Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Cos kafe znowu szwankuje, bo teraz wogole nie widac mojego posta, tego tez o pieluchach :-o No nic poczekam, moze sie naprawi :-O Lusia_____ dzieki za odzew. Masz racje, te z podzialem na plec to pieluchomajtki i moze i my sie w nie przeprowadzimy w lato. Bo w zime to dla mnei niekoniecznie. Owszem, zdjac mozna szybko, bo rozrywa sie poprostu boki pieluchy i wyciaga jak zwykla. Ale i tak trzeba bylo dzieciaka rozebrac do rosolu zeby go ubrac w sucha :-o Ale w lato, jak - przynajmneij z zalozenia - mlody bedzie tylko w bodziaku kursowal? A co do innych pieluch. No wlansie, ja teraz testuje takie http://www.safeway.com/ifl/grocery/CategoryDisplay?catalogIdentifier=MMMomToMom&identifier=MMEverydayDiapers, duzo tansze niz pampersy i huggisy tutaj, ale wlasnie - takie nieco papierow te wklady chlonace, w dotyku sztywne. Ale pupa gladka, mlody jakos nie wierci sie, nie narzeka :-p No i przez pomylke wytestowane przez noc - i nie przeciekaly. Kolejen kupie taka wersje eupreme - zobaczymy czy one beda milsze w dotyku (Kasza, moze tobie sie info przyda, ja je kupilam w Tom Thumb). :-) http://lb5f.lilypie.com/DLN9m6.png :-) http://b1.lilypie.com/YeY8m5.png ❤️❤️❤️ http://www.thebreastcancersite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i chyba dzisiaj znowu nic nie napisze sensownego, bo oropnie sie czuje :/ chyba prze pogodę i niskie cisnienie normlalnie straszne mam dusznosci wiec tylko lezec ...:( ale przeczytane mam wszytsko i jestem z Wami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wieczornie! Lusiu, a moze Zooper?Slyszalaam o nim duzo dobrych opinii i cena przystepna. Duniu, dzieki za retrospketywne do czasow krakowskich:-) Ode mnie do Krakowa jest ponad 80 km( z Tarnowa), nie tak daleko. W czasach licealnych strasznie to miasto mi obrzydlo, bo czesto tam jezdzialam. Teraz to jezdze co najwyzej do kliniki na kontrole. Z moim zdrowiem wyszlo calkiem powaznie, ale nie chce tu o tym pisac, moze w innych warunkach, rozumiecie?Napewno tak. Hm, z naszego forum ktos jest z Krakowa? Kasza, kiedy przylatujesz?:-) Jak nie ja, to moj M, fundncie Ci kawke, bo ma znizki haha:-P Co do pieluch to Pampers i Hugginsy maja podzialy damsko-meskie,ale to dot. wlasnie pieluchomajtek.Czy jest jakas znamienna roznica?W cenie napewno, lepiej chyba kupic zwykle pieluchomajtki, tj. obojnackie;-)Ponoc dla dziewczynek wiecej materialy chlonnego jest na przedzie, a dla chlopca w centrum pileuchy. Dobrego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witam Was kochane, my dzis wrocilismy z pl,bylo bardzo milo,slonecznie i zarlocznie(jak to wswieta w PL);) Beni przedstawil sie dziadkom(tesciom )ze swej czekoladowej strony tzn.usmiech od ucha do ucha,pogodny,zabawny,jakby iich widywal co dnia. tesciowie ciagle tylko Go probowali prowadzac pod paszki(co akurat dla mnie jest nie bardzo mile widziane,lepiej zeby sam nauczyl sie chodzic),twierdzac ze cyt.