Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość onaaaaaaaa
forum milczy......?? ps.Któraś z was kobietki urodzila??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnn
moj synuś dziś konczy msc."):)A jak u was dziewczyny?? urodzilyście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea 33
Jestem w 39 tyg ciąży, termin mam za tydzień, ale nic się nie dzieje, miewam skurcze, ale nieregulare i w końcu zawsze mijają... Całą ciążę miałam zagrżoną, więc byłam pewna, że urodzę przed terminem, a tu synek na koniec jednak przestał się spieszyć :-) Tydzień temu mały ważył już 3100, ciekawe, ile będzie ważył do porodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea 33
Byłam dziś u ginekologa, pani doktor wystawiła mi zwolnienie tylko do dnia porodu , potem każe mi iść już na macierzyński... naprawdę muszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia5
ja tez mam zwolnienie do planowanej daty porodu, termin mam na 16 i wtedy ide do szpitala mam nadzieje ze mnie przyjma, chyba ze wczesniej sie rozkrece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
hej! Mam termin na 18.07 oczekuję synka Wiktorka:) chciałabym urodzić w terminie albo troszkę po terminie. Oczywiście wyczekuję maluszka, ale taki skwar teraz, sama nie wiem jak to będzie. Mieszkam na 4 piętrze 30st w mieszkaniu po stronie zacienionej, ledwo co wytrzymuje wiec jak maluszek to zniesie? Mam już brzuch obniżony od jakiś 4 tyg. i wtedy również zaczęłam puchnąć, mam strasznie opuchnięte nogi, nadgarstki ale ciśnienie w normie. Piję kawę raz dziennie bo jestem taka senna...śpię do 12. Wcześniej miałam bóle podbrzusza i ból pleców ale takie chwilowe, miewam tez często biegunkę z bólami brzucha. Maluszek mało się rusza choć czuję go codziennie, na dodatek oczekuję duzego dziecka w 36tyg. połozna okresliła dotykowo jego wage na 3kg, więc tez nie wiem jak urodzę, ale mowiła ze w ich szpitalu dzieci rodzi sie naturalnie do 5kg! pozdrawiam lipcowe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia5
ja także oczekuje synka- Wiktorka:) z badania USG w 36 tygodniu ważył 2800, bardzo puchnę nogi ręce buzia nawet nie mam butów które byłyby na mnie dobre takie mam obrzęki, ciśnienie trochę podwyższone 135-125/80-90 ale po tygodniu w szpitalu mam tylko kontrolowac ciśnienie i dużo wypoczywać aby nie obciążac nóg. spię tak dużo że sama się dziwie. nigdy nie spałam w ciągu dnia a teraz 2-3 godziny w ciągu dnia to norma, ale za to słabo sypiam w nocy kilka razy sie budze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnn
do magjuska 3 kg w 36 tc to dużo??? normalny przyrost .u mnie tez jest w ieszkaniu ponad 30 stopni ale jakoś sobie radzimy synek lezy nago , nawet pieluszke mu zdejmuje zeby odparzen sie nie nabawil :) trzymam kciuki za szczesliwe rozwiazanie. dziwne ze lekarz tobie nie powiedzial zeby w czasie ciazy kawy nie pic .Chyba ze chcesz wywolac skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
U mnie już 39 i 4 dni. Wczoraj bylam u polożnej, powiedziala ze dziecko ma 3600-700 wiec nie jest zle, maluszek ma normalna wage ale jesli ciaza jeszcze potrwa dlugo po terminie to moze bedzie wiekszy. Zbadala mi cisnienie i wyszlo 140/90 przy tych duzych obrzekach ale bez bialka w moczu, sie troche boje tyle juz sie naczytalam o zatruciu ciazowym. Kazala isc do lekarza w nast. tyg. i zmierzyc tam cisnienie, tylko lekarz wyjechal na wakacje wrrr. Ciaze przechodze w Danii dlatego tak dziwnie, w ogole badan nie robia, raz badanie krwi zrobili w 5tyg. ciazy, 2 razy USG ostatnie