Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Cześć Jeśli chodzi o spanie to Lenka wstaje między 7 a 8, pobawi się, poje i koło 10 ucina sobie drzemkę, po 12 idzie spac i spi od 1.5 do 3 godzin, później koło 19 15 minut drzemki i mozemy się kąpać:D Odnośnie warzywek to często daje jej zupkę warzywną, a mamy tam: marchew, brokuły, brukselkę, pietruszke (i korzeń i nać), buraczki, ziemniaczki, kalafior, fasolka szparagowa, seler i niekiedy kukurydza i zielony groszek. Bardzo jej smakuje. Jest niesamowicie ruchliwa. Prawie non-stop siedzi, chce stawać, ale rzedko ja stawiamy, jak stoi to robi tany tany, husia sie w huśtawce pokojowej, uwielbia szaleć z bratem i dziadkiem. Ostatnio jak jeździmy na zakupy to zostaje z moimi rodzicami, piszczy, smieje się, dziadek się z nia wygłupia, ale jak przyjeżdżamy to dziecko nie moze się ode mnie odkleić:D Na nocniczku ślicznie robi siusiu i kupki (każdego ranka). I lubi siedzieć na tym "tronie" :D Ale oczywiście sama jeszcze nie sygnalizuje, że chce coś zrobić. Ząbków też nadal brak, ale to nie powód do stresu. Usilnie sciąga skarpetki i wkłada nóżki do buzi. Przy zasypianiu oczywiście musi mieć kciuka w buźce. Na wieczór zasypia przytulona do mnie bądź męża, ale w dzień zasypia sama w łózeczku, albo kojcu. Nauczona jest się bawić sama, więc ja swobodnie mogę sobie gotować lub sprzątać. Ale nie wiem ile waży, chyba przejdziemy się do połżnej zeby Lenkę zważyć. Miłej niedzieli zyczę i zmykam, bo Lenka już się tarza po podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola wstaje o 6, o 8 zasypia na godzine poltorej, potem idzie spac kolo poludnia i spi okolo 2 h, potem czasem mala drzemka kolo 17 (pol godzinki) i idzie spac 7-8. Ogolnie wydaje mi sie ze duzo spi. warzywa je prawie wszystkie, owoce tez, a za kaszkami nie przepada. Ale po troszku zjada, tak z pol porcji dziennie. I tak jest wiecznie w 90 centylu wiec nie wpycham jej na sile tych kaszek. Wszyscy martwia sie, ze dzieci malo przyberaja a ja sie martwie ze za duzo. Mam w rodzinie same problemy z waga i nie chce zaprogramowac dziecka na grubasa. Dlatego zadnych zageszczonych mlek nie dostaje. Kaszke probowalam dawac bezcukrowa ale nie chce. Jakie kaszki jedza wasze dzieci? Mleczne, owocowe czy takie bez cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Wojtas dzisiaj sam stanął w łóżeczku!! musieliśmy opuścić materac na najniższy poziom. A rano wyjął dwa ruchome szczebelki :)) aż się wierzyć nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie, gratulacje :) Nic tak nie cieszy jak postępy naszych dzieci :) Ja niestety muszę jeszcze trochę poczekać. Mały jeszcze nie siedzi, a gdzie tak stanie :( Ale pewnie i ja się niedługo doczekam. Ważne ze wszystko jest w porządku. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehcia80
Czesc dziewczyny u nas wlasnie w sobote pojawil się pierwszy zabek a od wczoraj maly robi luzne kupki,ale lekarz mowil ze to normalne bo bylismy wczoraj na szczepieniu.Z tego co wy piszecie to tez tak mialyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowekkk
ktoras z was pisala ze niema sloiczkow z ryba a przeciez sa z gerbera i bobo vity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja pisalam. Naprawde sa???? W zadnym sklepie nigdy nie spotkalam, ale w takim razie bede szukac dalej. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są słoiczki z ryba ale bardzo trudno je zdobyc ostatnio kupilam z Gerbera ryba po grecku po 5 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie myślę o rybie..mały dalej ma zmiany skórne na twarzy więc u nas raczej ostrożnie z wprowadzaniem nowości... ząbek małego rośnie krzywo :/ trochę na skos w stosunku do linii dziąseł...mam nadzieję że z czasem się wyrówna, bo ja niestety mam krzywe zęby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !! Dzisiaj pojawil sie długo oczekiwany " Pierwszy ząbek " dolna prawa jedynka. Niestety Paulinka ma katar i kaszel ale walczymy syropkami i kroplami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Maggi silny ten Twój synuś :D Bardzo fajnie się rozwija :d Gratuluję wszystkim dzieciaczkom pierwszych ząbków, u nas nadal brak. Wczoraj córcia powiedziała bardzo głośno i baaardzo wyraźnie tata i teraz prawie non-stop to powtarza. Maż chodzi przeszczęśliwy :D No i rozgadała się moja pannica, coraz więcej słówek powtarza :D:D:D A ja od czwartku idę do pracy, Lenka ma się zająć moja babcia. Jej nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić, tym bardziej, ze w czwartek zaczynam od prowadzenia lekcji w technikum (i już mam stracha), ale jakoś sobie poradzimy (tzn ja w szkole, Lenka z babcią w domu). Miłego dnia i weekendu życzę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze tak mało piszecie
jestem czerwona, bo nie chce sie ujawnic . Sama duzo nie pisze na naszym topiku. Ale my to juz przesadzamy czasami 4 dni nikt nie pisze. Rozumie ze nie macie czasu ale 5 minut?? chyba tyle wystarczy zeby cos naskrobac. Z zazdroscia czytam topik Sierpien 2008 zalozony przez okokokok tam zawsze sie cos dzieje. Wezmy sie wgarsc i piszmy chocby byle co!! Aleksandra juz nie pisze ,mamusia 77 . Wcale sie nie dziwie ze na samym poczatku dziewczyny zalozyly prywatne forum a tu zostaly dziwczyny ktore by chcialy tylko czytac cudze wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierzemy sie w garsć i piszemy :) U nas bez zmian- zabków brak, młody sam nie siedzi. Zaczynam się lekko martwić czy wszystko jest w porządku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !! Nam juz od wtorku ocieplaja dom dzisiaj cały dzien wierca chyba przymocowuja ten steropian?? nie znam sie na tym ale głowa mi juz peka i nie wspomne o Paulince która spała dzisiaj jedynie 40 minut. Ale moze jest tego plus ze malo spi w dzien bo idzie spac o 18:30 i przesypia cała noc. A tak to sie budzila 2 razy na jedzonko. Fajnie by bylo gdyby juz przesypiala noc. Za to w dzien cały czas marudzi :( jeszcze na sile chce raczkowac- co ja posadze na macie to zaraz kładzie sie na brzuch , a ze nie potrafi ani pełzac ani raczkowac to ciagle płacze :( chyba oszaleje !!!! Umbrella - to ze Adas nie siedzi sam o niczym nie swiadczy kazde dziecko rozwija sie inaczej spytaj lekarza. Moja np. w ogole nie wypowiada spolglosek a dziecko sasiadki mowi juz baba .Natomiat PaULINKA DONOSNIE AAAAAAAAA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola mowi mama i baba. Nie siada z lezenia ale w wozku i bujaku siada do pionu a posadzona siedzi prosto ale chyba nie powinnam jej sadzac? Sama nie wiem? Zasypia przy butli z mlekiem. wiem ze nie powinna, bo mycie zabkow, ale jak inaczej uspic dziecko???? Czy wasze dzieci usypiaja bez butli/smoczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Rzeczywiście nasze forum zamiera :( Musimy sie wziąć w garść i ożywić je trochę. U nas nic nowego się nie dzieje. Mały nadal sam nie siedzi, nie raczkuje :( Ząbków też nie ma :( Tak więc umbrella nie martw, jesteśmy już dwie :)) Ale pewnie niedługo też się doczekamy :) Hugosia, mój Krzyś też chciałby już raczkować. Cały czas przekręca się na brzuszek. Ale niestety dupka jeszcze ciężka :)) Pisałam kiedyś że nauczył się spać na boczku. Teraz znowu śpi na brzuszku. Przeważnie w nocy się tak przewraca. Śpię obok, ale nie słyszę jak się