Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ja tyłam regularnie jakieś 3 kg. w miesiącu... ale teraz w przerwie świątecznej przybyło mi 5 kg. wiec dużo za dużo, no a teraz od ostatniej wizyty znowu 3 wiec jakoś się trzymam... słodycze odeszły w dalszy plan.. czasami ogryzę batona. Ale za to codziennie rano i wieczorem płatki... i nawet za dnia przestałam podjadać... To już mi się chyba stres udziela. Wiecie na co mam ochotę... na lampkę szampana... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sie kwietnióweczki:):):)coprawda juz od 8.00 jestem na nogach ale dopiero teraz mam chwilke ... SPRZATANKO...OBIADEK MUSIAŁAM PRZYGTOTOWAC:)I PRANKO ZROBIC... ORZESZKU...super ze wszytsko w porzadku ja tez sie zawsze denerwuje przed wzyta...albo USG:)ale na szczescie jest ok:):):) Mój Mateuszek w 30tc waga--->dokładnie 1679gram:) ZASMARKANA ja np. MAM ZABRONIONE PRZEZ LEKARZA chodzenie na obcasaach w sumie to przez moje problemy z udem...i powiem Wam ze odkad przestałam chodzic w takich butach znacznie mi sie olepszyło...(Mój gin.powiedzial wtedy ze jak doprowadze o tego ze ból zejdzie nizej...az do stopy to wyladuje w szpitalu:(:(:( Ja mam wizyte w poniedziałek...ciekawe jak zareaguje na wiesci ze byłam w szpitalu:(:) Wczoraj byłam własnie na GLukozie...i wygladało to tak: 1.Pobrała krew na czczo 2.wypiłam glukoze...za godzinke pobrała znow krew(drugi raz) 3.za godzine pobrała jeszcze raz(trzeci) Troszke sie najezdziłam do osrodka...naszczescie moja mama mieszka niedaleko i mnie tata woził.... Njagorsze było to ze mi pobierala 3 razy...pierwsze z lewej reki...potem z prawej(i cos jej nie wyszło bo nie mogłam zatamowac krwawienia....i strasznie mnie boli i siniaka mam ogro,mnego:(:(:( Trzeci raz juz kazałzalam znow z lewej....co nie bieyło przyjemne bo prawie w tym samym mijescu co pierwszy raz pobierała...:(:(:(ZNOSZE TO WSZYTKO TYLKO DLA MOJEGO SYNKA:):):) Wyniki juz dzis maja byc ale nie odbieram kazałam jej zaniesc do mojej połoznej...w poniedizałek jade przeciez na wizyte to sie wtedy dowiem:) WESOLUTKA ja biore magnez(ASMAG)4xdziennie po 2 tabletki takie zalecenia ze szpitala po tym jak nie czułam ruchów:)wiec moze faktycznie zwieksz sobie dawke:) AHA ja torbe zamierzam spakowac własnie pod koniec lutego-na poczatku marca...MUSZE JESZCZE TROCHE RZECZY DOKUPIC....własnie koszuli nie mam ani jedej...nie lubie wiec posuadam tylko pizamki....kupiłam teraz do szpitala taka rozpinana to bede miala po powrocie do domu...no ale jeszcze koszule....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naan to się cieszę razem z Tobą że mężunio dostał pracę i robić będzie to co chciał..:) Ja idę się zmierzyć... 97... nie dużo urósł... bo gdzieś tam wstecz kilka stron pisałam i mierzyłam brzucho i miał 95... Nie popękałam... ręce pachną mi jakimś odświeżaczem powietrza i mnie w nosie kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Apple,dzwoniłam do Eskulapa wcześniej i wychodzi sie po 48godzinach. Pewnie przesadzam,bo tyle kobiet tam rodzi i dają radę,a ja panikara jestem:( Co do pepsi,to jak mnie najdzie ochota,to nie ma na mnie mocnych-muszę wypić! Ostatnio przez 2-3 dni popijałam po parę łyczków. To jest właśnie moję głupie przyzwyczajenie,ze jak mam frytki,kotleta czy spaghetti to