w 20tyg. i przy kazdym spotkanbiu z położna 3x badanie na mocz, oraz 3x wizyta u lekarza rodzinnego i takze badania na mocz + 1x na żelazo bo bylam przemeczona + 1x badanie na poziom cukru (pobrali krople krwi z palca) a teraz to cisnienie i nic. Wyznaczyla mi wizyte w szpitalu na 28.07 zeby zobaczyc co z porodem jesli nie nastapi w terminie czyli 18.07. Sie boje bo nikt nie bada dziecka, zadnego KTG, USG nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Aha dodam ze połozna wazy dziecko rekami, macajac brzuch oraz ustalila takze tym sposobem ulozenie dziecka, ze lezy glowka do dolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
I jeszcze cos;P sorki ze tak urywkami:) juz przytylam 25kg w ciazy, a same 10 kg. przez ostatni miesiac ciazy i to tez nie wywoluje zadnego zdziwienia, chyba tylko u mnie. Ostatnio tez dzwonilam do szpitala bo myslalam ze mi sie sacza wody, bo od paru tyg. czuje normalnie mokre majtki, np. wychodze z kapieli, wkladam nowa bielizne i widze troszke mokro, to taki przezroczysty plyn i tak czesto mam ale oni mowia prosze obserwowac i zadzwonic jak zaqpelni sie wkladka, jesli sie zapelni. Nigdy cala tak sie nie zapelnila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaa
do magjuska obecnie tez jestes w Dani czy juz w Polsce??? Uwazaj na te wody plodowe zeby nie bylo za malo .I ja nie rozumiem jak to rekami mozna wyczuc ile dziecko wazy?????Na jakiej to jest zasadzie.?? JA juz urodzilam synka i nigdy polozna mnien ie badala zawsze ginekolog ( robil mi usg , testy min Pappa, i inne badania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Caly czas w Danii jestem i tu bede rodzic, ciekawe jak to bedzie. No tak maca, dotyka mi brzuch na okolo i mowi ile dziecko wazy, ale jak ona to wie to nie wiem, pewnie to sa takie przypuszczenia, na pewno zadnego USG nie bedzie ani zadnych juz innych badan, mam sie tylko zglosic do lekarza 10dni po terminie jesli nie urodze. I przez cala ciaze nawet ani razu ginekologa nie widzialam tylko lekarza rodzinnego co mnie tez dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia5
ja mam termin na dzis. Ide do szpitala bo moj lekarz wyjechał na urlop i kazał zglosic sie do szpitala w terminie porodu tez nie wiedział kiedy isc na urlop ja sie stresuje czy wszystko jest dobrze przez 2 tygodnie a on lezy na plazy. bardzo słabo czuje ruchy dziecka. wczesniej kopał ze az bolało, a teraz musze ''wsłuchac sie w swoje ciało'' aby upewnic sie ze jeszcze jest w brzuszku. boli mnie jeszcze krocze- taki nieprzyjemne ciagniecie przy wstawaniu, czy przekrecaniu na drugi bok. sadze ze wszystko rozszerza sie i przygotowuje do porodu. W Polsce kobieta musi byc pod opieka ginekologa od przynajmniej 10 tc, aby miec wypłacane swiadczenie- becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaa
do magjuska skoro tak piszesz to pewnie tam w taki sposob sie prowadzi ciaze .Ale wspolczuje bo tak naprawde nie wiesz co sie dzieje z dzieckiem czy jest zdrowe czy ma wszystkie czesci ciala itp:/Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. do agusia5 ja chodzilam prywatnie do gin wiec wiedzialam ze nie pojdzie mi na urlop , a tez sie balam .Ale sam odbieral u mnie poród mialam cc:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauliska
Witam. Ja własnie zaczełam 39 tydzien, termin mam na 30 lipca ale 25 mam isc do szpitala na cc bo niestety zrobiła mi sie infekcja i nie moge rodzic naturalnie. Oczywiscie nie moge sie juz doczekac kiedy bedzie po wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Jutro bedzie mój termin:) ale chyba nie urodzę tak szybko, maluszkowi sie nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska
