Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marza25

NIE CHCA MNIE ZAREJESTROWAĆ JAKO BEZROBOTNA A JESTEM W CIĄŻY !!!!

Polecane posty

Gość Laguna26
Mam pytanie do dziewczyn, które będąc w ciąży rejestrowały się w urzędzie pracy- Czy wymagano od Was podczas rejestracji zaświadczenia o zdolności do pracy od ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oto streszczenia
Niczego takiego ode mnie nie wymagano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje ci
udac sie do siedziby kasy chorych i tam za ok 200zl miesiecznie cie ubezpiecza,bez szarpaniny i nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laguna26
Bardzo dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna
czy jesli jetsem w ciazy ale nie mamy slubu jeszcze z narzeczonym to czy on moze mnie ubezpieczyc u siebie w pracy? bo pewnie nie skoro nie jetsem jego zona...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez sie
laguna mają prawo żadac od ciebie zaswiadczenia ze ciąża jest niezagrozona - poniewaz rejestrowac jako bezrobotnych mozna tylko osoby zdolne do pracy czyli jesli ciaza zagrozona automatycznie jestes nierejestrowana. co do ubezpieczenia przez narzyczonego to absolutneie nie! Nie moze on cie ubezpieczyc moze jedynie po porodzie ubezpieczyc dziecko ale ciebie nie. Idz do Up i sie zarejestruj albo wezcie slub cywilny. Jest jeszcze taka ustawa ktora rzekomo gwarantuje kobietą w ciazy darmowe leczenie w nfz oraz porod i zawsze mozesz na owy przepis sie powolac jednak ja bym nie ryzykowala poniewaz w cholere szpitali przychodni i lekarzu nie reflektuje tej ustawy a co za tym idzie wiecej nerwow sie najesz przy zalatwianiu np wiyzyty niz to warte. Jesli sie uczysz i nie masz wiecej niz 25 lat to rodzic moze cie wziasc na swoje ubezpieczenie warunkiem " chyba " jest nauka dzienna ale tego nie jetem pewna. Zadzwon do swojego oddzialu zus i zapytaj jak oni to rozstrzygaja i w jakich sytuacjach rodzic ma mozliwosc ubezpieczenia cie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni musza Cie zarejestrowac, ciaza n ie ma nic do tego. Jestes ubezpieczona tak czy inaczej, takie jest prawo w Polsce, ze wlasnie w czasie ciazy i chyba 6 tygodni porodzie (ale nei ejstem pewna) jestes ubezpieczona automatycznie. Im moze chodzic o ubezpieczenie, bo nei moga Ci wystawic ubezpieczenia jesli Twoj mąż pracuje, wtedy jestes na jego ubezpieczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna
tylko ze ja meza niemam bo bedzie dopiero slub juz po narodzinach dziecka...wiec moge sie w urzedzie zarejestrowac tak?gorzej jak odmowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pisalam do autorki posta. A co do Ciebie to pierwszy raz sie z czyms takim spotkalam aby pytali o zaswiadzcenie od gina. W kazdym badz razie nei stresuj sie tym zbytnio bo na 100% jestes automatycznie ubezieczona przez panstwo i kazdy szpital czy przychodnia musza Cie przyjac, nawet gdyby sie wypierali ze takie jest prawo. No i oczywiscie narzeczony nei ma tu nic do rzeczy, wezcie slub cywilny jesli zalezy Ci na takim ubezpieczeniu, wlasciwie to i lepsze niz w UP zalatwiac macierzynski itd a jeszcze co mc jezdzic sie podpisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha o i dzicko po narodziach tez jest objete opieka panstwa, tzn jest automatycznie ubezpieczone ale tez przez jakies 4 czy 6 tygodni, tego musisz sie dowiedziec jak to dokladnie jest po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak pojechalam na porod owke to jazde zrobilam z mezem bo chcialy zaswiadczenie o ubezpieczeniu, Oczywiscie jestem ubezpieczona, ale nie zabralam nawet zadnej ksiazeczki. Maz powiedzial ze jak znajdzie czas po porodzie to dowiezie i wyjasnilismy im ze znamy swoje prawa i w momencie kiedy ja rodzie akurat nei to jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez sie
