Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIC NIE WIEDZIAŁAM

NIE BRALAM KWASU FOLIOWEGO A JESTEM W CIAŻY I CO TERAZ??????????????????

Polecane posty

Gość NIC NIE WIEDZIAŁAM

Dziewczyny mam pytanie otóż po wczorajszej wizycie u gina okazalo sie ze jestem w 14 tyg ciąży nawet mi do glowy nie przyszlo ze moge byc w ciązy. Dawno temu staralismy sie z mężem o dziecko ale niestety nic nie wychodziło. Przestalam sobie zaprzątac głowe kalendarzykami dietami i tabletkami na uregulowanie okresu bo to i tak nic nie dawalo. Czesto zdazalo sie ze nie mialam okresu np 4 mc potem przez pół roku był mozna powiedziec normalnie a pozniej znow zanikal. I tym razem bylo tak samo. Nawet mi przez mysl nie przeszlo ze moge byc w ciazy zero jakichkolwiek objawow itd. Poszlam na rutynowe badanie do gina a ten mi pokazuje dzidziusia :P cieszylam sie bardzo naprawde jestem w 7 niebie no ale Nie bralam zadnych witamin zero kwasu foliowego i teraz sie martwie bo nie wiem czy to bedzie mialo tragiczny wplyw na rozoj dziecka ????? lekarz przepisal mi kwas ale jak sam powiedzial teraz to nie wiadomo moze byc dobrze a moze byc źle:::(:(:(:(:( Czy ktos nie bral kwasu i dziecko ma zdrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile sie miesciecy staralas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile sie miesciecy staralas
nic niepowinno sie stac z powodu tego zxe nie bralas foliku wiec sie nie mart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddd
większość kobiet nie brała kwasu przed zajściem w ciążę,ja np też:) żeby mieć taki poważny niedobór kwasu foliowego musiałabyś być na diecie bardzo ubogiej w warzywa.Nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badz dobrej mysli
a wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dobrze robię laskę
weź kilka foliówek i je zjedz przed tym poej cytrynką by były kwaśne I PO PROBLEMIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddd
i powiem ci jeszcze jedno: dziecko wzieło sobie na pewno tyle ile potrzeba,najwyżej braknie tobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkyka
dziewczyny a ile sie stralyscie o dziecko albo staracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIC NIE WIEDZIAŁAM
proby zaczełam jakies 3 lata temu po 2 latach dalam sobie spokój. Nic juz nie liczylam i na nic nie czekalam. Kochalismy spontanicznie od tak bez zegarkow termometrow itd i udalo sie no ale ten kwas. Cholera wszyscy mowią ze jest on bardzo wazny w diecie przyszlej mamy itd a u mnie bylo go zero:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkyka
a robbilas jakies badania wiedzialas jaka byla przyczyna ze nie umiesz zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIC NIE WIEDZIAŁAM
no przyczyna jest pewna nieregularne okresy itd ale żadne tabletki np luteina i inne hormonalne nie byly na tyle skuteczne by uregulowac okres. po 2 latach przestalam brac jakiekolwiek tabletki i żylam tak jak wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkyka
ja tez sie staram niecale 3 lata i mam nadzie e wkoncu zobacze dwie kreski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama bedac ze mna w ciazy dowiedziala sie dopiero w trzecim miesiacu ciazy - przez caly czas miala okres i nie miala objawow. dopiero od 3-go miesiaca zaczela przyjmowac kwas foliowy, urodzilam sie "normalna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy
jest skuteczny w zapobieganiu wad płodu, jeśli przyjmuje się go przed ciążą i do 12 tc. Teraz już nie jest potrzebny, bo z reguły od 12 tc przyjmuje się praparaty witaminowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz kwas foliowy znajduje sie tez w jedzeniu - np.w salacie , kapuscie pekinskiej. Jadlas warzywa lisciaste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunienka
Powiem szczerze, ze kiedys sie w ogole nie brało kwasu, np. moja mama,naet za bardzo jedzenia nie było i dzieci sa zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie słuchaj lekarza...
bo chce Cię chyba tylko nastraszyć !!! Ja nie brałam kwasu foliowego ,a dzidzia zdrowa jak rydz się urodziła.10 pkt w skali Apgar ,3700 ważyła.Teraz rośąnie jak na drożdzach :) tak więc się nie martw wcale.Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawniej nie było kwasu foliowe
i kobiety rodziły zdrowe dzieci, ale dawniej świat był zdrowszy i czystszy. Teraz wszędzie są zagrożenia, więc jeśli jest profilaktyka warto chyba stosować, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanna8
jestm przerażona tym, że nie brałam kwasu foliowego do tego stopnia, że niedługo nie będę już w stanie sobie poradzićz tym sama. Straciłam apetyt, nie ma dnia bez łez i chorych myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30 lat jak zaszłam
Nie martw się na zapas. Ja brałam kwas foliowy+zestaw witamin jak mi się przypomniało. Wyglądało to tak, że opakowanie 60 tabletek jadłam przez 4 miesiące. Potem już nic nie brałam. Moja ginekolog nie namawiała mnie. Stwierdziła, że skoro wszystkie wyniki mam ok, to po co się faszerować dodatkową chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka***
miało być " lato"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia88-84
nie bralam kwasu nie bralam witamin tylko jadlam zdrowo bez % i papierosow mam zdrowa zajebista 3 letnia coreczke a lekarz mi powiedzial ze faktycznie sie kwas powinnos tosowac jak chcesz ZAJSC W CIAZE gratuluje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAAAAA1111AAAAAAAAAAAAAAAAAA
ja nie bralam kwasu w ogole dziecko zdrowe 10pkt i 3940g waga 58 cm dlugosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja zanajoma byla w 4 mies jak sie dowiedziala ze jest w ciązy. Dopiero wtedy zaczela brac folik. Miała 38 lat a dziecko urodziło się piekne, madre i przede wszystkim zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie brałam całą ciąże wzełam 2 tabletki i czułam sie kropnie powiedzialam lekarzwi ze tego swinstwa jeśc nie bede w zamian sałata,sałata i jeszcze raz sałata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abraja
Nie napisałas w stopce co zrobic, jak musisz pic... a to mnie interesuje, bo chce sobie popić bez stresu... bo tez nie jadłam kwasu ...buuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanna8
dziekuję za te słowa, niestety mój tryb życia wpierwszych 2 miesiacach ciąży i krótko przed nią pozostawia wiele do życzeni -praca po 11-12 godzin, jedzenie jak mi się przypomniało, przeważnie byle co. Czuję, że przez te nerwy mój maluszek jest bardzo smutny,ale modle się żeby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do abraja
"Jeśli musisz pić, pij mleko będziesz wielki" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to słuchaj ,ja bylam za granicą i zaszlam w ciąże na takim zadupiu ze czekalam na lekarza 2 miesiące w sumie pierwsza wizyta byla w 5 miesiącu ciaży ,przez pierwszy miesiac niewiedzialam ze jestem w ciąży ,byly imprezy ,alkohol i fajki ....folik w 5 mieś dostałam dopiero.Dzięki Bogu dziecko mam zdrowe i piękne ma 7 lat ,a przed ciążą dużo sie imprezowało niestety i w trakcie sie zdarzyło popić fes (1 miesiąc ) więc wyobraz sobie mój strach przez cala ciąże ...okropne to było . Dziecko mam dzieki Bogu zdrowe ,madre ,co ma być to będzie według mnie ,nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×