Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łysienie plackowate

Łysienie plackowate-jak je leczyć?

Polecane posty

Gość gość
Ja tam wierzę w domowe sposoby na łysienie, przynajmniej nie ma się do nikogo pretensji, że coś nie wyszło. Do polecenia jest olej z czarnuszki- w zielarskich lub przyklasztornych sklepach lub allegro. Ponosi człowiek niewielki koszt finansowy, dosłownie kilkanaście złotych. I niewielki koszt czasowy, bo smaruje się przerzedzenia na głowie dosłownie kilkoma kroplami dziennie. Efekty pewnie jak w każdym przypadku są bardzo indywidualne. Jednemu pomoże, innemu nie. Ale zaszkodzić nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam, że bardzo dobry jest też olej kokosowy. W domu ma mnóstwo różnych zastosowań – od smażenia i gotowania po nawilżanie twarzy i włosów. Nakłada się go jako maseczkę na umyte i wysuszone ręcznikiem włosy. Nakłada czepek, owija ręcznikiem i czeka kilka minut, potem spłukuje. Może na łysienie to mało, ale na odżywienie włosów powinno być dobre. Olej kokosowy to koszt rzędu 17-20 złotych, w zależności od zielarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_80
W temacie leczenia komórkami macierzystymi: przedwczoraj w Polskim Radiu mówili o sukcesie leczenia tą metodą: http://www.polskieradio.pl/7/2427/Artykul/1405454,Pudzianowski-przetarl-slady-Sukces-leczenia-komorkami-macierzystymi- Słuchał ktoś tej audycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaaaa5
Polecam maseczkę do włosów z awokado, miodu i oleju z pestek winogron, która szybko regeneruje suche i słabe włosy. Przepis: obrać jedno dojrzałe, miękkie awokado. Zmiksować lub zblendować. Do powstałej papki dodać jedną łyżkę oleju z pestek winogron, jedną czubatą łyżkę miodu i dokładnie wymieszać. Nałożyć na mokre włosy na 20 minut, spłukać i umyć głowę szamponem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaaaa5
Aha, i jeszcze przepis na maseczkę regenerującą do wypadających włosów z oleju rycynowego. PRZEPIS: Zmieszać jedną łyżkę oleju rycynowego z trzema łyżkami nafty kosmetycznej. Dodać jedno żółtko i kilka kropel cytryny. Dobrze wymieszać. Nanieść równomiernie maseczkę na głowę oraz na całą drugość włosów. Owinąć głowę ręcznikiem. Po upływie pół godziny maseczkę spłukać i dokładnie umyć włosy swoim szamponem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domowe sposoby na łysienie: - jajka - Żółtka świetnie sprawdzają się w kompresach na wypadające włosy. Skórę głowy przed myciem smaruje się żółtkami, owija się ręcznikiem i czeka około godzinę, potem spłukuje. - czarna rzodkiew - Wcierany w skórę głowy sok z korzenia czarnej rzodkwi, który regeneruje cebulki włosowe i poprawia krążenie krwi. Jeśli nie mamy urządzenia do wyciskania soku z rzodkwi, można korzeń utrzeć na tarce i miazgę nałożyć na lekko wilgotne włosy, delikatnie masując. - czosnek - Rozgnieciony czosnek raz w tygodniu wciera się w skórę głowy i trzyma na niej ok. 20 minut. Później głowę należy umyć zwykłym szamponem. - pokrzywa - Nalewka z pokrzywy pobudza porost włosów. Wciera się ją raz w tygodniu, a następnego dnia myje głowę. Niestety wymienione sposoby działają tylko na wczesne stadium łysienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze: - oliwę z oliwek – bo zawiera witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, witaminy C i E. Stosowana na skórę głowy jako kompres, działa rewitalizująco. Chroni zniszczone i suche włosy. - drożdże - Przy kłopotach z nadmiernym wypadaniem włosów pomaga stosowanie odżywczych maseczek, które przyspieszają porost włosów. Szczególnie pomocne są drożdże piwowarskie bogate w witaminy z grupy B, witaminy E, D i H, a także proteiny i składniki mineralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość adam
Z łysieniem plackowatym zmagałem się od roku. Stosowałem maseczki domowej roboty według przepisów podanych na forach przez internautów. Używałem także szamponów na łysienie. Teraz biorę Profolan i dopiero teraz widzę efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam3750
witam, łysienie plackowate najlepiej leczyć stosując leki albo suplementy diety. z doświadczenia mogę polecić stronę http://www.wypadanie-wlosow.info.pl/ mają rzetelne opisy produktów, jest to internetowy ranking tego typu produktów, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. ja stosowałem przez 2 miesiące follixin, u mnie różnica ogromna, włosy przestały wypadać i w miejscu w którym nie miałem włosów, zaczęły odrastać nowe, stosuję nadal. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej wszystkim, mam łysienie od 10 lat, przeszłam chyba wszystkie firmy jakie istnieją na rynku w kupnie peruk naturalnych tych nowoczesnych. Nie będę sie wypowiadać na temat tych firm na których się nadziałam, teraz użytkuje peruki z firmy peruki dorothy 24. wreszcie jakaś porządna i kompetentna firma, peruki są z włosa cienkiego i bardzo dobrze sie noszą, polecam wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceramika1
Wyleczyć może tylko Pan Profesor Andrzej Langner . Klinika Iwolang Iwonicz Zdrój ul.Kulczyńskiego 1a II piętro Tel.134351830 ps. leczenie bardzo tanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajna strona. Od kilku lat mam problemy z wypadaniem włosów i nie mogę kompletnie sobie z tym poradzić. Na pewno spróbuję tego preparatu. Mam nadzieję, że stan moich włosów się poprawi. Polecam PILOXIDIL (http://www.piloxidil.pl ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_cynia
