Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witaski Wazko przenoście się do Portugali!!!!! Ależ bym Wam zazdrościła :)Barszczyk to ja lubię, ale nie odważylabym się dać Gabie – Ty to jesteś odważna :) moze i tak lepiej. Daj znac jak żołądeczek Nastki to przyjął. A tak na marginesie mała spryciura znudziła sie mleczkiem – to gadzinka :D Rosołku moja Gaba tez się skurczyła po urodzeniu hehe Szklana ja dalej niani nie wybrałam a nasza mnie doprowadza do szału – No i mamy na tym tle spięcia z M bo on uważa ze wymyślam bo jak dziecko płacze to słychać – ale ja chce słyszeć jak się wierci! Wtedy się odkrywa i wiem ze muszę do niej sie podnieść. Dopóki nie będzie porządnej niani – nie przeniosę jej do drugiego pokoju :) Muszę pogadać z moją mamą czy nie zrobi nam prezentu – wtedy nich się M w nos ugryzie – nie będzie wiedział ile kosztowała :P taki z niego uparty osiołek ze sił mi brak – on uważa ze to moje widzimisię bo niania jest git – akurat! Mam w nosie jego zdanie, niepotrzebnie mu o tym w ogóle mówiłam, w szczególności o cenach... :O jakbym miała z kamerką to byłabym taaaakaaaaaaa spokojna :) no i byłoby przecież na następne dziecko :) Na razie do digu digu to tak od święta – choć dziś nad ranem znów się jej wyrwało :D Dziś Gaba przeszla samą siebie... obudziła sie o 4.30!!!!!!! Ale mamusia powiedziała basta! Smok w buziala i kimała do 6.30, pewnie dłużej by pokimala ale ja sie zaniepokoiłam i zgarnęłam ja do cyca, jutro przetrzymam ją do 7 – na pewno nie była głoda bo wtedy by wrzeszczała – tak samo wyeliminowałam karmienie nocne. Ogólnie coś kiepskie ma spanie również w dzień, mam nadzieję, że to tylko skok rozwojowy, ale myślę ze to właśnie to – bo kiedys tez juz chciałam zareklamowac dzieciątko i się samo jakoś naprawilo :) Boela mnie się wydaje ze Gaba wolniej rozwija się od neiktórych forumowych dzieci ale w ogóle sie tym nie przejmuję :) Moja mama mówiła ze ja później niż mój brat zaczynałam chodzić, mówić i co wyszłam na ludzi :P a tak na marginesie z moim kochanym braciszkiem było tak ze wszyscy chwalili ze wyjatkowe dziecko ze tak sie szybko rozwija, ze bardzo mądry będzie, a teraz co – nieuk, leniuszysko, kijem go do nauki trzeba gonic, o ocenach nie wspomnę, mama sobie juz nie radzi, ja nie wiem jak mu wbic do gowy ze czas sie uczyc, a za rok matura... ehhh tak więc nie martiwię się ze gabcia ma swoje tempo. Ja tam jej do niczego nie zmuszam, tylo na brzuszku kłade choć na chwilę, ale zabieram jak tylko płacze. Lekarka powiedziała ze nic nie trzeba ćwiczyc. dziś matury - oj nie wróciłabym sie do tych czasów, to byl dla mnie wielki stres! brrrrrrr juz mam gęsią skórkę jak sobei pomyśle ile będze mnie nerwów kosztowac matura Gaby hehe ciekawe jakie będa nasze dzieci w klasie maturalnej... wydaje się to tak odległe, ale kurcze to nastapi i wtedy powiemy - boze jak to zleciało, a dopiero co pieluszki się jej/ jemu zmieniało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko a moze spróbuj butlki z wiekszym przepływem? Grunt ze w ogole łapie butle, Gaba na poczatku ryczała jak sie tylko butla do niej zblizała. Teraz wypija ok 90 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczyna mi sie chyba kurczyc brzuch. Waga stoi w miejscu - dodatkowe 4 kg, a czasem to i 4, 5 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania spała dziś do 5.10 :) hehe może już się tak ustabilizuje ale mam z tyłu głowy, żeby nie przyzwyczajać się bo kobieta zmienną jest co w przypadku mojej córci sprawdza się bardzo :) Dałam jej o 5 już mleczko. Czy powinnam wodę? Może na razie poczekam czy tak jej zostanie i jeśli tak to potem będę ją uczyć do 7 spać. Ale w sumie dałam jej jeść zrobiła jak zawsze kupkę, przewinęłm i spałyśmy do 8.10 i znowu zjadła. Ale je po tym skoku mniej. Około 100 a nie 150 czy 180! :) MIa myślę że ta niania dałaby ci duże poczucie spokoju. No i ja też zawsze tak tłumaczę...będzie na drugie dziecko no i w tym wypadku nie ma znaczenia czy synek czy córeczka... Kupa kasy i ciężko by mi było wywalić z własnej kieszeni. Chyba bym odpuściła ale jeśli można dostać to ja poprosze :) Idę się kąpać bo frania już zmęczyła się zabawą i mam nadzieję że kimnie w leżaczku. Pogoda mega! Chyba dziś wcześniej pójdę na spacerek. Acha! Franka od wczoraj chce siadać i jest bardzo zdeterminowana! A jak się denerwuje! Ale jak jest w leżaczku to co chwilę napina szyje i próbuje podnieść głowę co kończy się tak, że