Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

PImboli ja tez marze o 3 :) ja planuje kolejne po moich studiach tzn za rok koncze wiec tak zeby urodzila po studiach ale jak bedzie wczesniej to tez bedziemy sie cieszyc ja bym chciala juz ale tylko te studia mnie powstrzymuja .zrobie za tydzien test chodz mysle ze nie zaszlam ale sie upewnie.moj maz dzis dostal podwyzke :) rosolek ja karmie odciaganym ale jak maly sie mocno rozedrze to wiem ze nie zdarze pogrzac mu na szybko mleka(mam w lodowce odciagniete zawsze jakies) to daje mieszanke i po stresie:) w nocy tak robilam ale teraz moj maly spi dobrze wiec narazie nie musze ale zawsze mam opakowanie mleka w domku i wode dla dziecka zeby szybko pogrzac w czajniku elektrycznym to zajmuje chwilke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla - gdybys urodzila w grudniu mialabys dwa dzieciaczki w roku - fajnie. A i nie musialabys zmieniac nicka. Mi sie dzis snilo, ze teraz urodzilam drugie dziecko jak moj maly ma trzy miesiace, porod trwal 15 minut i urodzilam drugiego synka. W ogole jak jeszcze bylam w ciazy to czesto mi sie snilo, ze jestem juz zdrugim w ciazy mimo, ze jeszcze pierwszego nie urodzilam, bzdury kompletne, ale sen powtorzyl sie kilka razy... Trzymam kciuki za Ciebie:) Szklana- dziekuje Ci za Twój post, wszystkie dziewczyny mi tu bardzo pomogly, ale Ty masz podobna sytuacje. Widzisz ja tez obserwuje, ze Maly odkad pije tylko sztuczne to robi kupke codziennie, lub co drugi dzien, jak pil jeszcze z piersi to raz na piec dni - i to w bolach.... Po drugie jest zadowolony, mniej placze bo z butli szybcej sie najada. I masz racje mowiac, ze musze myslec tez o sobie,odmawialam sobie tylu roznych potraw, warzyw i owocow, zeby nie wyrzadzic krzywdy dziecku... wysypiam sie bo moj A. karmi butelka w nocy.Dziekuje Ci za dobre slowa. Igmik - pocieszylas mnie, myslalam, ze moze brakuje mu tego ssania, on nawet w nocy przez sen ma czasem piastki w buzi.. Rosolku - bebilon moze stac godzine od przygotowania. Czy Wasze dzieci ( zwlaszcza te z konca stycznia) juz same przewracaja sie na boczki? A i podpieraja sie same na przedramionach? Przyjemnego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko czyli widać że mu podchodzi mieszanka i już. A ty sobie zjedz czekoadę na pocieszenie i popij winem :) Iskierko czyżby jakieś prorocze sny hehhe :) Ciesze się że mogłam ci jakoś pomóc. :) Rosołek jak karmiłam to właśnie tak robiłam że najpierw pierś a potem jak trzeba było butla. (prawie zawsze trzeba było... a w butli modyfikowane.) Przyszła ja uważam dokładnie jak ty, że skoro planuję dwójkę to najlepiej jedno po drugim żeby razem się wychowywały i ja też bedę miała z głowy karmienia pieluchy stresy itp. Rachu ciachu i po strachu :) Summa - współczuję remontu :( oby dzidek sie nie rozlegulował przez to. A my mamy chyba skok rozwojowy. Malutka jak je butlę to płacze - to jak wasze przy cycu :) Więcej je i mniej śpi w dzień i widać z dnia na dzień że się rozwija :) skończony 12 tc więc chyba skaczemy :) Jutro pediatra wyniki morfologii i szepienia. Oj będzie się działo :) Ciekawa jestem potwornie jaki mamy poziom żelaza... Ja już prawie zdrowa jeszcze trochę słaba po antybiotyku ale już duużo lepiej. Jutro już będę zajmować się trochę pralinką! Stęskniłam się za przytuankami potwornie. A tatuś się zrzył z małą :) nocne karmienia zbliżają... :) chyba poproszę żeby robił jedno karmienie w nocy on a jedno ja :) może to łyknie hehe Dobranoc kobitki idę do łóżeczka i będę oglądac you ca dance. Ale mam smaka na colę ostatnio... już zaczynam niezdrowo się odżywiać cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko- dzieki za pomoc z tymi czopkami- po 3 dniach juz jest roznica. Moja Martynka jest z 5 lytego ii przekreca sie z pleców na boczki i z brzucha na plecy. co do spania to tez spi w nocy ok 5 godzin a potem pobodka co 2:) od 2 dni mamy zieloną kupe- czy to moze byc po bebilonie?? poza tympuszcza duzo bczkow