Zaczynam swoją walkę, choruję od miesiąca. Postęp jest szybki, lysinek jest już pięć i ciągle wypadają mi włosy.zdecydowałam się na dcp w iwoniczu,i na razie czekam na efekty.może ktoś przeszedł taką terapię i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość celina
Mój facet męczy się od 10 lat z łysieniem plackowatym.. Już sama nie wiem jak mu pomóc. Kiedy wpisuję w google "tabletki na łysienie" wyskakuje mi profolan. Czy jest to dobry suplement diety? Ktoś o nim słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pff jak guglujesz tabletki byle jakie to ja sie nie dziwie ze mu nic nie pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa odpowiednie kliniki które zajmują sie profesjonalnym leczeniem łysienia - najpierw badają dokładnie przyczyn, a potem dobierają metode, a nie jakieś tabletki szukane przez internet, które w dużej mierze są po prostu stratą kasy. Jak idziesz do dobrej kliniki na badania to zjamuje sie toba zespol specjalistow, jestes przebadany przez dermatologa, trychologa, biotechnologa a nawet psychologa i to jest kompleksowe podejscie do sprawy, nade mną tak wlasnie pracował zespół z Hair Medica, gdzie trafilam z problemem łysienia, które bylo dość zaawansowane, na szczście uleczalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze same tabletki nie pomagaja bo skad wiesz, ze akurat podzialają n a Ciebie jeśli kupujesz je nie znajac skladu i to bez konsultacji z lekarzem? tu konieczny jest dermatolog i trycholog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_cynia
Zaliczyłam trychologa odpłatnie, dwóch dermatologów w tym jeden prywatnie , endokrynologa-zrobiłam badania hormonów które są świetne, tak jak i moja morfologia, i na końcu psychiatra czyli kompleksowe podejście, które tak naprawdę nie gwarantuje mi żadnego sukcesu. Tylko diagnoza wszędzie taka sama -lysienie plackowate. I Zero konkretów co do metod leczenia . Leków tyle że nie mieszcza się w pudełku od butów. Wymienię :loxon 5 jakąś wcierka z hydrocortyżonę.protopic, biotyna salfazin, vitapil lotion, Wit pp,vit b 6,spamilan i pramolan na depresję związaną z chorobą... Wreszcie wizyta w księgarni naukowej, i wczytywanie się opracowania naukowe o metodach leczenia. Wnioski z tych książek raczej bez optymizmu. Placebo ma praktycznie takie samo działanie jak wszystkie dostępne terapię. Badania to potwierdzają. Skutki uboczne niektych tetapi bardzo poważne, a po odstawieniu leków prawdopodobnie nawrót choroby. Wydaje się że tą chorobą rządzi los... Ale dla psychiki by się nie załamać ważne jest że coś się robi by wyzdrowiec, bo najgorsze co może być to rezygnacja z wiary,która jak wiemy robi cuda.wiec jadę ponownie do iwonicza na podanie dcp,i czekam że ktoś się tu na forum odezwie i powie mi jak wygląda jego leczenie i jakie są efekty. Ja obiecuję że swoim doświadczeniem jakie by nie było, podzielę się z wszystkimi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zespół Naukowo-Leczniczy Dermatologiczne Centrum Uzdrowiskowe IWOLANG Iwonicz Zdrój ul. Kulczyńskiego 1a tel:134351830 Profesor Andrzej Langner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinMarcin2
Polecam terapie doktora Tomasza Wasyłyszyna. Trocho drogo ale skutecznie. Doktor Tomasz naprawdę interesuje się pacjentem. Po 6 miesiącach choroba ustąpiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieku się nie da leczyć ;) ja korzystam od dawna z DrHaira, to taki kosmetyk z tysiącami mikrowłosków, poczytaj na http://drhair.de/ nakładasz rano z makijażem i masz zagęszczone i pogrubione włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja podzielę się z wami swoją historią choroby. Mając 5 lat włosy zaczęły wypadać mi garściami.. nie był to stres ani nic z tych rzeczy. Oczywiście rodzice przeżyli szok. Jeździliśmy po różnych lekarzach w Polsce. Stosowałam przeróżne maście od specjalistów, nie które kosztowały fortune.. nie pomogło. Piłam zioła m.in. wywar z pokrzyw,drożdze itd. a nawet byłam u znachorki ;). Pamiętam tylko jeden moment kiedy włosy mi odrosły nie na całej głowie,ale w jej większej części na kilka miesięcy i znów wypadły.Obecnie mam 25 lat i włosów nadal nie ma. Dziwne bo nie zmiennie od kilkunastu lat rosną od czoła do czubka głowy gęste i mocne. Dałam sobie spokój z lekarzami jak miałam 17 lat. Myślę,że udało mi się pogodzić z tą chorobą. Jest jak jest. Nie czuję się inna ;) Jednak, są osoby które namawiają mnie na badania hormonów itd. Spróbuję, nigdy nic nie wiadomo ;) Chociaż nie liczę na to ,że wygram z chorobą po 20 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna333
Kosmetyki to dzialanie zewnetzne. Problem wypadania wlosow wychodzi z wewnatrz. Jesli nie widzisz u sibei efektow dzialania tego co przypisywali ci inni lekarze to mze wybierz sie do trichologa. Ja ostatnio bylam u trichologa w gdansku na sklodowskiej w clinica cosmetologica doktora Michajlowskiego . No w zasadzie nie tak niedawno bo bylo to w paxdzierniu zeszlego roku.Mialam wyknane kilka badan, teraz jestem po kuracji oraz widze o wiele lepsze efekty niz jak proboalam sie leczyc sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×