Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

po prostu Julka

pasek na lini pepka po porodzie- skad?

Polecane posty

niektore kobiety w ciazy maja pionowy pasek od pepka w dol. U mnie taki pasek pojawil sie po porodzie ! i jest od pepka w dol i nad pepkiem tez sie ciagnie... skad to sie wzielo? ktoras z Was to miala? zniknie to? moze ma to zwiazek z rozciaganiem sie skory, u mnie brzucha juz nie ma, wciagnal sie dawno, jestem 5 tyg po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szonowa
Zwiazane jest to z rozwojem zarodkowym. W tym miejscu sklejaja sie dwie polowy ciala plodu. Przewaznie pojawia sie u kobiet o ciemnej karnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szonowa
Aaa, ja mam bardzo ciemna karnacje i u mnie ta linia zniknela dopiero 20 miesiecy po porodzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyui
"Linea negra Ciemnobrązowa linia biegnąca przez środek brzucha, aż do linii spojenia łonowego może drażnić, ale raczej nie ma powodu do niepokoju. Za to zjawisko również odpowiedzialne są hormony ciążowe – te same, które wywołały ściemnienie miejsc wokół brodawek piersiowych. Niewidoczna do tej pory linia, która towarzyszyła Ci stale (której medyczna nazwa to linea alba), teraz systematycznie ciemnieje. Na pocieszenie pozostaje wiadomość, że linea negra (ciemna kreska) znika niedługo po porodzie. Przebarwienie to dotyka przede wszystkim kobiety o ciemnej karnacji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyui
może dopiero po porodzie w twoim organizmie wystąpiły jakies większe skoki stężenia hormonów i stąd ta linia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadin33
go.wno prawda ja mam bardzo jasna karnacje i mam bardzo ciemny pasek,jestem juz 5 miesiecy po porodzie i dalej jest,i dzieje sie to przez melanine odpowiedzialna za pigmentacje skory,podczas ciazy dochodzi do wilelu przebarwien skory,nawet jak sie opala w ciazy to moga powstac plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×