nie mogą ci odmowic jesli jestes ze tak napisze zdolna do pracy - czyli ze ciaza niezagrozona. wez od gin zaswiadczenie ze jestes w ciazy i jestes zdolna do p[racy i cie zarejestrują nie mają wyboru a do pracy nawet jak ci dadzą skierowanie to moge ci juz teraz zagwarantowac ze cie nie przyjmie potencjany pracodawca takze nie masz sie o co martwic :D swinko pepo tak masz racje kobieta w ciazy ma ubez z nfz ale jak pisalam wiele szpitali i przychodni ma to glęboko w dupie nikt nie patrzy na te ustawe wiec ewentualnie radze ją wydrukowac i miec przy sobie przy kazdej wizycie tak by lekarzowi pokazac gdyby robil opory. natomiast urząd nie ma obowiazku rejestracji kobiet w ciazy zagrozonej bo to juz nie jest osoba zdolna do pracy a co za tym idzie nie moze byc zarejestrowana jako bezrobotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoj gin na pewno Ci to wystawi, a niedlugo potem idz na macierzynski, co bys nie musiala ewentualnei jechac na rozmowe o prace, badz jezdzic sie wlasnie podisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez sie
kazde dziecko jest ubezpieczone do pelnoletnosci czyli ma zagwarantowaną opieke zdrowotną przez panstwo bezwzgledu na wszystko. Tak samo jak kobieta w ciazy ale o to niestety trzeba sie wyklocac chocby dlatego szpitale nie reflektują na te ustawe poniewaz nfz nie zwraca im kosztow za takiego pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez sie
swinka o jakim maciezynskim ty piszesz bo niebardzo rozumiem? Przeciez up nie daje ci zadnego zasilku jesli nie pracowalas wczesniej wiec z jakiej paki mają jej dac maciezynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie tylko tak nazywa w UP Tzn kumpela tak mi mówila, a pozniej miala wychowawczy i chyba okolo3 mcy po porodzie nie musiala sie tam pojawiac. Mi tez sie wydaje ze macierzynskiego w UP nie ma, ale ona twierdzi ze tak miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez sie
to ze przez trzy mc nie musiala listy podpisywac to zalezy od urzedu jednak zasilkow i innych takich nie ma :D u mnie w urzedzie dzwonią na tel i masz sie stawic i tyle. Pamietam ze swego czasu chodzilam nawet co dwa tyg. A w ciazy chodzilam co 3 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kasy nie dostawala, jedynie co to nei musiala przychodzic. Powtarzam co mi opowiadala, niby to bylo w UP nazwane macierzynskim i wychowawczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem w 4 miesiącu ciąży. Czytałam wasze wypowiedzi. Też wybieram się zapisac się do Urzędu Pracy. Mam pytanie w związku z prawem kobiety w ciąży. Chodzi o to, ze za miesiac biorę ślub. Narzeczony pracuje, ale nie ma jeszcze umowy, wiec nie ma ubezpieczenia. Moje pytanie związane jest z zasiłkiem jaki mogę dostac. Gdzie się go załatwia i ile mogę dostac. Ogólnie chodzi mi o to, żeby jak najwiecej wyciagnac pieniedzy od państwa i wiele nie stracic. Myslicie ze MOPS to dobry pomysl? Tylko, ze jak przyjdzie mi taki facet na kontrole to nie mam szans na zadna pomoc, bo mieszkam w 3 pietrowym domu i rodzice mają dosc pieniedzy, zeby mi pomoc. Mieszkamy teraz z narzeczonym własnie z moimi rodzicami, wiec nawet jakbym chcial skłamac to nic z tego nie wyjdzie? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam. Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem przeciwko
Bezrobotny zarejestrowany definicja wg. urzędu pracy - w statystyce urzędów pracy, zgodnie z ustawą ustawą z dnia 20 IV 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, obowiązującą od 1 VI 2004 r. (Dz. U. Nr 99, poz. 1001 z późniejszymi zmianami) to osoba: - w wieku od 18 do 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn - niezatrudniona - nie wykonująca innej pracy zarobkowej - poszukująca zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej - zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy (w przypadku osoby niepełnosprawnej, zdolna i gotowa do podjęcia pracy w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy) - nieucząca się w