Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izis888

Kto na 2010??

Polecane posty

achajka27 - zob co znalazlam na int:) moze Cie to zaciekawi - odnoscie NOWYCHwymogow własnie jak zostac tłumaczem:) http://www.ang.pl/tlumaczenia.html a jesli poporstu nie zdasz tego egzaminu iyp. to zaostaniesz TYLKO tłumaczem:) ja zastanwaim sie tez nad pozaniem zupelnie innego jezyka wloskiego lub hiszpanskiego:) który fajnieszy?:) byle nie neiiecki - BLEEEEEEEEEEEEEEEE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myaja, moze jednak warto sprobowac :) moj S. od wrzesnia zaczyna 10 miesieczny staz ( o ile sie nie myle), bo tyle musi zrobic. Na stazu dostajesz 1300 zl, jesli pracujesz na caly etat. On bedzie pracowal tylko na pol etatu, bo nie chce rezygnowac z aktualnej pracy. Wiadomo nauczyciel nie zarabia zbyt duzo, wiec pasuje ciagnac na dwa fronty :P hmm moze zle to ujelam...nauczyciel zarabia ok 26 zl na godzine, tylko, ze nie moze pracowac wiecej niz 18 godz tygodniowo w jednej szkole i stad taka mala pensja. Sadze, ze naprawde warto sprobowac, zawsze mozna dorobic korepetycjami :) a z korepetytorzy j. angielskiego dosyc wysoko sie cenia :) glowa do gory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, z moim narzeczonym planujemy się pobrać w przyszłym roku, ale jeszcze komleptnie nic nie zaczęliśmy załatwiać w tej sprawie :( On na razie nie podejmuje tematu, a ja nie chcę go ponaglać... Czy jeśli w przeciagu paru miesięcy zdecydowalibyśmy sie na zorganizowanie ślubu i wesela w przyszłym roku, to jest szansa, że się z tym wszystkim wyrobimy? Czy to jest w ogóle realne? Boję się, że jak tak dalej pójdzie to może w 2011 się uda... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novitka - podaje prosty, stary i SPRAWDZONY spsob:) podzwon do kilku sal orkiestr i powiedz potem Twojmu Narzyczonemu ze ten i en i ten termin jest juz zajety i ze maja naparwde malo wolnych okienek... itd. moze wteyd go ruszy:D oleum - tzn. wlasnie jak sie pracuje na pelny etat to mozna cs zarobic, ale do tego tzrebabybylo jeszcze eakies nadgodziny:) ... a dokladnie 1409zł (zamiana zarobokow nauczycieli z marca br. ) arabia sie ale bez odlliczenia podatku:) a na reke za 18/18 etattu weźmiesz ok. 1000zł moze mniej... a jesli Twoj facet ma jeszcze mniejsza ilczbe godzin to wyjdzie jeszcze mniej:( .. niestety... :( no ale jak juz bedzie dyplomowanym i mgr z pp na 18/18 etat to zrobi 2 492zł ale to bedzie za ok 10 lat! .. :( niestety satz na konkt, i mian i zwyklym stazu to zazwyczaj od 10msc do 2,5 roku!:( ... ehhh.. i tego sie boje!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale nikt nie powiedzial ze nie dojzie do tego ze bede mogla uczy takie dzieci.. :) pozyjemy zob:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba własnie musze mojemu przyszłemu męzowi jakieś konkrety podać, to może się w końcu facet ogarnie, on chyba pojęcia nie ma, ę takich rzeczy si e od ręki nie załatwia... Pozdrawiam Was gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że rozmawiacie o nauczycielach. Pozwolę sobie wprowadzić kilka poprawek, żeby zostać dyplomowanym potrzeba 12 lat. Po rocznym stażu, jest 2 letnia przerwa, a dopiero później zaczynasz zbierać teczkę do mianowania, a ten okres to 3 lata. Czyli dopiero po 5 jesteś mianowanym. I znowu jest przerwa w awansach, później kolejne lata zbierania teczki i dopiero dyplomowanie. Mi do mianowania zostały 4 lata i jako kontraktowy mam jakieś 1800pln brutto plus dodatek za wychowawstwo 166pln brutto. I to wcale nie prawda, że mało pracuję. Właśnie jestem w trakcie przygotowywania przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, do tego dochodzi codzienne przygotowanie się do zajęć. Z racji tego, że uczę w zerówce to i jeszcze wszelakie dekoracje do sali, a to jest bardzo czasochłonne. I praca w szkole wcale nie jest tak przyjemna i lekka jakby się wydawało. Jeśli ktoś ma zacięcie i powołanie to będzie się w niej super czuł :). Ale jeśli to z musu to szczerze współczuję, bo trzeba mieć nadludzką cierpliwość zarówno do dzieci jak i rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukająca82