Mojej tez sie nie spieszy. Niby odszedl mi czop juz 3 tyg temu, od tego czasu mam bole jak przy miesiaczce ale mala wyjsc nie chce jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elska
Do magjuska... Ciekawe czy juz urodzilas:-) ja tez mieszkam w Danii i mam termin na jutro-na 21 lipca. Jak narazie zadnych objawow, oprocz lekkich boli jak przy miesiaczce tej nocy. Teraz nic. I widze z Twpjego postu, ze termin wizyty po terminie porodu u lekarza zalezy od poloznej - jak wczoraj mnie poinformowala, mam dzwonic do szpitala dopiero jak dokladnie mina 14 dni od terminu (jezeli oczywiscie nic sie nie bedzie dzialo niepokojacego). Dla mnie podejscie do ciazy w Danii tez dziwne, i te wymiary obliczane na podstawie dotyku - ale slyszalam ze bardzo sie sprawdzaja. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Hej, nie urodzilam jeszcze i nic nie zapowiada porodu wrecz swietnie sie czuje. Wczuwam sie w siebie, doszukuje sie jakiegos bolu hehe ale nic nie mam, moze wczoraj lekko mnie kregoslub bolał ale tak na prawde lekko aha i zwymiotowalam z samego rana moze ma to jakies znaczenie. Dziwnie jest w tej Danii, by najmniej inaczej niz w PL. Mi termin ostatniej wizyty 10dni po terminie wyznaczyla polozna w 40tyg. powiedziala zeby sie zglosic w tym i tym pokoju o wyznacxzonej godzinie w szpitalu i bedzie decyzja co dalej robic i czy maly nie jest za duzy. Teraz tylko czekam. Fajnie uslyszec kogos kto tez przezywa to samo co ja:) a z kad jestes jesli moge wiedziec? ja z Kopenhagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elska
Do magjuska.. Mnie polozna wczoraj, czyli 2 dni przed terminem, dala kartke z nr telefonu gdzie mam dzwonic, jak mina 2 tygodnie - dokladnie data jest na kartce 4 sierpnia, nie wczesniej, i dopiero wtedy ewentualnie wyznaczyliby mi termin wizyty. Jak na jej "macanie" wczoraj to bobas ma okolo 3200-3300, czyli nie olbrzym. Mam jednak nadzieje, ze bedzoe wczesniej. W nocy pobolewal mnie brzuch, teraz tez troche, no zobaczymy, moze akurat dokladnie w termin sie wstrzeli na jutro:-) Ja mieszkam w Aarhus, szkoda ze nie blizej, ale i tak zawsze to razniej ze ktos tez jest w podobnej sytuacji:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Dla mnie pewnie dala taka wizyte po 10dniach dlatego że, moj wazy 3700 wiec jest juz duzy i powinien JUZ wychodzic to by bylo ok a im duzej to tym wiekszyyy bedzie i nie wiem jak go wykluje;p no zobaczymy, jakbys urodzila to pisz, ja tez napisze i zdam relacje:) pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiazania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamWĄTPLIWOŚĆI
hej dziewczynki ... wiem, że wy te pierwsze chwile niepewności macie już za sobą, więc mam do Was pytanie. Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, miesiąc temu normalnie miałam okres ... a teraz "okres" dostałam "w terminie" tylko trudno to nazwać okresem trzy plamki na krzyż :) czy to może być zwiastun ciąży :D któraś z was tak miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Może być tak, że jesteś w ciąży lecz musisz poczekac, moze wieksze krwawienie przyjdzie. Chociaz na Twoim miejscu zrobilabym test ciazowy bo jesli jestes to nie od teraz a od paru tygodni i taki test by raczej pokazal co jest grane i jesli bedzie pozytywnie to trzeba isc niezwlocznie do lekarza i wyjasnic kwestie plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Hej, dzis z rana miałam biegunkę i do tego taki śluz z krwią co podejrzewam, że to ten czop ale dużo tego nie było. Myśle, że odchodził pare dni bo właśnie ostatnio tak zauważyłam, że wydzielam więcej śluzu a dziś z krwią. Zobaczymy co dalej... dziś 4 dzień po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elska
