Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wydra basenowa

Basen ogrodowy Bestway, Intex - NOWOŚĆ w naszych ogrodach

Polecane posty

Gość kariel
Ja mam 457x122 tylko Bestway i jestem bardzo zadowolony. Można sie powygłupiać, poleżeć na materacu i nawet da się popływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniot
Chemię do basenu należy użyć bezpośrednio po nalaniu wody. Ja do tej pory stosowałem tabletki multifuncyjne i czysta woda była przez cały sezon ważne by stosować je regularnie. W basenie można pływać zaraz po wyjęciu z basenu dlatego lepiej stosować dozownik pływający. W tym roku chcę zastosować preparat tlenowy zobaczymy jaki będzie efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basen bestaway 366x91
Odświeżę temat. My mamy BestWay'a 366x91 i też jesteśmy zadowoleni :) Siedząc w nim na tyłku woda zakrywa całą klatę i dochodzi do szyi więc jest nieźle. Popływać odrobinę też coś można. Mamy go już drugi sezon i basen wszystkim wydaje się większy, dziwne :D no i nadal jest w idealnym stanie. Napełniliśmy go jakieś 3 dni temu, nie dawaliśmy jeszcze chemii bo nic się nie działo ale od dzisiejszego wieczora zaczynamy dawać te tabletki tlenowe, bo woda zaczyna robić się mętna. A od jutra będziemy dawać chlor szok albo to drugie na glony ... no i oczywiście pompa razem z tabletkami przez cały czas aż do rozpuszczenia się tabletek. Z kotem mam już spokój, dziś z rana jak siedziałam w basenie chciała mi kotka wskoczyć jak mnie w nim zobaczyła, ale wzięłam ją na ręce, pokazałam że jest tu woda i lepiej niech tu nie wskakuje i na razie mam z nią spokój :) Może nie będzie miała głupia chęci do wskakiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eibhlinn
Chcę kupić basen ogrodowy o wymiarze 457x107 cm, ale nie wiem czy lepszy będzie z firmy INTEX czy BESTWAY ? Basen z firmy Bestway jest oczywiście tańszy, lecz zastanawiam się czy będzie wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dares
Witam,zamawial ktos baseny przez strone www.intex.pl ? Jesli tak to jak poszla cala realizacja zamowienia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeday
Witam, czekam na kuriera z basenem rozporowym Bestway 366x91. Mam pytanie jak z tą chemią jest w końcu? Kupilem chlor w tabletkach. Na odwrocie jest instrukcja dozowania , o stężeniu pH i takie tam. NIe wystarczy wrzucić tej tabletki do wody? W jaki sposób można stosować chlor, bo ponoć nie wolno wrzucać bezpośrednio do basenu (chodzi mi o jakis domowy sposób, bo nie chce wyrzucac kasy na jakies dozowniki). Po jakim czasie można się kąpać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeday
aa czy konieczne jest stosowanie tych pomp ,filtrow itp? Nie wystarczy sam basen, woda i chlor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1111
Mam pytanie ile tabletek chloru dać do basenu ok.2000 litrów i ewentualnie co jaki czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black_perch
Mam pytanko: Czy warto zastosować pompę z filtrem o większej wydajności niż zalecana? Np. zalecana (i była w zestawie) pompa o wydajności ok. 2000 l/h a chciałbym zakupić pompę o wydajności ok. 5800 l/h. Czy poprawi to "szybkość" oczyszczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miniokolorowy
posiadamy basen rozporowy. wczoraj na wieczór dodaliśmy chlor a dzisiaj woda zrobiła się brązowa (rdzawa)... Wie ktoś co z tym zrobić? i co najważniejsze - w basenie mieści się 15000 litrów wody. Wylanie tej wody raczej nie wchodzi w grę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeday
tylko Ci sie wydaje, ze to jest mały basen ;) 457x107 to dość duze wymiary, spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz_174
Witam zakupilem Basen stelażowy 9w1 Metal Frame 366x76 INTEX 56996 wlasnie mi przywiozl kurier zestaw 9w1 i zestaw startowy tester + ph minus + ph plus + chlor szok + alga of. jesli chodzi o pompe ile ma ona dzialac przez ile godzin!!! po napelnieniu wody co mam zrobic zeby w miare utrzymac czysta i bezpieczna wode!! bylbym bardzo wdzieczny za wskazowki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno kupiłam basen właśnie z kołnierzem dmuchanym. Po napełnieniu go wodą przybrał postać jajka i boczne ściany się rozlały na boki, wygląda to strasznie... Co zrobiłam nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no chyba teren niewypoziomowany pani ma ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! posiadam basen intex 4.57x1,22. w zeszłym roku rozkładałem go normalnie na zwykłym podłożu a co myslicie żeby pod spód dać styropian? stosował ktoś takie rozwiazanie? czekam na odpowiedzi :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lukasz_174 z reguły masz opisane na opakowaniach jak sotosowac dane preparaty np ile tabletek cholru na basen. ja starałem sie wlaczac pompe codziennie aczkolwiek czasami sie zapominalo lecz gdy przyszedl gorszy tydzien z opadami itd i nie zagladalem do niego to woda zrobila sie zielona. probowalem go odratowac lecz sie nie dalo i trzeba bylo wymienic. dlatego trzeba w miare systematycznie czyscic stosotwac chemie(chlor itp) i nakrywac na noc. ja mam oryginalna pokrywe na basen lecz jest ona badziewna i zastanawiam sie zeby czyms ja zastapic. ma ktos moze jakis pomysl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CinekGA
