Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MyLittleOne

Jak się zwolnić..?

Polecane posty

Poradźcie mi.. Mam trudną sytuację w rodzinie, i będę musiała wyjechać na jakiś czas Zatrudniłam się miesiąc temu w sklepie odzieżowym Max Mara, na umowie mam napisane 2 tygodnie wypowiedzenia.. ale mam zamiar powiedzieć o zwolnieniu wcześniej, ponieważ szefostwo wyjeżdża na wakacje.. Czy muszę mówić z jakiego powodu się zwalniam ?? Czy mogą mi w jakiś sposób napisać coś nieciekawego w świadectwie pracy?? I czy mnie zwolnią , mam umowę na okres próbny 3 miesięczny.. ale tak jak napisałam na umowie pisze : 2 tygodnie wypowiedzenia.. Brałam w tym miesiącu 2 dni wolnego i zastanawiam się czy przepracując te 2 miesiące w firmie, nie bede musiała odpracowywać tych dni jeszcze dłużej? Czy 2 miesiące pokrywają 2 dni urlopu wypoczynkowego?? Proszę o rady :) Dziękuje z góry, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano ano
w okres wypowiedzenie wchodzi tez urlop popros aby wliczono ci go w czas wypowiedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz sie tlumaczyc - skladasz wypowiedzenie z zachowaniem 2 tygodniowego okresu i tyle :) Jesli przysluguje ci urlop, to albo szef sie zgodzi na urlop albo (niestety ma taka mozliwosc) bedziesz musiala to przepracowac, ale on ci za ten przepracowany urlop zaplaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli te dwa dni dołożą mi do 2 tygodni wypowiedzenia co razem dam 16 dni? dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz dac wypowiedzenie za porozumieniem stron napisz ze znalazlas lepsza lub lepiej platna prace jesli sie pracodawca nie zgodzi to daj wypowiedzenie i w tym czasie idz na L4 po tym czasie swiadectwo moze wyslac ci poczta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, urlop to urlop - jesli wzielas dni wolne to je po prostu wykorzystalas. Okres wypowiedzenia to nadal 2 tygodnie (aha - liczy sie od najblizszej soboty po dniu, w ktoprym zlozylas wypowiedzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm ja wolałabym powiedzieć, że mam trudną sytuację w rodzinie i muszę wyjechać.. napiszę wypowiedzenie i przepracuje te 2 tygodnie .. do 9 sierpnia mogę pracować, bo 10 muszę wyjechać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlota niestety jak pracodawca sie uprze, to bedzie musiala to L4 odpracowac - nie polecam takiego rozwiazania. Jesli zlozysz wypowiedzenie (nie musisz podawac przyczyn), to pracodawca nie moze ci nic zlego w papiery wpisac, bo przeciez postepujesz zgodnie z przepisami. Taki termin ustalono i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec sprawa sie rozwiazala:) daj wypowiedzenie i czekaj lub przepracuj ten czas a pozniej sobie odpocnieszz zanim wyjedziesz:) powodzenia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli zgodza sie "za porozumieniem stron", to istnieje mozliwosc, ze nie bedziesz musiala przepracowac tych 2 tygodni - ale to dobra wola pracodawcy... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak myślicie mogę się tak dogadać, że chcę pracować do 9 ...? bo muszę im o zwolnieniu powiedzieć najpóźniej w piątek 18 lipca bo oni 19 wyjeżdżają.. po prostu dogadam się, że mogę pracować do 9 włącznie bo potem muszę wyjechać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musi:) ja mialam taka sytucje i nic nie musialam odpracowywac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukaraczka
ewentualnie jak sie nie zgodzi na wypowiedzenie to mozesz porzucic prace wtedy dostaniesz okropne swiadectwo pracy ale wlasciwie krotko tam pracujesz wiec nie bedziesz musiala nikomu go pokazywac :P ja kiedys porzucilam prace i dostalam takie piekne swiadectwo z tym ze nikomu nigdy go nie przedstawiam bo te 2 miesiace z mojego zycia nikogo nie interesuja :) i zeby nie bylo ze jestem leniwa praca byla nie do zniesienia i koles placil w ratach do tego uwazal ze pracownicy to woly robocze i nie chcial przyjac wypowiedzenia ,poleconych tez nie odbieral :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to wszystko xalezy jakiego nmasz pracodawce czy jest wyrozumialy czy wredny "boss"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wątpie, że się zgodzi za porozumieniem stron, bo jak wyjadą to nie będą mieli jak kogoś zatrudnić.. ale mnie to nie przeszkadza, tak jak napisałam, mogę przepracować do 9 włącznie a to jest akurat sobota, jeżeli powiem w piątek to będą mi liczyć od soboty 19 lipca, więc jakoś to będzie :) a jeszcze jedno pytanko .. jeżeli dali mi 900zł za pierwszy miesiąc, to jak dam wypowiedzenie mogą mi dać mniej niż te 900zł?? i czy mi zapłacą za te 9 dni co w sierpniu przepracuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlota napisalam wyraznie "jak pracodawca sie uprze"- ma takie prawo zadac, by pracownik odpracowal L4 w tym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukaraczka
musza ci normalnie zaplacic za te 9 dni pracy :) co do odpracowywania tzw L4 to bzdura zaden pracodawca nie moze zadac odpracowywania zwolnienia lekarskiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukaraczka moze niestety :O Radze zapoznac sie z przepisami. Wtedy motywuje to w odpowiedni sposob (np. przekazanie obowiazkow, wazne sprawy niezakonczone itp.). Ja sie natknelam na ten niemily przepis jak sie zwalnialam z poprzedniej pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w umowie nie mam zapisanego wynagrodzenia.. ale mniej niż 850 nie mogą dać ;d plus to co za sierpień czyli łącznie ok 950zł może dadzą :) Fakt faktem cieszę się, że się zwalniam bo trafiłam na okropnych pracodawców, nie miłą atmosferę, a dziewczyna z którą stoję na sklepie też nie jest idealną koleżanką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest zapisane najniższa średnia krajowa, ale nie ma zapisane ile.. więc najniższa średnia krajowa to 850zł tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie pracodawca poinformowal mnie o tym. Mozliwe, ze nawet by tego przepisu nie wykorzystal, ale dowiedzialam sie, ze skoro taka mozliwosc istnieje, to lepiej "nie kusic losu", bo zalezalo mi na tym, by jak najszybciej odejsc (dostatalam fantastyczna propozycje pracy, a poprzedniej, to mialam dosc po dziurki w nosie). Dlatego nikomu nie polecam kombinowania z L4, bo po co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecyduj sie: najnizsza czy srednia? A tak na marginesie, to pierwszy raz spotykam sie z takim zapisem - konkretne wynagrodzenie powinno byc wpisane w umowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×