dodnosi nogi i bańka wstańka hehe Czy wasze maluchy tex tak lubią jak trzymacie je za rączkę jak np zasypiają albo w aucie? Frania lubi i zasypia jak ją trzymam :) slodkie to i ponawiam pytanie do mam butelkowych - ile jedzą wasze maluchy? Co do rozwoju to uwielbiam śledzić poczynania franki i czasem się zastanawiam dlaczego nie robi tego co inne dzieci ale nie spędzam w związku z tym godzin na nadganianiu :) np katująć ją leżeniem na brzuszku. Franka leży na brzuchu raz dziennie tyle ile wytrzyma. :) Czyli 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia tak właśnie zrobię, że kupię butlę 3+ bo wydaje mi się, że skoro łapie to jej kształt odpowiada tylko ją wkurza, że tak mało leci :) zobaczymy Odnośnie kilogramów to mi niestety też zostało 3 i nie mam pojęcia jak się ich pozbyć :) dieta odpada bo nie mam takiego samozaparcia żeby odmówić sobie słodkości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszedl w koncu ten lezaczek/hustawka dla malego dzis tata mu zlozy . moj je 140-180 mleka czasami w ciagu dnia 120 roznie dodatkowo daje herbatke z koperku. mikolaj sie juz codziennie usmiecha czasami nawet smieje czesto gawozy lubi patrzec sie na zabawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka A ja znowu zabiegana i nie mam na nic czasu buuu na weekend pojechaliśmy z mezem na drugi koniec irska fajnie było odewrac się, hotel z widokem na morze slicznie, super jedzenie balam się jak to będzie z wyparzaniem butelek dla malego ale wszytsko poszlo bardzo sprawnie polecam tabletki Milton super sprawa na wypady Boela super wycieczka odpoczywaj kochana Iwonka ja bym spróbował wiekszy smoczek może wtedy malutka będzie chciala jesc butle Mia ja tez mysle o niani jade do mamy która mieszka w domu i tez bym chciala mieć takie cudo bo tutaj to mi nie potrzeba bo mieszkamy w mieszkaniu i wszystko blisko jest ale u mamki sypialnie sa na gorze i tez nie będzie mi się chcialo latac po tych schodach na razie się rozgladam co maja na allegro, tutaj widziałam w sklepie aventa ale nie ma kamery tylko jakies tam bajery z temperatura Szklana mój maly nie nawiedzi siedzieć w foteliku samochodowym zawsze się drze jak chcemy go zapiac w nim ale w samochodzie to zaraz usypia Co do karmienia butla mój maly skończył tydzień temu 8 tygodni i je co 3 / 4 godziny ok. 120ml czasami mniej 90 / 100ml wg rozpiski na opakowaniu powinien połykać 150ml ale jeszcze nigdy tyle nie zjadl Przyszla fajny ten leżaczek i ma opcje jako hustawka, my nasz kupiliśmy już dawno i nie ma opcji z bujaniem tylko ma wibracje Ah i jeszcze chciałam się zapytac czy to możliwe żeby mojemu malemu wychodzily zeby? Caly czas się slini a raczki to non stop w buzce sa, smoka to sobie sam wkłada i wyciąga i tak smiesznie wszystko jakby gryzie ale w książce wyczytałam ze zabki to raczej w piatym miesiącu się wyżynają i sama już nie wiem Biore się za sprzątanie pozniej nadrobie zleglosci z ostatniego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzę właśnie na spacerze i nasunęły mi się do Was dwa pytania: Jakich kremów używacie i czy jesteście z nich zadowolone?? Drugie: zastanawiam się nad kupnem czegoś od owadów do stosowania w domu (okno cały czas otworzone to i różne gadostwa wlecą) a nie chcę żeby coś przeszkadzało spać niuni, polecacie coś bezpiecznego?? Ja myślałam nad moskitierą albo czymś do prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalio, nie wiem czy to zęby,ale raczej nie.Zuzka też uwielbia rączki.Tak je wsuwa,że aż mleaska.Do tego się ślini. Moja pije różnie.Czasem 120,a czasem 60 ml.Ostatnio wieczorami tankuje więcej: 170, a nawet 200 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Ja tak szybciutko - Chrzciny udane!!! Zero płaczu:) Odezwę się potem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalio moj Adasko tez sie slini i wklada raczki do buzki a ostatnio to nawet pieluche tetrowa lubi tarmosic i wkladac do buzi :) chyba zaczyna poznawac za pomoca buzki :) a jest taki slodki moj kochany aniolek :) wiecie moj sposob zeby jadl bebilon zadzialal :) najpierw mu dawalam w nocy kiedy jest spiacy a teraz jak mi brakuje mleka w dzien daje mu i pije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wieczorem Dodałam ten zagęszczacz do mleka i franka dwa karmienia nie ulała :) Jeszcze tylko muszę zaobserować czy brzuszek jej nie będzie bolał. I jak nie będzie będę stosować :) Wolno leci ale jak założyłam takie smoczki od 6 miesiąca