Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ala35*

dochod na osobe w rodzinie w niemczech

Polecane posty

Gość ala35*

ile wynosi dochod na 1 osobe w rodzinie w Niemczech?? u nas tylko maz pracuje jestem w ciazy i chcialabym wiedziec czy nam cos przysluguje dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co
ale o co chodzi dokladnie?co ma wam przyslugiwac?kasa z panstwa?Hartz 4?w malzenstwie dostajesz 311 € na osobe plus placa ci mieszkanie,wiec sobie oblicz ile zarabia maz i czy sie miescicie w sumie.Jesli tak,to nic wiecej nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostaniesz jeszcze
154€ Kindergeld i jesli twoj maz jest ubezpieczony w krankenkasse ( a mysle ze jest) to dostawalo sie kiedysjakies 210€ za porod. Z reszta sie nie znam i wiecej nie moge powiedziec bo wszytsko zalezy od zarobkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35++
moj maz zarabia 1900 eur netto ja nie pracuje jestem w ciazy rozchodzi mi sie o to czy 1900 na 3 osoby to wystarczajaco czy jeszcze cos dostaniemy moj maz jest niemcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co
Jesli zarabia 1900€ to nic wiecej z panstwa nie przysluguje-na 3 osoby wystarczy plus wlasnie Kindergeld 154€ i ew. Elterngeld-a to tez sie liczy jako dochod.Policz sobie. Tak swoja droga,to maz nie zarabia zle,a ty chcesz kase od panstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo...........
Maz tyle zarabia i jeszcze z panstwa ciagnac bys chciala.... Troche wyluzuj. Z panstwa dla potrzebujacych, a nie chciwych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
tylko ze w niemczech wiecej tych chciwusow niz potrzebujacych takich co nic nie robia a wszystko im oplaca socjal (z podatku ktory moj maz placi) wiec czemu teraz nam by nie mogli dolozyc ale mi sie rozchodzi o konkretna sume 500 eur na osobe czy ile jest minimum ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
wiem ze dostane kindergeld 154 plus elterngeld 300 eur bo ja nie pracowalam wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria 333
dostaniesz to jednorazowo ? czy przez jakis okres czasu beda ci placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria 333
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
w niemczech normalnie na 1 dziecko dostaje sie 154 eur zasilku na dziecko miesiecznie do czasu az dziecko skonczy studia powyzej 2 dziecka dostaje sie 170 eur jakos.elterngeld do taki zasilek dla rodzica ktory zrezygnuje z pracy na okres wychowania dziecka czyli 1 roku i mozna dostac 80% tego co sie wczesniej zarabialo przy czym maximum do 1800 eur lub jak sie nie pracowalo 300 eur i ta kwote dostaje sie co miesiac przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria 333
zeby to tak w polsce bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdhde
pewnie jak dają to brać,popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfbhvsdbjkkj
a jak ja z meżem jesteśmy ubezpieczeni prywatnie bo mąż ma działalność to też coś nam przysługuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
ale ma dzialalnosc w niemczech zalozona i jesli tam placi podatki i ty mieszkasz z nim w niemech to nalezy sie wam kindergeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes bystra jak bak w dupie
maz jest niemcem ... czy nie prosciej byloby mu sie dowiedziec w odpoiwednich instytucjach niemieckich o ten dochod ... a nie polakow wypytywac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
tylko na dzieci jesli on odprowadza podatki w niemchech nam sie nalezy wszystko bo maz jest niemcem aczkolwiek nie pobieramy zadnej pomocy socjalnej bo za duzo zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
poczytaj dokladnie przez 12 miesiecy jestem na biezaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elterngeld nie jest 80% zarobku a jak juz to 67% a tak pozatym to nic sie wiecej nie nalezy od panstwa do pracy ewentualnie mozesz isc se dorobic nie ma czegos takiego jak minimalny dochod na osobe...sam pewne granice aöe to kazdy cp wylpaca zasilki ma te granice inne zalezy poprostu o co sie chcesz starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nalezy ci sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
nie moge isc do pracy bo ciaze mam zagrozona!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 tygodni po poridzie dosztajesz mutterschuzgeld i to sa 2 miesiace a przez rszte 10 podtajesz eltern gled i to jest razem rok mam syna osmiomiesiecznego wiec wiem cos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trudno siedz w domu ale od panstwa nic nie dostaniesz mozesz zapomniec z takim dochodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala35*
no to ciulato jestes na biezaco moja droga : Oboje rodziców ma prawo do zasiłku rodzinnego przez 12-ście miesięcy po urodzeniu dziecka. Okres ten ulec może przedłużeniu o następne 2 miesiące (tzw. Partnermonat), jeżeli drugi partner ograniczy swoją działalność zarobkową aby zająć się wychowaniem dziecka i tym samym zmniejszone zostaną jego dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nalezy ci sie
a wlasnie ze sie dostaje 12 bo ja tez teraz dostaje i 67% a nie 80%. wiecej % sie dostaje jak maz 2 dzieci i to drugie jest ponizej 7 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co
dfbhv..-kindergeld i elterngeld przysluguje nawet,jesli nie pracowalas przed ciaza,a jestes samotna matka np.,czyli tak,przysluguje wam. ala35-to czy maz jest Niemcem czy Polakiem z prawem pobytu to akurat zadna roznica w tym,co sie wam nalezy. I elterngeld jest wyplacany 10 miesiecy,a pozostale dwa miesiace tylko wtedy,kiedy drugi rodzic zostaje z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulka 82 D
essen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×