Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Jesteśmy. Podsumowanie: przejedzeni ma maxa, młody ma katar, zebów brak ;) a tak to ja- umbrella82 tylko zapomniałam hasła....i rejestrowalam sie drugi raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks, miło że mnie pamiętasz:) A mogłabyś mi napisać w skrócie kto to pisze i jak się dzieciaczki nazywają? Wszystkie się wyrobiłyście w kwietniu czy komuś udało się wcześniej? U nas póki co spokój z ząbkami. Znaczy wychodzą ale bezobjawowo. Tylko jedna górna jedynka dała nam popalić, łącznie z gorączką i marudzeniem okropnym. Teraz ma 6 ząbków w sumie, ostatnio wyszła dolna dwójka. I ruchliwy jest straaasznie. Nie nadążam za nim czasami. Raczkuje już jakiś czas i jeszcze wstaje, przy czym tylko się da. Początkowo często kończyło się to upadkami, ale teraz widzę że nauczył się już jak z powrotem zejść na podłogę, więc upadków jest coraz mniej. Ostatnio za to jak raczkuje to tak się rozpędza, że często z pośpiechu ląduje nosem na podłodze i wtedy dużo płaczu jest. Widziałam, że pisałyście też o napletkach. Ja odciągam choć nasz pediatra mówi że absolutnie nie, a inny znajomy pediatra mówi że absolutnie tak. Więc tak troszeczkę mu odciągamy w kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszek, na stronie 377 jest tabelka, podaje tez link do niej: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3802486&start=11280 Kilka z nas urodziło wcześniej lub później. Mój mały się pospieszył i urodził się w marcu :) Jesli chodzi o dziewczyny piszące to jest nas bardzo mało. Czasami skrobniemy coś więcej ale coś kiepsko nam to idzie :( U nas kolejna nocka ciężka. Mały obudził się z płaczek, pół godziny uspokajania i w końcu poszedł spać. Ten ząbek nas zamęczy :( Ale myślę że powinno już być lepiej bo się przebił. Z jedzeniem jednak dalej nieciekawie. Krzyś niewiele je, trochę mleka, serek, zupka ale za to dużo picia. Dzisiaj nas zasypało, jest biało. Z małym nie bylismy na spacerze już dawno. Najpierw krtań, później katarek. Teraz gorączka prawie 39 przy ząbkowaniu i też się boję wychodzić. Mam nadzieję że w końcu zobaczy śnieg na żywo :) Dziewczynki, życzę wszystkiego najlepszego dla Was i dzieciaczków w nowym roku. Dużo zdrówka i miłości. Reszta się zawsze jakoś ułoży :)) Buziaczki pa pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszek tez Cie pamietam :) teraz malo nas zostało, powracaly dziewczynki do pracy :) ja siedze z małym w domu- niestety nie z wlasnego wyboru ;( to co z uaktualnianiem tabelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojarzę kilka osób z tabelki, a z Sylvią to nawet się widziałam w szpitalu heh urodziła dzień przede mną a potem przypadkiem ją na korytarzu na położniczym zobaczyłam:) Widzę że chcecie tabelkę uaktualnić, no to przynajmniej by było widać które z Was są obecnie a które już nie piszą. Aleks, a próbowałaś dawać mu np vibrucol? To czopki homeopatyczne, nie na wszystkie dzieci działają ale może akurat będzie spokojniejszy. Umbrelka, a szukasz czegoś, bo rozumiem, że chciałabyś wrócić do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też siedzę w domu i to nie z własnego wyboru :/ Byliśmy od wczoraj u teściów, mały sięzbuntował i prawie cała noc przespał we wózku...z tym spaniem to u nas coraz gorzej, mały prawie nie śpi w dzień,a w nocy budzi się i chce do nas do łóżka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisujecie się albo jak macie pomysł jeszcze na coś to mozna rozszerzyć tabelkę Nick...................................Data ur...........Imię........ MaggieBlue..........................4.4.................Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sylwestrowy, śnieżny poranek :)) Orzeszek, ja dawałam cały czas nurofen, przechodziło na chwile i znowu gorączka wracała. Myslałam że już się poprawiło a tu wczoraj znowu 39 stopni. Cały czas mi sie wydawało że to od zęba bo w końcu wyszedł. Ale to chyba będzie ucho :( Jak dotkne jedno to jest wielki krzyk. Drugie mogę ciągąć i nic nie mówi. Jedziemy dzisiaj do lekarza to zobaczymy co powie. Pewnie myślicie, że ja mam tak dużo czasu i piszę :)) Przeważnie czytam i pisze w pracy. Jak się trochę ogarnę z pracą to włączam internet i nadrabiam zaległości. W domu ciężko jest z wolnym czasem. Jeśli chodzi o tabelkę to jestem za. Myślę że można by jeszcze dodać wagę dzieciaczków. W takim razie dopisuję się Nick................ ......Data ur...........Imię.................. Waga......... MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek Aleks29.....................30.04......... ...Krzyś................ ..9 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks, jeśli to ucho to pewnie strasznie go boli, biedactwo. Powodzenia u lekarza. Tu chyba nie trzeba mieć dużo czasu żeby nadrobić zaległości ;) Ja głównie w domu jestem, pracuję 7 godzin tygodniowo, tak po godzince dwie, a środy mam wolne. Ale faktycznie z dzieckiem ciężko przy internecie posiedzieć, choc teraz akurat bawi się grzecznie więc mam chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stpkrotka1234
Hej Dziewczynki! Faktycznie przy dzieciaczku ciężko jest cokolwiek napisać. Ja wróciłam do pracy ale od powrotu więcej przesiedziałam na zwolnieniach niż w pracy. Najpierw mału dwa razy mi chorował później ja i tak to wygląda. Mam nadzieję że w Nowym Roku będzie lepiej. A tak na serio to chyba jeszcze "nie odcięłam jeszcze pępowiny" i lepiej mi z synkiem w domu niż w pracy:) Czy ktoś może dopisać mnie do tableki: Igor, 12.04, waga 8750g Wszystkiego co najlepsze dla Was i Waszy pociech w Nowym Roku. Aby Dzieciaczki rozwijały się jak najlepiej a Wy abyście były wypoczętymi, spełnionymi w każdej sferze i szczęśliwymi Mamami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..............Waga......... MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek...........9000 Stokrotka 1234...........12.4..............Igor...............8750 Aleks29.....................30.04......... ...Krzyś.............9000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..............Waga......... MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek...........9000 Stokrotka 1234...........12.4..............Igor...............8750 Aleks29.....................30.04......... ...Krzyś.............9000 Umbrelka82................26.o3............Adam.............9200 Odpowiadm hurtem: pracy szukam od dluzszego czasu no ale nauczycieli to jakos w malopolsce nie potrzebują ;( Na wszelkie niepokoje również polecam viburcol!!!! Szcześcliwego Nowego Roku dla mam i dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w Nowym Roku :P Jak minął Sylwester? My byliśmy u kuzynki, mały spał w pokoju obok, obudził się przed północa na toast :p i koło 1.30 bylismy w domu. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam I znowu rok starsza :(((( My siedzieliśmy sami w domu, nie miałam ochoty na żadną imprezkę. Przynajmniej sie wyspałam :) Jednak sprawdziły sie moje przeczucia co do małego. Zapalenie ucha :( Dostał kropelki do uszu i jakąś zawiesinę do picia. Mam nadzieję że mu przejdzie. Krzyś dalej waży 9 kg. Pod koniec listopada też tyle ważył. Ale przez te ząbki i ucho mniej je i pewnie troszkę go ubyło. Jak wyzdrowieje to nadrobi :)) Muszę poprawić tabelkę bo wpisałam złą datę urodzenia. Nie kwiecień tylko marzec ma być :)) Nick................ ......Data ur...........Imię..............Waga......... MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek...........9000 Stokrotka 1234...........12.4..............Igor...............8750 Aleks29.....................30.03......... ...Krzyś.............9000 Umbrelka82................26.o3............Adam......... ....9200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w nowym roku:) Oby był równie szczęśliwy jak ten poprzedni:) Ja siedziałam w domu sama, bo mąż jest muzykiem więc pracował. Myślałam, że nie doczekam do północy ale się udało:) Aleks, to przykro mi z powodu tego zapalenia ucha, długo to może potrwać? Krzyś mój widzę póki co najmniej waży. Też się martwiłam jego wagą bo od września do grudnia przytył tylko kilogram, na wizycie jakiś czas temu ważył 7900 to teraz myślę już 8 osiągnął. Ale zdrowo się rozwija, tylko taki zwiercony strasznie i podobno przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas już lepiej. Gorączka ustąpiła, mały jest spokojniejszy, nie marudzi bardzo. Apetyt chyba też wraca :) Teraz śpi więc mam trochę wolnego. Tylko teoretycznie bo trzeba coś na obiadek przygotować. Nie mam jakoś koncepcji dzisiaj :(( Nie marudzę. Idę szykować :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wpadłam się przywitać i życzyć wszelkiego szczęścia i pomyślności na najbliższe 12 miesięcy, no i oczywiście zdrówka dla naszych najmłodszych :D Ostatnio nie mam czasu tu zaglądać, bo pracuję, ale staram się chociaż czytać co u Was jak już tu zajrzę. Nick................ ......Data ur...........Imię..............Waga......... MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek...........9000 Stokrotka 1234...........12.4..............Igor...............8750 Aleks29.....................30.04......... ...Krzyś.............9000 Umbrelka82................26.o3............Adam......... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka.............9000 (wpisuję orientacyjnie, bo dokładnie nie wiem ile dziecię waży, a ważyłam ją ostatnio na wadze łazienkowej) Miłego dnia :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może namieszałam, ale uporzadkowalam tabelkę po dacie urodzienia. Ja w pracy od miesiąca i szczerze powiem - cieszy mnie to ogromnie. Jak wracam z pracy o 16 to mamy jeszcze tyle godzin az mala pojdzie spac (koło 21) a nie jestem taka umeczona jak siedząc z nią od rana. Ola nie raczkuje i chyba nie zamierza zacząc. Przesuwa sie w pozycji siedzacej, podskakujac z raczkami w gorze lub w polsiedzacej na raczkach. Robi to tak szybko ze wystarczy sie obrocic a jest na drugim koncu pokoju i lapie kabel...albo przewraca choinke albo wlacza odkurzacz:-) Eh teraz sie zaczelo Nick................ ......Data ur...........Imię..............Waga......... Umbrelka82................26.o3............Adam......... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka........ .....9000 Aleks29.....................30.04..........Krzyś.............9000 MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek...........9000 Stokrotka 1234...........12.4..............Igor...............8750 Lilka79......................19.04...........Ola.................9500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz bo było nie po kolei Nick................ ......Data ur...........Imię..............Waga......... Umbrelka82................26.o3............Adam......... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka........ .....9000 MaggieBlue............... .4.4...............Wojtek...........9000 Stokrotka 1234...........12.4..............Igor...............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .........9500 Aleks29.....................30.04............Krzyś............ .9000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Nowym Roku :) U nas wszystko w dobrze Mała ma drugi zabek . Troche grymasi przy jedzeniu przez te zebki wiec jak patrze na tabelke to teraz wazy najmniej, a urodziała sie najwieksza z naszych maluszków :( Wpisze jej wage orientacyjna z wagi łazienkowej. Moze dodamy do tabelki ilosc ząbków?? a jezeli nie chcecie to poprostu skasujcie to :P Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 hugosia.....................02.04..........Paulinka.........8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000 Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola...............9500 Aleks29.....................30.04............Krzyś.......... .9000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Nowym Roku :) U nas wszystko w dobrze Mała ma drugi zabek . Troche grymasi przy jedzeniu przez te zebki wiec jak patrze na tabelke to teraz wazy najmniej, a urodziała sie najwieksza z naszych maluszków :( Wpisze jej wage orientacyjna z wagi łazienkowej. Moze dodamy do tabelki ilosc ząbków?? a jezeli nie chcecie to poprostu skasujcie to :P Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 hugosia.....................02.04..........Paulinka.........8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000 Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola...............9500 Aleks29.....................30.04............Krzyś.......... .9000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000......5.