""""Witam! posiadam basen intex 4.57x1,22. w zeszłym roku rozkładałem go normalnie na zwykłym podłożu a co myslicie żeby pod spód dać styropian? stosował ktoś takie rozwiazanie? czekam na odpowiedzi pzdr""" Ja to zrobiłem w tym roku poraz pierwszy polecam wszystkim. Po pierwsze wymyśliłem sobie, że niby jest mata pod basenem ale jakoś słabo się chodzi czując kamienie pod stopami (a może się i przetrzeć - moje przemyślenia), po drugie miałem wolny balot styropianu 10 mm więc nie wiele myślałem i przed rozłożeniem basenu położyłem na ziemi matę (tę oryginalną pod basen) na to styropian (oczywiście trochę zabawy w docinanie na okrąg) na to mata (ta która służy do przykrycia basenu) na to basen, woda i pierwsze wejście - wrażenia bezcenne :). Oczywiście myślę, że styropian będzie do wyrzucenia (będzie sprasowany) ale i tak na razie fajniej się chodzi. Jak położysz pod basen 4,57 to na pewno jeden balot takiego styropianu nie wystarczy (ja mam 3,66 i zabrakło mi chyba 2 lub 3 płyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy wiecie może dla czego po wsypaniu preparatu chlor szok po 5 minutach z wody krystalicznej zrobiła mi się zielonkawa ? Dodam że wymieniłem wodę w basenie po glonach oraz wyczyściłem go .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam Czy wiecie może jak podłączyć automatyczny czyściciel dna tj. taki żółty samochodzik. Sitko wylotowe jest montowane na nagwintowane złącze nr katalogowy Intex 10744 o średnicy 11 cm. Średnice nakrętek od węża czyściciela są znacznie mniejsze czy istnieje jakaś korekta albo złącze, które można by wymienić? Jest taki element o nr 11235 ale nie wiem jakie ma średnice. Może ktoś już ma takiego czyściciela i wie jak rozwiązać podłączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutiw
Witam ,zakupiłam basen 305/76 intex stelażowy,wypoziomowaliśmy położyliśmy styropian 10 cm,na to matą pod basen.Moja refleksja jest taka woda się nie wychładza w nocy(oczywiście na noc jest nakrywany )cały czas sprawdzamy temperaturę z ciekawości i okazuje się że jak się robi chłodnej ok 20st. To woda w basenie ma 27-28st czyli bardzo wolno schładza się.najwyższą temperaturę jaką uzyskaliśmy w tym roku to 31,5 st. (Basen ogrzewanych tylko słońcem)myślimy że to styropian tak działa .obok stoi basenik dla dzieci mało wody (po nocy woda zimna )z chemii używamy tylko chlor szok ,przedtem wyrównaliśmy ph (było bardzo wysokie woda ze studni) włączamy filtr na noc .pierwszy raz jak daliśmy chlor woda zrobiła się brązowa trzy doby filtracji, filtr myty co 30 min.i woda krystaliczna ,pilnujemy czasu podania chloru co 7dni.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fish 1
Styropian daje bardzo dużo. W basenie 366x76 po 2 dniach woda 25 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja posiadam basen bestway 305 x 76 i kupiłem chlor a dokładnie ( podchloryn sodowy ) w płynie. Kosztuje około 30 zł za 5 l I jeżeli wlewam wodę wieczorem to rano jest idealnie czysta bez włączania pompy naprawdę polecam ;) Chlor kupiłem w sklepie z chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie po wlaniu chloru ( dołączony do zakupionego basenu ) woda zrobiła się brązowożółta, wylaliśmy ja dzisiaj bo była ohydna. Ponoć w wodzie z wodociągu jest dużo żelaza, a taka wlaliśmy. I teraz nie wiem już co mam zastosować, po wlaniu nowej wody, jak wsypię chlor to znów zbrązowieje, czy może ktoś stosował tlen ? Czy to zadziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te baseny, to kosztowna zabawka. Sąsiadowi zaczął puszczać na szwach po dwóch sezonach, a mnie po jednym. Niestety Gwarancja skończyła się nieco wcześniej. Tak więc radzę przeliczyć ile razy możecie za te pieniądze pójść na basen/źródła termalne/rzekę etc. Pamiętajcie o kosztach wody. Poza tym nasz klimat dość mocno ogranicza użytkowanie tych basenów, zakup i korzystanie z podgrzewacza jeszcze mocniej podraża korzystanie z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara45
Frajda jest wielka, zarówno dla mnie jak i dla dzieci :) Kupiliśmy basen do ogrodu na http://www.herbec.pl Taki basen ogrodowy to fajna sprawa. Można się ochłodzić w taki dzień jak dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dragis
witam, wymieniałam już w tym roku wodę w basenie rozporowym ( ok. 15 m3), bo zrobiła się kompletnie brązowa ( w ujęciu miałam sporo żelaza), teraz wlałam wodę z innego ujęcia i po dodaniu ph plus znowu zrobiła się mętna. używam chloru w dużych tabletkach, które się bardzo wolno rozpuszczają. Może ktoś ma pomysł skąd mętność wody i czy może lepszy jest inny chlor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×