Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ona90

Kolczyk w języku- opuchlizna

Polecane posty

Gość littlexsuzie
ja mam kolczyka od 6 tygodni. pierwsze 3 dni mialam bardzo napuchniety, nie moglam mowic, bardzo mnie bolalo, nie moglam jesc nic cieplego. Pilam duzo wystudzonego rumanku, wody z lodem i jadlam lody ale UWAGA! tylko wodne, bo nie mozna jesc niczego z nabialu. Dodatkowo plukalam jame ustna co 2 giodziny plynem do plukania (bez alkoholu) i kupilam sobie szczoteczke do zebow taka dla dzieci malutkich i szczotkowalam nia jezyk. Opuchlizna calkowicie zeszla dopiero po tygodniu, ale dla 6cio letniego marzenia warto cierpiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlexsuzie
mi tez sie wbijal, ale po kilklu dniach juz bylo ok. jak bardzo Cie boli (mnie nie bolalo) to idz do tamtego salonu i moze Ci wymienia na dluzszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salvia
Ja już dwukrotnie miałam przebijany język ^^ Pierwszy raz rok temu w wakacje, ale niestety podczas zimy nabawiłam się przeziębienia przez co cała szyja mi spuchła i język. Wyciągłam wtedy kolczyk chociaż mogłam tylko odkrecić.. po kilku godz po dziórce w języku nie było widać śladu ani ponownie nie mogłam go włożyć... Wczoraj ponownie przekułam jezyk, nie byłam w salonie zrobiła mi to koleżana tak jak za pierwszym razem. Jest trochę spuchnięty, ale to normalne. Przy pierwszym razie opuchlizna zeszła po niecałym tyg. Jadłam normalnie wszystko choć trochę bolało. Szybko jednak zapomniałam o nieprzyjemnościach. Mnie się podoba i tak szybko się go nie pozbędę za bardzo przywiązałam się do niego^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekooomankaa
przekłułaś sama czy w salonie?? Jeżeli sama to radziłabym wyciągnąć poczekać aż się zasklepi i nie żałować 100zł na pożądne przebicie u profesionalisty. Piercer tak samo Ci poradzi co robić aby opuchlizna zeszła i była mniej bolesna. Ale z tego co widać sama sobie kłułaś język, więc Ci nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekooomankaa
jak stracicie kubek smakowy albo wda się zakażenie to będzie kurwa problem.Iddzie po rozum do glowy dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast kaleczyc sobie ciało
jakimis kolczykami , tatuazami i innymi udziwnieniami lepiej ZACZNIJ SIE SEXI UBIERAC ! wtedy kazdy facet Cie zauwazy - na jesien i zime polecam SKÓRZANE /SKÓROPODOBNE SPODNIE najlepiej obcisłe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saku
Ja zrobiłam kolczyk 4 lata temu. Długo sie goił i nawet po zagojeniu jezyk był lekko spuchniety ale nie przeszkadzało mi to do wczoraj, poniewaz spuchł tak, ze mam problem z oddychaniem :/ Nie boli mnie i raczej nie jest to uczulenie spowodowane zjedzeniem czegos bo jestem na diecie i jem bardzo mało. Jaka moze być przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Voilaaaa!
Mój język jest opuchnięty już miesiąc! Zagojony, nic nie boli, jem normalnie, mówię, bawię się, ale język jest grubszy. Co robić? Dlaczego?! POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiuniia
Ja robiłam kolczyka 24.09 język spuchł mi na drugi dzień. robiła mi go koleżanka, troche gorna kulka mi sie tak jakby zapada do jezyka ale normalnie moge ruszac kolczykiem i obkrecac go. mam pytanie dlaczego po przebiciu jezyka nie mozna jesc produktow nabialowych.. czy to czyms grozi.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x19LaNdryNkowa19x
Ja przebiłam sobie wczoraj 2 raz i mam mniejszą opuchliznę niż przedtem. Jak się nazywają leki na opuchliznę i ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysx.
