Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Hej dziewczyny! Tak sobie czasem myslę co u dziewczyn, ktore się przeniosły na forum prywatne. Jak tam wesele 14.02 się udalo? Mimo, ze rzadko pisałam to często czytalam i jednak troche się zzyłam z \"losami\" tamtych dziewczyn. Mam nadzieję, ze jeśli czasem nas czytacie to dacie znać jak pierwsze dziecko będzie na świecie. Co do bioder podobno jednak nie wracają do końca do stanu sprzed ciązy. jest te 2 cm więcej w rozstawie kości, ale to oczywiście sprawa indywidualna. Ja wróciłam właśnie z pracy i padam na nos, głównie przez ból żeber. dlatego znikam na razie sprzed kompa, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Czesc Dziewczynki I ja sie melduje. Niestety dopiero teraz gdyz zostalam wyslana przez firme na 3 dniowy kurs i dopiero teraz wrocilam do pokoju hotelowego i w koncu mam neta. Mamusia ja reflektuje na paczki :-) Za 5 min bede :-) Co do rozszerzajacych sie bioder to tez tak slyszlam ze jednak po porodzie zostaja troche wieksze. Niestety. Lilka nie przejmuj sie napewno egzamin zdasz. Mysl pozytwnie ze nie bedziesz musiala niczego poprawiac :-) Ja w czwartek ide do lekarza juz nie moge sie doczekac zeby zobaczyc nasze cudo :-) Co do szkoly rodzenia to u mnie tez w czasie cwiczen i to nawet oddechowych niunia sie tak wiercila ze mi caly brzuch sie ruszal. Ale to jeszcze nie wszystko moja mala zajecia oddechowe mamy zakonczyla takim kopniakiem w zebra ze przez 5 min tchu nie moglam zlapac :-) Dziewczynki ja spadywuje wziac relaxujaca kapiel wiec pozdrawiam i do uslyszyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem! Ja wciągnęłam dziś cztery pączusie, ale chętnie bym na tym nie poprzestawała ;-) Uwielbiam wszelkie okazje i święta, w które tradycja \"nakazuje\" raczyć się tym smakołykiem :-D Jeśli chodzi o figurę, to myślę, że nie będzie tak źle. Jak mnie kobietki w pracy raczą opowieściami o swoich ciążach sprzed lat - że potrafiły przytyć 25 a nawet 30 kg, a potem jakoś chudły (rzecz jasna nie wszystkie ;-) ) to nasze tycie, to pikuś! Jak już kiedyś wspomniałam, ja bardzo szybko zrzucałam nadmiar, ale to za sprawą karmienia no i skazy białkowej moich pociech (z której na szczęście dość szybko wyrosły) Tak samo jak mamusia77 od pierwszych dni używałam zawsze i oliwki i kosmetyków nivea lub bambino. Z tym, że oliwkę dość szybko zastępowałam balsamem\\mleczkiem, bo moje dzieci zawsze miały jakąś suchą skórę - może nie atopową, ale prawie. Zmykam spać, bo jutro pobudka 4.20 i do pracy... Ale już tylko kilka dni! Spokojnej nocki Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzisiaj mam wolne w pracy a tu pustki, rano byłam z rodzinką w kościele na popielcu mój 2 latek był nadzwyczaj grzeczny co raczej mu sie nie zdaża , teraz chrapie w najlepsze, dalej mam popołudniową drzemkę. Mój mezus jutro ma urodzinki wiec musimy dzisiaj jechac jeszcze na jakies zakupki.... Ostatnio mam apetyt na makaron z sosem Napoli bez miesa moge go jesc co dziennie, a słodycze poszły w odstawke ciekawe smaki. Co wy porabiacie? Dzisiaj poczytałam troche marcówki i widze że tam jużkilka dziewczyn urodziło, następny miesiąc my bedziemy się rozdwajac... Wczoraj tez zaliczyła upadek na schodach w domu na szczęście poszło na noge i teraz mam siniaka na poł uda.... narazie zmykam odezwe się wieczorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej dziewczyny, musze wam powiedziec, ze strasznie zazdroszcze tym wszystkim ktorzy chodza do pracy, ja siedze w domu od poczatku ciazy, i juz powiem szczerze wychodze z