Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Oj baderka nie strasz mnie. Bo coraz częściej słyszę, że jak pierwsze dziecko dziecko dało w kość to drugie będzie grzeczne. A do nas jak przychodzą goście czy my gdzieś idziemy to wszyscy mówią, że my to chyba nie wiemy, że mamy dziecko bo jest taki grzeczny, więc jak się to potwierdzi co pisałam na początku to następne będzie niegrzeczne a u nas to razy DWA :( Masakra bo jak mały nie spal w nocy mówiłam do męża, że jak tak się trójka rozpłacze a my mieszkamy sami :( Dlaczego wszytskie zęby nie mogły mu wyjść tak jak 12 pozostałych? A może mały przygotowuje nas, że nie zawsze będzie tak kolorowo jak teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja nie wspominaj o nowej firance bo ja też miałam ochotę kupić nowe, ale stwierdziłam, że kupię sobie dopiero jak się maluchy urodzą tak żeby były nowe na chrzciny. Ja mam fioła na punkcie firan ostatnio kupiłam nowe na Wielkanoc więc chyba mogę jeszcze poczekać zwłaszcza, że zapłaciłam za nie 600 zł, ale warto było. Kupiłam je na zamówienie, nie muszę ich jakoś fantazyjnie upinać bo tak są uszyte wystarczy wyprać i powiesić bez prasowania, a to bardzo skraca czas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alison 28
Cześć dziewczynki Ja tez mam pytanie natury prawnej:)Może któraś będzie wiedziała? Jestem od sierpnia na zasiłku dla bezrobotnych.Ostatni będę miała w lutym.Jeżeli urodziłabym dziecko w trakcie pobierania zasilku albo miesiąc po to przysługiwałby mi macierzyński.Czyli braknie mi dokładnie miesiąca(lub mniej jeśli urodze wczesnie).Czy nie da sie nic z tym zrobić np.czy L4 nie przedluża okresu pobierania zasiłku.Pani w urzedzie pracy to straszna zołza,która robi łaske,że w ogóle sie odzywa więc nie odpowiedziała mi na moje pytanie.Bardzo przydałaby mi sie dodatkowa kasa... Iza czekamy na wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison z tego co sie orientuje to zawalilas troche sprawe bo skoro jestes od sierpnia na zasilku to w lipcu -tak mysle- jeszcze pracowalas. Jak tylko podejrzewalas ze jestes w ciazy to mialas brac l4 i ciagnac je maksymalnie wtedy automatycznie musieliby ci za nie placic (zus) wtedy na zasilek dla bezrobotnych bys poszla dopiero po ustaniu l4 czyli np od dnia porodu a tak to nic nie da sie zrobic niestety i nie zalpiesz sie na ten macierzynski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Wróciłam z zakupów, pare prezentów a tyle kasy poszło,że nawet mnie one nie cieszą:( W domu mam taki bałagan,ze już patrzeć na to nie mogę,wszędzie tynk i kurz, nie mogę sie doczekać Świat,troche spokoju będzie. Idę sie położyć,bo zakupy mnie trochę wymeczyły, a po południu zabieram się za oponki, nigdy wcześniej ich nie robiłam,mam nadzieję,ze wyjdą:) miłego dnia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze znalazlam jedna wazna rzecz to na innym forum, pozwalam sobie przekleic : Napisał Margaret80 Nie wiem czy wiecie ale w ubiegły piątek sejm uchwalił dosyć ważną dla niektórych z nas ustawę. Otóz urlop macierzyński ma wynosić od 01.01.2009 dla wszystkich rodzących jedno dziecko - 20 tyg. To dobra wiadomośc głównie dla tych co oczekują na pierwsze maleństwo. No i jeszcze jedno - maksymalny okres pobytu na L4 w ciąży mają wydłużyć też od 01.01.2009 ze 182 do 270 dni. Oznacza to, że nie trzeba będzie składać papierów o zasiłek rehabilitacyjny do ZUSu tylko normalnie będziemy kontynuować zwolnienie od lekarza. Sejm uchwalił, poczekajmy jeszcze tylko aż senat zatwierdzi Optymistyczne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z zakupów. Chciałam spodnie kupić drugie, ale nie było rozmiaru. Byłam w h&m i zaraz obok ciążowych rzeczy były dla niemowlaków ubranka. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać i poszłam pooglądać:) A na samym oglądaniu się nie skończyło hehe:) Kupiłam taki śliczny komplecik: białe body z długim rękawkiem, do tego brązowe welurowe spodenki i na to kamizelka niebieska w brązowe paseczki, też welurowa. Istne cudeńko:) I do tego jeszcze skarpetki malutkie niebieskie z wzorkiem:D Od razu nastrój mam wyśmienity:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
czy optymistyczne to zależy młode kobietki będą miały cieżko na rynku, a trzeba pamiętać, że rynek pracownika już się powoli kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czy siak maja ciezko. mialam na mysli ze optymistyczne to dla nas jest. MNiej zalatwiania, wiecej urlopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze czyli nic mi sie nie zmienia z tym macierzynskim ?? przy drugim dziecku jest jak bylo? bezsensu i tyle :( Maja a co ty ten bank okradlas ?? :) Orzeszku ja myslalam ze w szkole dzisiaj nie wysiedze :( masakra... jeszcze tylko tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alison 28