x19LaNdryNkowa19x Dentosept on kosztuje około 10 zł kupisz go w każdej aptece i jego rozcieńcza się z wodą i płuka po każdym posiłku Ja mam kolczyk ok 6.11.2010 i mam spuchnięty :< coś tam jem ,ale dużo mniej niż zawsze :( . Myśle ,że za niedługo mi zejdzie opuchlizna i bd się cieszyła jeszcze bardziej z nowego nabytku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rastq
ja mam kolczyk od 21 .02.2011 i jest juz lepiej ;) przebiujanie nie bolało wgl, wczoraj mialam jezyk dość spuchniety od rana, ale wieczorem było juz lepiej. płukam jezyk szałwia, i niewielka ilościa sody oczyszczonej rozpuszczonej w wodzie (ok 1/2 łyzeczki na 3/4 szkl.);) mówia troszkę dziwnie "s" i "c" ale jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksaanaa
Mam kolczyka 3 dzien i mam spuchniery jezyk i boli troszke ale jem normalnie i bardzo mi sie.podoba. polecam.. i robila mi doswiadczona juz.kolezanka:) ale niestety troszke trzeba sie pomeczyc. Sama mam nadzieje ze za 2 dni. Albo paree dnii opuchlizna zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daphne Lil
opuchlizna schodzi po kilu dniach, trzeba przeczekać. ponadto nieco puchnie czasem w czasie przeziębienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jest tu ktoś kto niedawno przebijał język? ;) chętnie podziele się wrażeniami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paradontoze macie gwarantowana. Kolczyk w jamie ustnej powoduje ciagle mikrourazy dziasel. Oczywiscie w PL sie o tym nie mowi, nie wiem czy z powody ignorancji dentystow, ale w Stanach tak. Objawow nie bedize widac przez lata, po czym nagle okaze sie ze macie kilkunastomilimetrowe kieszonki przy zebach i sa one do usuniecia. Ale spoko, jak chcecie isc w zaparte, to nie wierzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd o tym wiesz drogi gościu? Masz jakieś życiowe przykłady, że tak ostro komentujesz w ten sposób? Od aparatu na zęby też może być paradontoza w takim razie? To przecież też metal w buziii :)))))))) Jak jesteś takiego zzadnia to super, bede miała podwójną, bo mam i kolczyk i aparat. Pozdrawiam :) I liczyłam na komentarze osób które mogą się wypowiedzieć z autopsji a nie wyobraźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę tą notkę dla kogoś kogo to interesuje. Bo sama wiem jak szukałam wszędzie porad i kogoś doświadczeń związanych z kolczykiem w języku zanim sama go zrobiłam ;) Więc u mnie samo przebicie wyglądało bardzo szybko. 3 sekundy i po strachu, bardziej czułam trzymanie języka szczypcami niż samo przebicie. Oczywiscie bylam u piercera, nie u kosmetyczki czy koleżanki. Nastepnie pani piercerka dała mi kartki jak dalej działać z jezykiem, jak dbac, co jeśc itp. Kazdy dobry piercer cos takiego powinien wam dać. I oczywiscie podpisywałam zgodę na przebicie oraz zachowująć świadomosć tego, czym to jest robione i co grozi za nieprzestrzeganie reguł pielęgnacji. Jestem osobą już dawno pełnoletnią więc podpis tego to nie problem. Osoby poniżej 18 roku zycia musza przyjsc z rodzicem, wtedy rodzin to podpisuje. Zaraz po "zabiegu" wstalam podeszlam do lusterka widze no jest! :D w koncu :D zadowolona wrocilam do domu ;) zaraz fotka, filmik zeby upamiętnić ten moment :D! i powiem wam ze to zdjecie i filmik to najlepsza rzecz jaka zrobiłam. bo teraz jak mam tak strasznie spuchniety jezyk to nawet nie potrafie sobie wyobrazic jak on wczesniej wygladał :D a zdjecia mi oo tym uswiadamiaja, spoko sprawa :D jeśli chodzi o opuchlizne.. mnie spuchł jezyk dopiero na drugi dzień rano bo kolczyk robiłam popołudniem. obudził mnie straszny ból, popatrzylam w lusterko, otowrzylam buzie i sie przeraziłam. miałam tak wielki i czerwony od dołu język ze szok. a ból przy mówieniu fatalny.. nie mówiąc o tym, ze sepleniłam