - jakby ucichły,piecze mnie tylko czasem przy sikaniu ale to mam od zawsze i to nie musi być grzybica.Najwazniejsze,że mnie nic nie piecze,szczypie,swędzi itp i nie mam uplawów,tj.chodzę bez wkładek (całą ciążę chodziłam z wkładkami,bo ze mnie leciało).czasem leciutko zaswędzi ale za sekundę przestaje,więc może to od potu itp.albo grzybki się na razie uśpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i mojej małej coś się stało.Jak zasnęła o 21.00 tak spała do 7.30,potem zjadła (bez ryków) i zasnęła do ok.9.00 i znowu zjadła a teraz niewarygodne,ale śpi już w swoim łóżeczku drugą godzinę.Nie wiem jak wyjść z nią na spacer,na spacerze zawsze śpi ale obudzi się i nie będzie chciała spać,nie wiem co mam zrobić.Chyba pójdę później na spacer jak się trochę zmęczy.I chyba musze ją zbudzić,bo od dobrego miesiąca pierwszy raz śpi w swoim łóżeczku w dzień.Szok.Masz babo placek,dziecko nie śpi,źle,śpi - jeszcze gorzej.Nie wyłapałam momentu,że jest taka śpiąca i zamiast spać w wózku na dworze śpi w swoim łóżeczku.:( No,fakt posprzątałam trochę,wywiesiłam pranie,wstawiłam nowe pranie i za chwilę wywieszę,ubrałam się,zjadłam śniadanie i mam też czas na internet.Ale boję się co to będzie jak się obudzi. Przepraszam Was dziewczyny,że nie mogę każdej odpisać,ale nie mam fizycznej możliwości.Gdyby któraś miała jakieś pytanie do mnie to zawsze odpowiem,gdyż czytam forum regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia Jakim cudem wracasz do pracy w styczniu,jak mi każą wrócić do pracy już we wrześniu? 16.09 - a urodziłam 26.02? Fajnie masz,też tak chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimboli, kurczak jest wiekszy od Nadi?? :) Piksip, moja mala tez tak sypia.Troche sie pobawi i za chwile ma juz w nosie zabawki i chce spac. Robi sie marudna i zaczyna płakac. To znak ze mama ma wolne :) Igmik, dzieki. Wypoczełam i teraz mam wiecej siły. No Aligator tez szczesliwy i znowu zakochany;) bardzo tesknił. Powiedział tez ze maciezynstwo to strasznie ciezka praca.Bardzo docenia teraz moje starania i powiedział ze juz woli do pracy chodzic bo jest lzej. Igmik, dzieki za stronke. Ja bede trzymac w kciuki ;) Szklana , ach jak milo sie czyta ze u Was taka sielanka. To naprawde daje nadzieje. Nie powiem u nas tez nie jest zle. Odkad kolki staly sie tylko wspomnieniem swiat jest naprawde piekny!!!No i musze jak Ty smignac na solarke. Jutro solarka i basta.Powodzenia u fryca. Niech nie zaczna Ci wypadac wlosy jak mi....:( Pewnie mi spaliła robiac te sliczne pasemka. Przyszła, dzieci to szczescie a sama mowilas ze chcesz juz miec nastepne. Sesja nie zajac nie ucieknie i napewno dałabys sobie rade,. Jak kazda z nas w razie „w” Wiecie ze w Rsoji kobiety pierwsze o co pytaja jak mowie ze aborcja jest zakazana(a tu nie) ile Polki maja dzieci. Jak mowie ze 1,2 to sa w szoku. Mowie ze my poprostu pozno idziemy z facetami do łóżka;) hehhehe. Tu przecietnie na jedna babke jest 3 aborcje. Oczywiscie nie wszystkie robia ale ile robi!!!!! Suma witajm\\, nie martw sie przyjdzie czas na wieksze zainteresowanie. Jeszcze e\\bedzesz miala dosyc.Teraz to wystarczy ze mowisz. Moja strasznie lubi jak sie do niej mowi. Wtedy gaworzy i smieje sie. Wiecej jej