Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brzusia

Planowanie dziecka a wyznaczanie dni płodnych - pytanie

Polecane posty

Cześć, mam pytanie do kobiet, które planują lub planowały dziecko i określały swe dni płodne. Otóż dowiedziałam się, że ból owulacyjny wcale nie świadczy o tym, że jest jajeczkowanie. Trochę mnie to zdziwiło. A jak to jest z tempereaturą - metodą termiczną? Czy podwyższona temp. świadczy o przebytej owulacji czy też niekoniecznie? A śluz? Z góry dziękuję za odpowiedź 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz polecam Ci kupic tester owulacyjny, wtedy na 100% bedziesz wiedziala kiedy mozesz zrobic dzidzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety , ale wszystkie objawy zewnatrze ( lacznie z testami owulacyjnymi) potwierdzaja, ze prawdopodobnie nastapi czy tez nastapila owulacja. 100% pewnosci daje monitoring usg, zbadanie progesteronu w okolo 8 dni po domniemanej owulce lub ciaza :) Metoda termiczna, obserwacja sluzu czy tez bol w czasie owulacji daja dosc dobry obraz tego co sie dzieje z cyklem. Nalezy pamietac jednak, ze nawet jak jest owulacja i sa starania nie zawsze dochodzi do ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka885
Nam się udalo zajsc w ciaze odkad zaczelam stosowac Ovu Control, także polecam kazdej parze, która się stara!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdapietka
Zamawiałam internetowo tester Ovu control do obserwowania cyklu i jestem zadowolona. Fakt, że jeszcze w ciążę nie zaszłam ale to dopiero miesiąc mija odkąd korzystam z tej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecałabym ten tester co sama używam od niedawna czyli Ovu Control, niemiecki przyrząd, dokładny co widzę po sobie i po moim zaokrąglonym brzuszku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarazawadzka
Prosty w użyciu jest testetr Ovu control i można takie badanie sobie zrobić wszędzie, jset dyskretne bo śline się pobiera a nie jakieś inne...wydzieliny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
Mnie testy owu nie pomagały, nic z nich nie wyczytałam. W końcu zaniepokojona pobieglam do ginekologa i okazało się ze właśnie w tym momencie mam dni płodne. U mnie przy regularnym okresie cykl 28 dniowym, okres miałam 2 kwietnia, owu 17 kwietnia ( czyli po 15 dniach) lekarka kazała się kochać przez 3 dni. W tym cyklu zaszłam :-) A staraliśmy się ponad rok. Tak więc może komuś się to przyda i też sprobuje Cykl 28 dni Po 15 dniach od poczatku @ przez 3 dni seks A jak nie to polecam usg w tych okolicach, dzięki temu będziecie przynajmniej wiedzieć czy jajeczko rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszczęściło nam się z ciążą niedługo po tym jak kupilamOvu control i zaczęlam bardziej profesjonanie owu wyznaczać, wczesniej to trochę z mężem próbowaliśmy na chybił trafił i to prawie rok trwało, a odkąd już bardizej świadomie zaczęliśmy celować to poszło od razu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze działa ovu control jak ktoś chce lepiej bardziej dokładnie sobie płodność określać w trakcie cyklu, jakoś na drugi miesiąc po zaczęciu badań śliny test ciążowy dał pozytywny wynik ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My...a właściwie ja, obserwuję teraz dni płodne przez Ovu control, praktyczne urządzenie, wygląda trochę jak szminka czy pomadka, wystarczy pobrać ślinę i na tej podstawie można ustalić czy mamy dzień płodny czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Ja też miałam problem z zajściem w ciążę i musiałam chodzić na regularne USG, żeby to określić i tak właśnie trafiłam na test Ovu Control i okazało się, że bez USG udało mi się oznaczyć te dni i w marcu będę miała poród więc warto sprawdzić tą opcję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×