Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sękata

Zapraszać przyszłych sąsiadów?

Polecane posty

Gość paczka-od-krowy
powiedz tesciowej, ze radzilas sie kolezanek i one ci wszystkie powiedziały, że to sasiadów tylko odstraszy i zniszczy dobre relacje, więc nie chcesz tego robic w ten sposób i zapoznasz sie z nimi w inny sposób i koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no, tak nie powiem :P ja chce miec normalne życie z Teściową, która nam zreszta wiele pomaga, jest fajna i w ogóle...ale wymysliła coś takiego a jej synuś w dodoaktu jej temu głosno przyklasną i dzisiaj jak z nim rozmawialam to moje argumenty jakoś do niego kompletnie nie dotarły :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż współczuję ci. wolalabym nie mieć wesela niż znosić coś co mi nie odpowiada.ile ty masz lat ? musisz się ze wszystkiego tlumaczyć ? a co do teściowej to powiedz zwyczajnie że nie podoba ci się pomysl z sąsiadami i że się nie zgadzasz na coś takiego. jak ich w przyszlości poznasz lepiej to wtedy zadecydujesz w jakich chcesz być z nimi układach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"powiedz tesciowej, ze radzilas sie kolezanek" o to jest dobre :P sluchajcie, ja musze z nią delikatnie, nie mgoe być chamska bo naprawde nie chce miec w przyszlosci problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
swoją drogą, to nie trzeba od razu sasiadów wikłac w jakies układy "u nas było, to teraz u was", które nie kazdemu pasują. Ja wole z sąsiadami na dystans. Jestem wobec nich uprzejma, ale nie zbliżam się za bardzo. A jak wyjeżdzam i trzeba podlac kwiatki, to i tak zawsze sie ktos zgodzi. Bo nie trzeba miec od razu serdecznej przyjaciółki, żeby mieć kogo prosic o przysługę. Jak sasiad wyjedzie, to ja tez mu podleję kwiatki i zwrócęuwage, czy ktos sie nie kreci. Przeciez chujem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... powołaj się na zdanie osób starszych... albo takich, których Twoja teściowa lubi i szanuje... może przekona ją jakaś wspólna sympatyczna ciotka z którą wcześniej sama porozmawiasz... ostatecznie daj jej poczytać, to co tu pisaliśmy, bo jej pomysł nie jest dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
bo my tu przeciez wszystkie koleżanki :P mnie by takie cos serio odstraszyło; pomyslałabym sobie, że ci nowi to jacyś namolni, stuknieci, a do tego brak im kultury i wyczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekata, cos czuje ze za jakis czas bedziesz plula sobie w brode ze teraz nie bylas stanowcza. Z mila tesciowa jest chyba gorzej niz z wredna :) No dziewczyno, nie mozesz normalnie powiedziec ze nie chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sękata ty to się chyba nudzisz i wymyślasz a my czas tracimy. tu nikt nie dal chamskiej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
Mnie się wydaje, sękata, że ty jesteś z tych, co to kazdemu chc dogodzic, bo sie boją, co bedzie, jak ktos ich przestanie lubic. Nie bój sie - teściowa nie przestanie cie lubic za to, ze raz postawisz na swoim. Ja to własnie nie lubie takich ludzi, co sie do każdego przymilaja i kazdemu ustąpią, bo chca koniecznie, zeby kazdy ich lubił. Ile rzeczy teściowa już przepchała ? Zrób sobie bilans. W ilu sprawach juz machnęłas reką ? W tej sprawie nie machaj. To ty bedziesz tam mieszkała, to ty musisz sobie relacje tak poukładac, jak tego chcesz. I jak chcesz z sąsiadami na chłodno, to tez masz do tego prawo. A juz tym bardziej, jak po prostu nie chcesz na dzień dobry zachowac sie jak idiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paczka od krowy dobrze mowi.Wodki jej dac :) Ja sie w sumie dziwie autorce ze pierwsze co , to nie powiedziala chociazby narzeczonemu, ze ten pomysl to zwykly obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie