Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Hejka! Witam wszystkie nowe dziewczyny !!! JA dzisiaj cały dzien w pracy , wiec dopiero teraz kiedy moje dzieci poszły spac mam chwilke na podczytanie... Tabelka super zaraz sie do niej wpisze... Jeślichodzi o kosmetyki to ja zawsze uzywałam Nivei i dalej tak bedzie... Mam wanienke po po starszym synku ta wieksza, a wkładu zadnego nie kupuje najlepsza jest tradycyjna pieluszka... Jesli chodzi o łóżeczo to mam drewniane w sypialni tez po starszym synku jedynie kupiłam nowy materac, a turystyczne mam w pokoju przy kuchni bo sypialnie mam na pietrze wiec musiałabym biegac, w sumie duzo rzeczy typu przewijak komoda mam po starszym synku , wiec te zakupy odpadaja. Ciuszki kupuje raczej na 62 choc z tymi rozmiarkami jest róznie, wiem to bo mam takie sklepy z odzieza dziecięca i akcesoriami, i co firma to rózna wielkosc, ciuszki tak sobie odkładam ale nic jeszcze nie przyniosłam bo co dostawa to cos nowego mi sie podoba... Jutro tez czeka mnie ciezki dzien, wiec juz sie martwie jak to przetrwam... Moj synek tez narazie jest odwrócony miednicowo wiec narazie czekam az sie odwróci... narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼 Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04........Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno Nela fajne imie bardzo orginalne podoba mi się... Piszecie tez ze boicie sie jak to bedzie z tym malenstwem, to chyba normalne, ale bedzie dobrze instyknt zadziała obiecuje... Ja najbardziej boje sie porodu bo po raz pierwszy nie wiem jak to bedzie, wybrałam nowy szpital i chce rodzic w wodzie, ale jak mały nie odwróci sie normalnie czeka mnie cesarka, a tego jeszcze nie przerabiałam... moje dwa porzednie porody były naturalne ale dzieci od poczatku były odwrócone główka w dół. Moja starsza córka w Walentynki skończy 8 lat, o pród nie pytajcie wole przemilczec... synek ma 2,5 roku i urodzenie go to pestka... kolezanki sie smiały ze dostawały sms od mnie z sali porodowej bo tak było, maz byl obecny przy oby dwóch porodach i był bardzo szczesliwy z tego powodu, za bardzo na niego nie krzyczałam.... Dobra kończe ide spac jutro sie odezwe ale dopiero wieczorkiem... pozdrawiam dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martenka84
Czesc dziewczyny.Moge sie do was dołaczyc.Ja mam termin na 10 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martenka witamy i wpisz sie do tabelki -fajnie masz termin w dniu moich urodzin... pozdrawiam bo ide juz spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluniaL
Witam dziewczyny, Z ogromną przyjemnością dołączam do Kwietniowych mam. Termin 20 Kwietnia 2009, chłopak :), pierwszy dzidziuś, ciąża ogólnie super spokojna, tylko wczoraj dopadło mnie jakieś wstrętne przeziębienie. Macie może jakieś sprawdzone rady jak się domowymi sposobami uporać z katarem :) ? Pozdrawiama wszystkie dziewczyny serdecznie :) Oli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martenka84
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna Martenka84......24........Pomorze...........10.04........ Martyna kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluniaL
Nie pogniewacie się, że tak bez zgody dodam sie do Waszej tabelki ??? Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia OluniaL...........25.......Warszawa..........20.04..........mężczyzna:) Dobrej nocy, Olunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..........Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia A to mnie zaskoczyłyście. Myślałam, że forum umrze śmiercią naturalną, więc zawczasu wyłączyłam subskrypcję i chciałam się przerzucić do marcówek. A tu proszę. Miło, miło. W takim razie i ja się ponownie przyłączam do tabelki. Ja ostatnio boje się cokolwiek więcej robić bo mam wrażenie, że mi brzuch twardnieje nawet przy zwykłym zakładaniu butów! Problem tylko w tym, że mój Husby zapuszcza mi dom, robi syf totalny. I nie mogę go namówić żeby sprzątał. Wychodzi z założenia, że skoro ja nic nie robie (a nie robię bo boję się brzucha) to i on nie będzie. W ogóle nie przemawia do niego, że jestem w ciąży. Z jednej strony go rozumiem, w końcu ma swoją prace a ja siedzę w domu. No ale sorry. W takim razie mówię sobie trudno i zapuszczam chatę. Zobaczymy kiedy pęknie. Bo czuje, że jeśli mu teraz odpuszczę to już zawsze będzie się czuł jak król. Wracając do twardniejącego brzucha: nawet nie mogę już myć włosów nad wanną bo źle się potem czuje. Chyba będę się musiała przestawić na prysznic- ale tak bardzo nie chcę. Może to głupie pytanie ale jak Wy myjecie włosy? Pod prysznicem? w kąpieli? Co do kosmetyków dla dzidzi, dziś na szkole rodzenia położna mówiła, że powinno się stosować kosmetyki jednej firmy przynajmniej do skończenia 1 roku życia. Trochę mnie to dotknęło bo ja mam mieszane kosmetyki i dużo różnych próbek i szkoda żeby się zmarnowały. Na razie zobaczę jak dzidzi będzie reagować na to co mam. Później najwyżej kupie całą serię jednej firmy. Jutro z rana mam badania. Zobaczymy co mi wyjdzie :) Na razie jest OK, choć witaminy to sporadycznie łykam. Na początku ze względu na zaparcia, a teraz to już nie mam takiego nawyku by codziennie je przyjmować. Napisałam w tabelce, że będzie dziewczynka, ale ostatnio jak byliśmy u znajomych i po raz 10 pokazywałam im USG to wróciły do mnie stare "obawy". Zdjęcie płci wygląda dwuznacznie. Czuje, że mogę urodzić też chłopca :) Nawet bardzo bym chciała. Bo tak szczerze, to nie wiem czy się nadaje na mamę dziewczynki... wolę chłopaków. No nic, następne USG za tydzień. Zobaczymy co nam się ukarze :) Idę spać. Pozdrawiam Nowe i Stare :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
widze ,że dużo dziewczyn sie przeniosło.. ja zostaje z Wami Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..........Zuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie, że na coraz więcej. Hej nowym, witamy Natala, przestaw się na początek tabelki ze swoim terminem powinnaś być pierwsza z nas!:-) Ja bylam dzis na kolejnych badaniach glukozy, jutro po poludniu okaze sie jak wyniki. Co do łóżeczek mamy turystyczne i drugie małe drewniane (120*60), bardzo lekkie i na kólkach. Mam nadzieję, że się sprawdzi Uprałam dziś 3 porcje ubranek w różnych kolorach. Nie zdawalam sobie sprawy ze az tyle ich mam, po corce przyjaciolki, moje wlasne sprzed prawie 30 lat (mama zachowala te naprawde najladniejsze) no i kilka sztuk sama kupilam. Robi sie z tego niezla ilosc, wiec obiecalam sobie, zwe juz zadnych ciuszkow nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martenka84
Witam lilka.Widze ze mamy pdobny termin porodu.Mam pytanie do ciebie.Ile juz wazy twoje dziecko?Ja sie martwie ze jest za mała bo moja wazy dopiero 1,8kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia77, tez sie boje porodu i pozniejszego pologu. na razie moj maly jest do gory glowka, wiec tez nie wiem co bedzie.. oluniaL, czosnek mleko miod cytrynka itp. uwazaj na sok z malin, ja dostalam po nim skurczy miesiac temu jak lezalam zagrypiona:-) mareneu, tak trzymaj:-) tez jestem zdania, ze faceta trzeba wychowac, inaczej bedzie potem wszystko na Twojej glowie. a co do mycia glowy;-) to ja od lat pod prysznicem-problemy z kregoslupem-mozna sie przyzwyczaic:-) dostalam wlasnie ubrankowy \'zestaw pierwszej pomocy\';-) od kolezanki, ktora ma 3mies synka(on nosi aktualnie 68). cudenka.. do dziewczyn ze starszymi dziecmi - zastanawia mnie logistyka spania, czy lozeczko w sypialni czy moze w dziecinnym(bedzie wspolny)a na poczatku np w wozku(waham sei nad kolyska ale troche szkoda mi kasy na ok.4mies plus zagracanie dodatkowym meblem), jak z nocnym budzeniem drugiego dziecka, jesli maluch w sypialni to od kiedy przeniesc,zeby przyzwyczaic starsze dziecko do wspollokatora itp. jakos nie moge sobie tego poukladac.. a moze za duzo mysle na zapas, a wyjdzie w praniu..:-) ha, na wiesc o tym, ze moze lozeczko bedzie w sypialni moja mala zaczela marudzic ze tez chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaoj
