Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poigov

7 MIESIĘCY SKOŃCZONE I NIE SIEDZI? NORMALNE?

Polecane posty

Gość poigov

Nie przewraca się też z brzuszka na plecy i z plecków na brzuszek. Umnie tylko na boczki z plecków. cy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądałam ostatnio program z neurologiem dziecięcym prof. Jóźwiakiem (do którego chodzę z moim brzdącem) i on mówił,że należy się zgłaszać do neurologa jeśli dziecko w dziewiątym m-cu jeszcze nie siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hym, najrozsądniej będzie jak spytasz się chociaż pediatry na szczepieniu czy kontroli... Obada dzidzioła i powie czy coś nie tak czy po prostu leniuszkiem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokretlo
ja bym juz poszla gdzies o porade, troche chyba niepokojace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba przesadzasz elenass
:O jak można dopuścić do sadzania dziecka w 3 miesiącu życia? potem będziesz przeklinac siebie, że sknociłaś mu kręgosłup na całe życie :O albo dziecko będzie przeklinać Ciebie za zmarnowanie życia :O co za nieodpowiedzialna matka !!!!!!!!!!!!!!!! to nie wyścig szczurów elenassss!!!!!!!!!!!!!!1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to fakt niestety
zbyt wczesne siadanie dziecka powoduje nie tylko problemy z kregoslupem ale takze moze znieksztalcic zebra, tak amle dziecko jest jeszcze zbyt wiotkie a jesli aprawde sztywno juz siedzi to tez nalezy zapytac lekarza bo przyczyna moze byc nadmierne napiecie miesniowe :o ale mam nadzieje ze twoja dzidzia to poprostu silna jest i wszystko jest ok ale warto sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
A moja miała 9 miesiecy jak zaczęła chodzic:-P Nie w chodziku, na własnych nogach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
Każde dziecko inne. Do niczego nie zmuszałam, nie robiłam nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
Do chodzika włozyłam jak miała 4,5 miesiąca:-) ale tylko tam siedziała:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
Jestem zwolenniczką chodzików,i wcale nie chce siac propagandy,po prostu tak uważam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Kuba zaczął SAM siadac wlasnie w dziwiatym miesiący,bo SAM siedzi,a sam SIADA to dwie rozne sprawy i autorce zapewne chodzi o SAM SIADA i SIEDZI :) Kazde dziecko ma swoj rytm.Po tygodniu od pierwszego samodzielnego \"SIADU\" Kuba zaczał raczkowac,a po kilku tygodniach chodzic i biegac wrecz.Pozdrawiam.Spokojnie autorko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moja córcię zaczęłam sadzać jak miała około 6 miesięcy teraz miała jakieś 7,5 jak sama już siedziała teraz ma osiem i pół i już stoi na nóżkach jak się ją prowadza to nóżkami przebiera jak szalona.Małą żeby nauczyła sie siadać sadzałam w pudle z zabawkami tam miała oparcie jak się majtnęła a i zabawki pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każde dziecko jest inne polecam porade u pediatry a najlepiej neurologa a co do siadania to Benio miał 4,5 miesiaca i siedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każde dziecko jest inne. Moj syn w wieku 6 mc sam sie podciągał i stawał w łóżeczku. Nie raczkował wcale. W wieku 10 mc juz chodził a w wieku 8 mc jeszcze nie siedział. Szybciej szła mu nauka podciągania sie i wstawania. Dopiero w 9 mc zaczął siedziec sam. I tez mi lekarka mowiła ze wszystko jest ok. I jest ok. Nic mu nie jest. Rozwinięty jest dobrze i wszystko w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale autorce chodzi o siedzenie, a nie siadanie! A ponadto pisze, ze jej dziecko potrafi przewrocic sie tylko na boczki. Moim zdaniem powinna je duzo czesciej klasc na brzuszek, zeby wzmocnilo miesnie. Bo w tym wieku dziecko powinno juz umiec takie rzeczy. Kazde dziecko rozwija sie swoim tempem, to prawda. Moja cora zaczela stabilie siedziec sama dopiero teraz jak ma 8 miesiecy i rownoczesnie zaczela raczkowac i siadac, ale nie trzyma sie jeszcze na nozkach. Najlepiej zapytac pediatre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każde dziecko ma swój rytm rozwoju, późniejsze nabywanie umiejętności nie oznacza, że dziecko gorzej się rozwija. Ale dla własnego spokoju idź do pediatry, niech oceni stan zdrowia malucha, zbada napięcie mięśni :) mojej córki nie sadzałam wcale (no, może 2 razy się zdarzyło, ale od razy przechylała się na boki, więc podarowałam sobie), cały czas byłam przekonana, że nie umie siedzieć i bardzo często kładłam ją na brzuch. Jak miała 6,5 miesiąca ku mojemu zdumieniu sama sobie usiadła, co prawda była powyginana na wszystkie strony, ale usiadła bez mojej pomocy :) po tygodniu siadała już jak stary wyga :D szybko i pewnie, przy siedzeniu miała bardzo proste plecy, nie kołysała się, nie pochylała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×