Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ja.25.

DO KIEDY NAJPÓŹNIEJ CZEKAĆ BEZ MARTWIENIA SIE NA ZĘBY U DZIDZI? A KIEDY ZACZĄĆ

Polecane posty

ja 24 twój brzdąc bezzębny ? to tak jak moja i też mi to sen z powiek spędza :( kochana coś mi ten kisiel nie wychodzi :( napisz mi prosze czy ty oby napewno dajesz do niego ugotowane żółtko ? czy może surowe ? no takie gluty mi wychodzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mala
miala pierwszy zabek tydzien przed roczkiem a drugiego na roczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaopatrz się w garnuszek i trzepaczkę :) - a w każdym razie coś co dobrze będzie mieszać - bo łyżka jest nie najlepsza do tego:) Wlej do garnuszka 90ml chłodnej wody. Dodaj pół SUROWEGO żółtka i wymieszaj - zrobi Ci się żółta woda:) Do tego dosyp 1 miarkę (taka co masz do mleka) mąki ziemniaczanej i wymieszaj. W butelce przygotuj sobie kolejne 90ml wody i wsyp do niej 6 miarek mleka, po czym dolej to do tego wszystkiego. I teraz dopiero podpal gaz, ale mieszaj od samego początku, a nie jak zacznie tężeć bo się porobią krupki (trochę to męczące i denerwujące bo trzeba z 5 minut mieszać, ale warto:) ). Jak Ci to stężeje to zdejmij z ognia i cały czas mieszając dodawać powolutku deserek (ja dodaję z BoboVity - on ma 65ml). Nie ma, że nie wyjdzie:) Potem do butelki, smoczek z dużą dziurą i jemy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 7 i pół miesiąca i ani jednego ząbka:-)) Pocieszam się tym, że im później ząbki wychodzą tym sa lepiej zmineralizowane:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhh
im późniejsze ząbki tym zdrowsze będą:) rozpytajcie poza tym kiedy wam wyszedł pierszy ząb i mężowi.Bo to często sprawa rodzinna.Ja miałam pierwszy ząb po roku,moja córka też grubo po roku.Mam baaardzo zdrowe zęby. a co do bydyniu to jeśli jest na mleku modyfikowanym to nie wlewajcie tej części z mlekiem przed zagotowaniem ale po ,bo mleka nie wolno gotować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhh
ząbki nie wychodzą jeśli nie ma zawiazków zębowych czy tak jakoś,ale dziewczyny to są jakieś tam skrajne przypadki!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee tam nie wolno gotować;) To tylko gęstnieje a nie bulgoce hehe. Ale jak kto chce to może doprowadzić do zgęstnienia samą wodę z jajkiem i mąką ziemniaczaną a potem dolać mleko - ale wtedy to mleko musi być rozpuszczone w dość ciepłej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Zuzia dzis skonczyła 9 miesięcy a zębów ani widu ani słychu...niby ma cos na dziaselkach,sa jasniejsze i lekko pofaldowane no ale tak jest juz od jakiegos miesiaca albo dluzej..nie jest tez jakos marudna...i w nocy spi normalnie:) Mi zeby podobno wyszły tzn pierwszy ząbek dopiero jak miałam 10 miesiecy wiec...mozliwe ze tak samo bedzie u mojej Niuni:) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 24 :) dzięki :) no widzisz ja dodawałam ugotowane żółtko + dodawałam mleko jak juz z ognia zdjełam garnek - moze dlatego te gluty mi wyszły ? z topikiem jest tak, ze nie mam czasu :O ledwo ciągnę na grudniówkach :( była u mnie nieteściowa - a przy niej zawsze huk roboty, a teraz do czwartku jesstem z Niunią sama :O i to 24/24 :( z tymi zębami to ja sie martwię, bo ja miała większość w 5 m-cu , za to niemąż późno bo ok 10 m-ca miał przebicie dopiero pierwsze zęba z tym, ze jemu nie wyrosły górne 2 i do dzisiaj ma mleczaki :O i juz też panikuję 😭 lekarz olał mnie z tym pytaniem - kazał czekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martwcie sie... ja tez sie kiedys martwilam to lekarka sie mnie pytala czy kiedys widzialam bezzebne dziecko... ze wkoncu wyjda... i wyszly... mojemu synowi pierwszy zab wyrosl jak mial 13 (trzynascie!!!) miesiecy... na pierwsze urodziny byl bezzebny... a zabkowanie przebieglo bezobjawowo kompletnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomaa
po pierwsze - czym później wychodzą zęby to są zdrowsze, po drugie - u mnie maluchowi po roku czasu dopiero zaczęły wychodzić zęby, po trzecie jak się zapytałam znajomego lekarza bo też się balam, ze nie ma zębów to zadał mi pytanie - czy znam kogoś bez zębów. Także bez obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi XX, skoro niemaz pozno zabkowal, to twoje dziecko moglo odziedziczyc po nim te ceche. Ja nie mialam wczesnie zebow, a moj maz i jego rodzenstwo tak. Nasza cora jutro skonczy 10 miesiecy i ma juz 8 zebow. I tez slyszalam, ze im pozniej zabki wyjda tym zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjka ;) może masz rację z ta cecha, bo nietolerancję białka mleka krowiego teżma po nim :O tylko, żeby jej stałe wyrosły wszystkie , nie tak jak mojemu :O bo on juz stary a zeby melczne ma :( ale to chłop , a dziewczynka to co innego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee taaam nieeee
moja starsza corka dostala pierwszego ząbka jak miala 14 miesiecy mlodsza - jak miala 9 miesiecy z tego co wiem trzeba zasiegnac porady lekarza jesli 18-miesieczne dziecko nie ma zabkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 24 ;) u nas wczoraj wyskoczyl pierwszy ząbek- tak się cieszę :D:D:D normalnie jak głupia :D:D:D:D byłam u lakarza i jak pisza dziewczyny do 18-mc-a nie ma co robić paniki :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dostał pierwszego żeby jak miał 11 miesięcy.Jak nie miał,tak nie miał.A jak zaczęły wychodzić to od razu po 2-3 naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata 1985
Moja córka za tydzień kończy roczek i nie ma ani jednego ząbka. Ma białe dziąsełka zwłaszcza dolne i nierówności ale ząbków nie widać. Boję się tylko żeby nie szło po kilka na raz. Najbardziej jednak się martwię tym że ma już prawie roczek i nic nie je, ani zupek, ani owoców, świeżych ani deserków ze słoiczków dosłownie nic w usta nie bierze bo od razu płacz i plucie. Pije tylko mleko sztuczne nic poza tym. Byliśmy u pediatry ale nic nie pomógł bo wagowo wygląda dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli zeby nie wyjda do roku, to trzeba do lekarza. natomiast kiedys nie bylo tak tolerancyjnie - 8-miesieczne dziecko bez zebow bylo kierowane na badania. moj znajomy zostal tak skierowany w dziecinstwie i dobrze, bo wykryto klopoty neurologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iza
Moja córcia 17 listopada skończy 14 miesięcy a ma dopiero dwa ząbki na dole. więcej nie widać. Pediatra dwa miesiące temu kiedy byłam u Lekarza z gorączka stwierdził że wychodzą jej dwie górne jedynki. jednak nic na to nie wskazuje. Kiedy powinnam zgłosić się do lekarza ? Boje się żeby nie wychodziły jej wszystkie na raz i aby nie miała zapalenia opon mózgowych !! Proszę o jak najszybsze odpowiedzi i pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek ma 14 msc i ani jednego ząbka. co gorsza nawet nie widać żeby miały mu wychodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Mojej bratowej córeczka za 2 tyg skończy 17 miesięcy i też nie ma zęba. Martwią się. Synowi starszemu też późno wychodziły, ale nie pamiętają kiedy dokładnie. W takim wieku to już jest pewne odchylenie od normy. Szukałam po tym forum, żeby się pocieszyć, ale widać nikomu tak późno zęby nie szły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×