koniecznie pepsi musi być. Teraz i tak już jest dobrze,bo jeszcze 2 lata temu wypijałam codziennie 1L. Teraz dużo bardziej smakuje mi woda niegazowana. Dziewczyny mam pytanie-głupie,pewnie bedziecie sie śmiały,ale naprawdę nie wiem... Czy do cesarki też konieczna jest koszula? Bo gdzieś czytałam,ze po cc nie oglądają krocza,no więc myślę,ze nie będzie problemu jeśli wezmę tylko piżame 2cz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kilogramach to już 14 na plusie :/ Ważę więcej niż w pierwszej ciąży w dzień porodu, no - ale startowałam z wyższego pułapu... :( Licze na to jednak, ze nie przybiorę tak jak wtedy 21kg... a może się mylę, wszystko przede mną... ale słodyczom nie umiem się oprzeć, a rodzinka mi w tym nie pomaga, podtykajac co jakis czas cos pysznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie mieć siniaków po pobraniu to najlepiej nie zginać ręki w łokciu tylko trzymać wyprostowaną i tylko mocno do miejsca pobrania wacik przyciskać, bo jak zginacie to wtedy żyła ucieka do środka i tam sie wylewa a jak przyciśniecie to powinno być ok. Chociaż nie zawsze sie uda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZASMARKANA pytałas o obwody...dobrze ze mi przypomniałas bo zauwazyłam po ciuszkach(i mąz mi mówi)ze mi urusł bruch i faktycznie.... PRZED SZPITALEM miałam 112cm a teraz mierze.......i 118cm:):):)(jestem w 30tc5d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam ochote na piwko ;) ostatnio szwagierka pila i prosilam aby chociaz dala powochac hehe polezalam ok godziny naliczylam sie 8 ruchow, nie liczylam tych bombardowan w jednym miejscu tylko jesli byl ruch to co jakies kilka sekund i w innym miejscu zaraz sie rozciagal. czyli az tak tragicznie nie ma. co do lozyska to nie pamietam czy jest przodujace czy na tylniej scianie. w kazdym razie pojde sie jeszcze na troche poloze tak czy siak bedzie trzeba wyjsc dzisiaj z domu a tak mi sie nie chce ze szok... podjadam troszke paluszki slone :) ale tylko troszke a co do mleczka to ja czesto rano jak sie przebudze po 3 to z platkami wcinam a na wieczor zazwyczaj budyn smietankowy, nie zawsze ale conajmniej raz na dwa dni :) ostatnio jakos checi na niego mam ;) nie wiem ile teraz waze ani ile mam w obwodzie. moze wieczorkiem sie zwaze. ja sie zastanawiam jak to bedzie u mnie z tym karmieniem, czy w ogole bede miala pokarm i czy dzieck obedzie potrafilo ssac. mam strasznie male sutki :( piersi co prawda urosly z 70C na 75E wiec sporo ale suty jakos nieznacznie sie powiekszyly. rozstepy niestety juz mam :( na piersiach pojawily sie najpierw, pozniej po obu bokach ale takie niewielkie i na sam koniec w miejscu gdzie sa wlosy lonowe i ciut wyzej na dolnej partii brzucha. pocieszam sie tym, ze jakby co to nie bedzie tego widac a jedynie ja moj A i ewentualnie lekarz zobaczy. mam cicha nadzieje, ze sie nie powieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGGIE własnie cały czas mam wyprostowana...i zawsze długo nacisakam ale tym razem to wina była pielgniarki bo tak zaczełam krwawic ze masakra nie mogłam zatamowac ona sama mnie przepraszał i powiedziała ze chyba mi "rozwaliła"zyłe i dlatego tak...