to się zalała i na razie nie sprawdzają się. Pije z tych od trzeciego miesiąca tylko, że dłużej to trwa ale nie ulewa. Może to własnie cały sekret że wolniej je. A gdzie wy wszystkie tak w ogóle jesteście? Co???!!!! TOPIK UMIERA. O NIE! Franka już od jakiegoś czasu kąpie się codziennie w dużej wannie. Siedzi sobie na takiej foczce plastikowej a dziś była pierwsza kąpiel z pianą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrzciny super sie udały. Martynka do połowy kazania gapika się na witraże:P potem usnęła i sam chrzest przespała. Obudziły ją dzwonki przed komunią a potem wtuliła się w mojego cyca i ciumkała mi sukienkę:P. Impreza też suer. Bałam się że nie będzie spać bo miała duż wrażeń ale pięknie spała do 4 rano. Wiem ze wasze dzieciaczki dłużej śpią ale ja i z tego się cieszę. Nie eliminuję nocnego karmienia bo nie wiem co z tą wagą. Jutro idziemy szczepi to dowiem się czy przybrała. Szklana Martyna też lubi usypiać trzymając mnie za palca- supe słaodkie to jest a nie mam czasem sumienia jej tej ręki zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Maly wykapany i kima w łóżeczku a my z mezem oglądamy projekty domow tyle jest tego ze az ciezko się zdecydowac Rosolek / Julka ja już sama nie wiem o co chodzi z moim malym od paru dni tak się zachowuje i strasznie marudny jest przy tym, kupiłam zel na dziaselka ale jeszcze nie zastosowałam jak dotykam jego dziąseł to sa lekko podpuchnięte no i nie wiem czy cos mu tam się wyrzyna Już jutro będziemy mieli paszport no i wkoncu możemy jechac do pl moja mama już nie może się doczekac codziennie oglada malego na skype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko,co ja dzis mialam z tym moim dzieckiem!Nawet nie czytam co u was,bo wylapalam tylko chwilke. Jedno wielkie marudzenie,prawie w ogole nie spala,nogi mi w tylek weszly,bo musialam ja nosic,opo kapieli tak sie darla,ze az zachrypla,zrobila sie sino-czerwona i nawet nie probowalam ja karmic.Teraz widze,ze spi,ale jak dlugo to nie wiem. Ide wystawic kosz na smieci,wypuscic psa do ogrodu i mykam do wanny,poki terrorystka slodko sobie sni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana to super ze z jedzonkiem już się unormowalo, a kapiel w dużej wannie no no mój maly jeszcze pluska się w swojej wanience do dużej to musi troche podrosnąć Dagusia super ze chrzciny się udaly my tez planujemy w czerwiec / lipiec ale jeszcze nie mamy nic załatwione, ostatnio mama dzwonila do proboszcza dowiedziec się jak wyglada masza i powiem wam ze nie będzie z tym problemu bo trwa tylko 30min i można chrzcic w kazda niedziele co do ubranka to jeszcze nie mam Pimbol no maluchy czasami tak maja mój tez taki maruder jest ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opisujemy tu 7 skoków rozwojowych, jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym, ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwoj mózgu i systemu nerwowego sprawia, że dzieci poddawane są jeszcze wiekszym bodzcom, doznaniowym niz dotychczas. Stad stres, trudnosci w zasypianiu i ogolny niepokoj. Nie martw sie, to potrwa ok tygodnia. Kazdy skok poprzedzony jest bezposrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga wiecej uwagi od rodziców. Moze niekiedy sie wydawac, ze dzieci nawet cofnely sie w swoim rozwoju, natomiast, gdy nastepuje sam skok czesto ma sie wrazenie, ze dziecko nauczylo sie wielu nowych rzeczy doslownie przez jedna noc. Na poczatku okresy sa krótkie, moga trwac pare dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te sa dluzsze. (Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka). Okresy skokow: 5 tygodni (wrazenia), 7-9 tygodni (wzory), 11-12 tygodni (niuanse), 14-19 tygodni (wydarzenia), 22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny), 33-37 tygodni (kategorie), 41-46 tygodni (sekwencje) Jakie sa symptomy kolejnego skoku? Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju. Taki kryzys jest dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje. Skok w wieku 5 tygodni Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców. Nowe umiejetnosci: - Patrzy slucha uwazniej i dluzej - Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów - Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem - Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej, rzadziej wymiotuje - Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy 8 tydzień Dziecko zaczyna rozróżniać wzory w dźwiękach, zapachach i smaku, zauważa, ze jego dłonie należą do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed sobą. Dziecko zaczyna mieć kontrolę nad swoimi ruchami ale nadal są one nieskoordynowane. Nowe umiejetnosci: - Podnosi glowe - Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy - Kopie nózkami i macha raczkami - Chce siedziec na Twoich kolanach - Dotyka przedmiotów - Próbuje złapac przedmiot - Trzyma przedmiot - Patrzy na ludzi wokół - Patrzy na wyraz twarzy - Patrzy na przedmioty, które sie świecą - Wydaje krótkie dźwieki i słucha siebie samego - Lubi słuchać piosenek Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwiczą. 12 tydzień Jak wcześniej możesz zauważyc, że dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem. W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne różnice i zachowywac sie zróżnicowanie. Może np. słyszec róznice w tonie głosu, zauważac jak zmienia sie światlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauważysz, że ruchy dziecka są bardziej miękkie kiedy wyciaga rączki, by coś schwycić lub gdy odwraca głowe śledzac jakis ruch. Nowe umiejętnosci: - Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch - Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni - Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu - Łapie przedmioty obiema raczkami - Wklada wszystko do buzi - Oglada i bawi sie rączkami - Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu - Robi bąble ze śliny - Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na ta sama zabawke 19 tydzień Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu. Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata. Nowe umiejetnosci: - Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie - Próbuje raczkowac - Podpiera się na rękach i podnosi tulów - Lubi ruszać ustami, wypina jezyk - Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej - Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc - Próbuje uderzać zabawkami o stól - Zrzuca swiadomie zabawki na podloge - Szuka rodziców - Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem - Reaguje na wlasne imie - Rozumie słowa - Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd - Używa spółgłosek - Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść - Cmoka ustami, gdy jest glodne - Odpycha butelke/piers gdy sie naje - Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakasłanie 26 tydzień Okres marudzenia moze zacząć się już około 23 tygodnia i trwać około 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest nieśmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie. Dużo sie teraz dzieje – dziecko zaczyna widzieć i rozumieć różne relacje/stosunki. Zauważa fizyczną odleglość pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwszą rzeczą, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglość pomiedzy nim samym a rodzicami. Świadomość, że mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglość a w dodatku samemu niemozna miec na to wpływu moga byc dla dziecka przerazajace. Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja położenia róznych rzeczy wobec siebie – rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd. Dziecko zaczyna zauważać jak wpływać na rozwój wypadków, co robic żeby sie cos dzialo. Wyłącznik swiatla jest super dla tego rodzaju eksperymentów! Dziecko zaczyna zauwazac, ze niektóre rzeczy/sytuacje sa ze soba zwiazane. Np ze klucz przekrecony w dziurce w drzwiach wejsciowych oznacza, ze tata jest w domu! Dziecko zaczyna rozumiec, gdy cos jest ”nie tak” np gdy ludzie zderza sie ze soba – to moze byc zabawne – ale i przerazajace. Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynowac swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej. Bardzo wazne jest, by pamietac, ze dla kazdego dziecka swiat relacji bedzie innym – wlasnym- przezyciem – calkowicie opartym na tych umiejetnosciach, które dziecko zdobylo w poprzednich skokach rozwojowych. Nowe umiejetności: - Siada samo - Chwyta male przedmioty za pomoca palca wskazujacego i kciuka - Umie uderzac dwoma przedmiotami o siebie trzymajac je w oby dłoniach - Wyjmuje zabawki ze skrzynki i wklada je do skrzynki - Przenosi wzrok z jednego obrazka na drugi w ksiazce z obrazkami - Obserwuje ruchy osoby, która sie dziwnie zachowuje - Patrzy uwaznie na szczególy np na metke przyszyta do misia - Nasladuje machanie raczka na pozegnanie - Protestuje, gdy mama czy tata