Dzień dobry z rana! Ja porodu się nie boję, bo jakoś mi zawsze tak nieźle szło, zwłaszcza z córką - po pół godzinie od przyjazdu do szpitala już była z nami. No a na dodatek mam baaaardzo krótką pamięć ;-) ;-) Łóżeczko mam po starszych, wózek głęboki też, różnego rodzaju kocyki, rożki, a nawet pieluchy tetrowe (nawet niektóre nówki, tylko pewnie już zżółkły ze starości) natomiast ubranka, które grzecznie leżały na strychu (a było tego takie ilości, że mogłabym mały ciuchland otworzyć :-) ) jakieś trzy miesiące przed zajściem w ciążę wydałam co do sztuki... Cóż, życie bywa pełne niespodzianek :-D Za to mam teraz przyjemność w kupowaniu, bo poprzednio chyba 90% używanych. Kamea 76 - ja nie mam wyboru - mamy póki co 1 pokoik (tyci) i śpimy wszyscy razem - dzieci na piętrowym, a żeby wstawić łóżeczko musiałam zlikwidować regał z książkami. Jak się urodziła córka, to się właśnie tego spania bałam, ale synek szybko się przyzwyczaił i jak mała płakała, to nawet się nie przebudzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaoj
No i wstawiam się do tabelki: Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.......maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie pięknego poranka, ja juz w pracy promienna bo po przespanej nocy jak to miło jak obudzi budzik a nie :) o drugiej potrzeba fizjologiczna :) Fajnei że nas tyle aż miło. Co do twardnienia brzucha to mam z tym problem od 20 tygodnia na poczatku lekarka mi zapisała magne b6 i nospe ale troszke myślałam ze to bardziej dlatego żeby mój dyskomfort zlikwidować i nei brałam nospy aby sie nei faszerować. Na kolejnej wizycie wytłumaczyłą, że to dla dobra dzidzi aby nie była cały czas w ucisku , teraz jest juz lepeij choc nospe łykam mam jeszcze byc tydzien ba nospie i koniec. Myślałam, ze to od aktywnosci ale osttani tydzien mialam leżący i było to samo nawet po nocy sie spinał więc jestem nadal aktywna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuszki! Cieszę się że jest nas coraz wiecej i forum nabiera zycia.Wczoraj juz nie pisalam bo tak mnie rozbolaly plecy ze nie moglam ani siedziec ani lezec ani chodzić nie moglam sobie znalezc miejsca.Poszlam spac wczesniej i niestety nie moglam zasnac bo maly sie wiercil i do tego ten bol w plecach no i prawie cala noc nie spałam.Nigdy wczesniej nie bolaly mnie plecy od gory jestem ciekawa od czego to.Dzisiaj tez mam jeszcze obolale ale juz mniej. Dzisiaj mam wizyte u gina.Z jednej strony nie moge sie doczekac a z drugiej mam obawy czy wszystko ok bo czesto twardnieje mi brzuszek ale zaraz przechodzi no i ten wczorajszy ból pleców.Trzymajcie za mnie kciuki milego dnia pa. A i zapomnialam przywitac nowe mamusie. Witam was serrdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Witam z ranka wszystkie nowe i stare Kwietnoweczki. Wczoraj po prostu padlam kolo 10 ale w nocy sie kilka razy budzilam wiec nie moge powiedziec ze sie wyspalam. Wyglada na to ze moje malenstwo to nocny marek – prawie przez cala noc wyprawiala jakies skomplikowane akrobacje w moim brzuszku :-) Co do mycia glowy to ja tylko I wylacznie w czasie brania prysznica – to chyba tak z lenistwa – hurtem robisz wszystko :-) Dzisiaj ide na swoja wizyte kontrolna I mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Chociaz sie martwie bo mi coraz czesciej brzuch trwardnieje I strasznie mnie boli klatka piersiowa (dokladnie zebra). A I jeszcze jedna rzecz – tak od ok 2 tyg mam niesamowita chcice na slodycze w szczegolnosci wieczorami (az mnie po prostu trzesie). Czy ktoras z was ma takiego rodzaju problemy? Zycze milego dzionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka też zawsze przed wizyta mam obawy ale wracam spokojniejsza , że jestem pod dobrą opieką. A