-on chce chodzic:O. malo tego probowali chyba zeby opanowal wszelkie mozliwe umiejetnosci podczas pobytu u nich,a gdy nawet po dlugich probach liczenia,mowienia i innych gestow bezowocnego przyswajania,stwierdzili ze jest bystry---:)(rodzina mojego M ma wysokie IQ,a siostra M wyklada na kilku uczelniach i jest dr nauk ekonomicznych,wiec aspiracje rodzinka ma wysokie) ale bylo milo,jak zwykle sa dwie strony kija ,teraz bedzie kilka dni trudnych przyzwyczjania do normalnosci ale damy rade;);) Kochane przeczytalam na szybko zaleglosci i postaram sie odpisac Marteczkaa__witamy!!!!milo ze jestes z nami. Kasza__zdrowka dla Pandy,dobrze ze jest juz lepiej Mantraelle__moze byc ze Alex odziedziczyl po mami chorobe,ale z czasem mija dzieciom,oby jemu tez szybciutko przeszlo. a pelerynka dla mamy,:)...niezle rozwiazanie a co do probiotyku to ja pisalam,ze podawac w czasie i po kuracji antybiotykowej,najlepiej jogurty,kefir,actimel natural Duniu__porzadki zakonczone,az powiew swiezosci czuc do wiednia z texasu,teraz pora odpoczac,chociaz aktywnie ale zawsze cos wiec przygotowania do wyjazdu rozpoczynasz?:) a chlebek?....hmmm..ja tylko z gotowej mieszanki umiem:O Carmen,lilianko,Fasolkowa mamo,Zakochana mamo,Ewcisko,Lusiu____❤️🌻❤️ Annnnnnna__ja to juz calkowicie opoznione(to przez pobyt w PL) _____________100 LAT!!!!!!!❤️🌻❤️👄 i zdrowka dla Malego Ksiecia! MamoE__kobieto pracujaca,moc sily i energii dla ciebie,faceci i klotnie z nimi,ach ja tez czasem tocze wojne z moimM,glowka w gore🌻no i gratulacje raczkujacej OLenki. Goniu__oby zabki juz daly Emilce spac i nie bolaly tak mocno.gratuluje zabkow juz tych na wierzchu dziaselek AniuP__ale mialas przejscia dentystyczne i paradoksalnie w tym czasie gdy Martusi nowe syie wykluwaly ,Ty milas usuwane.🌻 Myszko__ja jjuz za pozno na doradztwo w spr.krzeselka,wiec zycze aby to zakupione sprawowalo sie jak najlepiej. Buziaki dla Majeczki👄🌻 Joolu__dzieki KOchana za pamiec,bylo mi bardzo milo gdy dzis zobaczylam wsrod wpisow Twoje zyczenia.❤️❤️🌻 a wez chociaz raz odsapnij w swieta,widze ze Cie nawiedzaja ciaglke,akiedy Ty wybierzesz sie na gotowe do kogos. powodzenia w badaniach,pewnie juz zrobione,a wyniki masz? Tunciu__zdrowka dla Twoich chlopcow i wytrwalosci dla Ciebie. wez nas nawet nie przepraszaj,pewnie kazda z bnas uczynilaby to samo,brak czasu i inne problemy,ja to bym rece zalamala,podwinela ogon,glowe miedzy kolana wlozyla..........a Ty walczysz z chorobami,pozostajesz optymistka i moim zdaniem jestes wielka w tym co robisz dla swych pociech Nikodemka i Matiego🌻 Biala Czekoladko__gratuluje,swietnie ze Cie objelo to szkolenie(mozna tak nazwac)to bardzo dobra rzecz,zwlaszcza ze kobietom startujacym po dziecku na rynku pracy napewno po tym programie latwiej jest. powodzenia ze sprzedaza domu,oby zjawil sie szabko kupiec i dal korzystna oferte. dziewczynki,zapomnialo mi sie juz cio jeszcze mialam napisac:O.wiec koncze na dzis. spokojnej nocki,zdrowka dla WAszych smyczkow i dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam,ktora pytala o foteliki samochodowe,my mamy taki 9-36kg http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&artnum=cyb50050010&artdid=A018332&source=froogle&campaign=froogle& Lusiu__spaceroki tzw parasolki,to ja nie jestem fanem,ale wiadomo do transportu sa super,latwe,lekkie,ale tak na nonstop to raczej niewyfgodne chyba sa dla bobasa. my uzywamy z kompletu wozka spacerowego,a mmamy concord neo-fakt -zlozony zajmuje sporo miejsca a i waga ok.10kg nie jest mala,ale za to zwrotny i wygodny dla malca ,no i bezpieczny,ale pewnie np do samolotu to taka spacerowka niezastapiona,albo do wysokich tramwajow.