wychodzi 36 tydzień Okolo 36-40 tygodnia Twoje dziecko zaczyna zauwazac i rozumiec, ze swiat mozna podzielic na grupy. Dziecko zauwaza, ze rzeczy moga miec cechy wspólne np moga brzmiec lub pachniec podobnie. Niektózy badacze uwazaja, ze w tym wieku zaczyna rozwijac sie inteligencja. Kiedy dziecko zaczyna dzielic swiat wedlug kategorii jego sposób myslenia zaczyna być podobny do myslenia doroslych. Dlatego zaczynamy lepiej rozumiec wlasne dzieci poniewaz myślą w podobny sposób do naszego. Nowe umiejetnosci: - Pokazuje, ze rozpoznaje ksztalty - Pokazuje, ze uwaza, iz cos jest zabawne – za pomoca - gestów czy odglosów - Pociesza/przytula swoje zabawki - Robi miny do wlasnego odbicia w lustrze - Po raz pierwszy jest zazdrosne gdy mama lub tata przytula inne dziecko - Bierze inicjatywe do zabawy 46 tydzień W 46 tygodniu ( 44-48 ) dziecko zaczyna znajdowac i tworzyc sekwencje za pomoca swoich zmyslów. W poprzednim skoku dziecko czesto rozbieralo przedmioty na czesci po to, by je zbadac – obecnie zacznie je w tym celu skladac – na przyklad budowac wieze z klocków zamiast rozbierac zbudowaną wieze. Twoje dziecko zaczyna laczyc zdarzenia – np zebranie swoich ubranek z podlogi i wlozenie ich do kosza na brudna bielizne. Zauwazysz, ze dziecko zaczyna rozumiec, ze niektóre zdarzenia zazwyczaj nastepuja po sobie i ze wie, jakie nastepne zdarzenie nastapi po poprzednim. Nowe umiejetności: - Wskazuje na i chce byś nazywal rzeczy - Mówi ”nie” gdy nie chce czegoś zrobić - Umie udawać głosy zwierząt - Mówi ”mmm” gdy chce jescze jeść - Wie, co pasuje do siebie i może włożyc okrągły klocek do okrągłej dziury - Patrzy na lampę i wyciąga do niej rece, gdy naciskasz na włącznik - Próbuje rysowac na papierze - Próbuje uczyc sie chodzic pchajac np chodzik czy krzeslo - Znajduje coś do wspinania jesli chce się do czegoś dostać - Schodzi tyłem z kanapy czy schodów - Próbuje celować gdy rzuca pilka - Wyraźnie daje do zrozumienia, ze chce się z Tobą bawić i wyraźnie sie z Tobą bawi - Szuka przedmiotu, który ukryłaś - Ukrywa przedmiot samo, czeka i śmieje sie gdy go znajdziesz - Uzywa szczoteczki do zebów - Daje Ci posmakować, to, co samo je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobie skopiowalam:) a co? nie to ze ja taka madra jestem ;P. moj skarbek nie wiem czy tak robi i czy ma te skoki rozwojowe, ale jest przeslodki. bawi sie na macie jezeli tak mozna nazwac patrzenie sie i piszczenie do kaczuszki:P usmiecha sie caly czas(prawie);P w nocy je okolo 4-5 a pozniej okolo 7-8, ostatni raz zjada wieczorem okolo 20. je 150 ml. dobrze rosnie i dobrze przybiera na wadze kobietki czytam was caly czas ale tak jakos nie zbiera mi sie na pisanie. moje dziewczynki nadal zakochane w braciszku i pieluszki nawet te z kupka tez wyrzucaja :) co do slinienia i wpychania raczek do buzi to ja tez myslalam ze to zabki a okazalo sie ze moj Calogero chcial sobie plesniawke wychodowac,dobrze ze zobaczylam bo by skarbek sie wycierpial. tutaj panuje virus zoladkowy. moje dziewczynki juz mialy a wlasciwie starsza nadal ma. wymioty i biegunka. straszne... boje sie troche o malenstwo zeby nie zlapalo tego swinstwa. dobrze kobietki. uciekam. buziole, sciskam i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Marteczka w końcu sie odezwałaś :) A co to znaczy że chiał sobie pleśniawki wychodować? Co zauważyłaś? Opowieadaj bo tematu pleśniawek jeszcze nie było!!! :) Igmik a gdzie ty właściwie jesteś???!!! he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię . .sk.tyg..akt .waga Ważka............35...08.01...cc...1560/41......Anastazj a...10...4050 julka2384........35...09.01...sn...3350/54......Adaś...? ...5220 piksip.............37...12.01...cc...2650/51......Emilka ...13...5400 Igmik..............37...14.01...cc...2675/49......Pola.. .3 m 2 d...5050 Haydi..............37...22.01...sn...2800/51......synuś. .. Agagaguś.........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś. .. kasiula29.........39...24.01...sn...3660/53......Erwin.. . Mama3............39...26.01...cc...2970/53......Kamilka. ..7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... 