Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Dużo zdrówka dla roczniaków. Dziewczyny jak doprawiacie zupy i obiadki maluchów a może podajecie im juz to wszystko co Wy jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWK, ja daje normalne zupy, tzn takie jak my jemy. Czasami też gotuje osobno, zależy co jest na obiad. Jak gotuje osobno to nie solę zupy. Na dzisiaj gotowałam małemu krupnik na skrzydełku. Przyprawiłam tylko bazylią i oregano i wyszła pyszna :)) Wcale nie czuć że jest bez soli. Czasami też je na dwa dania, zupa a później ziemniaczki z mięskiem i jakieś warzywka. Przeważnie marchewka z jabłkiem lub buraczki. Dostaje także mięso mielone gotowane. Ogólnie to wcina wszystko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczepiłam na rotawirusy bo szczepionka bardzo lagodzi przebieg biegunek na tym tle. Dwie z moich kolezanek spedzily tygodnie w szpitalu z dziecmi przez rota, wiec to mnie przekonalo. Na pneumokoki zaszczepilam za namowa pediatry. Co do meningo to jeszcze się waham. Szczepionka istniejąca na rynku działa na najrzadziej wystepujacy w Pl podtyp, a na te powszechne jest malo skuteczna (choc podobno moze nieco zlagodzic przebieg). Ja teraz karmię glównie słoiczkami. Zaprzyjaźniony sprzedawca ze sklepu ekologicznego sam mi odradził kupowanie warzyw o tej porze roku i powiedział, że Gerbery są bezpieczniejsze. Warzywa leżą od miesięcy w przechowalniach gdzie są traktowane środkami utrwalającymi a i tak są już często podpsute. Więc zupy gotuję rzadko. Czasem Ola je gotowaną na parze rybke razem z nami, czasem robię jej jajecznicę na parze, je też serek homogenizowany naturalny z owocami, jogurty naturalne, tez mieszam z owocami (ze słoiczka raczej), czasem je nasze mięsko. My zazwyczaj pieczemy mięso, wtedy daję jej część "wydłubaną z wnetrza" :-) indyka albo kurczaka. Staram się ją przekonać do kaszy gryczanej, jaglanej, ryżu, ale to idzie z oporami.(oczywiście o ile nie zostanie zmiksowane z czymś smacznym:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja Wam zazdroszczę tego jedzenia :( u nas niestety dalej kalafior, brokuły, teraz dodajemy zielonego groszku ( nwzszystko z mrożonek), czasami buraczek ale generalnie to mały cały czas ma alergię i nie wiem co mu dawać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Maggie pociesz się że zwykle objawy nietolerancji pokarmowej lubią znikać " z dnia na dzień"- u nas tak właśnie było :) Ja Wam wszystkim też zazdroszczę... mobilnych dzieciaków... Po wizytach u neurologa,ortopedy,fizjoterapeuty i rehabilitanta wszyscy zgodnie oświadczyli że mały jest zdrowiuteńki i taki ma tor rozwojowy. Uczymy więc ciągle raczkowania... Wesołych ciepłych Świąt dla wszystkich :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) My już po świętach i po roczku :) Mieliśmy dużo gości, teraz odpoczywamy. Mały lada chwila zacznie sam chodzić :) narazie każe się prowadzić za jedną rękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my właśnie zapraszamy na urodziny (za 2 tygodnie są) i wszyscy pytają jaki prezent kupić a ja sama nie wiem co nam potrzeba. Maggie dostaliscie coś fajnego? Dużo miałaś gości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razem z nami było 14 osób. Prezenty dostał fajne: hustawkę, domek i jeździk. http://www.allegro.pl/item965557704_duzy_domek_zjezdzalnia_forest_center_smoby_310156.html http://www.allegro.pl/item980021832_bmw_baby_racer_ii_jezdzik_chodzik_nowy_od_reki.html Z tym że moja rodzina tzn moja ciocia i jej trzy córki z rodzinami złożyły się na ten domek i jeździk, moja mama kupiła huśtawkę a od drugiej babci i dwóch cioć dostał pieniądze. Dzisiaj byłam mu kupić wózek- parasolkę i rowerek, a resztę pieniędzy odłożyliśmy i będą na później. Może lepiej żeby rodzina się złożyłą ( jeśli mają dobre układy) bo lepiej chyba jeden prezent a porządny niż kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj kawaler dzis ma pierwsze urodzinki i u nas akurat dostał kasę zebral 900 zl pytali co chce dla niego a ze to najbliższa rodzina to powiedzialam ze pieniążki dlatego ze od 2 miesięcy mamy wlasne mieszkanko a Kacperek nie mial mebli swoich i zebraliśmy na mebelki dołożymy tylko trochę MaggieBlue śliczne prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Wszystkiego najlepszego dla kolejnych roczniaków :) Prezenty widzę że dostaliście podobne jak mój junior :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assia to sto lat dla synka! Maggieblue naprawdę ładne prezenty, auto jak prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupciuszek
witam:) mam do sprzedania nowe firmowe buciki oraz ubranka po moim synku. ubranka sa zadbane. pochodza z domu gdzie nie pali sie i nie ma zwierzat. zapraszam na moje aukcje. http://www.allegro.pl/item992606761_buciki_clarks_nowe_rozmiar_21.htm http://www.allegro.pl/item992614073_zestaw_dla_chlopca_firmowki_nexti_inne_wiosna.html http://www.allegro.pl/item992615725_mega_zestaw_dla_chlopca_firmowki_next_adams.html http://www.allegro.pl /item992610447_sliczne_spodnie_sztruksy_bojowki_5_10_15_wiosna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem załamana :/Dzisiaj byłam z małym u szczepienia świnka-odra-różyczka i przy okazji badania lekarka stwierdziłą, że mały jakoś dziwnie układa główkę i chyba ma wadę wzroku ;( Zapisałąm się z nim do okulisty na 31 maja ale coś czuję że bez okularów sięnie obejdzie, bo ja też mam wadę wzroku od urodzenia :( myślałam że go to ominie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Maggie szczepiłaś szczepionka skojarzoną 3 w 1? Jesli tak to ileż za taki luksus sie płaci, jesli mogę zapytać? Bo my w pon idziemy... Co do okulisty to sie nie martw, im wcześniej wada wykryta tym łatwiej i szybciej się leczy :) grunt to trafić na dobrego okulistę. U nas jest zez :) po mamusi :) do oczologa idziemy prywatnie :) Jestem dobrej myśli i mam nadzieje ze moja intuicja mnie nie zawiedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaggieBlue, tak się zastanawiam.. bo ja mam b. duza wade wzroku i tata Oli tez. Bylismy u okulisty jak miala 3 miesiace ze wzgledu na zatkany kanalik lzowy. Pytałam kiedy możemy przyjść na badanie wzroku ze względu na obciazenie rodzinne. Lekarka powiedziala, ze wczesniej niz 2 latka nie ma sensu bo po pierwsze male dzieci nie nosza okularow a po drugie do oceny wady potrzebna jest wspolpraca dziecka. Ale moze ona sie mylila? Moze tez powinnam sie juz zapisac z małą. Czy ktoś się orientuje jak to naprawdę jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
U nas powiedziała że z zezem KONIECZNIE jak skończy rok, z innymi wadami to nie wiem. Moj mały też jest obciążony, ja oprócz zezika jestem krótkowidzem na prawe oko i dalekowidzem na lewe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ze maly jest po ywlewie tez kazali nam przyjsc po pierwszych urodzinkach i wiem ze lepiej jak dziecko wspolpracuje ale wade wzroku juz mona wykryc po przez normalne badania a czy ja wiem czy male dzieci nie nosza okularów koleżanki synek nosi okularki jak skończył pol roczku sa to specjalne dla maluchow okulary maja plastikowe szkła i specjalna zakładki by maluszkowi nie spadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno mają teraz aparaturę, która nie wymaga współpracy, trochę poczytałam w necie i wynika z tego, że bedę musiała małemu zakraplać oczy atropiną przez kilka dni a potem jest to badanie. Zapisałam się do okulisty dziecięcego do Poznania. Specjalnie zaznaczyłam że dziecko ma rok, babka przy rejestracji nic nie mówiła, więc to chyba nic dziwnego. Jak byłam w ciązy u okulisty to mówiłą że wada może być genetyczna i żeby iśc z małym na badanie jak będzie miał 2 lata, więc jakoś nie zwracałąm na to uwagi, no ale trudno. Może lepiej wczesniej zbadać. Więcej będę wiedzieć 31 maja po wizycie, więc na pewno dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno mają teraz aparaturę, która nie wymaga współpracy, trochę poczytałam w necie i wynika z tego, że bedę musiała małemu zakraplać oczy atropiną przez kilka dni a potem jest to badanie. Zapisałam się do okulisty dziecięcego do Poznania. Specjalnie zaznaczyłam że dziecko ma rok, babka przy rejestracji nic nie mówiła, więc to chyba nic dziwnego. Jak byłam w ciązy u okulisty to mówiłą że wada może być genetyczna i żeby iśc z małym na badanie jak będzie miał 2 lata, więc jakoś nie zwracałąm na to uwagi, no ale trudno. Może lepiej wczesniej zbadać. Więcej będę wiedzieć 31 maja po wizycie, więc na pewno dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Uaktualniam:) Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zęby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....10000....4 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś..... . .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....9200......4.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9800.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......12000....6... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............119 5 0.....6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zęby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....10000....4 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś..... . .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....9200......4.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9800.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......13000....8... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............119 5 0.....6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zmieniam dane w tabelce Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zęby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....10000....4 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś..... . .... .9800.....6 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....9200......4.