strasznie. no ale nurofen poszedl w ****** bol byl mniejszy :D wiadomo, na kazdego ta opuchlizna wpływa inaczej. na mnie wplynela zle. jesli chodzi o jedzenie to jem [rawie zmiksowane zupki, gorace kubki, chinskie zupki, gerberki.. takze bez rewelacji. płukam buzie szałwią, naparem w kory dębu oraz dzis zakupiłam dentosept. nadmieniam, że dziś wtorek, kolczyk robiłam w sobote. i dalej jest spuchniety :d ale jest progess, bo juz nie biore tabletek i wsunęłam dziś makaron z sosem :D takze jest ok! jezyk mam zółty od szałwi ale wcale sie tym nie przejmuje bo wiem ze to zejdzie a chociaz jezyk mi sie wygoi. bardzo wazne jest aby plukac buzie po KAZDYM posilku. ja plukam nawet po wypiciu innego napoju niz woda niegazowana. i dzis po tych 3 dniach juz widze poprawę. jezyk mi maleje, bo jak wysawiam jezyk to widze jak kulka juz nie dotyka języka ale to jednak jeszcze nie to o czym marze:) jestem dobrej mysli, bo juz 3 najgorsze dni za mna. a to byly straszne katusze! tabletek wzielam mnostwo, budzil mnie ból, mialam gorączke, powiększone węzły. ale ustało wszystko :) i teraz mysle ze bedzie juz coraz lepiej :) jesli macie jakies pytanie to smialo, chetnie odpowiem :) i chetnie poczytam opinie ludzi ktorzy maja juz kolczyk ;) i pytanie mam ja! pod górka kuleczką mam małe wgłębienie które zrobiła wlasnie kulka. wiem ze to normalne bo pierwsza warstwa jezyka jest miękka i kulka sie zatapia w nią ale czy to minie jak zejdzie opuchlizna? czy to wgłębienie zostanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba tego znac z autopsji, wystarczy byc swiadomym, poczytac troche i skonsultowac sie ze swoim dentysta. Aparat oczywiscie nie powoduje paradontozy, nie wiem skad ci to porownanie przyszlo do glowy, bo kolczyk a nieruchomy metal na zebach to kompletnie dwie rozne sprawy. Zebami nie ruszasz, prawda? Metal nie wchodzi wiec w kontakt z roznymi punktami twoich dziasel.Jezykiem natomiast caly czas, przy przelykaniu, mowieniu, jedzeniu, piciu, spiewaniu i innych czynnosciach. Twoje podejscie jest strasznie dzecinnym bunyem osoby, ktora po pierwsze nie miala szczescia uzyskac prawidlowych informacji a po drugie z calym nieuzasadnionym optymizmem swoich kilkunastu lat uwaza, ze cale zlo i choroby tego swiata jej nie dotycza. Ale spoko, twoja ewentualna utrata uzebienia to nie moj problem. Ja cie tylko poinformoealam, a co zrobisz z informacja to twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxx
Mnóstwo ludzi od zawsze robi kolczyki. Po kilku latach wystarczy kolczyk wyciągnąć na kilka dni i już się zarośnie więc problem z głowy. Tak samo jest z przebijaniem innych części ciała, każde powoduje jakiś uszczerbek na zdrowiu... wróć, każdy niedbany kolczyk powoduje. Jeśli po rozmowie z moim dentysta oraz ortodonta oboje stwierdzili że dobrze, trochę dalej niż normalnie przebity kolczyk nie wpłynie źle na dobro moich dziąseł oraz zębów i są one pod stałą opieką tych specjalistów to nie może się nic stać. Znam mnóstwo ludzi którzy mają po kilka lat kolczyki i w przeszłości kiedyś mieli, wyciągnęli i nie mają 22 lata tylko dużo dużo więcej i żyją i mają się dobrze. Życie jet tylko jedno, jeśli mam stracić zeby w wieku 50 lat, okej, będzie mnie stać na wstawienie nowych!:) aaa ludzie którzy nie noszą kolczyków równie dobrze mogą je tracić dużo wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolego, więcej luzu a będzie Ci w zyciu łatwiej :) pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omg ludzie, przestańcie gadać głupoty, gdy przechodzi się przez okres wstępnego gojenia nie można spożywać nabiału Ale tylko tego który ma żywe bakterie, np. Kefir, maślanka, jogurt naturalny, mleko można pić ale nie prosto od krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×