Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość mamula 2 corek
Gdzie mieszkasz ellag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mogę się dołączyć? Termin mam na 20 kwietnia, dziś poraz pierwszy usłyszałam bicie serduszka mojego maleństwa:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe mamuśki:) Powiedzcie mi jak my w tej tabelce liczymy te miesiące bo juz sama nie wiem? Ukończone czy te w trakcie? Z tego co wiem to jako miesiąc przyjmuje się miesiąc kalendarzowy a nie 4 tygodnie. Mój mąż był ostatnio obecny na USG, mam takiego lekarza co wręcz nalega, żeby wołać tatusia. Mój mąż byl zachwycony tym co zobaczył, tak chyba łatwiej do nich dociera:)Nawet widział tam więcej niż ja:) Na początku trochę się wahał czy chce tam przyjść ale teraz to już bardzo chętnie bedzie chodził:) Wracając do sklepów z odzieżą ciążową to u mnie w mieście nie ma. Byłam przez przypadek w katowicach w h&m ale ceny są szokujące jak na rzeczy w których się bedzie chodziło pół roku. Kupiłam pare rzeczy na allegro używanych ale są jak nowe, w h&m spodnie kosztowały 150-200zł a ja za 160zł mam 3 tuniki i 2 pary spodni. Też się trochę bałam tych spodni ale wystarczy zmierzyć długość i bioderka a spodnie pasują bo pas jest regulowany i na gumce, poza tym takie spodnie są bardzo elastyczne a jak sie nie trafi to popyt na takie rzeczy jest spory i zawsze można je znowu sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to mieszkam w Amberg, niedaleko Norymbergi. Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuję nic specjalnego na ciążę. Dopiero jak juz naprawdę bedzie mi potrzebne. W końcu jesień i zima idzie najpierw, i jeszcze nie bedziemy takie grube. Myślę,że skonczy się na nowej kurtce, bo starą mam dopasowaną. W poprzedniej ciąży to tylko spodnie musiałam kupć nowe, oraz sukienke na sam koniec. Ale nie szalałam, bo przecież co z tymi ciuchami robić potem??? A jedyne z czego będę musiała naprawdę zrezygnować to kozaki na szpilce. Pech.:) Filka juz napisała. A co wy juz kupiłyscie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie, to niesamowite, ze jest juz topik na nastepny rok. ja rodzilam w kwietniu tego roku. jak ten czas leci... Tochna moja skonczy w sobote juz 5 miesiecy a dopiero co patrzylam na te dwie kreseczki na tescie. bede do was zagladac z sentymentu jesli pozwolicie :) pozdrawiam goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ostatnio przez przypadek (pisałam z pracy) podświetliło mnie na pomarańczowo- pisałam z prośbą abyście mnie przyjęły do swojego grona:( niestety bez odzewu mam nadzieję że to tylko przez ten pomarańczowy kolor:) z góry dziękuję:) basiunia* Basia śląsk termin na 22.04.09 Ja dziś mam popołudniówkę i nawet się cieszę bo ranki są dla mnie ciężkie- mdłości na maksa;/ ale mam nadzieje że kiedyś się skończą:) Pozdrawiam i miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jadę dziś odebrać suknie ślubną:) Nie mogę się doczekać:) Zamawiałam ją w styczniu i mam nadzieję, że te kilka obecnych dodatkowych centymetrów nie zrobi różnicy. A w ogóle to wstałam zła, bo byliśmy wczoraj do nocy u rodziców i robiliśmy u nich usadzenie gości w excelu, po czym przesłaliśmy plik sobie od nich. Tylko że się nie otwiera a ja muszę go wysłać do lokalu dziś. Chyba mamy inne wersje excela, bo ten który przesłałam jest zupełnie pusty. No i muszę rzucić wszystko i jechać do rodziców znowu zaraz. A poza tym to czuję się dobrze, odpukać. Do tej pory kupiłam sobie spodnie i muszę przyznać, że czuje się różnicę - nie jest w końcu ciasno! Kupiłam też dresowe - bo potrzebne mi do pracy. Uczę małe dzieciaki i zajęcia odbywają się na dywanie. Ale jak na dresowe spodnie to niestety były drogie a muszę kupić przynajmniej jeszcze jedne, bo nie mogę chodzić tydzień w tydzień w tych samych. Lecę się zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiajcie!!! mieszkam w Holandii ,termin mam na 24 kwiecien:) no i spodziewam sie blizniakow,fajnie bedzie miec z wami kontakt i wynieniac sie doswiadczeniami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie cos ruszylo :) Witam nowe kwietnioweczki .. kkrolina mamy ten sam termin - mam nadzieje ze to jednak nie bedzie 1 kwietnia :) Kati75 tez mam problemy