Iza w ciąże zaszłam jak już nie pracowałam.Pechowa sytuacja na maxa:(. Dwuletnia umowa kończyła mi się 30 czerwca(od 8 do 30 byłam na urlopie wypoczynkowym).1 Lipca juz nie pracowałam.W urzędzie pracy zarejestrowałam sie 15 lipca(nie byłam jeszcze w ciąży).I nie wiem tak naprawde kiedy zaszłam,bo w dni płodne uwazalismy:(.Nawet do głowy by mi nie przyszło,że jestem w ciąży.Gdybym wiedziała to poczekałabym jeszcze ze dwa miesiące żeby się zarejestrować żeby urodzić w czasie pobierania zasiłku.Kurde naprawde nic się nie da zobić?!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabart ale czy te przepisy beda dotyczyc rowniez tych kobiet ktore sa na chorobowym juz w tym roku czy tylko tych ktore zaczna chorobowe od stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki. u was też tak szaro i pada? chyba mnie ta pogoda dobije. co do zasiłków to fajnie że o ten rehabilitacyjny nie bedzie sie trzeba starac. ja dzis dzwoniłam do zusu bo jeszcze nie mam pieniazkow za zwolnienie od pazdziernika i okazalo sie że moj pracodawca dowiozl je dopiero pod koniec listopada wiecie jak mi sie przykro zrobiło :( nie dosyć ze mnie chamsko potraktowali to jeszcze teraz tak mnie traktują, aż sie popłakałam. najpierw naobiecywali mi zlote góry a jak poszłam na zwolnienie na 3 tygodnie to jak wrociłam to już był ktos zatrudniony na moje miejsce niezle nie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też już chyba wolałabym chyba mróz i śnieg od tej szarugi.Mamo Mikołaja tak już jest na tym świecie,że szef to przeważnie świnia niestety.Moj byl nie lepszy:( Od rana mam jakiś dziwny ból w podbrzuszu.Lekki co prawda więc się nie przejmuje.Naszczescie ide do ginki w poniedziałek. Wczoraj naoglądałam sie porodów na you tubie i myśle cały czas jak będzie wyglądał mój.Prawde mówiąc to tyłek już zaczyna mi sie trząść... Widziałam też zdjęcia dzieci urodzonych przedwcześnie w 22 tygodniu.To cud,że takie 500gramowe malenstwa można juz uratować.Jest to dla na socieszaace.Ja urodziłam się w 35 tygodniu i ważyłam 3 kilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz trafić na dobrego szefa to jak wygrać na loterii:( Ja sie bardzo cieszę,ze już jestem na L4,bo mój szef rozdaje teraz wypowiedzenia, bo nie ma zamówień na stroje kąpielowe. W moim zakładzie jest tak,ze pracujemy od września do lipca,potem mamy postój,w lipcu szef zrobił selekcję i zostawił najlepszych pracowników, miałyśmy mieć pewna pracę, dziewczyny nabrały kredytów na studia itp a teraz on nagle zaczął im wręczać wypowiedzenia:( Mi się udało,niewiem gdzie teraz znalazłabym pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie było dziś pięknie,całkowicie wiosenna pogoda:) Fajnie,ale i tak czekam na śnieg, wczoraj wracałam wieczorem od lekarza, wszystko już tak pieknie poubierane,światełka, choinki tylko tego śniegu brak. Czy to prawda ,ze najwięcej tyje się między 7-9ms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez dziisaj szaro i ponuro siedze w pracy i jestem jakas zla od srodka az mi sie plakac chce ale nie mam w sumie powodu dziewczyny ja tez juz amm dosc mojego szefa doslownie juz patrzec na niego nie moge tylko lata za ta kasa i co chwila mu malo . mam juz tak wielka ochote isc na L4 i coraz czesciej sie zastanawiam czy nie isc od stycznia Maz mnie tez juz namawia. Mam pytanie czy szef moze mi jkaos zagrozic jak pojde naL4 nie dajac mu znac ?? bo mowil mi zebym dala mu znac i czas na znalezienie kogos ale mnie to jusz wysztsko meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyjasowa chyba szef nie może ci nic zrobic. ja stwierdzam ze uczciwosc nie poplaca ja powiedzialam szefowi o ciąży nastepnego dnia jak sie dowiedzialam nie chcialam zeby potem byl rozczarowany mna pozniej jak poszlam na zwolnienie to chcial mnie zwolnic bo myslal ze jestem jeszcze przed 3 miesiącem i że może ale ja byłam juz w 4, przy nastepnym dziecku powiem pracodawcy dopiero jak mnie bedzie chronic prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tez ostatnio to zauwazylam ja jak powiedzialm mojemu o ciazy to niby zareagowal spokojnie i milo a dowiedzialam sie ze za plecami mnie obgadywal wiec w sumie chyba przestane sie nim przejmowac w sumie i tak nie chce tutaj wracac do pracy albo pojde na wychowawczy albo sie poprostu zwolnie i poszukam czegos innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jak się jest przed 3 miesiącem