siebie z nudoww....dla dzidzi wszystko juz kupione albo zamowione,wszystkie kryminaly z bibloteki przeczytane, no i ilez mozna sprzatac mieszkanie....oj a to jeszcze miesiac.. i nawet na spacery za bardzo nie da sie wyjsc,bo pogoda okropna i slisko jak cholera...uwazajcie na siebie i spacerujcie bardzo powoli, bo ja bym dzis takiego zajaca wywinela na chodniku....dobrze, ze byla barierka to sie w ost chwili zlapalam...a jeszcze mnie sople z dachu zaatakowly. br... byle do wiosny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
mamusia 77 a moj ma dzis urodziny:) Uwazajcie na te schody . Nigdy w zycoiu ze schodow nie spadlam, bynajmniej sobie nie przypominam, a w ciazy masz Ci los:) a tym bardziej na jakims lodzie na dworzu. Tak, marcowki juz sie rozdwajaja, i jak wchodze na lkuty to widze,ze duzo dziewczyn rodzilo przez cc. Zobaczymy jak bedzie u nas . Kasiu rzeczywiscie musisz sie niesamowicie nudzic w domku, ja w sumie tez od wrzesnia w domu, tyle,ze mam skole, wiec czas jakos mija. Dobrez,ze masz takiego powera do sprzatania, bo ja niebardzo:/ Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks29
Witam :) Mogę do Was dołączyć? Jestem też kwietniówka, chociaż po ostanim usg mam termin na 31 marca. czytam to forum od początku, jednak nigdy nie miałam odwagi się dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks no to odwagi, pewnie! Znajdz tabelke kilka stron wczesniej i sie dopisz. I napisz pare słówek o sobie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks29
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor Aleks29............29.......Kraków..............30.03........synek smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Michałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……..…....26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka Luiza_1988........21......Płock.................25.04... .....Lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks29
Dopisałam się :) Mam 29 lat, to jest moje pierwsze dzieciątko. Wiem tylko że będzie synek. Imienia jeszcze nie mamy. Są różne propozycje ale nic konkretnego nie wybraliśmy. Jeśli chodzi o poród to szykujemy się narazie na naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczerniłam się :) Wpisałam datę marcową bo taka jest ostatnia wersja. chociaż 2 pierwsze są na kwiecień i dlatego czuje się kwietniówką :) Ale widzę że straszne pustki są :( Dziewczyny, znajdźmy trochę czasu, tutaj przecież można wielu rzeczy się dowiedzieć i powymieniać doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witamy! Jesteśmy w tym samym wieku, to też moje pierwsze dziecię. A jak to jest z tymi terminami, bo napisalas ze z ost USG wyszlo 30 marca. Ja mam w karcie ciazy 9 kwietnia, ktory to termin wynika po prostu z terminu ostatniej miesiaczki. Chyba lekarz kieruje sie tym terminem decydujac np o wywolaniu porodu itd? Tak naprawde wiem, e zaszlam w ciaze nieco pozniej, mam dlugie cylke a poza tym usg w 12 i 20 tygodniu wskazywaly idealnie na 14 kwietnia. Martwie sie, ze moga mi przez to niepotrzebnie wywolywac porod. ale wlasnie nie wiem jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że najbardziej wiarygodne jest z terminu miesiączki i tak wywołują. Wg OM mam na 8 kwietnia, wg usg w 23 tyg na 3 kwietnia. teraz na 30 marca. Daty są zbliżone więc chyba nie jest źle. Zastanawia mnie tylko ostatnie usg. Nie zapytałam mojego lekarza i teraz się trochę martwię. Na pomiarach usg długość kości udowej jest o 3 tygodnie do tyłu za obwodem brzuszka i główki. Miałyście może podobne