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......9500 Aleks29.....................30.04............Krzyś...... .... .9000 Dopisałam Wojtkowe zeby do tabelki :) U nas Nowy Rok zaczyna się pomyślnie bo na 99% dostałam pracę. Muszę tylko załatwić zdolność od lekarza medycyny pracy i do roboty :) Całkiem blisko bo tylko 7 km od domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :)) Maggie, zawyżyłaś chyba "normy" :)) Kurcze, 5 zębów już. U nas dopiero 2, ale kolejne dwabędą się niedługo przebijać. Trzymam kciuki żeby się udało do końca. Napisz coś więcej, co będziesz porabiać :)) Jeśli oczywiście możesz. Mój mały od paru dni nie wstaje w nocy na jedzenie. Na noc kaszka z mlekiem ok.19.30 i spanko do 6.30 :) Jakby nie te pobudki na smoka to byłoby super. Budzi się ok 1.30. Musi dostać smoka bo zaczyna marudzić. Dopisuje zęby do tabelki i poprawiam bo jest ze złą datą urodzenia. Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000.......5.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......9500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie o pracy więcej nie napisze bo nie mam umowy w ręce ale jak jutro wszystko podpiszę to Wam opowiem Czy macie wrażenie że Wasze dzieci to maminsynki?? jak zostawiam Wojtka z babcią to mały jest grzeczny, jak zostaje z tatą to jest ok, ale jaktylko ja się pojawię to mały się wydziera, marudzi, chce sie trzymać spódnicy...a może to tylko taki okres teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie- wydaje mi sie ze wszystkie dzieci tak mają. Paulinka tak samo jak zostanie z babcia sama to jest wszystko ok. Od czasu do czasu podobno mnie szuka, ale moja mama ja zawsze czyms zabawi. Natomiast jak juz wroce to zaczyna marudzic i tylko mama i mama. Mam pytanie - czy zmieniłyscie juz fotelik samochodowy na wiekszy ?? Acha i ile wasze dzieciaczki spia w dzien,bo maja tylko godzine:( moze dlatego ze przesypia nocki. Oczywiscie czasami obudzi sie jeszcze na herbatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Podobnie jak ORZESZEK, kiedys pisałam na tym forum. Tak sobie przypomnialam o Was, ze fajnie by było zobaczyc co u Was i wstapiłam... Pamietacie mnie?? ;D Napisze troche co u nas. Fabian ma 4 zeby na dole i sa ku wyjsciu 2 gorne jedynki. Raczkuje, siedzi sam, mowi MAMA TATA IDE. robi kosi kosi, pokazuje jaki jest duzy i robi papa. Ogolnie szaleniec z niego. Podaje mu normalne dorosle jedzenie bo słoiki najwidoczniej mu sie znudziły :) Wazy pewnie juz przeszło 10 kg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tez zawyzam w kwestii "zęby". To podobno dziedziczne, ja miałam 1 zab w 4 miesiacu, Ola na początku piątego:-) Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000.......5.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......9500......6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmarkana mama - fajnie ze wpadlas. Pewnie ze Cię pamietam. Twój mały robi naprawdę niezłe postępy. Zazdroszczę zacięcia do robienia normalnego jedzenia. Ja jestem katastrofa kuchenna i wciąz jadę na słoiczkach. Nawet nie chcę myślec co będzie potem. Nie umiem, nienawidzę gotować i ogólnie mnie to przeraża. Takie gotowanie na co dzień to k0szmar jakis:-) A co mu gotujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też się wypowiem w kwestii obiadków. Moja siostra mieszka we Włoszech. Kupiła mi tam parowar z chicco. U nas takich nie ma a u nich strasznie drogie bo kosztują chyba ze 100 euro. W każdym razie wkładam tam warzywa ( ziemniaki, buraka, kalafior, brokuły i co tam jeszcze sie nawinie) i kawałki mięsa ( królik albo wołowina) wlewam wodę, włączam i samo się gotuje, bez pilnowania. Potem tylko wkładam nożyk do cięcia, miksuję wszystko i mały wsuwa. Kiedys próbowałam słoiczka, ale mały nie lubi. Tu macie linka do tego cudeńka... http://www.chicco.com/robot-da-cucina-cuocipappa-sanovapore/pappa/dallo-svezzamento/scheda_prodotto.asp?menu=on&art=00.076003.000.000&idfascia=22&idsezione=11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×