to jest się prawnie chronionym... Obowiązki pracodawcy rozpoczynają się od momentu stwierdzenia ciąży, a właściwie po przedstawieniu przez pracownicę zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego ten stan. Jeśli jednak zdarzy się, że kobieta nie przedstawi pracodawcy stosownego dokumentu od lekarza, pracodawca nie zostanie zwolniony ze stosowania ochrony – szczególnie jeśli ciąża jest widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wszyscy sie dziwia czemu mlode kobiety nie chca miec dzieci albo tak dlugo zwlekaja, juz od samego poczatku mamy klody rzucane pod nogi to co sie dziwic. moja kumpela ma polrocznego synka i chce wrocic do pracy, jak si dowiaduja ze ma male dziecko to jej dziekują za rozmowe wiec pewnie wiekszosc z nas bedzie miala podobnie a ja jeszcze chce na wychowawczy isc to po 2 latach to juz wogole nikt mnie nie bedzie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baderka ja bylam w 14 tygodniu wiec ciaza nie byla widoczna, a nasz prawnik twierdzil ze do 12 tygodnia mozna mnie zwolnic mysleli ze jestem w 10 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czytam jakich macie szefów to ja chyba jednak ten los na loterii wygrałam. Moja szefowa jak się dowiaduje o ciąży to stara się namówić dziewczynę na l4. Oczywiście ma swoje za uszami, ale generalnie ja nie narzekam. Jak poprzednio byłam na l4 w ciąży to nawet podwyżkę dostałam. Może dlatego, że przed poprzednią ciążą byłam w sumie prawą ręką szefowej. Niestety mój mąż też pracuje tam gdzie ja i jako małżeństwo nie możemy pracować w jednym wydziale, więc po macierzyńskim moje stanowisko się zmieniło, ale może nawet na lepsze bo spokojniejsza atmosfera, super przewodniczący i super koleżanki (niż poprzednio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie chamsko że mnie zwolnic chcieli co im zależało powiedzialby zebym poszla na l4 i nie placilby mi a ja bylabym spokojniejsza mialabym normalny wychowawczy a tak musze kombinowac, aż szkoda gadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czytam dziewuszki o tych Waszych szefach to mój tez jest \"kochany\" pracuje w wojsku polskim wiec mam tu do czynienia z pułkownikiem:) Pogratulował..po kazdej wizycie u lekarza mam zdawac relacje.. pyta o synka chce wiedziec:)... heheh... na L4 mnie sam namawia dla mojego dobra...naprawde extra:) Dlatego miło mi sie pracuje.. mam zamiar jeszcze do końca grudnia pociągnąc potem na L4... dziewczyny jak to jest lekarz moze wystawic odrazu jednorazowo L4 na 3 mies??? czy co mies jest przedluzane? Wystawia na mies... i potem przy kolejnych wizytach kolejne??? Mi nie leci żadne siara... bola mnie piersi ale nic mi nie leci ani w nocy ani w dzien:(.. czy cos jest nie tak?? To znaczy,.ze nie bede miała mleka????Zmartwiłam sie tym nieco bo wszystkie o tym, piszecie au mnie suchutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć brzuszki, dzisiaj późno tu zaglądam bo miałam urlop i dzień zagoniony byłam u kumpeli co niecałe 2 tyg temu urodziła, malutka jest śliczna i aka spokojna, super uczucie trzymać takie maleństwo na rękach:) już nie mogę się doczekać własnego:) współczuję Wam tych szefów, u mnie szef niby sie cieszył że jestem w ciąży, wogóle zachęcał mnie do ciązy jak się przyjmowałam ale teraz mówił coś koleżance z pracy że nie chce żebym traciła kontakt z firmą ... miał plan mi kupić laptopa do domu ale pomysł padł bo to byłoby trudne połączyć się z bazą w firmie ... ale coś tam jeszcze knuje jak usłyszał, że chce iść na l4 od stycznia byłam dzisiaj na wizycie:) maleńka ma już 800g, jest do przodu o 2 tyg, ciąża przebiega bezproblemowo:) w przyszłym tyg musze się trochę pokłuć: glukoza, toksoplazmoza i morfologia, ała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczyny! Niedawno wróciłam z pracy i jestem padnięta. Chyba już niedługo będę musiała pomyśleć o zwolnieniu, tym bardziej, że conajmniej 8 godzin dziennie pracuję przy komputerze. A może któraś z Was ze względu na stanowisko pracy związane z koniecznością obsługi komputera ma skrócony czas pracy do 4 godzin? Ja chętnie poszłabym z pracodawcą na taki układ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally ja też nie ma siary i jeśli nie będzie miało to wpływu na pokarm to będę się cieszyć,ze mi nic jeszcze nie leci z piersi:) Niewiem czy może wypisać L4 na 3miesiące,ja na początku miałam przedłużane co 2 tygodnie,teraz co miesiąc. Zrobiłam te oponki i mi cholera nie wyszły takie jak miały być:( Wszyscy chodzą i jedzą,ale wiem,ze tylko dlatego,zeby mi miło było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×