13...5960 edycia86r........37...26.01...cc...2770/51......Milenka. ..11...4850 Iskierka...........37...28.01...sn...3160/52......Michaś ... czarna35 ........38..29.01....sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...12...5 200 Adulka.............38...30.01...cc...2500/53......Milenk a... Stokrotka.........39...30.01...cc...2920/54......Laura.. . Mandzia...........39...30.01...cc...3120/55......Agatka. .. Kasiulkapb........40...31.01...sn...3690/57......Marika. .. Lutówka..........40...01.02...cc...3700/55......Kubuś... *iwonka*...........40...02.02...sn...3580/53......Magdal ena...7...5000 Rosołek............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia. ..6 Sikorka............39...05.02...??...3250/52......Maja.. . dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61......Martynk a...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maj a... czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty..........38...06.02...sn...3200/51......Karol...1 2...7000 Malinova..............40...07.02...sn...3500/54......Wer onika...7...4920 hipek..................38...08.02...sn...3150/53......sy nek...6...4960 PrzyszlaMama23....40...09.02...sn...3100/50......Nicolas ...6...4700 kasia130285.........39...09.02...cc...3150/55......Sebas tian... Basienia..............40...10.02...cc...3660/56......Wik toria...9...??? Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51......Lea h... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Nat asza...6...4690 Nadia277.............39...10.02...sn...4010/56......Fili p... gruel..................39...12.02...sn...3600/53......Na talka... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57......Jagna ... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53......Han ia... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59......Sz ymuś...7...6400 Olka_.................41...15.02...sn...4150/55......Iza bela...8...5110 asia26łódzkie.......40...16.02...sn...3230/56......Wikto ria... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka............40...16.02...sn...3770/58......Nikod em... Pimboli...............40...17.02...cc...2450/47......Nad ine... basia4379...........41...17.02...sn...3720/57......synuś ... lamamma.............37...17.02...sn...3600/57......Zosia ... up-83.................39...19.02...cc...3160/55......Kub uś...11...5490 Zabajona ............40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57......Kacper...4...4 750 robur.................39...26.02...cc...3550/56......Mil ena... marteczka1980.....41...02.03...sn...3550/50......Caloger o..8..5400 Alicja111.............40...02.03...sn...3700/56......Emi lka... monis30..............40...04.03...cc...3400/55......Wero nika...4...4010 konwalia9............41...05.03...sn...3825/52......Oliv er...7...5700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny brak czasu :) Po prostu zajob i kropka. U nas ok, Kuba grzeczny, jego starsza siostrzyczka mniej :( Wczoraj byliśmy dopiero do szczepienia. Zniósł dzielnie, dziś odsypia. Poczytam Was, to się zorientuje, co jest grane. Mam zaległości niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plesniawki wygladaja jak resztki mleka, to taki nalot . pojawiaja sie od wew. strony policzkow, na podniebieniu i jezyczku.jak sie ich nie leczy to sobie wedruja i moga zejsc do przelyku albo do gardla i wtedy to chyba tragedia bo jak malenstwo ma jesc i przelykac. trzeba ja scierac odpowiednimi kropelkami czy kremem. moje sloneczko znislo to dzielnie bo infekcja dopiero sie zaczynala. pojawiaja sie jak dzidziusiowi zostanie troche mleczka w buzi, albo smoczek nie jes w 100%czysty, albo wkòlada raczki do buzi itp. my pomeczylismy sie okolo tyg. z tym czyms . i jest prawie dobrze juz:) a teraz na inny temat. dziewczyny ja urodzilam 2 marca, karmilam piersia przez okolo 1 miesiac no i nadal nie mam okresu. boje sie ze moze przy porodzie mi cos zrobili. porod nie byl ciekawy(pekla mi szyjka macicy. pozniej lozysko sie nie odkleilo i bylam usypiana i czyszczona brrrrrrrrr..., stracilam duzo krwi bo mialam krwotok) poczekam do konca maja jak nic nie bedzie to wizyta mnie czeka br... obiecuje odzywac sie czesciej;P buziole kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć A ja zrobiłam tak jak robi sporo dziewczyn na naszym forum podczytywałam Was. Jakoś nie miałam weny na pisanie. Długi weekend minął pod znakiem spacerów, grilowania, świeżego powietrza. Niunia tak się nawdychała świeżości, ze od piątku śpi od 20:30 do 5 potem jedzonko na śpiku i śpi dalej do 9. No ale nie jest tak kolorowo jakby się wydawało. Niunia znów jest chora-raczej przeziębiona. Pewnie ją zaraziłam, bo jak nie, skoro spędzamy razem prawie cały dzień ( niestety nie ma kto mnie