dosyc smierdzą cych. Nie wiem czy jej nie przekarmiam teraz ale mam wrazenie od kilku dni ze chce non stop jesc i jakas marudna bardziej sie zrobila. Najbardziej jest marudna jak nie moze usnac. wczoraj pol spaceru spala a potem jak siie obudzila i nie mogla usnac to syrena i biegiem do domu. piksip- mam nadzieje ze bedzie wszystko ok i badnia wyjda dobrze. mia- lezaczek to super sprawa, a balam sie ze bedzie bezuzytteczny . siedzi w nim kilka razy dziennie yakn do pol godz. za jednym razem,wiec moge obiad zrobic, poprasowac. Wczoraj zaczela piszczec, dzis juz ze 3 razy tak zapiszczala jakby z radosci. ja planuje sie tarac o druga dzidzie jak martynka skonczy rok.Chce sie przed 30-stka uwinac:) a z Martynka bylo troce zachodu zeby ja zmasjtrowac:) iskierko-nie pdrzejmuj sie ja gdyby nie ta alergia tez bym chyba na butle przeszla. u mnie jedno karmienie ok godziny trwa a przed snem to czasem i 2. Na pewno jestes cudowna matka a sposob karmienia nie ma nic tu do rzeczy. moja mama nie miala pokarmu i bylam od poczatku na butli a zawsze mialysmy super kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wtorek wreszcie szczepimy. szczepiłyściena pneumokoki, meingokoki?? ile to kosztuje??. Ja na rotawirusy już nie zdążę a jestem zła jak nie wiem co bo szwagierki syn ma i jest w szpitalu a my sie niedawno z nim stylaiśmy, poza tym dzieciaczki maja wspólną babcię która chodzi do niego do szpitala a na chrzciny do nas w niedzielę też przyjdzie. Swińskiej grypy też już się boję. Acha jak ubieracie teraz dzieciaczki na dwórmam wrażenie że Martynkę przegrzewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jesli nie ejstem jeszcze w ciazy to zamierzam starac sie pod koniec roku wtedsy porod mialabym na sierpien lub wrzesnien i to mi pasuje bo bede juz miala skonczone studia tzn powinnam miec hehe moj maly robi kupki codziennie albo co 2 dzien karmie go piersia tak jak pisalam czasami gdy sie rozbeczy mocno (co juz jest rzadkie) i jak mam migrene i pustki w piersiach bo nic nie jem tylko wymiotuje to daje mleko hipp bio od urodzenia 1 .jak bylismy w pl kupilam bebilon pepti bo nie mialam jak w czasie drogi do niemiec malemu odciagnac mleka (bylismy w miescie bo mialam termin u notariusza jak na autostradzie to odciagalam pompom:))i podawalam mu z butelki a on siedzial w foteliku.ale bebilon pepti jest dla niego za malo sycacy .a ten hipp bio jest dobry chce potem przejsc po 6 miesiacu na hipp bio 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jakos nie moge zasiasc do pisania. teskni mi sia za pisaniem, tyle chcialabym Wam opowiedziec, a ciagle brakuje mi czasu. Nie jestem w stanie odpiisac na wszystkie posty, a nie chce tak tylko o sobie. Z gaba na rekach zle mi pisac, jak spi to sprzatam, piore i gotje i robie cos przy sobie i tak czas leci :) odezwe sie pozniej bo teraz bedzie zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Ale te nasze dzieciaczki rosną i rozwijaja się szybko - Moja Malutka już zaczyny kombinowac, kładę ją łóżeczka po aktywności na spanie, a ona zaczyna się uśmiechać :D mając nadzieję na zabawę - samej mi się chce śmiać z tej minki i nie zawsze uda mi się powstrzymać. Gaworzy już coraz śmielej i coraz głośniej i cieszy się jak jej odpowiadam jej językiem :) Mamy dziewczynek - jak myjecie córeczki to wargi sromowe tylko zewnętrzne ? Bo taka jaest powrzechna opinia, mi natomiast położna radziłe przemywać te wewnętrzne też i rzeczywiści bród tam się zbiera. A i jeszcze jedno - te których dzieci wkładają teraz rączki do buzi - częściej przemywajcie dłonie Malców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
