Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wydra basenowa

Basen ogrodowy Bestway, Intex - NOWOŚĆ w naszych ogrodach

Polecane posty

Hej, no pompy nie włączaj jak pływaja dzieci, pompa moze pracowac codziennie wieczoram. Ja mma inny problem zzieleniala mi woda i po zastosowaniu chloru i antyglonu zaczey mi w wodzie plywac takie biale farfocle. Rano jak wstaje osiadaja na dnie basenu, a pozniej rozpraszaja sie po calym basenie... czy mam wymienic wode czy moge spokojnie tam z dzieckiem plywac? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz.szczecin
Nigdy, Nigdy i jeszcze raz nigdy nie wolno sie kapać w basenie z włączoną pompą. Pompa jest elektryczna i moze nastapić w momencie jej uszkodzenia do porażenia prądem. Przypominam: woda jest dobrym przewodnikiem prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnimax
no i polecam baseny inex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just...me
Ja zamówiłam przez skloep intex.pl basen ultra metal frame (ten szary) 488X122. Słyszałam bardzo dobre opinie na temat tych basenów, dlatego sie zdecydowałam. Ale mam kilka pytań: 1. Czy woda szybko się nagrzewa (mam na myśli tylko promienie słoneczne). 2. Jeśli basen będzie stał na słońcu (żeby woda się nagrzała) to będą glony, a jeśli będą to jaką chemię polacacie, aby woda była czysta? 3. Planuję stosować filtr dołączony do basenu (całą noc będzie działał) ,skimer i przykrycie na noc, czy to wystarczy, czy konieczny jest chlor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just...me
Widzę, że nikt mi nie powie, szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzybkan
1. Jeśli są upały jak 30 stopni i więcej to zimna woda nagrzeje się w ciągu 2-3 dni i będzie ciepła(ale osobiście to woda jak ma 28-30 stopni to wtedy lepiej jest się schłodzić:)) 2. Polecamy chlor;p jest ich dużo rodzai i to zazwyczaj nie ma znaczenia ale jak dla Ciebie ma to musisz się spytać kogoś innego(ja mam "chlor szok") 3. Filtr z glonami nie daje sobie zazwyczaj rady, i konieczne będzie używanie chloru. Ps: Prosiłbym o odpowiedz użytkownika Hexy73, bo mniej więcej też mam taki problem(lecz dziś wsypałem trochę więcej chloru i może wyczyści to). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just...me
Dzieki,grzybkan :) (Tak na marginesie-mianem "ciepła woda" określałam raczej taką "nie lodowatą'', czyli właśnie ok. 30*C ;)) Osobiście nie chcę używać chloru i mam zamiar zrobić to tylko kiedy będzie konieczne, więc wymyślam coraz to inne specyfiki na walkę z glonami i drobnymi zanieczyszczeniami. Słyszałam o czymś takim jak antyglony, o co w tym chodzi? Może ktoś ma, wie, stosuje? I jeszcze 1 sprawa, mianowicie istnieje podobno taki sposób oczyszczania wody specjalnym preparatem, który zlepia malusieńkie zanieczyszczenia (niezdolne do wciągnięcia przez filtr) w większe grudki (wciągane przez filtr). To samo pytanie: O co chodzi? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vutik
Widzę, że moi "przedpiścy" mają marną wiedzę o chemii basenowej, więc podzielę się swoimi doświadczeniami. Ekspertem co prawda nie jestem, ale w moim basenie (Intex 20m3) udało mi się utrzymać w miarę czystą wodę ponad 3 tygodnie (a 2 lata temu przez cały sezon). Po pierwsze: chlor w basenie to konieczność; woda może pozornie wydawać się czysta, a bakterie buszują w niej w najlepsze. Najlepiej zacząć od chlor-szoku (50g na 10m3 wody), a potem tabletki wielofunkcyjne (wkładane do pływającego dozownika albo skimera). Oczywiście w czasie dozowania chemii (i kilka godzin po) powinien być włączony filtr i nie wolno wtedy przebywać w basenie. Oprócz chemii chlorowej występują też preparaty tlenowe (nie mam z nimi doświadczeń) i elektryczne generatory chloru (jakieś 600zł). Te ostatnie wymagają dodawania do wody soli kuchennej, z której poprzez elektrolizę produkują chlor. Poza tym w słonej wodzie nie lęgną się glony. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie odczynu wody (poziom pH) i zawartości chloru aktywnego specjalnymi testerami. Radzę unikać testerów paskowych i mierników elektrycznych (za każdym razem pokazują coś innego), najlepsze są zestawy z próbówkami i płynami wskaźnikowymi (ok. 35 zeta). Za niski poziom chloru to osłabiona dezynfekcja, za wysoki jest szkodliwy. Odnośnie środków flokujących (koagulantów): pomagają oczyścić wodę zmętniałą pomimo utrzymywania poprawnych parametrów. Zlepiają zanieczyszczenia w większe płatki, które są wyłapywane przez filtr, albo osiadają na dnie i trzeba je zebrać odkurzaczem. Nieużywany basen powinien być przykryty, żeby chlor nie ulatniał się za szybko (i nie wpadało do basenu robactwo). Przy okazji: uważajcie, gdzie kładziecie zdejmowaną z basenu pokrywę, chlorowana woda wypala trawę prawie jak Roundup! Odnośnie sprzętów: najbardziej potrzebne są: siatka ręczna, dozownik do tabletek, skimer (ściąga zanieczyszczenia pływające po powierzchni) i odkurzacz do dna. To tyle mojego wykładu; mam nadzieję, że komuś się to przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astra51