Hej magjuska, No cos mi wyglada, ze sie zbliza wielkimi krokami:-) trzymam kciuki! pisz co i jak! ja mam za soba nieprzespana noc, dostalam strasznie silnego zapalenia pecherza (teraz to zalatwiam sie sama krwia a boli przy tym jak...) i czekam na telefon ze szpitala co mam robic, jechac do nich czy czekac na mojego rodzinnego. I sie denerwuje, bo chyba to nie zaciekawie miec taka infekcje na finiszu-termin wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magjuska
Elska bardzo wspolczuje infekcji, pewnie sie denerwujesz i porodem i teraz infekcją. Pilnuj żeby się odezwali, żeby niezbagatelizować sprawy bo może mnieć to konsekwencje przy porodzie. Ja dziś latałam po zakupach, przyniosłam cieżkie torby, wlazłam z nimi na swoje 4 pietro ale nic, czekam dalej, moze cos sie wydarzy... choc nie sadze:/ jakos nic mnie nie boli. Jak cos bedzie to napisze:) trzymaj sie elska, glowa do gory tylko miej wszystko pod kontrolą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elska
Hej Magjuska, Spedzilam wczoraj pare godzin w szpitalu, zrobili mi KTG, z dzieckiem OK; dostalam silne antybiotyki i leki przeciwbolowe, zapewnienie poloznej ze kilka dni do porodu jeszcze mam:-) i kuruje sie w domu. Tak sie zastanawiam, moze nawiazemy kontakt na priva?(mam adres na gmailu.com, oelska). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama - 39 tydzien
Ehh, jeszcze mam 2 tygodnie do porodu :) Jak milo przeczytac, ze ktos ma podobne objawy co ja :) Brzuszek nisko, glowka w kanale, nocne bole nieco silniejsze niz przy okresie, zawroty glowy. Ale nie ma czopu, czym sie ma co sie martwic, bo to nic nie znaczy. Martwilam sie, ze dzidzia rusza sie coraz mniej, wiec zaczelam codziennie wychodzic na 30 min spacerki z mezem (dluzej nie moge, bo siusiam co pol godziny :P), ale tez fizycznie nie daje rady, bo mnie brzuszek zaczyna bolec. Ale to wystarcza, zeby dzidzia zaczela sie ruszac. Widocznie lubi kolysanie podczas spaceru :) Bardziej martwie sie, jak zrzucic kilogramy, ktore nazbieraly sie podczas ciazy, a jest ich prawie 20, bo mialam od poczatku ciaze zagrozona i musialam lezec 8,5 miesiaca w lozku. Masakra. Jednak swiadomosc, ze za niedlugo zobacze swoja dzidzie daje tyle radosci, ze ze spokojem czekam na jego pojawienie sie. Nie denerwujcie sie tak :) Wytrzymalysmy tyle miesiecy, damy rade i te kilka ostatnich dni :) Pozdrawiam wszystkie kobietki 2 w 1!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysica86
Cześć dziewczyny, ja własnie wczoraj zaczęłam 40 tydzień. W sumie jakieś skurcze są ktg ostatnio wykryło ale były nie regularne więc lekarz wysłał mnie do domu. Rozwarcie już też tam jakieś jest chyba 2 cm, często czuję ból w dole brzucha jak na okres. Czytając te wszystkie informacje o tym kiedy zaczyna się poród strasznie sie nakręcam, np pisze że kobieta przed porodem ma częstsze biegunki co oznacza że organizm sie oczyszcza, oczywiście ja zauważam to u siebie hihihhi. Moj lekarz powiedział że jeżeli jakimś cudem nie urodzę do piątku to mam przyjechać do szpitala i bedziemy coś myśleć bo on zaczyna urlop 01.08 wtedy kiedy mam akurat termin. A nie oddam się w ręce jakiegoś innego szarlatana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×