co to za błędy??? brud oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie (znów) do swego grona, teraz mam większy dostęp do internetu więc i udzielać się mogę częściej Może troszkę o sobie Mam 28 lat i swoją córeczkę Oliwkę urodziłam 15 lutego, niestety karmiłam cycem zaledwie 4 tygodnie, małą odmówiła ssania cyca i koniec! Może dlatego, że mam płaskie brodawki... Od tamtej pory ściągam swój pokarm i podaję z butli. Oczywiście nie mam tyle pokarmu by była tylko na moim więc dostaje mieszankę bebilon ar. Straszne kłopoty mieliśmy z ulewaniem ale odkąd stosujemy AR jest ok. Iskierko, my tak samo kochamy nasze dzieci jak mamy karmiące cycem Co do umiejętności małej to pięknie sobie pokrzykuje i popiskuje, zwłaszcz jak się do niej gada. I często się uśmiecha tak pełną gębą :) Pięknie wodzi wzrokiem za zabawkami i potrafi przekręcić się z boczku na plecy uwielbia leżeć w leżaczku a nieznosi leżeć na brzuszku, ma charakterek dziewczyna... Potrafi przespać w nocy 6-7 godzin ale niestety nie codziennie :( Ostatno \"wariuje\" przy jedzeniu, pręży się, odpycha butlę po czym płacze a ja słyszę jak burczy jej w brzuszku, tragedia, najgorzej jest wieczorem, nie wiem co jest 4 maja wizyta u chirurga ortopedy, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze bo małą od urodzenia jest szeroko pieluchowana, tak zalecili mi w szpitalu, bo miała lekki przykurcz prawej nóżki. Ja sama teraz nic nienaturalnego nie zauważam dagusia, moja nigdy po bebilonie nie zrobiła zielonej kupki, jeśli chodzi zaś o szczepienia to chciałabym zaszczepić małą na pneumokoki i rotawirusy, to drogie szczeponki ale nie wiem dokładnie ile kosztują na pneumokoki, za to rotarix kosztuje 320-390 (zależy w której aptece) jedna dawka Mia chyba wszystkie doskonale cię rozumiemy... Pomarańczowy gościu, ja przemywam małej wargi większe i mniejsze, mnie również tak poleciła położna, trzeba to tylko robić nieawykle delikatnie no i oczywiście od góry do dołu, nigdy odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Kathey - czytam Twoją stopke - podobnie nam życie mijało... Dobrze, że się udało i mamy nasze Szczęścia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda, pomarańczowy gościu, choć nigdy nie zapomnimy o tym co było i nieraz z łezką w oku pomyślimy \"a gdyby.. to teraz...\" Ale mamy nasze szczęścia i to prawdziwa radość patrzeć jak zdrowo rosną i ile dają nam radości :D Teraz liczy się to co jest i co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
A i jeszcze jendo - wzrost i waga naszej Małej jest identyczna jak Twojej :) tylko data 18. 02 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusia ja szczepilam 5w1-110 dawka pneumokoki-270 dawka i teraz bede szczepic pierwsza dawka rotawirusa-320 rotawirus szczepi sie do 6 miesiaca czyli tak jak mi tlumaczyla pielegniarka od szczepien tzn ze nalezy pierwsza dawka zaszczepic dziecko przed 6 miesiacem zycia jak zaszczepisz teraz to po 4 lub 6 tyg nastepna dawka wyrobisz sie ja bede szczepic dopiero 11 maja i zdaze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo 17 luty a ja zrozumialam w przychodni ze na rotawirusy musze zdazyc ze wszystkmi dawkami do 6 mies.- ale moze to zalezy od szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana, Przyszła nono juz o dalszym potomstwie myslicie - super. tez bym tak chciala ale pewnie jakies 5 lat rózn bedzie - musze sobie dac 3 lata luzu jak Gaba podrosnie - zaliczyc wtedy egz adwokacki, napisac i obronic doktorat i dopiero ciaza, jak zajde szybciej w ciaze to pewnie doktorat szlag trafi a szkoda by mi było - ale zobaczymy co los przyniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suma a pod dresik króti czy długi rekaw? ja mam zawsze dylemat czy body z krótkim czy długim rekawkiem. boli mnie głowa cos wisi w powietrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo 17 luty, Mia 82 ja też zrozumiałam, że wszystkie dawki muszą być podane do 6 m-ca, ja będę małą szczepić 12 maja i zdążę. Z tego co pamiętam pierwszą dawkę dziecko powinno otrzymać nie póżniej niż w 12 tygodniu. Ponadto są dwa rodzaje szczepionki: rotarix- podaje się 2 dawki oraz rotateq-3 dawki W taką pogodę jak dziś (słoneczko i prawie bezwietrznie) ja malutką ubrałam w body z długim rękawkiem, rajstopki, sukienkę sztruksową i cienką czapeczkę. W