Novitka: Jeśli chodzi o terminy na przyszły rok to myśle, że najwyższa pora poszukać sali i orkiestry. U mnie akurat nie było problemu z salą, natomiast z orkiestrą był i jest wielkiii problem. Szukamy już 2 tyg. i za każdym razem był termin zajęty :((( W czwartek jesteśmy umówieni z jedną orkiestrą, więc zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agucha - no wlasnie dziekuje :) bo sama nie wiedzialam jak to jest z tymi zarobkami:) tabele wynagrodzen mam wlasnie pzred soba bo obliczam wlasnie zmiane angazu jedenj z Pan:) hihihhi... ale z tymi awansami to nie wiem jak jest :) ... praca nauczyciele od zawzse byla moim marzeniem... ALE jak teraz widze ile w tym wszytkim jest tej zgryzoty ile meczenia z dzeiciakami i rodzicami ile roboty.. bo naprawde tzreba wiele zrobic zeby bylo cos w teczce a zeby ten awans z czegos byl... uwirzcie i ze praca nauczyciela jest chyba tylko dlatego fajna ze a sie wolne wakacje... :) moja znajoma tez uczy i zarabia ok. 2 500zł staz pracy 6lat ALE .. wychodzi z domu o gdz. 7:30 i przychodzi o godz. 19/20 ... bo mam jeszcze mnustwo innych fuch na boku i prajktycznie w tym polroczu szkolnym pracuje na drgi etatt zastepsta.. i sama mowi ze dopoki ma to zastepsto ujdzie chciaz ma w dupie ta kase bo z dzieckiem wogole nie spedza czasu!:( ... ale od wrzesnia zznowu wroci do 1400 ( w tym juz dod lekcje i korki i kilka nadgodzin:( ) ... tlke ze pozniej moze sie spodziewac w miare noramej emertytury:) ... Novitka- tylko w ten spsob uswiadomisz wojego niedowarka:D ze teraminy sa tak napiaete:) .. a kiedy chcecie ten slub? i skad jestes?:) jaka czesc pl? moze miesto?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myaja proszę :). Po ostatniej podwyżce jest już całkiem dobrze :). Bo teraz mało kto ma przyzwoite zarobki. A jak dostajesz na rękę 1400pln to już jakoś można sobie poradzić. Tylko z tymi awansami utrudniają sprawę, bo jak zaczynałam zawód 3 lata temu to nie było tych długich przerw między jednym awansem, a drugim i szybciej to szło. Akurat teczki to nie jest taki problem, zawsze coś się robi. Najtrudniejsza jest codzienna praca, nie tylko z dziećmi, bo często rodziców też trzeba uspołeczniać... I owszem tej pracy najfajniejsze są wakacje, nie zamieniłabym je na nic :). Chociaż powiem, że z tydzień czasem dwa tych wakacji też się pracuje;). Ja korków nie daję, więc mam więcej czasu dla siebie i tak mi jest dobrze, nie będę się zarzynać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myaja: dzieki za linka, popatrze sobie w wolnej chwili bo teraz jestem w pracy i tak zagladam na kafe jednym okiem;) angielski znam bardzo dobrze choc nie mam zadnych certyfikatów, znam tez duzo slownictwa z mojego zawodu i moglabym sie bawic w tlumaczenia w wolnych chwilach. zawsze to lepiej miec cos w zanadrzu jak mi sie znudzi praca w moim zawodzie. ja pierdziele, 1400 zl to naprawde nie jest duzo, tyle to w Krakowie w dobrej firmie dostaje na start zwykly klepacz faktur. Z drugiej strony te wakacje, ferie, swieta... jak moj przyszly maz sie dorobi kupy kasy to sie przekwalifikuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agucha - a powiedz mi jesli mozesz czego uczysz? :) bo ja sama nie wiem co to zrobic:( ... wiem ze ta praca jest kuszcza i powiedzmy sobie szczerze - IDEALNA dla amtek:) .. .ale te zarobki no z nimi to my sie w zyciu dmu razej ei dorobimy:) ... chyba ze plany pojda jak sobie marzymy to przy pracy mojego przyszlego meza moge sobie odpuścic zbijanie ciezkich kokosów:D achajka27 - no wlasnie tylko ta kasa mnie ytrzyma:( .. porazka nie? ja tyle zarabiam na chwile obecna a nie mam jeszcze tak naarwde zadnego wykszatalcenia! ... :( .. tylko te wakacje. swieta, socjalne, itp. takie rzeczy sa kuszace.. reszta nie pisze sie tak kolorowo!