z cera.. ponoc to hustawka hormonow winna. Apple wiem co czujesz :( w nagłych przypadkach bierz Laktulosum - mi pomaga :) pomogły tez śłiwki surowe popite zimnym mlekiem byłam szybciej w toalecie niz sie tego spodziewalam :D Co do ubrań to mam spodnie z poprzedniej ciąży ale jeszcze troszke sa za luzne, chodze w jeansach takich to mi spadaly zawsze :) bluzeczek narazie nie kupuje bo tuniki w modzie wiec mam narazie zapas... tylko te spodnie.. zeby bylo jeszcze gdzie je kupic (w sensie fajne i w normalnej cenie...) Moj maz chodzil ze mna na kazde normalne usg - nie byl tylko na dowcipnym... Dzisiaj mam wizyte.. miala juz ktoras moze drugie usg? Czy 10 tc kwalifikuje sie juz do normalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek83
Witajcie, mam nadzieję, że będę mogła dzisiaj wieczorem dołączyć do forum, ale chyba i tak nie do Was, tylko do MAJ 2009. Ale chciałabym się Was poradzić: W poniedziałek i we wtorek robiłam test i za każdym razem wyszły dwie kreseczki Ale dopiero dzisiaj idę do gin i trochę się boję, że testy się myliły, a te moje wieczorne mdłości (które mam od kilku dni) są tylko wmówione... Bo bardzo chcielibyśmy mieć z mężem dzidziusia... Co o tym myślicie?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamula 2 corek
napewno kasiaku jest bejbiczek w brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka byla w szpitalu bo sie pogorszylo Teraz lezy w domu,reke ma pokluta,wenflon w rece,ma tabletki na zmniejszenie mdlosci,jak sie jeszcze raz powtorzy to do szpitala.zajmowal sie Nia polski lekarz Slonko dochodz szybciutko do siebie skarbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 .............31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom...1..... ........01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 .............02.04.09 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... ....03.04.09 syla-...........Sylwia........33.........Wielkopolska ..2...........03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1..... .........04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... .........05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary......2.. 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... .....06.04.009 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........07.04.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .2...08.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........08.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... .......09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... .........10.04.09 09zmudka90......anna...........18.........poz nan...1...... ....10.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ......29.04.09 Kati75..........Kasia......?..............Wieden.......1 ...........02.05.09 kijaki....Justyna...23...Andrychów.....3.....20.04.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haloo kwietnóweczki, Jako, Że ja nowa to powitam te nowe, które jakby ze mną przyszły.:) :) :) Ja tam na razie same dowcipne USG miałam, także co do tego drugiego to jeszcze nie wiem. Za to wiem, że nie mam ochoty kupować ciuchów dla siebie, ale najchętniej już bym dla baby wszystko kupiła, zeby już się tym nie martwić. Jakoś nie ruszają mnie te wszystkie przesądy kupować -nie kupować przed porodem! Przeciez wiadomo, że wszystkiego na raz nie kupi się po urodzeniu dziecka. A poza tym nie wychodząc przez ok. mieciąc jak można coś z sensem kupić???? A zresztą sprawia mi to niesamowitą przyjemność. Przy pierwszym dziecku nie mogłam sobie na wiele pozolić. I za dużo wtedy też nie było w sklepach. Pamiętam, że kaszki aż z Czech sprowadzaliśmy.haha Roxelka...........wypoczywaj dużo, teraz ty i maleństwo najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciałam z wizyty.. usg było dowcipne.. mój wielkolud ma juz 47 mm :D serducho wali jak szalone, ze mna wszystko oki :) nastepna wizyta za miesiac... CO do przesądów .. ja w zadne nie wierze.. wszystkie rzeczy dla pierwszego dziecka kupilismy przed narodzinami - nie wyobrazam sobie po.. dziewczyny a jaki najglupszy przesad slyszalyście? Moja babcia na przyklad nie poozwala mi glaskac psa... zeby dziecko nie bylo owłosione :D:D:D i ona tak na serio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE wolno nisić łańcuszków, bo się dziecko pępowiną owinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo : nie przymierzaj okularów, bo dziecko będzie je nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie nowe mamuśki:) ja słyszałam, że nie wolno obcinać włosów bo dziecko bedzie miało krótki rozum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aplle_Seed
