Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pechowa 20dziecha

Ukąszenie kleszcza

Polecane posty

Gość Kwiaaatuuuszeek
ja w tym roku juz 4 kleszcze mialam, sama je wyrwalam, wiem ze na pogotowiu wysmiewaja sie z tego ze przychodzi sie do nich z kleszczem:( Ktos sie pytal jak rozpoznac ukaszenie kleszcza a wiec nawet jak bedziesz mila kleszcza w takim miejscu gdzie nie wiodac to na 100% po dniu siedzenia kleszcza w twojej skorze go poczujesz, bedzie cie swedziec bo kleszcze jak sie wgryzaja w nasze cialo to na poczatku tego nie czuc poniewaz slina ich dzila znieczulajaco potem to mija i zaczyna nas swedziec. Wiec jak bedziesz miec kiedys kleszcza (oby nigdy) to napewno sie o nim dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jade na mazury w tym roku
:O juz sie boje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlascicielka psa
A ja mieszkam w DE w gorach i po kazdym spacerze z psa wyciagam 8-10 kleszczy,ja jeszcze nie mialam ani maz,ale nie przezylam do tej pory takiego zatrzesienia kleszczy jak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synapsa9
ugryzł mnie kleszcz 2 tyg temu.Nie zauważyłam go od razu ,dopiero na drugi dzień ,wyrwałam go był jakiśtaki dziwny wysuszony i mały .chciałam iść do lekarza ,ale może to nie był kleszcz i wyjdę na histeryczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anzelmo36
ja wlasnie w niedziele wyciagnelem sobie trzy kleszcze. Bylem u lekarza dzisiaj Nie wysmial mnie tylko jakos tak lekcewazaco potraktowal ale krew do badania wyslal.dziwne czemu zadnego antybiotyku nie dal. wczesniej przed miesiacem wyrwalem tez jednego kleszcza i od tego czasu mialem takie dziwne obiawy goraczka ,zmeczenie bol glowy. ciekawe jak wyjda te wynki krwi i czy wyjdzie cos po tak krutkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Witam :) pierwszy raz tu zawitałam ja mam neuroborelioze i po przeczytaniu kilku wypowiedzi co nie których osób poprostu skóra mi cierpnie jak można tak lekceważąco podchodzić do sprawy kleszcz+ rumień= BORELIOZA ja leczę się juz 2 lata Pozdrawiam niedowiarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam rumien po ukaszeniu i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_fikkk
ja już wtym roku nie jednego znalazłam ale u psa, u siebie jednego i wysyłała go do Centrum Badań DNA, na szczęście okazało się że nie był nosicielem żadnych tych chorobotwórczych patogenów bo był za młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiś namiar na to Centrum Badań DNA? Co da że kleszcza tam wyślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_fikkk
Kleszcze są nosicielami chorobotwórczych bakterii wywołujących u człowieka groźne, często przewlekłe choroby i dlatego tam sprawdzają czy dany kleszcz był nosicielem czy nie, a najlepiej skontaktować się z ich pracownikami BOK - tel. 61 646-85-85 i tam pytać o szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak kleszcza tam wysłać? Co w paczkę mam zapakować i kurierem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak się wyciągnie kleszcza to zabić go i wysłać tam do medgenetix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_fikk
Trzeba wejść na stronę Centrum Badań DNA albo dzwonić na ten nr podany wyżej i dokładnie powiedzą jak dobrze zapakować kleszcza. Ale tak - w kopercie :) Ja kładłam na wilgotnym płatku kosmetycznym i zamknęłam go w torebce na suwak i w kopercie listem poleconym wysłałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka2
Przede wszystkim kleszcza trzeba jak najszybciej wyciągnąć, uważając przy tym by nie zostawic główki. Jeśli nie wiecie jak to zrobić, polecam przeczytać sobie dokładne wskazówki na http://ibeauty.pl/jak-wyciagnac-kleszcza/ , możecie też udać się do przychodni aby wam kleszcza wyciągneli, albo poprosić o to kogoś bliskiego. Badanie kleszcza jest zazwyczaj niedokładne (nie wyklucza całkowicie zarażenia), więc tak czy siak polecam po wakacjach przebadać się na boleriozę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ynada80
W takich wypadkach najlepiej udać się po prostu do lekarza i przedstawić mu problem. Dodatkowo można również przeczytać np. artykuł na tej stronie http://www.alpina.turystyka.pl na temat tego jak postępować w takich wypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałabym wysłać kleszcza do badania. Czy zna ktoś jakieś sprawdzone laboraturium w Poznaniu? Zastanawiam się nad Centrum Badań DNA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedny kleszcz ale mu się Qurwa trafiło ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu robiłam badanie kleszcza w Centrum Badań Dna, wyniki szybko,pełen profesjonalizm i cena tez nie była wysoka więc mogę na pewno polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama990x
Od 2 lat stosuje preparaty, które są dostępne w sklepach outdoorowych i survivalowych, bo tam ludzie dużo czasu spędzają w lasach i wiem, że preparaty na prawdę działają. Miałam już kilka kleszczy i nie chce więcej mieć takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiesławWszywka
Tak naprawdę nic nie ochroni cie przed tym małym ustrojstwem ale kleszcze to jeszcze nic poczytajcie o biedronkach to są dopiero bezmózgi wiedzieliście że one idą tylko w górę tylko i wyłącznie jakim trzeba być nie do rozwojem żeby iść tylko w górę,chociaż może wam to dostarczyć mnóstwa zabawy http://zgoda.naklo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska88
Przede wszystkim trzeba się oglądać po wizycie w lesie, a najlepiej jak ktoś inny sprawdzi skórę. Po drugie trzeba kleszcza wyciągnąć w całości, ja do tego używałem KleszczOUT i dało radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina1990
Elegancko mi kleszcza udało się u męża wyciągnąć pompką KleszczOut. Dobrze że go sprawdziłam w ogóle i obejrzałam dokładnie jak wrócił z lasu bo tak to pewnie by tego kleszcza znalazł dopiero jak byłby już głęboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy w domu od tego sezonu KleszczOut i kilka razy faktycznie pomógł, raz to jak pszczoła ukąsiła córkę na pikniku to można było szybko wyssać to co w skórze zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzasemMusiBolec
Raz zaniedbałam ugryzienie kleszcza bo niedokładnie oglądnęłam się po wycieczce w lesie i musiałam przez 40 dni brać antybiotyk. To było straszne! Dlatego teraz zawsze mam borelisspro http://www.borelisspro.pl/borelioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanity ma dużo pomocnych rzeczy do pozbywania się kleszczy, ja polecam najbardziej Kleszcz Expert, można naprawdę szybko reagować tym preparatem, zamraża się kleszcza w ciągu chwili i od tego momentu jest już nie groźny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zadowolona ze sprayu Kleszcz Expert nie ma litości dla kleszcza ale dla człowieka nie ma jakiś złych skutków. Fajnie szybko zamraża, dobrze mi się z tego środka korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×