Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kahata

Torbiel pod zębem

Polecane posty

do parteryka45 bylam w klinice U J W krakowie i pan powiedzial ze torbiel leczy sie kanolowo zeba i cos jeszcze ale o usowaniu nie bylo mowy i o nacinaniu , 800zl ale ide do swojej lekarki i moze ona mi to zrobi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozue99999999999999999999999
Witam. W poniedziałek byłem usuwać górną 6 z torbielą. Dentysta powiedział mi, że torbiel zostanie usunięta wraz z zębem, a po usunięciu powiedział, że się wchłonie. Zrobił mi test, czy ząb nie był połączony z zatoką (miałem wydmuchiwać powietrze przez zatkany nos, a dentysta nasłuchiwał). Wsystko jest ok, ale boję się, bo te testy nie zawsze się sprawdzają. Jakie są objawy, że mam otwartą zatokę ??? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, bo bardzo się martwię !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikus118
Hello!! Miałam wczoraj usunięty torbiel pod zębem..i wcale nie było tak tragicznie ja te dzikusy opisują... Jeżeli macie taki problem jak ja to idźcie na ten zabieg...znieczulenie miejscowe.. zabieg trwał 10 min.. a dzisiaj rano wyszłam do domu..;*) Teraz biore antybiotyki..do tego zimne okłady PS:TO NIC NIE BOLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bond537
Przepraszam bardzo a co to jest ten torbiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś2228
torbiel ?.. to takie coś z takim czymś bez takiego czegoś Bondzie;)**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_belka
kilka miesiecy temu zaczal bolec mnie zab wiec poszlam do stomatiologa. Rozwiercił mi go i kazal zrobic zdjecie pantomograficzne. jednak zab przestal bolec. ze zdjecia wyszlo ze mam torbiel na dolnej 6. lekarz stwierdzil ze nie da sie go uratowac i trzeba usunac. Strasznie sie tego balam, wiec nie spieszylam sie z tym. jednak nie dawno zaczal mnie strasznie bolec wiec poszlam go usunac. Bol byl okropny, nie do zniesienia. rwanie nie bolalo ale za to lyzeczkowanie bylo straszne. dzisiaj mija tydzienb od usuniecia a mnie bolą zeby obok i nie wiem czy to nadal od tego jednego usunietego zeba. Czy to mozliwe?? czy moze to wina wychodzxacych 8??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mjoja
Czesc wszystkim.w 2001 roku wykryto u mnie torbiela nad lewą górną dwójką,torbiel był wielkości małej mandarynki,usunięto mi dwójke i czwórke a następnie chirurg usunąl mi torbiela.Zabieg nic nie bolał naprawde.Po pól roku mogłam sobie wstawic nowe ząbki.W poniedziałek 11.01.2010 dowiedziałam się że pod moimi sztucznymi zębami znowu jest torbiel.Jestem załamana,w piątek mam o 13:30 zabieg czyli resekcje,boję się bardziej niż za pierwszym razem.Po prawej stronie też mam torbiela który szesc lat temu był leczony prądem ale to było tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto bo po tylu latach okazuje się że mam go zpowrotem.Miałam też torbiela na jajnikach,nie trzeba było go usuwac bo pękł sam zabijając przy tym 7 tygodniowy płód.Nieraz się zastanawiam dlaczego mnie to ciągle spotyka,czy kiedykolwiek będę miała spokój z tymi torbielami?Buziaki dla wszystkich i życze dużo zdrowia.Mjoja lat 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Nie wiem jak ten zabieg jest przeprowadzony w Polsce. Mieszkam w Niemczech. Moj problem zaczal sie od ubytku zeba, czyli dziurki jakies 3 lata temu. Meczylam sie tak przez rok, w koncu przeprowadzajac sie do Niemiec do narzeczonego, namowil mnie On na wizyte u sprawdzonego dentysty. Opowiedzial mi o tym czlowieku, jakie jest jego podejscie do sprawy itd. Poszlam, leczylam u niego zeby. Bylam w tym miescie jedynie pol roku, bo przeprowadzilismy sie ponownie. W trakcie ostatniej wizyty dal mi trutke do dolnej prawej szostki mowiac bym zaraz po przeprowadzce poszla do dentysty go wyleczyc. Ja oczywiscie lekko mowiac sprawe puscilam bokiem i teraz mam... Mieszkamy tu od dwoch lat, a ja dopiero niedawno postanowilam zajac sie swoimi zebami, bo nieprzespanej nocy