wierci, widocznie robi to bardzo dyskretnie, bo ja mam bardzo lekki sen :) Jak się budzę to sprawdzam czy nie jest odkryty, a tu mały na brzuszku :) Przekładam go z powrotem na plecki. Boję się jak śpi na brzuszku. Nie wiem czy tak może czy nie. Najbardziej obawiam się tego, że położy buziolka na prześcieradle i zatka w ten sposób nosek. A przecież noskiem oddycha :) Napiszcie, czy może tak spać, pewnie któraś z Was coś będzie wiedzieć :)) Z mówieniem u nas to są już postępy :)) Bardzo dobrze wychodzi mu bebebebe i babababa :)) Czasami usłyszę mama, ale to tak przez przypadek mu się powie :) Ale mimo wszystko bardzo miło takie słowo usłyszeć :)) Lubi też piszczeć, taka mała piszczałka z niego :)) Kochana piszczała :))) Widzę, że poruszyłyście temat ryb. Ja sama gotuję zupki, więc podpowiedzcie jaką rybkę mogę ugotować? Mam łososia, ale nie z marketu. Znajoma przywiozła z Norwegii. I tak się zastanawiam czy nie można mu takiej rybki przyrządzić. Kurcze, ale stworzyłam poemat :) Nie marudzę więcej, chyba że przypomni mi się jeszcze coś. Buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili, mój mały usypia tylko ze smoczkiem. Używamy go tylko do spania. Ale jak uśnie to zaraz go wypluje. A jak nie to wyciągamy mu. Próbowałam nie dawać, ale był problem z usypianiem a poza tym w ruch poszedł kciuk :( Stwierdziłam, że z dwojga złego lepszy jednak będzie smok. Zobaczymy jak nam później pójdzie oduczanie :( Ciężko to widzę :( Ale nie ma co martwić się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mojego rybki uczulają- i te słoikowe i te co dodaję do zupek. Na drugi dzień policzki ma jak polakierowane :( Zasypia w łóżeczku, smoczka nie toleruje od urodzenia ale zdarza mu sie przespać całą noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugosia.... nie strasz że ocieplanie to taki hałas.....jesteśmy "przed" a mały ma baardzo lekki sen! Alem namotała.................ide spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie przejmujcie się ząbkami - synek mojej siostry będzie miał roczek 13 grudnia i też nie ma żadnego. Mój mały też zaczął powtarzać - myślałam że przypadkierm ale baba już powtórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ma dolne jedynki od dawna ale teraz wychodza jej gorne dwojki!! A jedynek gornych brak! To dziwnie jakies jest:-) Co do ryb mam fajna ksiazke, ktora polecam "Zdrowy start" - same konkrety o jedzeniu. Rybka ma byc w ilosci 10-15 g, gotowana na parze. Wylacznie ryby morskie i dawac trzeba 1-2 razy w tygodniu. PS znalazlam rybke Gerbera wreszcie i to w osiedlowym sklepie!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Któraś zdziewczyn pisała, że mało się udzielamy na forum. Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu po całym dniu zajmowania się Małym, prania, sprzatania, prasowania, gotowania itd po prostu padam na pysk. Rzadko kiedy mam czas na komupter, a jak już to sprawdzam tylko czy ktoś czegoś nie napisał i zmykam spać. Dzisiaj mam trochę więcej czasu...Znalazłam na stronie www.bebilon.com fajnąopcję zrobienia takiego wirtualnego pamiętnika :0 właśnie wgrywam zdjęcia. Mimo, że Wojtek ma swoją stronkę, postanowiłam wrzucić tam kilka fotek, można to potem ściągnąć do pdf i np wydrukować...może to być fajny prezent dla np dziadków :) Wściekam się, bo chcę małemu zagęszczać mleko ( tzn nutramigen) a tu 3/4 kaszek jest na mleku modyfikowanym :/ a poza tym pediatra wypisała mi 3 recepty ( na 3 miesiące) po 5 puszek Nutramigenu - 5 puszek to mi starcza na 2 tyg a nie na miesiąc. Mały codziennie nas zaskakuje. Teraz potrafi się już podnieść w łóżeczku turystycznym, którego używamy na