Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

dziewczyny spokojnie... moja też urodziła się okręcona pepowiną i to dwukrotnie, ale na szczęście nic jej nie było... to sie ponoć dosyć często zdarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Czesc dziewczynki. Przeprosinki za dluga nie obecnosc ale popierwsze mialam egzaminy, duzo pracowalam I oprocz tego komputer mi sie w domku popsul. No ale nareszcie wracam do swiata zywych. Jak widze to troche nas tu przybylo wiec Witam serdecznie nowe kolezanki. Izobart gratuluje dziewczynki  Samanta – sliczne imie  Syla nastepna dziewuszka - fantastycznie Ja 2 tygodnie temu bylam na USG I sie okazalo ze moja kruszynka to dziewuszka  Bedzie nazywala sie Olivia. Teraz musze ponadrabiac wszystkie zaleglosci a jest ich chyba ze 30 stron !!!!!!!!!! Co do piersi to mi tez mi urosly jeden numer I oprocz tego sa wrazliwe ale jak narazie siara mi nie leci. W ten weekend ide na swiateczne zakupy I moze w koncu uda mi sie przekonac mojego M na kupienie pierwszyszych ciuszkow dla Olivki bo jak narazie to nic nie mamy . Uaktualniam tabelke. kasiak79......Kasia...29......Żary...............29.03.0 9... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K......31.03.09.. .Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów...........01.04.09 ...Agatka kkarolina......Karolina. 28...Szczecin..........01.04.09...Gabryś mroweczki...Martyna..25......Mielec........ ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.......02.04.0 9... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan.. 02.04.09...Noemi Inka83.........Irena.....25........Pszczyna.....02.04.09 ...Robert mikolajamama...Aga....26.........Poznań.......03 .04.09.Mikołaj eliza ............Eliza.....25......Białystok...... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury ........03.04.09... umbrella82......Kinga...26.....małopolska........5.04. 09 Adaś Monixyz........Monika..29......Mazury.........05.04.09.. . MaJa86....Marzena.....22......Kraków.........05.04.0 9.MaTeUsZeK syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska......06.04.0 9.córka natala007...Natalia...20......Warszawa..... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ....06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....07.04. 09...chłopiec legally blonde 86..Marta..22..Warszawa........08.04.09...Bartek wesolutka......Marta.......24.....podlaskie.....08. 04.09...Michał izabart.......Iza.......29.......Mysłowice.......08.04.0 9.Samanta Lilka79......Lilka......29.....Warszawa..... ....09.04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin............10.04.09 ...Krzyś Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie......10.04.09.. . martusiatko....Marta....24.....Szczecin.......10.04 .09...Franek Martenka84....Marta....24.....Koszalin........10.04.09.. . matyjasowa...Malwina..23......Będzin..........11.04.09.. . Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk...........11.04.09. .. 25wiki........... Diana.........25.....Kielce.......13.04.09....Patryk Mocca85.........23............Warszawa....... 14.04.09....chłopiec rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik.........15.04.09 ... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.......15.04 .09.Kacperek alison28.......Justyna...28.......Krakow.......18. 04.09...Jakub kijaki......Justyna..23.......Andrychów........20.04.09. .. Sunn9 Olka........24......pomorskie............20.04.09..Nikodem mimmy.....Aga......32.......Krakow.............20.04.09. .. katarina67....Kasia....29....grudziadz........20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopo....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk..............22.04. 09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk...............24.04 .09... gosian.....Gosia....28........Gostyń............25.04.09 ... joasia82...Asia......26........Poznań...........25.04.09 ... baderka...Justyna...31.........Piła..............26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk......... ......26.04.09...Maciuś Menia21...Marzena...23....Edinburgh..........