Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wystraszona po cc

ropiejaca rana po cc

Polecane posty

Gość wystraszona po cc

jestem 11 dni po cc (powodem bylo zle ulozenie dzidzi w brzuchu - info dla zlosliwych). do tej pory wszystko bylo ok, 2 dni temu zdjeto mi szwy. dzis popoludniu zauwazylam ze z rany saczy sie ropa. na srodku zrobilo sie takie wypukle zgrubienie i to wlasnie stamtad wycieka ta ropa. nie jest jej duzo, ale wystraszylam sie nie na zarty... dzis juz nie mam szans na lekarza. :( czy ktoras z was miala cos podobnego??? dodam jeszcze, ze nie mam goraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaak
ja mialam cos podobnego i polozna kazala mi to spirytusem przecierac.Szczypalo ale pomoglo. idz do lekarza,nie zaszkodzi.Jak bedziesz juz mogla oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona po cc
bylam u mnie w osrodku, jednak pielegniarka powiedziala, ze to powinien obejrzec ginekolog. a moj gin dzis nie przyjmuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaak
ale to nie musi byc twój gin:o obojętnie jaki,choćby na pogotowiu w szpitalu.Tu chodzi tylko o obejrzenie rany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaak
albo chirurg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, jako przyszla pollozna radze udac sie do lekarza jak najszybciej, najczesciej pluczemy takie rany woda utleniona, nie boli bardzo iladnie sie potem goi, ale musi to zrobic lekarz albo polozna czystymi narzedziami . Lekarz moze tez zlecic CI antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz kazał przykładać do rany termofor, a potem przez 20 minut lezec na brzuchu, żeby ta ropa zeszła. Przykładałam wtedy pieluche jednorazową Bella do rany i leżałam, a ropa wypływała. Dodatkowo jednak dostałam antybiotyk. Mnie to bardzo bolało nie mogłam się wyprostować. Lekarz powiedział, ze gdyby mi nie przechodziło to mam do niego dzwonić i przyjechać do szpitala. Ja bym Ci radziła pojechac na pogotowie albo od razu do szpitala. Nie wolno tego lekceważyć. Moja szwagierka miała rozcinaną taką ranę i jakoś oczyszczaną. Mi na szczęście pomógł antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja mialam yo samo po operacji wyciecia wyrostka. co sie okazalo ze moj organiz zle reaguje na szwy sciagane a mniej na rozpuszczalne i zrobil sie krwiak wielkosci duzego kaczego jajka. rana zle sie goila , bpo przez ponad pół roku co 2 dni jezdzilam do szpitala na zmiane oparunku , "bo w domu niewolno ,(moze dojsc do zakazenie)tak twierdzila pielegniarka z lekarzem) 9 miesiecy temu mialam cesarke( niepomoglo wywolywanie porodu po terminie) zalozono mi szwy rozpuszczalno i opiekowano sie "moim zszyciem" wyjatkow troskliwie czeste mycie by szybciej sie rozpuscili itp/ i na sszczescie nic sie niestalo. moga to rowniez byc jakies bakterie .. u mnie podejhrzewali gronkowca. jedz jak najszybciej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi akurat nie ropiała rana ale się rozeszła.Wszystko oglądał chirurg.Nie czekaj na swojego lekarza bo jeszcze gorzej się Tobie spapra.Leć do innego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina truskawkowa
z gory sie bronisz przed zlosliwymi osobami,tak jakbys wlasnie miala cc na zyczenie,widac to jak jasna holera,nie chcesz slyszec komentarzy w stylu ze cc to nie jest cos lepszego i moze byc wiecej problemow niz z naturalnym porodem.Gratulacje kochana ze dalas siebie sama pod noz,chcialas to masz,to teraz cierp,to jest powazna operacja ,a od takich powiklan tez mozna umrzec,wiec lec czym predzej do lekarza durnoto,a nie na forum wspanialych porad sluchasz,napewno przed cc tez sie tu dowiadywalas o cc na zyczenie,to ci napewno tak pieknie to opisaly babki ze sie zdecydowalas na to gowno i przepraszam z gory jezeli jednak musialas miec cc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona po cc
Malina truskawkowa - mialam cc ze wzgledu na miednicowe polozenie plodu. widze, ze jestes swietnie o wszystkim poinformowana, wiec powinnas wiedziec, ze porod posladkowy niesie za soba duzo wieksze ryzyko niz cc - przede wszystkim dla bobasa. jutro z samego rana jade do szpitala. dzis nie mam jak sie dostac bo mieszkam w malej miejscowosci daleko od szpitala. mam nadzieje, ze do rana nic sie nie stanie. nie boli mnie to, ani nie mam goraczki, wiec wydaje mi sie ze nie jest to przypadek na tyle nagly aby wzywac pogotowie... mam nadzieje ze do rana nie bedzie gorzej... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gronkowiec złocisty
Miałam to samo i pojechałam na izbę przyjeć.Napewno musisz miec wymaz z rany,bo to śwaidczy o gronkowcu w ranie.Przykładać termofor,wypłukiwać wodą utlenioną i brac antybiotyk.Trzeba tez pamiętać żeby myć ręce za każdym razem jak chcesz podnieść dziecko.Radze też zrobić wymaz też dziecku,bo mogło sie zarazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×