do szczescia nie trzeba.No i tez mysle ze tesknin za tata bo raczki taty sa duzo lepsze niz mamy...heheh. Ja czesto dopalam mala tacie zeby mi plecki odpoczeły. Szklana wez laktator i dociagnij. Ja tak robilam na poczatku jak juz mleko sie konczylo. Tez mialam zgrubienia, teraz to tylko wspomnienie. Basienia,ciesze sie razem z Toba. Fajowsko ze wyniki sa super!!Ciekawe to co napisałas o tych skokach(czy wkleiłas) czesc sie zgadza u nas a czesc jeszcze dalkow.No zabawek to jeszcze nie łapie. Boela, no ja tez sobie wspolczuje. Ach chciałoby sie ubrac wiosennie.... Mowia ze w przyszłym tygodniu ma byc 15 na plusie!!Hura!! Obiad w piekarniku a mala na balkonie. Tak biegam i pisze co 2 minuty bo cwaniara ma ochote byc bujana. Dobrnelam wiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka-no fajnie by bylo sie tak z dzieciaczkami w jakims parku spotakac w reaalu:) Tylko pewnie ciezko by bylo sie zgrac z terminem,ty na obczyznie,ja na obczyznie.. Igmik-ja tak mysle,ze to skok,bo w ciagu dwoch dni bardzo sie rozwinela,zauwazyla,ze ma raczki i teraz jest nimi zafascynowana,bez przerwy dotyka jedna raczke druga i moze tak godzinami.Przy okazji robi strasznego zeza,bo ogladac je tez musi,a sa tak blisko..;) Jesli u was to tez skok,to wystarczy przeczekac i miec sie nadzieje,ze niedlugo wszystko wroci do normy. Moje dziecko sie naprawilo chyba,tfu tfu,odpukac- wczoraj po poludniu pieknie spala,po kapieli zjadla i przespala ciegiem 5 godzin,wiecie jaka jestem wyspana i zadowolona? A dzis wstala o 10,pogadala sobie z mamusia,o 12 zadzwonilam do swojej mamy i w tym czasie nosilam ja w pozycji na lotnika czyli brzuszkiem do dolu,zeby brzusio nie bolal(profilaktyka;),a ona sobie zasnela,chyba ja znudzilam doszczetnie,wiec myknelam ja do lozka,ale po 10 min. bylo wolanie.Zjadla troszke i padla przy piersi.A ja mam wolne!!Jupi!!! Kupilam sobie bikini,dzis przyszlo i pasuje super.Musialam kupic nowe,bo mi piersi wychodzily ze starego;)I koszulke taka zwiewna do spania(i nie tylko;) czarna,trzeba pokazac mezowi,ze nadal jestem fajna dziewczyna,nie tylko mama :D Czekam na elektroniczna nianie z kamerka,ma dzis przyjsc,stwierdzilam,ze jako przewrazliwiona mama musze corcie widziec jak spi,nie tylko slyszec,tym bardziej jak jestem na dole.Ile ja sie naganialam do jej pokoju,zeby sprawdzic czy na pewno wszystko ok.Teraz bede spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubor, to swietna wiadomośc! Jak w domku ok to i w sercu ok. Na sex tez przyjdzie pora i bedzie bardzo milo. No bo przeciez zeby chciec sie kochac to trzeba nam okazywac duzo czułosci i miłosci. Grzybki tez fajnie ze sobie poszły. Zeby juz nie wracały/ Pewnie teraz myslisz jaki piekny jest swiat bez wkładek:) Cieplutko Ciebie pozdrawiam i ciesze sie Waszym szczesciem. Trzeba sie kochac a reszta sie jakos ułozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, My już po spacerku. Dziś szybciej, bo tak nam się ułożyło karmienie. Na spacerze spokój-może mi się już naprawiło dziecko, oby. Ale się dziś wkurzyłam na mojego kota. Normalnie mu wlałam, nakrzyczałam na nią i nie mam wcale wyrzutów sumienia. Małpiszon podrapał mi dwa puzle, te, na których się dziecko kładzie. No myślałam, że