pelnej bolu przez innego zeba. Tamten z trutka obumarl. Przy zdjeciu rentgenowskim okazalo sie, ze wlasnie pod nim mam cyste. Na poczatku nie wiedzialam co to jest. Dentystka powiedziala mi, ze to zapalenie dziasla ktore idzie juz do kosci. Po malym incydencie, ktorego nie bede tu opisywac, poszlam do innego dentysty. Tam wyleczyli mi innego zeba, chociaz chcialam wyrwac tego ktory bolal, czyli lewy trzonowy, nie ten z domniemanym zapaleniem, bo ten juz nie bolal. Po wyleczeniu zrobili mi znow zdjecie szczeki, dentysta powiedzial, ze mam cyste (torbiel) i musze koniecznie isc na zabieg chirurgiczny. Dal mi skierowanie do kliniki w drugim miescie. Umowilam sie z tym chirurgiem na pewien dzien, ale jak wyszlo, dostalam inny termin, bo moja sprawa byla powazna i potrzebowalby wiecej czasu. Bylam wczoraj. Przyjela mnie Pani chirurg. Mila Turczynka. Teraz napisze prawde o tym co tam przezylam. Nie bede oszukiwac. Dostalam 4 znieczulenia, bo wyrwali mi tez ten lewy zab. Wiec dostalam tu dwa i tam dwa. Ale skupmy sie tylko na tym z cysta. Dostalam tam dwa. Samo wkuwanie igly nie bolalo, ale musiala wkluc ja gleboko, czulam ja az przy kosci i bylo to nieprzyjemne, ale dalo sie przyzyc. Pozniej czulam tylko jak naciska mi na korzenie, bo ja juz zeba nie mialam, tylko same korzenie i musiala mi rozciac dziaslo. To trwalo jakies 20 minut razem z szyciem. Bolalo tylko troszke jak naciskala na korzenie. Hmm bolalo... no nie moze ze bolalo, ale czulam nacisk i takie klucie, no i jak mnie zszywala to czasami igle tez czulam. Pozniej mialam znieczulenie, wiec nie bolalo, w domku ten drugi wyrwany mnie bolal, ten ktory byl z cysta nie. Ale to tylko wieczorem. Po 3 godzinach juz jadlam i pilam wszystko. Dzisiaj zaczelo mnie bolec dziaslo tam gdzie mialam cyste. To wszystko sie teraz goi. Bol nie jest maly, czuje takie jakby odretwienie i tepy bol, ae wystepuje on tylko wieczorem i w nocy, rano znika. Moze dlatego, ze teraz jestem juz zmeczona. Ogolnie to wspominam to dobrze, ale u mnie bylo duzym plusem to, ze mialam mila i ciepla pania chirurg, ktora tlumaczyla wszystko, mowila co teraz robi i czy to bedzie bolec. Nie jestescie pierwsze, ktore to przezyly i na pewno nie ostatnie, wiec nie bojcie sie bo pozniej moze byc tylko gorzej. Moj maz mial male cystki, ale to usunal mu z zebem dentysta. Ja juz musialam udac sie do szpitala na chirurgie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam miałam taki sam kłopot jak wy też miałam torbiel na jedynce i dwójce... właśnie od tygodnia jestem po jego usunięciu i powiem szczerze że nic to nie bolało ani w trakcie zabiegu ani po zabiegu... Zabieg jest bezbolesny dostaje się miejscowe znieczulenie jakieś 30 min i po zabiegu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia3467
też miałam torbiel ale to normlanie ,mialam usunietego zeba i jest dobrze.wogóle nie bolało.a dentysta mial jeszcze telewiozor wiec mi wlaczyl i nawet nie poczułam ;] nie ma co sie bać.na znieczuleniu nic nie bedzie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzien temu mialam usuwany torbiel pod dolna szostka.. Konieczne byly dwa podejscia poniewaz za pierwszym razem ponoc zle oddychalam przez co zrobilo mi sie slabo a nastepnie cala zdretwialam. Za drugim razem poszlo bezbolesnie, bol zaczal sie dopiero 3 godziny po wszystkim. Przez 3 dni jechalam na tabletkach, z rany saczyla sie krew. Teraz bol ustapil jednak w miejscu rany zauwazylam ze zbiera sie ropa...;/ Jutro mam isc na zdjecie szwow wiec dowiem sie wiecej.. Boje sie ze moze cos mi zle wycieli stad ta ropa..;/ ktos moze mial podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okazalo sie ze mialam zapalenie zebodolu. Położyli mi lekarstwo na godzinkę i jest super :) Cieszę się że mam już to za sobą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Czytam tam Wasze wypowierdzi i się dziwię. Nie miał nikt usuwanej torbieli w szpitalu? Mam torbiel trzonu żuchwy w regionie zębów 5 - 6 (dolne). Dentysta gdy zobaczyl moje