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska........26.04. 09...Nadia alexandra2p..Ola......29.....Dublin..............26.0 4.09...Olivia venita.... .Natalia.....24.....podlaskie/uk......27.04.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa........28.04.09 ... nandii........Ela........32........Złotoryja.........28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__..........30.04.09 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jest problem z imieniem,bo miał być Franek a tu taka niespodzianka;) lekarz kazał słuchawki z muzyką przykładać do brzucha i mówił że to powinno pomóc,tylko trudno mi w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko sie moze zdazyc dlatego zawsze trzeba byc dobrej mysli dziewczyny. I jak najmniej zmartwien bo nasze dzieciatka to wszystko wyczuwaja. Gosian wlasnie wczoraj dostalam takiego esemesa ze marzenia czasem sie spelniaja i chyba w koncu w to uwierze bo u mnie zawsze do tej pory bylo na odwrot. Moze nadeszlo w koncu 7 moich tlustych lat hehehh Syla witaj w klubie mam coreczek;) Wrocilam z przychodni i jestem pozytywnie zaskoczona musze wam powiedziec. Po 1 to nie zastrzyki tylko jakies drinki z zelaza , ktore musze pic dwa razy dziennie , ale co mnie zaskoczylo najbardziej to to ze dwa duze opakowania tego specyfiku dostalam za darmo od pani doktor. W szoku jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza brzuszek super. Właśnie zrobiłam karmel do pierników i czekam teraz na męża aby wyrobił ciasto :) bo dla mnie teraz trochę za ciężko. Co ja bym bez niego zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart jeżeli w moczu pojawia się cukier może świadczyć to o pewnych zaburzeniach gospodarki węglowodanowej, między innymi o cukrzycy. U kobiet ciężarnych śladowe ilości białka lub cukru mogą także być związane z fizjologicznym obniżeniem się nerkowego progu filtracyjnego nerek. Czyli mniej weglowodanow musisz jesc bo nerki zaczynaja nie wyrabiac. Ale najlepiej badanie moczu powtorzyc.Moja gin mi powiedziala ze za kazdym razem jak pobieram mocz do badania to mam robic tak: podmywam sie, potem zakladam tampon potem troche moczu oddaje i dopiero srodkowy strumien \"lapie\" do badania. Wtedy jest najbardziej wiarygodny wynik bo u ciezarnych jest duzo wydzieliny z pochwy roznego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem za tym abyś powtórzyła badanie i porównasz. Ja też najpierw sie podmywam i biorę środkowy strumień, a co do tamponów to powiem szczerze, że pierwszy raz spotakałam się z tym aby pozwolono ich używać w ciąży, ale pewnie jakiś to sposób jest na "czysty mocz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZABART...ALEKSANDRA...SYLA-K gratuuuluuujeee dziewczynek...widze ze sie wszytsko wyrównuje....najpierw były same chłopaki teraz same dziewczynki...:):):) MRÓWECZKI z bankiem to było tak ze splacałam sobie pozyczke....i spłacałam przy kazdej racie wiecej o 40zł...a w listopadzie wpłaciłam rate i jeszcze za dwa dni 600zł wyliczyłam sobie ze mam jeszcze do konca pozyczki niecałe 250zł i czekałam na rozliczenie zeby sie dowiedziec ile dokładnie i wpłacic do KONCA...i przyszło rozliczenie a tam ZE MAM JESZCZE 830ZŁ do konca izeie ze sytsem nie widzi nadpłaty...i dopiero sprawdzała ze faktycznie sa te kwoty....OGOLNIE STRASZNIE ZAMOTANE....ale wreszcie okazało sie ze miałam racje i wplaciłam te nieszczesne 239zł...i mam juz z głowy...JEDNYM SŁOWEM NAWET NIE MOZNA SPŁACIC POZYCZKI PRZED TERMINEM:( Wczoraj kupilismy wreszcie lampe...i ozdoby na choinke...jeszcze tylko została choinka do kupienia...:) TERAZ biore sie za obiadek....i za sprzatanko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia tez bylam zaskoczona i nie wyobrazalam sobie jak to bedzie jak go