ją rozszarpię. Teraz już jest dobrze. Nawet ją pogłaskałam. A ona chyba wiedziała, że porządnie nabroiła, bo jeszcze nigdy się tak na nią nie darłam. Malutka dziś spała do 2 a później do 7:30. Obudziła się wcześniej, bo mało zjadła wieczorem. Wymęczyła te 50 ml, które ściągnęłam i trochę cyca. Ale długo piła z butli, bo jej słabo leciało. Muszę jej zmienić smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo może już niedługo znów zostaniesz mamusią. Trzymam kciuki-zwłaszcza, że tego chcesz. Suma ja tak samo jak Ty zabawiam małą ale bawić się cycuniem nie pozwalam. Jak zaczyna, to ja przestaję karmić. A też zaczyna się rozglądać-wszystko ją interesuje. Szklana super ,że morfologia ok. My planujemy też bawić się w sobotę do 3 ale zobaczymy, czy nam niunia pomoże. Basienia dzięki za wykaz. Moja malutka robi: Podpiera się na rękach i podnosi tulów - Lubi ruszać ustami, wypina jezyk - Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc Cmoka ustami, gdy jest glodne - Odpycha butelke/piers gdy sie naje Boela czopki nie bolą takiego maluszka. Nie bój się krzywdy mu nie zrobisz, jedynie możesz pomóc. Gość 123 moja niunia uwielbia jak się ją złapie za rączki, bo wtedy się podnosi. Parę razy ją podniosłam do siadu ale już tego nie robię, bo boję się o jej kręgosłup. Teraz podnosi się tyle na ile ma siłę. Nawet udaje jej się dźwignąć główkę, chociaż jest baaardzo ciężka. Jejku Klonik to straszne, że nie udzielili Ci pomocy. Polska służba zdrowia. Szkoda gadać. Ja Ci nie pomogę, bo nie byłam w takiej sytuacji. Przyszła mama chyba dobrze radzi ale przede wszystkim idź do lekarza i to niezwłocznie. Ważko no musimy się spotkać. Jejku 2 tys za nianię. Ja mogę dla ciebie pracować jak chcesz. U nas jak dla opiekunki, to też kupa forsy-tak mi się wydaję. A u Was zawsze miłość kwitnie, niezależnie czy wyjeżdżasz czy nie. Dlaczego Nastka nie chce jeść? Oto jest pytanie? Ale masz dobrze, że babcie zajmą się chrzcinami. Mnie się o naszych nie chce myśleć. Konwalio a ja wcale nie chcę wracać do pracy, chociaż nie powiem brakuje mi kontaktu z ludźmi ale teraz będzie coraz łatwiej się z kimś spotkać, bo dzieci coraz starsze. Agagu powinni ci brać średnią z ostatnich 12 miesięcy racy. Jeżeli premia była opodatkowana i ozusowiona, to też ją powinni brać pod uwagę. Tak mi się wydaje ale nie jestem pewna. Kurcze już się cofnęłam w sprawach kadrowych zwłaszcza, że pod koniec pracy mało się tym zajmowałam. Robur tak źle a tak niedobrze. Niech sobie dziecko popi. Moja się dziś obudziłą na spacerze i ją wzięłąm na rączki i z 15 min obserwowała jak się dzieci na placu zabaw bawią. No ale siedziałam z nią na ławeczce. Ja też miałam problemy grzybiczne i takie tam ale odkąd używam prysznica nie wanny, to jak ręką odjął. Ważka dzięki za kciukasy 🌻 Pimboli nawet mi nie mów o kostiumie. Mnie też czeka zakup w tym roku ale już się boję. Poważnie zastanawiam się nad kupieniem jednoczęściowego czarnego, żeby zakryć ten mój brzuchol. Super, że Nadine się „naprawiła”. Dobra idę myć podłogę puki mała śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Martynka już załąpała butlę. Zmieniłam jej mleko na bebilon pepti i zdaża się że 100 ml wypije a to już postęp. Niestety