partzrze jako kojca. Mam nadzieję, że nie narobi sobie szkody tym wstawaniem i staniem, ale chyba jak ma siły sam to robić to jest ok. Ale się rozpisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos wpisu na czerwono - "piszmy byle co" - tylko po co??? Nie cierpie tych topikow o dzieciach gdzie dziewczyny pisza, poszlam dzis po kajzerki a ja ufarbowalam soie wlosy na blond itd itp. Osobiscie wole malo ale konkretnie bo nie mam czasu sterczec na forum i czytac bzdetow:-) A w grudniu wracam do pracy i ysle jak to bedzie, zwlaszcza z wychodzeniem rano. Mam jeszcze pytanie do was dziewczyny - napiszcie jak u was wyglada jedzenie dzieci w ciagu dnia tzn co dajecie na sniadanie, obiad, kolacje o jakich porach mniej wiecej. Ja sie nie wyrabiam, zeby dac wszystko co jest w schematach karmienia niemowlat. Dla Oli to gora zarcia, a ja nie nadazam Staram sie aby to wygladalo tak: 7 - mleko 180 ml potem Ola spi 10 - kaszka (pol porcji bo wiecej nie zjada) potem soczek ok 100 ml 13 - mleko 180 ml (domaga sie) potem spimy ok 2 h 15-16 obiad (sloiczek caly jak dobrze pojdzie) 17- mleko 180 ml 19 owoce lub pol porcji kaszki ok 20 mleko - 180 ml mam wrazenie ze caly czas ja karmie a i tak je mniej niz niby powinna:-) Tylko mleka je za duzo, ale mleka sama sie bardzo domaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nareszcie się trochę odrobiłam :) Jestem zawalona dzisiaj robotą, a klikam z pracy :)) U nas rozkład dnia wygląda następująco: 6.30 - 7.00 pobudka. 9 - mleko 150 ml 9.30 -11.30 spanie jak wstanie to owoc z biszkopcikiem, albo kisielek 13.30 mleko 150 ml i spanko, ok 2 godz. ok 16 obiadek, zupka ok 130 ml 19 kapanie i 150-180 ml mleko 4-5 nad ranem mleko 150 ml. Dziewczynki, czy macie już prezenty mikołajkowe dla swoich pociech? Ja niestety jeszcze nic nie mam i zastanawiam się co kupić. Myslałam o takich bębenkach http://www.allegro.pl/item813808699_fisher_price_interaktywne_muzyczne_bebenki_hit.html Mam już parę grających zabawek i widzę że mały lubi je lubi. Może dacie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni-k
Zuza - 7m-cy, 9,5kg. 80cm Witajcie jak czytam, że wasze maleństwa potrafią spać w dzień po 2 h to az mi sie płakac chce. Moja dzidzia przesypia po 40min-1 h 2 w porywach 3 razy dziennie. Normalnie jak zaśnie latam jak głupia i nie wiem w co rece włożyć, na dodatek ma kłopoty z zaśnięciem wieczorem, a w nocy budzi się wygłodniała. Co do jedzenia to ja też nie jestem pewna czy dobrze ją karmie. Jeśc dostaje średnio co 3 h. począwszy od rana - 8,00 -pierś, zupka 190ml, pierś, zupka 120ml, pierś, deser, mleczko210 ml i nocą 1 pierś. Na dodatek 1 h po mleku przepajam ją herbatką ( zalecenie z poradni metabolicznej). Też wydaje mi się, że non stop ja czymś napycham. jednak na razie jest ok. dobrze wygląda, trochę jest gruba, ale w tym wieku i ilości ruchu to dopuszczalne. No to zdałam relacje. Pa Sama siada jednak z pozycji pół leżącej, przewraca sie na boki, brzuszek. Do raczkowanie się nie rwie szcególnie, że nie przepada za zabawami na brzuchu. Mówi mama, ble, ble, nie, nie, piszczy. Zębów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni-k
sorki coś mi się tekst podzielił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, jestem z majówek 2009 :) Chciałabym Was prosić o pomoc dla jednej z Naszych majóweczke która znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji. Może któreś z Was mogłyby jej w jakiś sposób pomoc np. przesyłając ubranka dla jej Tymka. Poniżej link to topiku, w którym prosi o pomoc: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4291592

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×