wloze a potem zaraz bede musiala wyciagnac taki suchy ale na szczescie nie jest tak zle. Doswiadczenie to doswiadczenie wiec sie slucham mojej pani doktor heh bo pierwszy wynik moczu u mnie to byla masakra ale to pewnie przez te biale uplawy ktore mi towarzysza od poczatku ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche zamotałam z tyum bankiem miało byc ze jak pojechałam do banku osobiscie to sie okazało ze system nie widzi nadpłaty....i dopiero babka sprawdziła ze były wpływy i mi wszytko policzyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do moczu to mi tez kazał najpierw sie podmyc i brac strumien srodkowy....byle nie odrazu...:)aczkolwiek o tamponach to pierwsze słysze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Czyżby nadeszła wreszcie era kobiet?Iza i Syla duuuuuuuuuże gratulacje:):):)Równowaga w przyrodzie musi być zachowana:) Mam nadzieje,że na naszym forum żadnych pomyłek nie będzie:) Mówie Wam dziewczyny jaka miałam straszną noc.Też wysiadły mi plecy-obudziłam się w środku nocy i już nie mogłam zasnąć no i brzuch twardy jak kamień.Ja nie wiem co będzie za 3 miesiące jak teraz plecy juz tak dokuczaja.Nie wiecie czy można jakies masci znieczulające stosować? Zapytam zresztą w aptece.Musiałam budzic męża żeby biedny mi masarz robił. Co do biustu to uspokoiłyście mnie,bo myślalam,że cos nie tak jest z moim:) Tez przestały mnie ostatnio tak boleć i rosnać(wrecz mam wrażenie,że troszke zmalały).Nadal jednak sa spore no i brodawki tez wielkie. Apropos spania jescze.Nie przeszkadzają Wam brzuszki?Ja nie mogę znależć dobrej pozycji.Zawsze spalam na brzchu albo na boku.Teraz wystarczy,że nieswiadomie lekko ucisne brzuch natychmiast sie budze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spie na tzw boko-brzuszku albo na lewym albo prawym i inne pozycje juz nie wchodza w gre. Zeby za bardzo brzuszka nie uciskac to podpieram sie zawsze zgieta w kolanie noga ktora jest aktualnie o gory, ewentualnie jak mi cos przeszkadza to miedzy nogi zaplatuje sobie moja pierzynke a jak jest moj maz to ta gorna noge zakladam na niego i wtedy mi najwygodniej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison z tego co wiem to masci nie mozna bo one sa ze srodkami przeciwbolowymi ktorych my niebardzo mozemy...podobno stosuje sie jakies cwiczenia na bol plecow cos mi swita ze ja pod koniec piewszej ciazy wlasnie tak radzilam sobie z tymi bolami kregoslupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też przyznaje, że niewygodnie mi się śpi, dzisiaj wstawałam do pracy i jestem cały czas śpiąca następną wizyte mam 2 sty i wtedy już wezme sobie L4 kupiłam wczoraj maleństwu płytkę z muzyką poważną classics for my baby, zobaczymy jak to bedzie na nią działać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLA-K IZABART ALEKSANDRA gratuluje dziewczynek. Ja dzisiaj w nocy miałam taki dziwny ból brzucha i nie mogłam zasnąć teraz też mnie pobolewa,ale nie tak mocno jak w nocy pierwszy raz tak mam. Moja gin kazała dzwonić jak będzie mnie coś bolało, ale się do niej dodzwonić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam,że mąż mnie smarował jakąś maścią w ciąży,ale nie wiem co to było.Mam nadzieje,że nie byłam na tyle głupia żeby stosowac niedozwolonej. Male ćwiczonka napewno też nie zaszkodza.Poszperam w necie może cos znajde-zdaje się,że chodzenie na czworakach z wypietym grzbietem przynosi pewna ulgę:) Pamiętam,że przy porodzie to ból zaczał sie właśnie od bólu pleców,który narastał z każda godziną.Nie wiew czy to one nie dały mi się bardzej we znaki niż skurcze.Ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta nie wiem właśnie jak to jest z tym bólem brzucha.Jak szukałam w necie to raz pisze,że to normane w 2 trymestrze,bo macica sie rozciąga innym razem,że trzeba iść do lekarza.Też wczoraj miałam jakis dziwny ból.Wiem,że w piewszej ciąży nigdy mnie nie bolało.Może leiej srawdzić u lekarza... Filka mój mądry maż wpadł wczoraj na pomysł żeby przylożyc mi komórke do brzucha i włączć Bacha.Chcial sprawdzić czy dzidzia juz słyszy.Słyszy i to jak.Jego reakcja była natychmiastowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. jak zwykle mnóstwo tematów poruszyłyście :) najpierw gratuluje dziewczynek :) wreszcie sie zaczęły ujawniać. co do siary mi tez nic nie leci, piersi mi sie powiekszyly i niestety zrobily mi sie na nich rozstepy :( i też mam jakies sine placki kolo sutków nie mówiąc juz o tych pajęczynach z żył. co do spania- mi sie najwygodniej na plecach lezy ale wiem że nie powinnam i sie przekręcam na boki.mam problemy z zasypianiem zasypiam okolo 3-4 a potem spie do 12 i budze sie nie przytomna :( mnie tez bola brzuch i lekarz powiedzial ze macica mi sie rozciaga i w sumie to norma i przepisal mi aspargin ale nie wiem czy konkretnie na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alison uważaj na siebie. Nie chcę Cię straszyć, ale u mnie właśnie ten twardy brzuch okazał się skurczami, ale powtarzało się to co jakiś czas, czasem nawet 4-5 razy w ciągu dnia. Trwało to chwilkę i "puszczało" i było ok. Ja już wiedziałam co to jest bo w poprzedniej ciąży też tak miałam i dokładnie w tym samym czasie. Jak będzie się to powtarzało to porozmwiaj z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Co do bólów brzucha to ja mam jelitowe: po lewej stronie na całej długosci brzucha. Wczoraj tak bardzo mnie bolało, że mało co 4 razy nie zaliczyłam omdlenia! no i odwiedziłam kibel- tyle kupy i tyle różnorodnej to nie robiłam od listopada... widocznie coś mi się tam chwilowo zatkało... A dzieciak jak brykał tak bryka nadal. Nie czuje potrzeby iść do lekarza, nie to, że jestem indianka ale uważam, że czasem kobiety za dużo panikują. A dziś jem coś lekko strawnego, a jutro pewnie powrócę do normalnego jedzonka. I to tyle. Już się nie mogę doczekać 17 grudnia kiedy będę miała 4D USG i w końcu się dowiem kogo kryje mój brzusio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz mówił, że mogę czuć lekkie pobolewanie w podbrzuszu i to właśnie rozciąga się macica. Ja tak czuję to nie jest mocny ból tylko raczej takie uczucie jakby naciągniętych mięśni po intensywnych ćwiczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla, Izabart, Aleksandra- gratuluję córeczek! Byłam wczoraj na teście tolerancji glukozy, cieszę się,że mam to już z głowy.Co do piersi to jeszcze nie pojawiła mi się siara, zresztą u większości moich koleżnek pojawiła się tuż przed porodem. Co do brzuszka to jest coraz większy, ciekawe co będzie za 3 mies? Z zasypianiem też będzie coraz gorzej, już teraz staram się zachowywać ostrożność, aby nie gnieść brzuszka. A jeśli chodzi o pogodę to u mnie jest dobijająca- smutno i szaro, mam nadzieję, że wkrótce udzieli mi się atmosfera świąt, chociaż pogoda nie zapowiada się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mężuś zarobił pierniczki i jak mały wróci od babci to będzie wielkie pieczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian,mam pytanie do Ciebie czy ty chodzisz do lekarza prywatnie w Poznaniu i gdzie będziesz rodziła?bo po tych rewelacjach co usłyszałam to mam zamiar znaleść w Poznaniu lekarza,który pracuje na Polnej,bo jakby co to tam mają chyba najlepszy sprzęt,bo teraz boję się rodzić w Kościanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Dzieki dziewczynki za gratulacje. Co do problemow z kregoslupem to i ja takowe posiadam ale w koncu ja i moj gin znalezlismy na to sposob - od miesiaca uczeszczam na aqua aerobic - swietna zabawa, cwiczenia i relax i to jeszcze w basenie. Poprostu super. Polecam. Bole brzuszka niestety tez mam ale gin kazal mi tylko nospe lykac kiedy mi brzuch trwardnieje. Co do spania to ja tylko na lewym boku moge spac bo jak leze na plecach albo na prawym boku to nie moge swobodnie oddychac. Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×