razie jakby mocniej wiało mam cienki kocyk. A gdybym założyła jej dresik to napewno pod spód body z krótkim rękawkiem. Lepiej dziecka nie przegrzewać, podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia ja bede szczepic rotarix dwie dawki nawet gdyby trzeba bylo sie wyrobic do 6 miesiaca to jeszcze przecioez jest czas dziewczyny nie boicie sie tej grypy? bo ja strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowy gościu - widzę, że sporo mamy wspólnego :) mama 17 luty - pewno, że boję się tej grypy ale nie panikuję do Polski jeszcze nie dotarła, choć to pewnie kwestia czasu... Mieszkam na wsi (z dala od gospodarstw wiejskich ;) ) i z dala od wielkomiejskiego hałasu toteż myślę sobie, że ewentualne zarażenie się od drugiej osoby jest mniejsze w mniejszej społeczności, daleko od tlumów. Może i marne to pocieszenie ale zawsze jakieś. Boję się ale staram się o tym nie myśleć za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam bo babcia ze spacerku wraca i czas zająć się córcią :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly spal dzis znow od 20 do 6 mam nadzieje ze mu tak zostanie juz potem od 8 do 9 i teraz spalismy razem od 13 do 1430 .u nas pogoda do d... ale chyba przejde sie z malym do sklpeu bo jutro wszystko zamkniete .buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się boję tej grypy. co do rotax to mi lekarka powiedziała,że do 24 tyg. trzeba się z 3 dawkami wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczepie rotateq-iem ta szczepionka obejmuje wiecej rotawirusó - chyba 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) dzis bylam z malym u lekarza i z waga jest o przybiera, wazy 5700 :) tylko mi nieraz wymiotuje i to zawsze wieczorem... ale moj aniolek pzresypia nocki :) wiecie co tak sobie was czytam i mysle jejku jak ten czas leci niedawno maluchy byly w brzuszkach a teraz piszecie o postepach naszych szkrabow :) jeszcze niedawno obawialysmy sie porodu a to juz za nami.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia no to młody juz pieknie wazy. Oj zleciało nam, zleciało :) ani sie obejrzymy a bedziemy swietwac pierwsze urodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusia - no to sie bardzo ciesze, ze te czopki Ci pomagaja, ja stosowalam dwa razy dziennie i juz po ok. 8 dniach byla ogromna poprawa, czego te Ci zycze. Jesli chodzi o szczepienia to my szczepimy na rotawirusy i te obowiazkowe. Przeciwko pneumokokom pediatra radzila mi zeby zaszczepic troche pozniej, jak Maly podrosnie. Moj synek po Bebilonie nie mial nigdy zielonych kupek. Co do ubioru to ja zakladam body z krotkim i na to pajacyk z lekkiej bawelny, nawet dzis bylismy bez butkow, tylko przykrylam nozki Michasia cieniutkim kocykiem. Moj synek jeszcze nie potrafi przewracac sie z brzucha na plecy:( na brzuszku tez lezy niezbyt chetnie czego skutkiem jest to, ze tylko przez chwilke utrzymuje sie na przedramionach. Mia - pozdrawiam, ja tez bardzo dlugo nie moglam z Wami pisac, teraz nauczylam Malego chodzic spac o 19.00 i mam czas dla siebie no i dla Was.Bedzie dobrze:) Kathey- moje dziecko tez tak sie prezylo przy jedzeniu, jak byl jeszcze na piersi i slyszalam, ze mu tam gralo w jelitkach - pediatra kazala mi podawac Debridat- Przeszlo. O Jezu, u mnie grzmi, idzie burza, boje sie! Dodam tylko, ze bylam dzis zwazyc mojego malca, ma 6430. Szklana - masz racje, mieszanka bardzo mu sluzy:) Przyjemnego dlugiego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isierko to nie tak ze ja nie mam wolnego czasu :) Gabcia jest co do zasady bardzo poukładanym dzieciatkiem, wieczorem zasypai o 20 30 i spi do 6 rano , do południa ma dwie drzemki po godz, póltorej i pózniej spacer, po sracerze spi na tarasie a ja jem obiad, po południu jeszcze krótka drzemka wiec nie moge narzekac :) chodzi tylko o to ze im wiecej swobody mam tym wiecej nzajec sobie wymyslam i niestety mniej czasu na forum zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×