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9800.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......13000....8... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............119 5 0.....6 My już po roczku. Mały dostał tylko samochodzik (jeździk) i kase. Może kupie mu za te pieniążki zjeżdżalnie, będzie miał więcej pamiątek po roczku. Ząbków mamy juz sześć, tzn 5 całkiem na wierzchu a 6 dopiero sie przebił. Maggie, nie przejmuj sie bardzo, czasami lekarze straszą a później okazuje się że wszystko jest dobrze :)) U nas z chodzeniem też coraz lepiej. Mały chodzi za jedną rączkę. Praktycznie to jej nie potrzebuje bo trzyma sie pewnie, ale się boi. Jak się zapomni to stoi ładnie, zrobi nawet dwa kroczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Paulinka tez juz po roczku " impreza " była w sobote. Gdy sie dowiedzialam z telewizji o katastrofie mialam ja odwolac. Ale w koncu stwierdzilam ze sie odbedzie. Pomyslałam o parach które w tym dniu miały śluby i wesela chyba tez ich nie odwoływały. Paulinka juz od okolo 2 tyg ładnie sama chodzi z mowa teraz nic nie idzie do przodu ale czytalam ze tak moze byc dziecko jest zajete chodzeniem. Mam PYTANIE jak u was z odsadzaniem na nocnik?? Nocnik mam juz jak skonczyla 6 msc. ale nie chciala na nim siedziec wiec dałam sobie spokoj .Ale teraz duzo sie nie zmienilo 10 sekund i juz chce zejsc płacz , krzyk. Jak jest u was? Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zęby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....10000....4 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś..... . .... .9800.....6 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....10000......7.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9800.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......13000....8... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............119 5 0.....6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Mój syn ślicznie robi do nocniczka :) 9/10 wysadzań kończy sie sukcesem :) Rano i po kolacji robi kupkę, w ciągu dnia tez kilkukrotnie "wysiedzi" siku. Pieluszki zakładam oczywiście, ale zuzywa ok 2 dziennie plus trzecia na noc. Jestem z niego naprawdę dumna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zęby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....10000....4 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś..... . .... .9800.....6 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....10000......7.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........10700.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......13000....8... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............119 5 0.....6 Babcia sadza Wojtasa na nocniku ale narazie bez efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zęby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....10000....4 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś..... . .... .9800.....6 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....10000......7.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........10700.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......11000......8... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......13000....8... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............119 5 0.....6 Ja o nocniku nawet jeszcze nie myslałam... mam plan zaczać latem na działce Ola wczoraj zaczęła niespodziewanie chodzić! Ale to zabawnie wygląda. Od tygodnia stawała bez podparcia, coraz pewniej, na środku pokoju z rekoma w górze a wczoraj stojąc sobie wysuneła jedną nogę, potem drugą i tak poszło. Robi parę kroczków i siada na pupę. Ćwiczyła ze 2 godziny, do 21-ej, a potem była tak podekscytowana, że nie mogła zasnać. Co do żałoby i urodzin - myślę, że to nie impreza 18-tkowa z balangą i piciem, więc raczej jest to wybaczalne. My już sprosiliśmy gości na niedzielę - będzie pogrzeb prezydenta, ale co zrobić. Przyszły weekend wyjeżdzamy a następny to już majowy. Trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Adaś sam usiadł :D mała rzecz, a cieszy :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umbrelka to super! Postępy naszych dzieci poprawiają humor jak nic:-) A mam pytanie, czy próbujecie odstawiac butle ze smoczkiem? U nas proby koncza sie histerycznie. Sok z kubka wypije, ale na widok mleka w kubku jest atak niepohamowanej zlosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umbrelka wielkie gratulacje dla synka teraz to juz pójdzie z górki a nie pisalam wam kacper przed świtami zaskoczył raczkowanie raczkuje ale bardzo mało tylko wtedy gdy che wstac przy czymś a woli czołganie bo szybciej mu idzie to wczoraj byliśmy na ćwiczeniach i póki co nie wymaga rehabilitacji za miesiąc kontrola jak z staniem bez trzymanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×