zastąpić- nie mam tak dobrze jak Ty Szklana-buziaki za pamięć). Byliśmy wczoraj u lekarza i malutka ma początki infekcji katarowej-ostatnio też się tak zaczęło. Dostała eurespal, drosetux, cebion, nasivin i oczywiście sól morską do noska. Po ostatniej chorobie w domu nie miałam tylko eurespalu i cebionu. Jak nie przejdzie do piątku to na kontrolę musimy iść. To na razie tyle. Pozdrawiam Was kobietki, dzielnie uczestniczące w życiu forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Szklana kolezanko do porządku przywołała :) i dobrze! Igmik współczuję, oby oszczędziło Polcię. Mnie tez nie bardzo ma kto zastapic. Tylko w weekendy moze sobie odetchnąc, w tyg M wraca ok 18, wiec cos zje i zaraz szykowanie kąpieli. Momentami zmęczona jestem, ale nie wyobrażam sobie na razie powrotu do pracy - myślę wrócić we wrzesniu. Mamy nagranie wstępnie dwie nianie - musimy sie znimi spotkac i wybrac - tak się martwiłam ze sie nie uda znaleźć a tu znalazły się dwie polecone - od wrzesnia ich podopieczniida do przedszkola :) Trzeba poogladac buciaka Gaby - żeby sie przypadkiem pelśniawki nie przyplatały! Ona ma czasem taki biały nalot na języku, ale to chyba po karieniu - musze policzki sprawdzić i podniebienie. Muszę zacząć organizacje chrzcin - chrzestni juz \"zaklepani\" ale nic więcej nie załatwione :) zmykam coś zjesc, póki Gaba grzecznie w łózeczku urzeduje. Coś szaro za oknem sie zrobiło, boli mnie głowa - będzie deszcz! Aż mi sie na spacer nie chce zbierac, ale trzeba sie dotenic :) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy po szczepionce- hexa i pneumokoki, meingokoki,. Martwie się bo mała przybrała w 2 tyg. tylko 220g. Za tydzień kontrola, jakn ie będzie poprawy to badania:(. Kazała mi odciągnąć pokarm ile go mam i masakra z dwóch piersi 80. Może sie po prostu nie najada bidulka. Teraz spi. Spłakała się podczas zastrzyków. Zjadła 150 butli, wczoraj wieczorkiem tez, więc może zaskoczy ta butlę. Bęę jej dawać na zmianę odiągnięte i sztuczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po długiej przerwie, ja też Was podczytuje, ale brak czasu, mała dalej nie chce jeść- Ważka mam podobnie jak ty, tylko ja nie wiem ile moja mała zjada, bo cały czas pozozstaje na piersi, ale mało i niechętnie je i krótko, więc ja jak jest tylko okazja to przystawiam ją do cycusia. No i dalej waży tyle co miesiiąc temu, nic a nic nie przybiera:( Po wizycie u neurologa jesteśmy, mała do rehabilitacji, ma osłabione napięcie mięśniowe w części głowa - tułów, a wzmożone w nogach. W poradni rehabilitacyjnej wizyta dopiero za 24 dni- ponad 3 tygodnie - CHORE!!! Jeszcze musimy zrobić usg przezciemieniowe- a to dopiero 23 lipca, następnie kontrola u neurologa pod koniec lipca. Martwie się tym moim maluchem:( mam nadzieje, że ćwiczenia naprawią mi bobaska, nie wiem czy takie schorzenie (napięcie mięśni zbytnie) boli.... moje biedactwo malusie. Powinnam zmienić pseudomin na \"Zmartwiona\" Igmik- trzymam kciuki, żeby Polcia szybko wróciła do formy. Mia- Gaba szaleje, funduje mamusi troszkęrozrywki porannymi zabawami, nie chce żebyś się nudziła;) Szklana- jak Franka?lepiej po zagęszczaczu do mleczka? ulewa nadal? Ja tych kłopotów akurat nie mam, a moze dlatego że mam niejadka. Kaszki mleczno ryżowe robi sięna wodzie, na mleku modyfikowanym robi się kaszki ryżowe. Przygotowujesz normalnie mleko wg przepisu i dosypujesz kaszki do tego. Dziewczyny, które mająproblem z butlą!! Dołączam do klubu, też mam, choć ostatnio najbardziej małej pasuje smoczek Lovi, nawet wypije jakieś30- 40 ml- ale to max. Wczoraj podałam Emilce troszkę kaszki ryżowej (na moim mleczku) bez dodatków owocowych, zjadła niecałe 40 ml, tak troszkę, ale konsystencja inna niż mleczko jej przypadła do gustu;) kaszka była dosyć zadka,ale bardziej gęsta niz mleczko. Dziś też będzie na deserek. A przed chwilką zrobiłam mus jabłkowy i podałam jej 2 łyżeczki, też jej smakowało, tylko nie umiała poradzić sobie, bo jak pracowała języczkiem to wypadało jej z busi jabłuszko;) ale troszkę połknęła. NIE-MLEcZNY mój bobas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka A my juz po spacerku, dziaj u nas ladna pogoda to sobie troche pospacerowalismy, ah juz nie moge sie doczekac kiedy zamontujemy spacerpwke ale to dopiero jak bedziemy jechac do pl bo tu to by malego wywialo, wyczytalam w intrukcji ze ta spacerowke mozna uzywac od nardzin bo ma funkcje lezenia na plasko Marteczka maly tez ma