Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasieczka

ropieja oczka

Polecane posty

co zrobic? synus ma miesiac, a ropieje mu jedno oczko. wczesniej tydzien przestalo samo i znowu zaczelo... mozna jakies kropelki kupic na wlasna reke w aptece???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasamnb
na własną rekę to raczej nie,bo za malitki.Przemywaj solą fizjologiczną od końca oczka do kącika.Zawsze swierzym wacikiem.I możesz masowac kanalik.Palcem wskazującym delikatnie uciskać kącik oczka i przesuwać w dół.Delikatnie,ale troszke nacoskać.Najlepiej prrzy nastepnej wizycie w przychodni popros o wskazówki i ew. kropelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasamnb
jesli rumiankiem to tylko caly czas swierzo zaparzanym!!nigdy takim który stoi od jakiegoś czasu.W ogóle okulista kiedys mnie tak opieprzył za rumianek,że szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lafy Taffy
zrób delikatny napar z rumianku i przetrzyj czystym wacikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie kiedys slyszalam od lekarza ze rumiankiem nie nalezy.ale spruboje z tym masazem kanalika, cos mi sie obilo o uszy ze tez tak mozna ale nie bardzo wiedzialam jak. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008
Żadnym rumiankiem ani herbatą, bo uczulają! Przemywajcie przegotowaną wodą i żadnych dziwnych zabiegów "przetykania kanalików" ( w tym w gabinetach prywatnych), które są zbędne i strasznie bolesne dla dziecka. Oczka mogą ropieć czasem do roku i to jest naturalne, ale zwykle dużo krócej. I ważne są masaże, o których piszecie! Ja w końcu znalazłam się w Centrum Zdrowia Dziecka z tym problemem (juz po kilku niepotrzebnych i nieskutecznych prywatnych zabiegach przetykania robionych w moim mieście) i piszę co tam usłyszałam. Trzeba zwykłej cierpliwości do tego problemu. Zabiegi u tak małego dziecka są b. ryzykowne, a naturalnie kanaliki łzowe kształtują się właśnie do roku i wszystko jest wtedy OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko delikatnie ten masaż,najlepiej żeby ci go lekarz pokazał przy dobrze wykonywany masażu ropka powinna sie wycisnąć z kanalika przy nacosnięciu. mnie okulista kazał robić 5 razy dziennie conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 2008 --każdy ma inne doswiadczenia gdyby nie sondowanie kanalików to nie wiem ile by to jeszcze sie wlokło:o a trwało prawie 2 lata.Warto wiec od razu sie tym zainteresować a nie machać reka że jakos to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak miałam z małym ale absolutnie nie rumianek, bo uczula. Woda przegotowana i masaże aby udrożnić kanalik łzowy. Spytaj lekarza lub położną o to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez polozna nie pozwolila na rumianek, wywoluje zapalenie u tak malego dziecka !!!! wiem ze do ktoregos miesiaca u dzieci czesto ropieja oczy nawet po kilka razy i nie jest to powod by sie martwic ale przy okazji wizyty w przychodni mozesz zapytac co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panienka Vitaminka
rumianek wystarczy:) a jak myjesz niunie to dobrze opłucz mu oczka..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój z tym rumiankiem. Nie wolno używać rumianku do przemywania oczy. Nawet u dorosłych!!! Sól fizjologiczna albo wizyta u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianek uczula i jak najdalej z nim od oczu!!! W pierwszej kolejności przemywa się dziecku oczka od skroni do nosa solą fizjologiczną bądź przegotowaną wodą i wykonujesię masaż woreczka łzowego tak jak pisały dziewczyny wcześniej. Gdy to nie pomoże lekarz wypisuje krople do oczu, najczęściej jest to Biodacyna.Gdy i to zawiedzie wskazane jest przepłukanie dróg łzowych.Zazwyczaj problem znika jak ręką odjął.Tylko w pojedyńczych przypadkach nie uzyskuje się efektu i dziecko może wymagać dłuższego leczenia. Dla dziecka nie jest to bolesny zabieg, sondy są dostosowane średnicą do wieku dziecka.Z punktu widzenia matki jest trochę gorzej:) więc czasem lepiej gdy mamusia zostaje za drzwiami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2008
czteromiesięczne dziecko przy takim zabiegu w gabinecie prywatnym trzeba mocno trzymać i główkę i nóżki, ojciec sam nie da rady. Moje dziecko straciło głos od krzyku przy udrażnianiu tych kanalików.Zabiegi okazały się zupełnie niepotrzebne, jak nie poskutkowały wysłano nas jak pisałam do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie usłyszeliśmy, że zabiegi takie robi się na wyraźne życzenie rodziców, bo dla dziecka nie są w zdecydowanej większości zbędne. W rezultacie kanalik uformował się - udrożnił samoistnie się w ciągu 1 m-ca po tych feralnych zabiegach. Dodam, że chodziłam do okulistki rzekomo najlepszej w moim mieście i jej błędna diagnoza była wtedy jednoznaczna tzn. jeśli oczy ropieją a dziecko ma trzy m-ce życia to oprócz zabiegów nic nie pomoże. Ja odradzam z całego serca "udrażnianie" kanałów łzowych. Decyzja i tak należy do was rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×