Witajcie nowe kwietniowki 🌻 kijaki widze ze Ty z moich okolic:) O mroweczki, mialam ten sam temat zaproponowac:):) bo ostatnio slyszalam takie przesady, ze o malo sie nie posiusialam:) np. nie powinno sie stosowac w ciazy kremow typy samoopalacz bo dziecko bedzie miec ciemna karnacje hahahahaha:):) a poza tym czy ciemna karnacja to cos zlego?:) Kiedyindziej dowiedzialam sie ze nie powinno sie farbowac wlosow w ciazy bo dzidzia bedzie ruda:):) jakby rudy byl zly, ale kto wymysla takie brednie to naprawde nie wiem....... Filka o przesadzie z wlosami slyszalam (i to od mlodych mam:( ale w troche innej formie- nie mozna dziecku malemu obciac wlosow do 1 roku zycia bo bedzie miec krotki rozum. NIe wiem czy smiac sie czy plakac...mamy XXI wiek!! Ciuszki, lozeczko i inne potrzebne rzeczy kupie oczywiscie przed porodem. Gdybym, nie daj Boze, lezala pod koniec ciazy kupie wszystko przez internet i juz. Laktulosum kupilam ale mi nie pomaga, zauwazylam ze sliwki suszone plus jablko dzialaja zawsze:) Roxelka, wszystkie trzymamay kciuki, wypoczywaj!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe kwietniowki kijaki widze ze Ty z moich okolic O mroweczki, mialam ten sam temat zaproponowac bo ostatnio slyszalam takie przesady, ze o malo sie nie posiusialam np. nie powinno sie stosowac w ciazy kremow typy samoopalacz bo dziecko bedzie miec ciemna karnacje hahahahaha a poza tym czy ciemna karnacja to cos zlego? Kiedyindziej dowiedzialam sie ze nie powinno sie farbowac wlosow w ciazy bo dzidzia bedzie ruda jakby rudy byl zly, ale kto wymysla takie brednie to naprawde nie wiem....... Filka o przesadzie z wlosami slyszalam (i to od mlodych mam ale w troche innej formie- nie mozna dziecku malemu obciac wlosow do 1 roku zycia bo bedzie miec krotki rozum. NIe wiem czy smiac sie czy plakac...mamy XXI wiek!! Ciuszki, lozeczko i inne potrzebne rzeczy kupie oczywiscie przed porodem. Gdybym, nie daj Boze, lezala pod koniec ciazy kupie wszystko przez internet i juz. Laktulosum kupilam ale mi nie pomaga, zauwazylam ze sliwki suszone plus jablko dzialaja zawsze Roxelka, wszystkie trzymamay kciuki, wypoczywaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Jacie, w końcu jestem w wirtualnym świecie! Od poniedziałku nie miałam neta. Już nie mam porannych nudności, ale nadal muszę jeść co 2 godziny bo tak mnie zbiera, że nie wiem czy to z głodu czy z nudności. No i zaparcia. Jogurty i śliwki poszły w ruch, ale niewiele to daje. I w ogóle jestem ostatnio zdziwiona, bo śpię po 10 godzin a nie po 12, jak to się zdarzało w poprzednich tygodniach. I mam lekko więcej energii jak się w sobie ścisnę :) Dzisiaj po pracy zrobiłam aż 3 prania! To naprawdę wyczyn po wcześniejszych tygodniach przymulenia. Ale i tak mąż mnie rozpieszcza. Na razie to wszystko jakoś znosi. Sam nawet posprzątał caluśki dom: od kibelka, przez pokoje, na naczyniach w kuchni kończąc. No i ten notoryczny brak seksu przez zmęczoną żonę. Naprawdę mu współczuje! Dzielnie się trzyma. A tak poza tym to nadal nie wiemy w którym tygodniu jesteśmy, więc z niecierpliwością czekam na USG. Co do przesądów mam je w nosie. Co do ubranek dla dziecka- rodzina kupi. Resztę sprzętu sąsiedzi dołożą. To co my kupimy to jedynie krzesełko do jedzenia i łóżeczko- bo mamy takie wymarzone. No i sprzęt laktacyjny. Ubrań nie kupuje bo mieszczę się jeszcze w swoich, chociaż w jeansach coraz rzadziej chodzę. I ostatnio chleb mnie odrzuca. Wcinam tylko bułki. A badanie cukru wyszło mi 100 i się trochę przestraszyłam. Tyle. Przepraszam, że w nieładzie ale musiałam się wypisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 .............31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom...1..... ........01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 .............02.04.09 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... ....03.04.09 syla-...........Sylwia........33.........Wielkopolska ..2...........03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1..... .........04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... .........05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary......2.. 