bialy nalot na jezyku i ja tez myslam ze to plesniawki ale jak bylam na kontroli lekarz powiedzial ze to nie plesniawki tylko nalot po mleku, teraz na kontrole plus szczepienie idziemy 8mego maja to sie podpytam o jego dziasla oby to nie plesniawki tfu tfu, a co do okresu ja tez karmilam tylko przez pierwszy miesiac i tez jeszcze nic nie mam Up super ze kubus dzielnie zniosl szczepionke ja troche sie cykam bo moj maly bedzie mial dwie w ten sam dzien jedna 6w1 w jedna nozke a druga na pneumokoki w druga mam nadzieje ze nie bedzie goraczkowal Igmik ty to masz dobrze z ta swoja malutka ze tak dlugo spi super szkoda ze znowu chorubsko ja dopadlo duzo zdrowka zycze Mia ja tez tak mam na zmiane pogody odrazu bol glowy sama z nic nie chce przejsc I zawsze konczy sie na prochach Dagusia jak mala je 150ml z butli to duzo, jak masz mleko w piesiach to karm piersia i dokarmiaj butla I oby wszytko sie juz unormowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię . .sk.tyg..akt .waga Ważka............35...08.01...cc...1560/41......Anastazj a...10...4050 julka2384........35...09.01...sn...3350/54......Adaś...? ...5220 piksip.............37...12.01...cc...2650/51......Emilka ...13...5400 Igmik..............37...14.01...cc...2675/49......Pola.. .3 m 2 d...5050 Haydi..............37...22.01...sn...2800/51......synuś. .. Agagaguś.........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś. .. kasiula29.........39...24.01...sn...3660/53......Erwin.. . Mama3............39...26.01...cc...2970/53......Kamilka. ..7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... 13...5960 edycia86r........37...26.01...cc...2770/51......Milenka. ..11...4850 Iskierka...........37...28.01...sn...3160/52......Michaś ... czarna35 ........38..29.01....sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...12...5 200 Adulka.............38...30.01...cc...2500/53......Milenka... Stokrotka.........39...30.01...cc...2920/54......Laura.. . Mandzia...........39...30.01...cc...3120/55......Agatka. .. Kasiulkapb........40...31.01...sn...3690/57......Marika. .. Lutówka..........40...01.02...cc...3700/55......Kubuś... *iwonka*...........40...02.02...sn...3580/53......Magdalena...7...5000 Rosołek............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia. ..6 Sikorka............39...05.02...??...3250/52......Maja.. . dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61......Martynka...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maja... czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty..........38...06.02...sn...3200/51......Karol...12...7000 Malinova..............40...07.02...sn...3500/54......Weronika...7...4920 hipek..................38...08.02...sn...3150/53......synek..12...6060 PrzyszlaMama23....40...09.02...sn...3100/50......Nicolas ...6...4700 kasia130285.........39...09.02...cc...3150/55......Sebastian... Basienia..............40...10.02...cc...3660/56......Wiktoria...9...??? Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51......Leah... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Natasza...6...4690 Nadia277.............39...10.02...sn...4010/56......Filip... gruel..................39...12.02...sn...3600/53......Natalka... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57......Jagna ... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53......Hania... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59......Szymuś...7...6400 Olka_.................41...15.02...sn...4150/55......Izabela...8...5110 asia26łódzkie.......40...16.02...sn...3230/56......Wiktoriia... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka............40...16.02...sn...3770/58......Nikod em... Pimboli...............40...17.02...cc...2450/47......Nad ine... basia4379...........41...17.02...sn...3720/57......synuś ... lamamma.............37...17.02...sn...3600/57......Zosia ... up-83.................39...19.02...cc...3160/55......Kubuś...11...5490 Zabajona ............40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57......Kacper...4...4 750 robur.................39...26.02...cc...3550/56......Milena... marteczka1980.....41...02.03...sn...3550/50......Calogero..8..5400 Alicja111.............40...02.03...sn...3700/56......Emilka... monis30..............40...04.03...cc...3400/55......Weronika...4...4010 konwalia9............41...05.03...sn...3825/52......Oliver...7...5700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×