zdjecie rtg skierował mnie do chirurga stomatologicznego. Pani chirurg od razu stwierdzila ze taka torbiel wymaga polozenia sie w szpitalu i operacji. Bylam zdziwiona - dentysta twierdzil ze wystarczy usunac ząb. Pani chirurg umowila mnie do siebie na wizyte w poradni chirurgi twarzowo szczekowej przy szpitalu . Tam po konsultacji z innymi chirurgami powiedziala mi ze to torbiel krwotoczna, tętnicza lub ubytek w kości (czy cos takiego). Przy kazdej wizytanie pani doktor przypominala mi o mozliwej komplikacji - mogę stracic czucie w dolnej wardze. Przed operacją muszę miec usunięte kanałowo oba zęby. Czy ktoś przezył podobna historię? Jeżeli tak prosze powiedzcie czego mogę się spodziewac! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaga
Ja mam jutro zabieg usunięcie torbieli zęba i zęba. U chirurga szczękowego. Napisze jak bedę po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też mówili że mogę mieć niedoczulicę warg przez około rok czasu ale na szczęście nic takiego się nie stało. Może tylko straszą więc nie przejmuj się, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja12
witam ja w marcu 2010 miałam usuwaną torbiel pod dolna 6 w znieczuleniu ogólnym niestety zęba nie dało się uratować poniewaz torbiel była bardzo duża zabieg był przeprowadzony w szpitalu a inny lekarz (prywatny) powiedział mi że wystarczy tylko znieczulenie miejscowe a jak sie pozniej okazalo absolutnie nie mogłam mieć tego na miejscowym bo zabieg trwał 1.5 godz i był by dla mnie za bardzo bolesny w szpitalu leżałam tydzień ale było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isana19
Witam wszystkich serdecznie! Jakieś 2 lata temu dowiedziałam się,że usunięto mi ząb ale bez korzenia,owa dentystka polecała mi prześwietlenie i wizytę u chirurga szczękowego. Z racji tego,że był to okres maturalny,ząb a raczej korzenie nie bolały,postanowiłam odłożyć to na później. Przez długi czas nic mi nie dolegało. Ostatnio postanowiłam iść na kontrolę,nie czułam bólu ale wolałam wiedzieć czy coś mnie nie czeka. 2 dni przed wizytą,zaczęło boleć,problem w tym że nie wiedziałam co? Czy to niewyrwane korzenie(górna 6) czy leżąca obok 7 a może wybijająca się 8 ? Dentystka stwierdziła,że to pewnie owe korzenie,zapytała czy rwiemy. Lekko zdziwiłam się,ponieważ byłam u niej 1 raz,nie znała w ogóle mojego uzębienia,nie miałam robionego prześwietlenia,no i myślałam że najpierw powinna zobaczyć czy nie pozakręcały mi się te korzenie,albo wrosły. No,ale zgodziłam się na rwanie,ponieważ niedługo wyjeżdżam i nie chcę tracić wypoczynku na zwijanie się z bólu. Zaczęło się ... pierwszy korzeń poszedł łatwo... drugi nie chciał wyjść,wykręcała go pukała ,stukała,no i udało się,stwierdziła ze torbiele się porobiły i dlatego to tyle trwało,trzeci był najgorszy, znowu wykręcanie,stukanie,uciskanie,łzy mi leciały mimo zastrzyku przeciwbólowego,no i udało się-też torbiel. Na początku nic mi to nie mówiło,ale teraz zaczęłam szukać jakiś info i lekko się przestraszyłam. Napuchłam-wydaje mi się,że to normalne,bo wszystko zostało naruszone,ale ból jest czasem nieznośny. Sądzicie,że nie powinna się za to brać? Może powinna mi jakieś antybiotyki przepisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwy
witam! prosze się niebać torbieli .......... usuwać ........ to nie boli to wszystko zależy kto to usuwa ! znieczulenie miejscowe ! ten zabieg jest przedewszystkim pezpLATNY! ( 0CZYWIŚĆIE TYLKO UBIEZPIECZINY) JESZCZE chcę dodać więcej wiary w siebie i to wszystko . POZDRAWIAM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliannnaaa z lili