szkole (z wyjątkiem szkół dla dorosłych - z wyjątkiem szkół dla dorosłych lub szkół wyższych wieczorowych albo zaocznych - zarejestrowane we właściwym dla miejsca zameldowania (stałego lub czasowego) powiatowym urzędzie pracy - nie posiadajaca prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej, nie pobierają świadczenia rehabilitacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego - nie są właścicielami lub posiadaczami (samoistnymi lub zależnymi) nieruchomości rolnej - nie uzyskują miesięcznego przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych - nie pobierają, na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, świadczenia pielęgnacyjnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka ustosunkuj wiec te definicje z twoja osoba.... i pomysl, dlaczego nie chca cie zarejestrowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 25
Hej! Jestem zarejestrowana w UP od 15 tygodnia ciąży.Co miesiąc chodzę do podpisu.Zasiłek kończy mi się w styczniu,a termin porodu mam na początek stycznia.I tu moje pytanie czy po porodzie należy mi się przedłużenie zasiłku o czas taki jak zasiłek macierzyński?Jeżeli ktoś wie na ten temat proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie;jestem 3 miesiace w ciazy,jeszcze nie widac,kilka dni temu zarejestrowalam sie w urzedzie pracy.moj chlopak pracuje w anglii i za 2 tygodnie chcialabym do niego wyjechac przedtem sie ,,odhacze'' kazali mi przyjsc sie ,,odhaczyc'' co miesiac i czy osoba upowazniona przeze mnie np moja mama moze zaniesc od ginekologa do urzedu moje zwolnienie(bo mnie juz w kraju nie bedzie).Czy przyjma od niej to zwolnienie czy nie a tym samym przepadnie mi ubezpieczenie..;( Jesli ktos byl w podobnej sytuacji to prosze o odopwiedz.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legal
Domagasz sie przestrzegania prawa od innych, a sama na czarno pracujesz. W glowach sie przewraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie itp
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/30062,kobiety_w_ciazy_maja_prawo_do_bezplatnego_leczenia.html Poczytaj i wydrukuj a jak pujdziesz do lekarza na NFZ to pania w rejestracji pokaz to wydrukowane i miej wszystko w d*pie!!! Bo ty nie chcesz miec chyba statusu bezrobotnej po to zebygo miec tylko po to zeby isc do lekarza za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki postu
jesli Twoj maz pracuje legalnie za granica i tam bylas ubezpieczona to skladasz wniosek o formularz pozwalajacy ktory gwarantuje ze panstwo w ktorym jestes ubezpieczona pokrywa koszty porodu w PL i rowniez koszty opieki lekarskiej nad Toba i dzieckiem chyba przez ok. 3 miesiace po porodzie. Tak jest w UK,ale nie wiem w ktorym kraju jest Twoj maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam w Ciąży też mnie nie chcieli zarejestrować, ponieważ nie byłam osobą zdolną do pracy, ale nawet nie bedąc zarejestrowaną w Urzedzie masz ubezpieczenie odgórne, możesz normalnie chodzić do lekarza, nic za to nie płacąc tylko z Urzedu musisz mieć zaświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_0419
ja nie rozumiem po co ty powiedzialas ze jestes w ciazy. ja mam identyczna sytuacje, w urzedzie pracy i tak ci nie znajda...chyba ze jestem ksiedzem!!! a ubezpieczenie bedziesz miala, no chyba ze bylo widac ze jestes w ciazy...ja nie mowilam i mnie zarejestrowali, mam teraz ubezpieczenie, a jak znajda mi prace to odmowie, przeciez 3 razy mozna odmowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie bardzo ważne. Chodzi o to, że we wrześniu skonczylam 18 lat, ale jestem w Niemczech na święta i przed nowym rokiem rodzice chcą właśnie bym wróciła i pojechala do ZUSU chodzi mianowicie o to czy mogę Napisać rodzicom upowaznienie by zalatwili mi ubezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do tej pory nie byłaś ubezpieczona? Rodzice nie pracują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×