rozbieżności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj aleks29! Moje maleństwo też miało trzytygodniową rozbieżność między obwodem brzuszka, a długością kości udowej właśnie. Lekarka stwierdziła, że to jest w normie i powiedziała, że \"długie i chude po mamie\" ;-) Chodzę dzisiaj jak paralityk - czuję, że każdą kosteczkę w okolicy miednicy i bioder mam oddzielnie - chyba już mi się rozchodzą więzadła w stawach... Też tak macie? Trzymajcie się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Witam Kwietniówki Dawno się nie odzywałam, bo zdycham dosłownie. Ciągle bym spała, brzuch mi opadł, pani doktor na ostatniej wizycie powiedziała, ze do końca marca nie pociągnę i trzeba szykować się wcześniej - a w piątek i sobotę mam przeprowadzkę. Nic nie popakowane bo nie ma komu. Jutro idę na badania krwi i tych innych rzeczy. Chodzę jak kaczor, bo dziecię postanowiło wsadzić mi główkę w miednicę. Dobrze, że chociaż torby szpitalne popakowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana Dzisiaj jestem pierwsza , zaraz zmykam do pracy bo dzisiaj szybciej musze wrócic, bo moj ma ma urodzinki... Mini widocznie mały juz sie pcha na świat ale to juz chyba 36 tydzien wiec nie jest żle, życze lepszego samopoczucia i siły na przeprowadzkę... Aleks 29 witamy, ja miałam takie rozbieżnoiści na początku ciazy teraz sie wyrownało ale to jest wszystko w granicach normy... A z tymi terminami to fakt jest różnie inaczej na usg inaczej z terminu miesiączki, ja podobnie jak łilka79 mamdługie cykle i tez zaszłam w ciąze póżniej niz jest to w karcie, ale wiem ze raczej nie wywołują wcześniej niz wynika to z miesiączki, chyba ze coś sie dzieje z wodami albo łożyskiem... Zmykam i miłego dnia życze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Znowu pustki... Uspokoiłyście mnie trochę. Po prostu chcę żeby było wszystko w porządku, zresztą jak każda z nas. Mam teraz pytanie z innej beczki :) Macie już całą wyprawkę i wszystko dla siebie do szpitala? Ja powoli koncze kompletować, ale ciągle czegoś brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc ALeks, Ja etz sie czesto zastanawialam nad tymi terminami. bo z miesiaczki wychodzi mi 7.03 z usg robionego w anglii 3.04-i tego lekarz i polozne sie trzymaja. Natomiast w Polsce usg w ogole na 14.04. Ja trzymam sie tez 3.04 a jak rzeczywiscie bedzie to nie mam pojecia, chociaz szczerze mowiac mam powoli dosc, mimo,.ze duzo nie przytylam i brzucha tez nie mam wielkiego, ale czasami tak mi sie prezy ,.ze mysle ,ze bedzie juz wychodzic. pozdrawiam dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Ja nie mam nic do szpitala jeszcze, myzle ze za ok 2 tyg zaczne cos pakowac, zeby tak krocej do porodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już sporo rzeczy mam, brakuje mi wszystkich kosmetyków dla dziecka i pieluch. A z innych rzeczy to nie mam pościeli. Wózek, łóżeczko, wanienka i ubranka są:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini-1981 moje maleństwo wsadziło główkę bardzo nisko już w 27 tc i od tego czasu bardzo bolą mnie biodra, miednica, spojenie łonowe a ja macha główką (wg mnie główką bo to bardzo n isko) to czuję duży ból. Aleks29 u mnie w 25 tc wychodziły duże rozbieżności, z każdego pomiaru inny termin porodu i lekarz kazał zgłosić się na USG kontrolne po 2 tygodniach aby sprawdzić czy dzidzia rośnie czy coś się z nią dzieje. Po 2 tygodniach wszystko dorosło do 27 tc. Co do wyprawki to wczoraj porządkowałam ubranka i nie mamy jeszcze z rzeczy ubrankowych pieluszek flanelowych i tetrowych. Okazało