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... .....06.04.009 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........07.04.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .2...08.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........08.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... .......09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... .........10.04.09 09zmudka90......anna...........18.........poz nan...1...... ....10.04.09 kijaki.............Justyna......23.......Andrychów......3.........20.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........1............24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ......29.04.09 Kati75..........Kasia......?..............Wieden.......1 ...........02.05.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o pępowinie to ja słysłam że pod sznurami i liniamii wysokiego napiecia nie wolno chodzic... :D moja corcia chora.. cos przywlekla z przedszkola pewnie.. dzisiaj idziemy do lekarza - az sie boje co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) dla nowej 🌻 Mróweczka.......ale co tam mała może przywlec z przedszkola?? najwyżej ospę, różyczkę, a może tylko anginę?? HAHAHAHAHA :):):):):): Nie gniewaj się, bo ja to już przeszłam. CHOĆ nie mogę narzekać. Moja córka jako jedna z nielicznych prawie wogóle nie chorowała. Ale ja też dbałam o to, żeby ją zahartować. I jak miała kłopoty z gardłem, to podawałam jej wyciagi z aronii i jeżówki. A potem zawsze na jesień jej podawałam, i miałam spokój przez zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grypa żołądkowa :( na to zahartowanie nie pomaga :D Ja jej podawałam Bioaron ale nie dzialał.. jedyne co dziala uodparniająco w naszym przypadku to oscilloccocinum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 .............31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom...1..... ........01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 .............02.04.09 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... ....03.04.09 syla-...........Sylwia........33.........Wielkopolska ..2...........03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1..... .........04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... .........05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary......2.. 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... .....06.04.009 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........07.04.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .2...08.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........08.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... .......09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... .........10.04.09 09zmudka90......anna...........18.........poz nan...1...... ....10.04.09 kijaki.............Justyna......23.......Andrychów...... 3.........20.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........1. ...........24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ......29.04.09 Kati75..........Kasia......?..............Wieden.......1 ...........02.05.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk..........2............22.04.09 A wiec wpisałam się:) To miło być w tak szacownym gronie:) Pozdrowionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!!! joj mam problem bo okazalo sie,ze mam bakterie helcobacter pyroli,no i lekarz przepisal mi leki wiec prosilam meza o .no i okazalo sie ze jednego nie wolno brac.Bylismy na wizycie u pani ginekolog no i potwierdzila,ze ten jeden lek nie wolno a pozostale mozna,poczym ja weszlam na internet i szukalam cos na temat omeprazolu i jest lipa,bo nic nie stwierdzono na temat tgo leku,mowi sie ze moze miec wplyw,no ale nie musi wiec nie wiem co robic poje sie okropnie,bo wzielam juz 4 tabletkiJesli cos wiecie to prosze napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×