jestem taka, ale powiedzialam sobie kiedyś, że z kim jak z kim, ale z teściową NIGDY w żaden zatarczek nie pójdę...bo już się tyle nasłuchalam, i tu i od koleżanek, jak to mają przjebane z teściowymi, że ja nie chce, poza tmy ona jest naprawdę fajna kobita i nie chcę jej urazić coś tak palnąc, a poza tym mój Narz. to ja popiera i już w ogóle zostałam ze swoją Mamą na placu boju :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam SUPER TEŚCIOWĄ ale przy tym wyrażam swoje zdanie i swoje potrzeby. na tym polega wzajemny szacunek a nie na wiecznym ustępowaniu, bo stracisz szacunek sama do siebei a inni też do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie kompletnie nie przemawia to co mowisz.Nie trzeba sie klocic, i obrazac zeby wyrazic swoje zdanie.Jakies dziwne pojecie masz.Czyli rozumiem, ze zgodzisz sie na wszystko zeby tylko nie klocic sie z tesciowa, bo nie chcesz miec przesrane jak to maja inne z tesciowymi.No ja przepraszam, ale to co niby piszesz to jest co ? Raj i swawola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
yeez ma rację - musisz sie nauczyć, gdzie przebiega granica dobra relacja nie polega na tym, że pozwolisz drugiej osobie wskoczyć sobie na głowę; moze nawet robisz teściowej wode z mózgu, bo ona wcale sobie nie zdaje sprawy, ze niektórymi swoimi akcjami cię wkurwia musisz się nauczyć asertywnosci; mówic grzecznie, z szacunkiem, ale zdecydowanie i idąc za swoim celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak mam jej to powiedzieć zeby nie wyszlo gburowato? zeby nie pomyslala, ze juz sie rządze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, idac Twoim tokiem myslenia, to padnij na kolana , zalej sie rzewnymi lzami, potem zacznij od przeprosim, a potem wydukaj zanoszac sie szlochem o co Ci chodzi.No sorry ale zaczynam mnie denerwowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesu :P nie no, bez przesady, po prostu szukam jakiegoś odpowiedniego zdanie, żeby było stanowcze ale nie chamskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
Powiedz jej tak : "Wiesz, teściowo (czy jak tam sie do niej zwracasz), myslałam o tym, co mówiłaś (tu pokazujesz, ze liczysz sie z jej zdaniem) i wydaje mi się, że lepiej bedzie zapoznac sie z sąsiadami w inny sposób. Jesteśmy dla nich obcymi ludźmi, nie beda mieli do kogo geby otworzyc na weselu, beda musieli dla obcych wydac pieniadze na wesele, od razu będą o nas mieli zle zdanie, jako o namolnych ludziach. Postanowiłam, ze zrobimy to inaczej, ale dzieki za radę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o bardzo mi się podoba! :D zwlaszcza to : "Postanowiłam, ze zrobimy to inaczej", i mówię do niej na Pani albo bezosobowo narazie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
A jak zacznie oponowac i wymyślac, to powiedz "Przepraszam, tesciowo, nie chcę byc niegrzeczna czy niemiła, ale ja już postanowiłam jak to załatwimy" i nie ciagniesz tematu, nie usprawiedliwiasz sie,nie wałkujesz To jak z małym dzieckiem, jak ci marudzi, ze chce loda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlyko że wiecie, to nie było nic, co mogło by być nazwane RADĄ :P o było coś w stylu: "Pójdziemy razem w sobote" bgez pytania, czy mam na to ochote :( ale ten tekst powyższy jest dobry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak się zrwacasz do teściowej ? Mamo czy po imieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczka-od-krowy
a jeszcze lepiej, jak powiesz "postanowiliŚMY", tylko musisz wczesniej przekonać narzeczonego nie powinno byc trudno, bo to chujowy pomysł jak mało który

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mowie do niej na Pani albo w ogoóle bo jesczez nie jest moja teściowa, z amiesiąc nią będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×