się że mamy ubranka prawie do 9 a na pewno do 6 miesięcy więc wszystkie większe niż 62 spakowałam w worki i schowaliśmy do szafy. Wyszły 3 worki po 35 litrów. Mamy też już łóżeczko, materacyk, pościel. W tym tygodniu będziemy zamawiać wózek i butelki + laktator na allego. I teraz pytanie do Was co sądzicie a może macie wózek Coneco Toledo? Mnie bardzo się on podoba i jest stosunkowo lekki tylko nie wiem czy dziecko zmieści się w gondolkę w zimę przyszłego roku. Wczoraj śniło mi się że miałam USG i lekarz powiedział że dzieciątko waży prawie 5 kg i ma ponad 60 cm długości a ja byłam przerażona jak urodzę :-) Eh już za tydzień kolejne USG. Mam nadzieję że lekarz nie zmieni zdania co do płci dziecka tak jak było to ostatnim razem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to nie mamy jeszcze kosmetyków i niektórych rzeczy dla mnie. Pieluszek też jeszcze nie mamy ale to kupimy jak będziemy kupować kosmetyki. Co do rozmiaru to newborn a firma to zobaczmy ale raczej nie Pampers :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Czesc Dziewczynki Witamy Aleks!!!!!! Co do pieluch to ja slyszlam ze najlepiej sprawdzic kilka firm – bo to zalezy od dziecka – ktore beda dobre. Jak na poczatek to ja kupilam Huggies numer 2 – one sa dla dzieci od 3 do 6kg. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny !! Widze ze ciagle nas przybywa to dobrze :) . Nie odzywalam sie, bo i mnie dopadła grypa jelitowa . Na szczescie juz po wszystkim i jestem zdrowa. Co do wyprawki zamowilam posciel z allegro i czekam niecierpliwie na paczke. Jeszcze nie mam laktatora i tak w sumie to nie wiem czy kupowac. Poprawiam tabelke, bo widze ze sie wpisujecie według daty porodu . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor Aleks29............29.......Kraków..............30.03... .....synek smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? hugosia............28.......Katowice...........10.04........Paulinka Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……..…....26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia Luiza_1988........21......Płock.................25.04... .....Lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Co do pieluszek to ja też już kupiłam Hagisy 3-6kg akurat były w promocji:) a jak wiadomo to na poczatku to idzie ich mnustwo, potem zobaczymy jakie będą nam najlepiej służyły:) Co do wyprawki to z ubranek jeszcze nie mam przygotowanych nic nie ruszam wszystko czeka w workach na przebranie i przepranie w zależności do razmiaru..:)Ja mam termin na 22.04 więc jeszcze troszke wg USG to około tydzień wcześniej...i mam nadzieję że tak będzie. Czuje sie nienajlepiej brzuszek jak pisałam mam spory115 cm no i jest mi jednym słowem cieżko...ale to nie tylko mnie.Dzis nie mam najlepszego dnia- samopoczucie fatalne:( Wam życzę miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że odchodzi się od pampersów. Dużo osób używa hagisów. To ja może też kupię na początek :) Jeśli sie sprawdzą to pewnie przy nich zostanę. A plusem zapewne też jest cena, chociaż nie to jest najważniejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Aleks - Szczerze powiedziawszy ta ja tez chce pampersow sprobowac. Tak jak sama powiedzialas cena jest wazna ale nie najwazniejsza. Slyszalam tylko nie zaciekawe opinie o pieluszkach innych firm np. ze slabo przepuszczaja powietrze i dlatego czesciej powstaja odparzenia odpieluszkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
dziewczyny a co spaowałyście w torbe do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×