Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

azilez

Przedszkole

Polecane posty

Witam Mam pytanie do mam ktore juz przez to przeszly. napiszcie prosze kiedy nalezy zaczac zalatwiac przedszkole i jakie formalnosci, dokumenty sa niezbedne. Dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz iść do wybranego przedszkola, tam dadzą ci kartę przyjęcia do wypełnienia ( o ile będzie miejsce). Najlepiej już na początku roku szukać przedszkola, bo teraz ciężko z miejscami. Dzieci zaczynają chodzić od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy w jakim mieście, u nas rekrutacja taka normalna jest tylko w czerwcu i wszystko można załatwić przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w mieście papiery wypełnia się w kwietniu, pod koniec kwietnia jest juz lista dzieci przyjętych do przedszkola. we wrzesniu jest juz za poźno chyba że jakieś przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. kolejna rekrutacja po półroczu, bo wówczas sporo dzieci odpada np. z powodu ciagłego chorowania. ale najlepiej zadzwonic i zapytac w danym przedszkolu jakie panuja tam zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My akurat jesteśmy na etapie przedszkola.I tak jak: Na początku roku przedszkolnego jak poszłam to Pani mnie wyśmiali że za wcześnie :P .Że najlepiej przyjść w kwietniu też tak uczyniłam. Dostałam podanie oraz kartkę w której trzeba było np napisać czy dziecko mówi,sam się ubiera,śpi w ciągu dnia itd. I jak najszybciej trzeba te papiery złożyć w przedszkolu. To czy dziecko się dostanie czy nie rodzice wiedzą w czerwcu-sierpniu ( u nas zależy od przedszkola) .Kiedy dziecko zostanie przyjęte trzeba przynieś komplet badań (nie wiem czy tak jest wszędzie) ,ale w każdym razie w tym gdzie moje dziecko idzie jest tak jak:przestawić na co był szczepiony, badanie słuchu,wzroku,czy nie ma owsików ,zrobienie niektórych testów czy czasem nie jest uczulony na jakieś produkty spożywcze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierdziele princepolo, ale u Was biurokracja :D u nas się tylko w necie wypełnia imię nazwisko, pesel dziecka adres imiona rodziców, wybiera 3 przedszkola z listy , dostaje się pin i po zakończeniu rekrutacji podgląda się, czy zostało przyjęte , a jeśli nie, to gdzie są wolne miejsca automatycznie drukuje się podanie do przedszkola i je zanosi i już super to jest do wszystkich szkół tak samo, nie trzeba nigdzie łazić miasto się rzuciło i taki fajny wynalazek zrobiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinkaaaa ja też chcę tak jak Ty :D U nas debilizm miejscami przechodzi w tej biurokracji.Nie zatem że robie dziecku setki badań niczym jak by był kosmitą to uważam że za dużo głupich pytań jest.Ja rozumiem że chcą wiedzieć czy dziecko jest samodzielne w jedzeniu czy też w korzysta sam z kibla.Ale kurwa mać co kogo obchodzi jaki kto ma dochód czy stan cywilny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie do wszystkich szkół tak jest.Bo np do szkoły sportowej są dodatkowe egzaminy sprawnościowe... Co do przedszkola to rzeczywiści składasz podanie przez internet,wygoda dla rodzica.Ale proponuje Ci najpierw przejść sie do danej placówki i obejrzeć ją.Jak wygląda od środka,czy jest na terenie plac zabaw(bo niestety nie wszędzie są) chodzi mi tu głównie o przedszkola w centrum miasta. U nas w łodzi podanie składa sie do końca kwietnia i już w maju wiesz czy dziecko zostało przyjęte,jeżeli nie to mówią Ci które jest w kolejce na liście oczekujących. Możesz też pytać w grudniu(dużo dzieci odpada z powodu częstego chorowania)ale niestety wtedy pierwszeństwo maja dzieci z listy oczekujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie prawda :P moja córka idzie do szkoły mistrzostwa sportowego i wymagane jest, żeby miała II-iV klasę sportową i udokumentowane osiągnięcia w krajowych zawodach no i musi co najmniej rok należeć do klubu jakieś egzaminy sprawnościowe to może jak idzie do podstawówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga_37

A ja mam pytanie odnośnie przedszkoli prywatnych dla naszych maluchów. Macie jakieś doświadczenia? Zamierzam zapisać synka do przedszkola Eko-Park w Niepołomicach. Mają świetną opinię i moi znajomi je polecają, więc raczej się na nie zdecyduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza córcia również chodzi do Tequesty i jak na razie nie narzekamy. Ma wiele fajnych zajęć dodatkowych, a nauka angielskiego w tak młodym wieku jest jak najbardziej na plus - nawet z matematyką nie ma żadnych problemów 🙂 Polecamy, jeżeli będą wolne miejsca to nie czekajcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×