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w obwodzie 90cm,a co do wagi to nie wiem. Dwa tygodnie temu miałam 9 na plusie,więc teraz pewnie będzie z 11kg. Zasmarkana,mi też przez Święta waga starsznie poszła w górę, 4kg w niecałe 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja -> no cóż każdemu się zdarza :) ( ja pewnie też niejednemu żyłę rozwaliłam) Też wypiłabym piwko...mmm jak urodzę to chyba każę sobie przynieść do szpitala ;) Rozstępy na cyckach też mam, na udach od wewnatrz też, brzuch na razie ok ale kto wie co będzie dalej. Ja zawsze byłam raczej większa więc ma się u mnie co rozciągać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że już żadnych świąt nie ma do porodu... Nie liczę wesela bo nie wiem czy będę w stanie cokolwiek zjeść. A jak już będę jadła to nie wszystkiego po trochu ;] Jak w święta :) Dziś postanowiłam zrobić obiad, fasolka po bretońsku ;) Zrobię mamie niespodziankę bo od rana siedzi z siostrą w szpitalu, podejrzenie wyrostka robaczkowego. Ale nadal mam otwartą stronę więc będę w miarę możliwości zerkała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam na plusie juz 13kg...:(:(:(ale tak sobie mysle dziecko pawie 2kg....wody....chyba ok1kg....wiec nie jest zle pozatym...cycki tez troche waza!!!no a mieszcze sie prwaie we wszytkie spodnie z przed ciazy...(no oczywiscie musze na gumce i zamka nie zasune...i musze miec długi swetr ale sie mieszcze w udach i wogole...:):):) A MLEKO TO JA TEZ LITRAMI PIJE przewaznie na wieczór(strasznie mi pomaga na zgage...;)chociaz troche sie boje bo moja mama z bratem piła mnóstwo mleka....i mój młody ma skaze białkowa....oczywiscie teraz juz jest lepiej ale nie moze przesadzic z jajkami i mlekeiem.....a jak był mały to masakra była NIE JADŁ JOGURTÓW...LODÓW NAWET NIE MÓGŁ!!!!MLEKO KOZIE....bleeee:(:(:(wogole jak wszamał cos coi zawierało białko...to wysypke dostawał!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZASMARKANA....własnie wczoraj wieczór postanowiłam ze zrobie fasolke...dawno nie było a mÓJ MĄZ UWIELBIA....ale to dopiero w poniedizałek....:):):)bo na sobote i niedizlee juz mam co innego zalanowane....:) KURDE COS WAM MIAŁAM NAPISAC I NIE MOGE SOBIE PRZYPOMNIEC CO......??? Wogole to macie problemy z równowaga??? Bo ja mam strasznie....jak sie ubieram to musze przy scianie bo masakra sie przewracam i wogole jak nieraz ide gdzies...to mnie znosi jakbym pijana była....strasznie niezdarna jestem :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dzisiaj takiego lenia... Wstawiłam pranie i poprasowałam trochę, ale czuję się straaasznie zmęczona. A wypadałoby jeszcze przejść się do sklepu i jakiś obiadek zrobić ehh Na dodatek mój mały dzisiaj ciągle kopie, najgorzej że w trakcie prasowania też, aż czasem w pół mnie zgina. U mnie w obwodzie 91, nie pamiętam ile było ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeglądam własnie wiadomości, ALEŻ SIĘ WKURZYŁAAAAM!!! \"W przyszłym roku spadną nasze pensje. Taki będzie bowiem efekt planowanej przez rząd podwyżki składki zdrowotnej. \" No, szlag mnie trafił, nie dość, że zabieraja miesięcznie TYLE kasy, łaskę robią, że przyjmą (terminy do specjalistów porażające), w szpitalach wszystkiego brakuje, teraz to i nawet miejsc na porodówkach, to jeszcze będą więcej kasy nam zabierać! Wątpię, żeby miało to poprawić nasza - pacjentów - sytuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa dostałam właśnie przesyłkę - książka pod drugi rozdział pracy mojej. To teraz juz nie ma przeproś, trzeba zacząć czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJU - ja momentami też sie zachwieje albo walnę ręką w futrynę bądź wpadnę na coś w sklepie.. ;] rozkojarzenie, no cóż ;] Dobrze mogę chwilkę odpocząć.. jeszcze w miedzy czasie umyłam naczynia po brudasach, jak mnie denerwuje moje rodzeństwo. Robią sobie kawę czy Herbatę, no i trudno im umyć po sobie kubek czy szklankę.. Za chwile idą zrobić herbatę to biorą zaś inny. Talerzyk po kanapkach który ma zaledwie 3 okruszki i kapkę sosu czy czegoś też trudno umyć. I tak od wieczora do rana zbiera sie kuuupa naczyń do mycia. A rano nie ma ani kubka ani łyżeczki to wtedy sobie umyją! Gdzieś ja czytałam co ile mniej więcej wazy, i to nawet dzisiaj... Co ile waży pod koniec ciąży płód - 3,5 kg macica - 1 kg łożysko - 0,8 kg płyn owodniowy - 1,2 kg piersi - 0,5 kg ( jedna) woda zatrzymana w organizmie - 1,5 kg zwiększona ilość osocza krwi - 1,5 kg Razem 10 kg Cała reszta (powyżej 10 kg) to tłuszcz. No to ja mam tego tłuszczyku trochę ;] Orzeszek Ty to maluśki masz brzuszek ;D Ogólnie taki mały orzeszek z Ciebie ;D AAAA... Własnie się przeraziłam.. siedze na kanapie i widzę jaką mam podłogę brudną... znaczy jakieś zacieki... Mama kupuje moja sidolux... ale nie mam ochoty jakoś na pucowanie... A muszę umyć tą podłogę bo aż wstyd jak teraz patrzę... No i nie wiem czego użyć żeby nie było zacieków.. ( bo przeważnie się na mojej podłodze robią) ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, kolejne niewesołe wieści. Mielismy dzis jechac do koleżanki (ma czteroletnia corke). Zadzwonila jednak, ze bezpieczniej będzie to odłożyc, bo mała coś niewyraźna, a u nich w przedszkolu co rusz słyszy się o ospie, różyczce i szkarlatynie! Wszystko na raz! Zagrypieni wszyscy dookoła, masa jelitowek i jeszcze to! Ja się tych chorób zakaźnych boje, bo nigdy nie przechodziłam żadnej. Powiedzcie mi, czy na tym etapie ciązy dalej są tak niebezpieczne jak na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie wszystkie choroby zakazne mialam w dziecinstwie, zasmarkana te kilogramy to chyba w dniu porodu sa podane bo maluszek 3,5 kg waży :) ja sie tez musze wziac za pranie bo obiecałam sobie że wypiore czesc ciuszków dzisiaj w normalnym proszku żeby je troche odświeżyc mój Miki na szczescie aktywny, dzisiaj mial nóżki w moich żebrach bo jak siedzialam to sie nawet zgarbic nie mogłam bo mnie bolalo, a teraz ma czkawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam już wszystkie te badziewia ale mimo to i tak trzymam się od z daleka... znajomej córka przechodziła 2 razy świnkę, a moja siostra ospe. A jak to groźne jest w ciąży to nie wiem... Hm.. no ale chyba do bezpiecznych nie należy ;] Właśnie przyszedł kuzyn z dołu ( ma chyba z 11 lat). I nie wiem o czym mam z nim rozmawiać ;D hhaa odizolowałam sie od ludzi w takim wieku już dawno i są mi bardzo obcy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tak. a potem dodali że od 5 - 7 kg traci sie przy porodzie plus jeszcze 1-2 kg. później a reszta to juz zależy od kobiety ;D Ja dziś ( jak umyję już podłogi) Zrobie segregację ciuszków... tak z nudów... Nie będę jeszcze prała