je tylko wedy jak ja ją karmię, od męża albo od mojej mamy zkje max2 0-30:( Wczoraj byłąm na wieczorze panianskim ale tylko 1,5 godz. Tak troche dziwnie wszystkie drinkowaly i rozbawine a ja z wodą mineralną i telefonem przy tylku. A i tak przyjechalam mała płącze, wzięłam ją na recwe zaczęłąm karmić w łóżku ciumknęła 2 razy i zasnęla. Spała od 22.30 do 4 rano więc chyba tylko mamusi brakowało jej wieczorem. Też chcemy choć na chwilkę iśc na wesele jutro. mam nadzieję że nam się uda Mia to straszne co spotkało twoję koleżanę i jej dzidziusia. Daj nam znać jak b,edzie coś nowego wiadomo. mOJEJ ZNAJOMEJ CÓRCIA UMARŁĄ NA BIAŁACZKĘ JAK MIAŁA 6 TYGG. jA BYŁAM WTEDY W 34 TYG .CIĄZY I MAŁO MIE URODZIŁĄM TAKIEJ HISTERII DOSYTAŁAM JAK SI,E DOWIEDZIAAM. tAKIE NIESZCZĘŚCIE LUDZI SPOTYKA. patrze że znów mi się caps lock włączył ale już nie poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik- wspolczuje akcji z kotem.Zwierzaki czasem potrafia doprowadzic do szalu.Moj pies mnie wnerwia bardzo jak lazi za mna krok w krok,na szczescie do sypialni ma zakaz wjazdu,wiec tam moge sie przed nim schowac;) I wie,ze mnie to wkurza,bo jak sie na niego wymownie spojrze to zawraca,ale nieraz nie mam sily juz z nim walczyc.Teraz jak jest dziecko w domu,to wkurza podwojnie. Moja mala juz spi dwie godziny,a ja zdazylam posprzatac,ugotowac rosol i wypic herbatke.Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal mam problemy z zaparciami i z hemoroidem-masakra. Też nie chcę zapesza ale Martynka juz nie płacze i łądnie śpi. w dzień śpi 2 razy po ok godzinie i na spacerze 2 godziny. U nas teraz 12 tydzień. to chyba skok rozwojowy bo widzę że chce wieęcej i częsciej jeśc. Dobrze że jej to mleczko spasowało. Martynka jeszcze nie podnosi się do siadania, tzn nie ciąnę jej za rączki bo widzę że jeszzce nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka No i maly się obudzil i już na nic nie mam czasu a teraz cos kombinuje na macie ciekawe jak dlugo będzie spokojny? Agagu ja nie mam pojecia jak oblicza się maciezynski w pl? mi placa 100 procent mojej pensji także nie pomoge Robur ty to masz fajnie z ta swoja malutka ze tak dlugo spi ja na mojego nie narzekam bo budzi się tylko na karmienie co 3h i zasypia bez problemu A co do mojego macierzyńskiego to mam 26 tyg platne, nie wykorzystany urlop z tamtego roku bo prawie cala ciaze bylam w domu no i urlop z tego roku razem 10 tyg no i jeszcze musze wykorzystac wszystkie banki holideje no i tak mi się nazbieralo ze wracam 4go stycznia Wazka ty to masz się z ta swoja cwanara ale ja malego tez bujam w wozki jak już mi da w kosc nie mam sily go nosci na rekach bo mi plecy wysiadaja Pimbol fajnie masz nowe bikini, ja jeszcze musze troche poczekac bo brzuchola to nie mogę zgubic wogole ostatnio jak bylam u ginia na kontroli to zakazal wykonywac ćwiczeń na brzuch bo może macica się osunąć, no i kiszka na maksa bo ja już nie mogę na niego patrzyec wrr Igmik ty tez masz fajnie malutka ze tak dlugo spi może u nas tez wkoncu to nastapi Dagusia wspolczuje z zaparciami Ah musze już ucekac bo maly się drze w niebo glosy jak będę miala czas to popisze do was pozniej milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×