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Może wkleicie linki swoich zespołów weselnych oraz ich ceny? Ja cały czas próbuję jakiś znaleźć ale często przysyłają ceny z kosmosu. Ja mogę przeznaczyć maksymalnie 3500 zł. Z góry dziękuje za pomoc i radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa narzyczona – niestety mój Zespół nie ma strony itn ich reklama jest poczta pantoflowa ale my palcimy 3000zł za dwa dni za jeden 1800 zł ale nadal się zastanwiamy zob jak będzie z kasa… ile dni będą rzeczywistości grac mamy im pow dop w około tydzień/dwa przed weselem… i tak nam się udalo bo jakos tak od początku chcalismy wlasnie te zespol a jakim CEDEM miał wolny termin… a caly czerwiec , lipiec i sierpień bez wl dwoch ostatnich sobot mieli zarezerwowane!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.anonym.pl/ zespol anonym bardzo rozchwytywany w moim rejonie :) jak to ostatnio powiedzial moj kolega ,,kazdy chcialby ich na weselu\'\' - heh nie wiedzial, ze my bedziemy ich mieli :D biora 2 700 zl za jeden dzien i 4 000 zl za dwa dni. My nie robimy poprawin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam swój zespół ze sląska. Razem z dojazdem itd biorą 2700. (bez poprawin). Zespół nazywa sie frontierra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa tu masz jeszcze jeden zespol nazywa sie Perfect i jest ze slowacji. Dostaalm kiedys od nich wizytowke bo grali w zeszlym roku u mojego kuzyna na weselu :) www.perfect.szm.com a tu zespol, ktory w przyszlym roku bedzie gral u kolegi: http://decolt.pl/ tylko z tego co wiem to troche sie cenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ABF
Oleum zespół De Colt krzyczy sobie 5000 zł wiem bo pytałam jak sama poszukiwałam zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzoskwianka_27
http://www.anonim.strefa.pl/ nasz zespół , biorą za jeden dzień 4000, można ich posłuchać n ich próbach...sa max rozchwytywani na naszym terenie. Pisałam o nich na wcześniejszych stronach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn u nas jest tez kilka fajnych zespołów ALE boje sie ze terminy beda miec juz wszyscy zajete... a nadodoatek bedziesz musiala placic za dojazd.. a to kolejne koszta... szczesliwa nic sie nie martw napeweno cos znajdziesz!:) u nas jest tez specjalna strona int gdzie mozesz zob i przebadac kapele.. zamieszczja tam linki i kilka piosenek ale jaki to był adres to bleddego pojecia niestety nie ma.. ale zob moze i u was w rejonie cos znajdziesz.. ale poptarz na zakopane tam jest duzo kapel.. a jelsi i tak i tak bedziesz musiala za dojazd placic to szukaj wszedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABF wiem, dlatego napisalm ze sie cenia :P zobacze w lipcu przyszlego roku czy naprawde warci sa tyle kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myaja, achjka no niestety zarobki u mnie w mieście są niższe niż np.w Krakowie i wiem, że ludzie w urzędach, siedząc za biurkiem też tyle zarabiają:O. Staram się nie narzekać, bo robię to co lubię:) ale nie przeczę, że czasem zalewa mnie krew:(. myaja pisałam już, uczę w zerówce :). A praca wcale nie jest taka idealna, bo jak już mówiłam nie pracujesz tylko w szkole, ja drugie tyle pracuję w domu. Więc fakt odbierzesz wcześniej dziecko z przedszkola, ale niestety nie ma zmiłuj się, do lekcji musisz się przygotować. I nigdy nie jest tak, że lecisz przez lata tym samym programem. Ten zawód na prawdę trzeba lubić, bo pieniędzy z niego nie ma, czasem usłyszysz kilka miłych słów :) choć częściej mają pretensje, żale... Takie mamy czasy:(. z zespołami wam nie pomogę, bo jestem z rejony na drugim końcu pl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
achajaka.. fakt przepraszam nie doczytałam!:) ja osobiscioe jednak nie dalabym rady z dziecmi pracowac .. nie w tym wieku jak czasmw ejde do oddzialu przedszkolnego to w ciagu 5 min jestem chooora!:) ... nie wiem czy wiesz ze w nowej podtawie programowej w oddialzch zero juz nie bedziesz miec tyle czasu wolnego!:) odpadnie Ci pisanie, czytanie i ta cala reszta!:) dzieci tego wszytkiego co ucza sie teraz maja sie uczyc w kl. I rewiesz poniewaz ponoc dla 5cio latkow ten poziom jest za wysoki... i nie bedziesz miala ksiazeczek.. wogole pełen luz!:D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×