ale oddziele te mniejsze od większych :D Zobaczę czego brakuje ;] Ale wiem już że skarpet mam cała reklamówkę ;] Mikołajamamo - a jak odczuwasz czkawkę dziecinki... jako coś przyjemnego czy nie... Bo mnie ona denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju - pisalaś o ruchach i o ASMAGu. Mnie to lekarz kazał kupic, kiedy marudziłam na skurcze stóp i łydek. Skurcze mi przeszły, zanim zdązyłam wykupić. Ale powiedz - bo ja mam chyba jakąś szmatę na mózgui cięzko mi się myśli... - jak to się ma do odczuwania ruchów? Tłumaczyli Ci może? Pytam, bo jeśli ma jakiś związek, to lecę szybko do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmarkana zapytaj o gry,napewno mu się buzia nie zamknie przez dłuższy czas:) Mam bratanka(12lat) siedzi u mnie codziennie po 2 godziny i jadaczka mu się nie zamyka,tylko gry,gry,albo debilni nauczyciele:) Juz go czasem nie słucham,on o tym wie,ale jakoś nie bardzo mu to przeszkadza,bo dalej nawija:) Orzeszku to pewnie mój synuś będzie podobnej wielkości do Twojego. Maiąłm ostatnio Cie zapytać czy dużo masz ubranek na 56? Matko jaka mam zgagę od wczoraj,tragedia,a mleka sie nie napije,bo zwymiotuje blee. Ostatnio,to nawet nie smaruję twarzy kremem,ani nie myję żelem,tylko na noc,bo od tych zapachów mam straszne mdłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJAKI - właśnie gra w jakąś grę i nie wiem czy mam się odezwać, tak głupio ...siedzę i nic nie mówię ;] czekam na mama jak na zbawienie... wtedy będę z nią dyskutowała i nie będę musiała milczeć;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasmarkana czkawka mi nie przeszkadza to tylko pukanie a z tego co czytalam dzieci lubia ja mieć bo to dla nich zabawa :) to nie se czka jak mu dobrze :) zaraz zaczniemy 300 strone ciekawe komu przypadnie ten zaszczyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie czkawka to też pukanie,przeważnie ma ją wieczorem i wtedy też jest bardziej ruchliwy:) OStatnimi czasy,czuję go praktycznie przez cały dzień,więc wieczorem mam czasem dość,bo nie mogę zasnąć:) ALe mnie nosi od wczoraj! Miałam 16 odcinków 4 serii Skazanego i wczoraj skończyłam oglądać,a nigdzie nie ma następnych:( Chyba nigdy,rzaden serial mnie tak nie wciągnął:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki chyba tylko 16 bylo do tej pory, ja przestałam to oglądac po pierwszej serii, mnie za to strasznie wciągneli zagubieni lost, juz są 3 odcinki z 5 serii ale poczekam az sie wiecej uzbiera i obejrze bo potem musze tydzien czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdźcie czy na www.chomikuj.pl nie ma tych filmów, bo tam z reguły wszystkojest ( no chyba że było tylko 16 :) ) z tym że trezba załozyć sobie konto i za ściąganie trzeba zapłacić kilka złotych. Ja właśnie wstawiłam babeczki, ale coś dziwnie wyglądają, chyba powinnam je przedtem podziubać widelcem :/ A mój facet jak mu powiedziałam, że mały ma czkawkę to mi się spytał co jadłam :p hehe a czy to ma jakiś związek? W ogóle on działa na małego jak środek usypiający. Mały wierci się cały dzień a jak tatuś wraca do domu to on śpi...hehe tatuś przykłada rekę do brzucha a ten jak na złośc się nie rusza :) chyba już wiem kto będzie u nas odpowiedzialny za usypianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×