Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AGUSIA80

nieregularny cykl kobiecy

Polecane posty

zdecydowaliśmy się rozpocząć starania o bobaska konkretnie chodzi mi o cykl kobiecy dni płodnie.Na necie są stronki na których można wyliczyć dni płodne ale....i tu jest problem. Od stycznie przestałam brać tabsy i moje cykle nie są regularne (26,27,28,28,26)czy korzystać z tych stron tylko ci którzy mają regularne cykle ? więc jak mam wyliczyć? Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morphinka
wg mnie,przy takiej nieregularności powinnaś obliczac w danym miesiącu dni płodne dla każdej długości cyklu i w te dnie uprawiac seks ile popadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej poobserwuj swoje ciało? Pomiar temperatury, obserwacja glutów? To się sprawdza także przy nieregularnych cyklach. Bo liczenie to ma taką samą skuteczność, jak kalenarzykowa metoda regulacji poczęć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owuowu
witam was! a ja troszkę podobne pytanko mam:) mam nieregularne cykle 30-34 dni. jak mam metodą pomiaru śluzy czy temperatury czy nie wiem jeszcze czego wyznaczyć dokładny dzień owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia80Po pierwsze - dni płodnych się nie obliczaPo drugie - nie wiem skąd bierze się przekonanie o nieregularności? Cykl kobiecy to nie matematyka a organizm to nie zegarek. Regularnośc zamyka się w 10 dniach róznicy i kropka.Twoj cykl jest BARDZO regularny.Chemical rację ma.Owuowu:Do Ciebie to samo. Cykle masz regularne a dni płodnytch się nie oblicza tylko okresla na podstawie codziennych obserwacji.Mierzysz codziennie temperaturę i obserwujesz śluz. Więcej: http://28dni.pl/pomoc/jak_rozpoczac_obserwacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno, Nie ma ŻADNEGO domowego sposobu na wyznaczenie dnia owulacji. NPR wyznacza tylko fazy cyklu (niepłodności przed owulacyjnej, najwyższej płodności i niepłodności poowulacyjnej). Dla starań o dziecko kieruj się śluzem głównie i współżyj co 2 dni kiedy ten osiąga cechy płodne (przynajmniej 1 z: wodnisty, przejrzysty, rozciągliwy, mokry, śliski).Plemniki taim śluzie spokojnie żyją kilka dni, więc wyznaczenie momentu owulacji nie jest Ci do niczego potrzebne,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owuowu
nGlka- dziękuję za poradę, zaraz zajrzę na tą stronę. Chciałam wiedzieć kiedy dokładnie jest owulacja, gdyż zależy mi aby począć chłopca, a podobno współżyjąc dokładnie w dzień owulacji są większe szanse:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owuowu
NGLKA jeszcze jedno: czyli mój cykl jest regularny, nie musi być tak, że cykl ma trwać zawsze tyle samo dni tak? Bo moja koleżanka miała cykle długości mniej więcej takiej jak ja i poszła do ginekologa zbadać się czy to nie objaw choroby i pytać się go jak wyregulować cykl. Mnie moje cykle nie przeszkadzają, jeśli nie ma potrzeby to nie chce regulować, a poza tym nie mam żadnych bólów ani innych objawów świadczących o jakiejś chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W celu poczęcia współżyj po prostu do 3 dnia wyższej temperatury. a to też żadnej gwarancji nie da bo raz, że mąż może mieć więcej żeńskich a słabe męskie a dwa - istnieje taki termin jak polaryzacja komórki jajowej, kiedy ta przyciąga plemnika tylko jednej płci. I nic nie zrobisz z tym.Twój cykl jest regularny. nie musi trwac tyle samo dni. Może być rozpiętość do plus minus 10 dni różnicy. nieregularny, mogą powiedzieć, że mają te, których cykl raz wynosi 23 dni a raz 90 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owuowu
ok dziękuję jeszcze raz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×