co do bólu pleców to mnie tez bola u góry jak żle siedze w pracy albo poschylam sie , a teraz moze od dużych piersi :) w końcu to ciężar neizły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Mela widze ze obie idziemy dzisiaj na wizyte I obie mamy jakies problemy. O ktorej sie wybierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do słodyczy to też mam napady , a w piersyzm trymestrz enawet nei mogłąm jednego cuekireczka zjesc bo było blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Andziulka ale te moje napady to tragedia – tak jak pisalam wczesniej mnie az trzesie jak czegos slodkiego nie zjem. Czy uwazasz ze powinnam powiedziec o tym lekarzowi. Dodam ze w Irlandii nie robi sie testu na obciazenie glukoza wiec moze cos ze mna nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wizyte o 13 a juz mam stresa ale pewnie wroce spokojniejsza.Ztymi plecami to sobie tak mysle ze wczoraj przesadzilam z chodzeniem po miescie.Bo wczoraj wybralam sie w poszukiwaniu lozeczka ale nie znalazlam takiego jakie bym chciala wiec chyba kupie przez internet.Zdecydowałam sie na lozeczko drewniane i ktoras napisala ze kupuje ciemne i tez mi sie zachcialo ciemnego bo mi bedzie pasowalo do mebli. Co do slodyczy to tez mam na nie ciagle ochote i czasami nie potrafie sie oprzec np.wczoraj przechodzilam kolo cukierni i tak mi zapachnialo ze weszlam i kupilam pączki w czekoladzie i eklery i jak przyszlam do domku to pochlonęłam 2 pączki i eklera.A później miałam wyrzuty sumienia.A moze bol plecow to byla kara za obzarstwo hihi! Po poludniu sie odezwe bo teraz ide ogarnac mieszkanko a pozniej do gina papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexandraa wiesz moim zdaniem nei ma głupich pytań do lekarza im wiecej tym lepiej zapytaj się, często takie napady biora sie włąsnei z braku czegos w organiżmie może to magnez jesli na czekoladowe rzeczy mamy bardzo mądre organizmy i wołają co chcą ja w piewsyzm trymestrze mialam napady na nabiał. Przeraizłams ie keidys jak trzesły mi sie ręce otwierając biały serek, i mało co opakowania nie zteroryzowalam bo było oprne :) A co do słodyczy to uważam , że brak wyrzutów jest najzdrowszy bo lepeij sie trawiają ja sobei powtaszam , że czeka mnei akrmienei i zero słodyczy to wtedy poszaleje nad silną wolą :) A spróbuj jeszcze wieczorkeim napic sie kakao czy wtedy tez bedzies zmaial napday an słodycze , ja tak robie ż enajpeirw kakao i wtedy ataka jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Powodzenia Mela – trzymamy kciuki I czekamy na wiesci - napewno wszysko bedzie dobrze Ja mam wizyte o 14 wiec jeszcze mi zostalo kilka godzin do spedzenia w pracy (musze wyjsc tak kolo 13). Juz nie moge sie doczekac zeby zobaczyc malutka I posluchac jej serduszka  Mela ale mi teraz smaku na paczki narobilas :-) Mareneu ja tez mam obawy ze moja corcia moze okazac sie chlopczykiem (bo juz od lekarzy slyszalam ze to dziewczynka pozniej ze chlopak a teraz znowu ze dziewczynka) ale co z tego przeciez czy tak czy siak to nasze malenstwa – ukochane, upragnione I nasze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki, Ale z was ranne ptaszki, ja przed 10.00 jestem jeszcze nie do życia :) Widze że dziś mamy dzień badań, nie matrwcie się wszystko będzie dobrze, ja USG mam w czwartek i już nie mogę się doczekać jak zobaczę małą na monitorze, ale rzeczywiście zawsze towarzyszy mi jakiś niepokój czy wszystko jest dobrze, uspokajam się dopiero jak ja zobaczę. Co do twardnienia brzucha, to ja też to mam, puki są to twardnienia nieregularne wszystko jest w porządku. Zastanawiam się jeszcze jak długą mam szyjkę, bo ostatnio miała 4,9, czyli długą ciekawe czy juz się skraca. Ja też zastanawiam się jak to będzie na poczatku z tym spaniem z dzieckiem, czy przenosić się do jej pokoju, czy przenieść łóżeczko do naszej sypialni? nie wiem, ale nie chciałabym spać osobno z M. Mam nadzieję że jakoś