Dziekuje Vutikowi za informacje! mam od kilku dni basen INTEX 8,5/4/120cm i wlasnie zastanawialam sie kiedy zaczac stosowac chemie wlaczac pompe? Slyszalam natomiast o mozliwosci stosowania soli? podobno kupic mozna w workach po 50 kg w MAKRO oraz jakies urzadzenie do dawkowania, napewno jest to dla zdrowia korzystniejsze? jesli ktos ma dokladniejsze informacje na ten temat bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just...me
Dzięki bardzo :) Widzę, że jednak chlor jest nieunikniony :/ no trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia:)
aha:) ja chcę kupi basen bestway 305x76:) bo nie napisałam jaki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga78waw
Witam Mam od niedawna basen Intrex 366x76 i strasznie dużo zebrało się na dnie glonów.Wlalam Anty glon i pływa boja z chlorem ale dopiero od wczoraj, a glony się zrobiły już wczesniej.Czy jest możliwość w jakiś sposób pozbyć się ich całkowicie czy jestem zmuszona wypuścić wodę i napełnić basen od początku? Czy jest jakiś sprzęt który to oczyści ale dostosowany do tego modelu np. odkurzacz(z tego co wiem za słaba jest pompa przy tym modelu do odkurzacza).Poradzcie coś.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga78waw
Zapomniałam dodać ze jest to basen na stelarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOTI_wykop
Jak czyścić filtr? Bardzo poproszę instrukcję w pkt - jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basenowa
Ja mam basen o wymiarach 732x132 , pierwszy sezon. Poleca,!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klient_poszukiwacz23412341234
Którą z firm polecacie bardziej Intex czy Bestway? Ktoś z was ma Bestwaya jak z jego trwałością ? O intexie mozna cos poczytac na ceneo, a o bestwayu niestety nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapucynka nie walinka
Widzę, że się powodzi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozlecial mi sie
po jednym sezonie. szajs jakich mało. sąsiadom sie rozleciał po 2 sezonach. sorki ale 800 zl na sezon to dla mnie za duzo :-/ kupilam dmuchany. tez nie wytrzyma długo ale kosztował 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJA6666666666
czyli bestway jest gorszy niż intex, chodzi mi o wytrzymalość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, zakupilam basen na stelażu firmy intex, czy ktos moze mi udzielic porady bo to moje pierwsze doswiadczenie z basenem ogrodowym, czy po nalaniu pierwszy raz wody od razu wrzuca sie tabletki i wlacza pompe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, zakupilam basen na stelażu firmy intex, czy ktos moze mi udzielic porady bo to moje pierwsze doswiadczenie z basenem ogrodowym, czy po nalaniu pierwszy raz wody od razu wrzuca sie tabletki i wlacza pompe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeeeeedrus
Lepszy jest basen ze stelazem czy dmuchany? I najlepiej jakby ktoś mi poradził zakuptak do 650 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodi.2013
witam ,mam basen bestway ogrodowy dbam o wode,ale chlor nie rozpuszcza sie w wodzie,mozecie mi powiedziec dlaczego.Tyle sie naczytalam na temat basenu i brudnej wody ze juz go powoli ma dosc.............prosze o odpowiedz zycze milej zabawy w basenie...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem 2 lata temu ten basen http://www.clicknbuy.pl/intex-basen-metal-frame-457-m-x-122-m/Store/Details/308211 jestem bardzo zadowolony. Nie ma to jak popływać koło domu na materacu. Co do utrzymania to przede wszystkich chlor. Często włączam pompę na noc, a chlor trzymam w koszyczku, z którego pompa ciągnie wodę. Bez niego po kilku dniach pojawi się galareta na ściankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdysia
W zabudowie to wygląda jak normalny basen - super. Zwyczajne rozporowe baseny, takie niebieskie nie są jak dla mnie atrakcyjne. To takie wstawianie czegoś na siłę - zupełnie nie pod moje podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kariszka
Hehe...Może i tak. Na pewno basen z obudową będzie wyglądał znacznie bardziej estetycznie - szczególnie będzie pasował jeśli ktoś ma estetycznie zabudowany ogród - takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×