Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podejrzliwa...

Czy była żona ma prawo do dziedziczenia po śmierci byłego męża?

Polecane posty

Gość A ktos wam kazal wiazac sie z
Rozwodnikiem?nie ?to zacisnac dupy i nie narzekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vujbef
kochanka 5666- ales glupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem drugą żoną, gdyby mój mąż kombinował jak ograbić syna z pierwszego małżeństwa to bym go w tylną część ciała kopnęła. To co jest moje odziedziczy nasz syn, część należącą do męża podzieli się zgodnie pomiędzy dzieci. Tak będzie sprawiedliwie. Obaj chłopcy są jego synami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była żona to była żona, sama jestem "była żona";) i nie ma prawa do dziedziczenia po byłym mężu. Jeżeli chodzi o dzieci, to dziedzicza pod warunkiem, że ojciec nie miał innych dzieci, w innym wypadku należy im się bodajże zachowek. Ale też nie jestem pewna, bo mnie to rybka, czy przekaże coś synowi, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pół dostaje zona jeśli nowa jest a druga połowa jest dzielona na dzieci porówno bez względu z którego małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćqqqqqq
Nie jest to takie głupie pytanie wbrew pozorom - ostatnio mój tato, który od czasu rozwodu opiekował się nami przez całe niemal życie po tym jak matka odeszła, dostał pismo z opieki społecznej!!! Bo matka nie ma na opłacenie domu opieki. Paranoja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Finansowanie pobytu w domu opieki nie ma nic wspólnego ze spadkiem, a tylko z obowiązkiem alimentacyjnym. Po rozwodzie w szczególnych przypadkach on nadal istnieje. A MOPS szuka fundatorów - zgodnie z prawem są do tego zobowiązani. Co gorsza, jeśli nie znajdzie, to zwróci się do was, czyli dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taka możliwość Dostaniesz emeryturę jeśli ogłosisz ze Ty byłaś winna rozbiciu rodziny .Bo wszyscy wiedzą że 77% winny mężczyzn jest z kłamstw a nie z prawdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś -_ co wąchasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie kilka początkowych postów przeczytałam i tak chyba nowe żonki mają jakiś problem z liczeniem. Bo jeżeli małżeństwo dajmy na to dorobiło się mieszkania o wartości 200tys to po rozwodzie eks spłaca 100tys. A dziecko a odziedziczy po matce mieszkanie za które staremu oddała kasę. Więc gdzie tu wkład ojca w to co dziecko a odziedziczy?? Natomiast dziecko b przy takim samym mieszkaniu odziedziczy je w całości i do tego 100 tys spłaty od matki dziecka a. I gdzie ten podział??Gdyby miało być po równo to chyba nie powinni majątku dzielić przy rozwodzie,albo dziecko a powinno dziedziczyć z połowy ojca z małżeństwa z matką dziecka b. 200 tys po rozwodzie to 100 którą dzidziczy a, dziecko b dziedziczy 100tys plus mieszkanie 200tys. A nie powinno być tak że a ma stówkę od matki i 50plus 50 od tatusia??Coś ta matematyka za bardzo dzieci z kolejnych związków wam promuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Czy była żona może dostać w pysk , żeby jej się mózg jak go ma , zresetował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy nowa żona może dostać w pysk by się nauczyła liczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×