szybciutko sobie to ogarniemy. Mam jeszcze do was pytanie, jak to jest z tym leżeniem na prawym boku, dlaczego nie powinno sie na nim leżeć, potrafi mi to któraś wytłumaczyć? Co do słodyczy to muszę się bardzo pilnować, bo mam wachania cukru i nie mam wyboru tylko się pilnować, choś nie raz by się chciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandra2p tez tak mialam na poczatku zero slodyczy nie czulam takiej potrzeby ale ostatno zajadalam sie masowo slodyczami i wyszlo ze mam cukrzyce ciazowa ale to nie koniecznie musi byc tak u ciebie.powiedz o tym swojemu ginowi juz on bedzie wiedzila co z tym zrobic lub czy wogole nalezy cos z tym robic jesli chodzi o twardnienia brzucha mam je czesto nie licze nie sprawdzam nie bola mnie poporstu mam takie wrazenie ze sie najadalam za duzo u mnie mija 29tc latam do lazenki jak opętana male czuje od dolu i ponad pepek ale bardziej aktywna jest dolna czesc takze chyba dalej ulozenie psladkowe i jakos brzuch mi sie obnizyl nie wiem dlaczego jesli chodzi o mycie glowy jak moge myc pod prysznicem w wannie przy wannie nie ma z tym problemu jak narazie pozdrawiam brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Megi, co do prawej strony to nie zaleca się spania ze względu na narządy wewnętrzne- jest większy ucisk. Niby najlepiej spać na lewej stronie. Ale moja ciotka jak była w późnej ciąży to spała na plecach bo dzidzia nie pozwalała spać na boku (od razu się ruszała i kopała). Okazało się, że synek się urodzi 62cm- czyli poprostu był duży i brakowało mu miejsca jak ciotka spała na boku. Niby na plecach też się nie zaleca bo dzidzi może być niedotlenione. Z kolei moja koleżanka nie mogła spać na plecach bo JEJ brakło powietrza. Morał z tego taki, że najlepiej sprawdzić na sobie. Jeśli Twoja dzidzia się strasznie wierci i kopie jak śpisz, albo sama nie możesz złapać oddechu w jakiejś pozycji to zmień pozycje. Co do kremu do twarzy dla niemowląt to są różne z serii dla niemowląt. Nie sądzę jednak żeby było aż tak bardzo potrzebne. W końcu rodzimy w kwietniu a nie w grudniu. A do września dzidzi zdąży podrosnąć. Hmm mówicie, że jednak da się myć głowę pod prysznicem? W takim razie dzisiaj spróbuje. Zapomniałam wczoraj napisać odnośnie łóżeczek. Zaleca się drewniane. Z tego względu, że są stabilniejsze i starszy maluch uczy się przy nim podnosić i stawać. W turystycznych jest to trudniejsze. Tak czy inaczej ja mam turystyczne, ze względu na kasę (co dwa łóżka to nie jedno), wyjazdy (dużo podróżujemy) i miejsce w sypialni. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim :) Super że forum tak tętni życiem, aż miło się wraca :) OluniaL ja byłam przeziębiona na początku ciazy i męczył mnie straszny katar. Dostałam wtedy w aptece wspaniały lek homeopatyczny na katar nazywa sie EUPHORBIUM (mozna go stosować nawet u niemowląt) troche kosztuje, ale naprawde warto :) Dziewczyny jeśli chodzi o to twardnienie brzucha to chyba wszystkie to maja. Podobno pierwsze pojawiaja sie juz od około20 tygodnia i trwaja do końca ciązy. Najważniejsze zeby nie było wiecej niz 10 na dobe i zeby se nie pojawiały regularnie. Im bliżej rozwiazania tym bedą dłuższe i moga lekko boleć. Ja staram sie nie przemeczac i za duzo nie chodzic bo tez mi sie ten brzuszek stawia i napina. A co do mycia włosów to albo pod prysznicem, albo mój M mi pomaga nad zlewem :) A co do słodyczy to ostatnio też miałam napady wieczorne. Pierwszy raz jak to sie zdarzyło to nic nie miałam w domu i musiałam isc do sklepu, mój M się smiał ze mnie bo już byl w pizamie :) jak zachciało mi sie do sklepu. Co do spania na lewym boku to już mareneu1 napisała, ale ja jeszcze dodam, mi ostatnio gin powiedział zeby spac na lewym wtedy lepiej nerki pracuja (bo mi ostatni ręce i stopy puchną). No i jeszcze prawa strona idzie główna żyła która sie naciska leząc na wznak lub na prawym boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×