czy za kazdym razem jak sie ma torbiel jak w moim przypadku nad górna 1 !!!! trzeba usuwac zeba???:( bo jestem załamaana!!!!?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Resekcja jak juz ktos tam wspomnial to "odciecie" wierzcholka korzenia wraz z torbiela.. Oj mnie to tez czeka (dentysta chirurg taka diagnoze postawil) jak bylam na wakacjach w Polsce. Od tego czasu moj dentysta w UK monitoruje sprawe, tj wyleczyl moja 2 kanalowo a teraz czekamy co "zrobi" torbiel (tak naprawde to ma nadzieje ze torbiel zniknie jesli kanal byl porzadnie zaleczony, ale ja wiem od mojego daaawnego polskiego dentysty ze nie ma szans!). Moj torbiel nie rosnie ale niezle mi sie wrosl w kosc, ze podobniez jak dojdzie do resekcji to dodatkowo bede miec "dosypywana" kosc czy jakos tak... Tak czy siak torbiel musi byc wyluskana z zebem albo bez! Na razie nie mysle, ale mam ostatnio problemy z zatokami wiec moze to jeden z powodow??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliannaaaaa:(:(:(:(:O
ale prosze powiedzcie mi czy bede musiała go usunac??????!!!!! bo jestem naprawde zalamana w tak mlodym wieku stracici 1:((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliannaaaaa:(:(:(:(:O
??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez kiedys mialam taki problem pod lewa dolna szostka. Nie wiedzialam, ze tam jest torbiel (granuloma), dopiero na RTG komputerowym w powiekszeniu to wyszlo na zdjeciu, taka niby kuleczka w dziaslach pod samym zabkiem. Przed tym wywalilam kupe kasy na leczenie kanalowe, plomby i takie tam duperele. Po konsultacji z moja dentystka skierowano mnie na oddzial chirurgii szczekowej, gdzie chory zabek (a z nim i torbiel) zostal usuniety w 20 minut przez dobrego chirurga, zabieg przeprowadzono w znieczuleniu miejscowym (i w obecnosci mlodych sympatycznych studentow stomatologii). Tydzien przed i po zabiegu bralam antybiotyk Dalacin C i Lakcid Forte. W dzien zabiegu nie wolno spozywac nic twardego, tylko plynne pokarmy. Po usunieciu zeba bedzie troche krwi, moze wystapic goraczka i opuchlizna na policzku. Lekarz zalecil plukac jame ustna naparem z rumianku, szalwii, goraca woda z sola, plynem antybakterialnym z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boje sie zaraz jade
witam boje sie jak cholera zaraz jade do chirurga rwac 7 pod ktora mam torbiel :( zab nie boli tylko dziaslo na ktorym wyraznie czuc pod palcami wybrzuszenia :( tak bardzo wam wierze ze pojade i nic nie bede czuc !!!! oby tak bylo !!! jest jeden problem ta torbiel zachacza o zatoke i jesli wyrwa niefortunie to bedzie dziura do zatoki na 1 cm :( wtedy murowane szycie itp ... tak sie boje ze boje sie ze w gabinecie im sie wycofam i uciekne!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boje sie zaraz jade
juz po wsyztskich :) naprawde nic a nic nie bolalo ;) az sama bylam zdziwiona ze tak szybko im to poszlo ;) na szczescie nie zrobila sie dziura do zatoki to nawet mnie nie szyli :) nie bojcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOLAAAA
Wykryto u mnie torbiel pod 4.5 dolna.Podobno jest nieduża. Dentystka wysłała mnie na konsultacje do chirurga ( dopiero w czwartek termin) Powiedziała że samo wyrwanie zeba moze nic nie dać, i trzeba ciąc.Czy odczuwał ktoś mrowienie wargi, policzka a nawet oka? Skończyłam 2 op Dalacinu i ledwie zyje. Tak bardzo boję się tej konsultacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artekx
Boli mnie 5 góry ząb i czasami pobolewa dolny z lewej strony. Mam pytanie w związku z tym gdzie mogę zrobić takie badanie aby wykryło mi co jest nie tak ponieważ mam uczucie ciągłego wypychania jakby mi coś wypychało tego zęba i jak no jem to mi nie przeszkadza odczuwam to lekko przy myciu ale najgorsze jest pojawiające się uczucie wypychania. Gdzie mogę takie badania zrobić i jak wyglądają cenowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artekx
Ja w sumie byłem u dentysty i miałem dziurkę to na jakiś czas ustąpiło ale teraz znowu czuje co mnie bardzo nie pokoi i to nie jest ból w sensie bólu tylko uczucie jakby mi coś tego zęba wypychało!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Artekx - a nie boli Cię głowa? Bo to "wypychanie" jest częstym objawem zapalenia zatok... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artekx
no dokładnie mam problemy z zatokami to może być od tego dzięki za radę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×