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu__ja w PL kupowalam pampersy4(7-14kg),sa unisex,jak i tu ,to te pieluchomajtki sa chyba rozdielone na plci,jak juzz inne mamusie pisaly. ja planuje wyprobowac jakies zamienniki pampersow,bo zauwazylam ze B.coraz czesciej ma zaczerwieniona pupcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen__moze zwolnij tempo,troche odpocznij gdy Maly Wicio spi,sprzatnie,prasowanie i reszta poczeka,a przegapic zdrowie to juz powazniejsza sprawa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko__zycze zdrowka dla Wiktorii(to imie oznacza zwyciestwo,wiec zycze aby zwycieska raczka pokonala szybko bakteria,aaaassssiiioooooo......)❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila,Sztorm__zapomnialam na gorze Was dolaczyc do listy z ❤️🌻❤️,wybaczcie,juz sie koryguje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - przyjze sie jeszcze dokladniej roznicom pomiedzy quest i techno wiec... wlasnie dzisiaj kumpela powiedziala mi, ze ona zawsze bierze full size spacerowke. Tylko moja jest bardzo ciezka, szeroki rozstaw i inne minusy, ale plusow tez sporo... np wygodniej po polskich chodnikach wlasnei tutaj te lozeczka turystyczne wydaja mi sie jakies male. Ja tydzien temu przed weekendem zamowilam kojec ale taki wiekszy kwadratowy i malec super w nim spal w hotelu, ale na dluzsza mete to nie jest materac do spania. zastanawialam sie nad tymi bramkami, ktore polecalas, ale jednak kojec bardziej nam sie przydal, poniewaz w tarsie lozeczku a w domu chcoiaz ma chwile, zeby pobawic sie zabwakami, poniewaz inaczej to za bardzo zajety i nie ma czasu na zabawki... a ja mam czas np ugotowac cos. Wiec jak na razie super sprawdza sie. Mamy taki http://www.albeebaby.com/grtotblpanpl.html widze ze na amazon kupilam taniej dziekuje Ci za wszytskie namiary i wskazowki. Jesli masz jeszcze jakies uwagi/ tematy przydatne jesli chdoiz o przelot i pobyt w PL to daj mi prose znac. Czy wysylasz formule Jaskowi czy jak? Kasza - wlasnie ten chicco ligh cos tam wg opini konsumentow jest wlasciwie taki sam jak ktorych tam maclaren i o niebo tanszy. A Panda zmiesci sie do bassinet w samolocie? Duniu - no teraz z ta iloscia bagazy to jakas porazka. Ja jak sama lecialam to zawsze mialam dwie walizy na maxa do wagi maksymalnej wypchane a co dopiero z maluchem na dluzej. Sprawdzials moze jakie sa oplaty za nadbagaz? Marteczko - witaj i duzo zdrowka! gratulacje dla Malajki. Mj maluch nawet nie przymierza sie jeszcze do chodzenia wlasnie ty masz mutsy - powiedz prosze jak wygalda jazda tym wozkiem w sklepach, drzwi i inne tam tematy, o ktorych moge nie miec pojecia... tutaj uzywam tylko w terenie... park etc Ganetco - witaj po swietach. Ciesze sie, ze wyjazd tym razem udany. Wlasnie zastanawiam sie nad fotelkiem samochodowym taki jak B ma lub Kiddy infinity czy cos takiego. Z tym, ze zadnego z nich tutaj nie ma, a barzdo bym chciala, poniewaz i mnie meczy i malego zapinanie miliona guzikow jakie sa w tutejszych fotelikach. Powiedz mi prosze jak sprawdza sie ten fotelik? jak w rzeczywisotosci to zapiecie trzyma malego? tak wlansie mysle jakie sa szanse w razie czego wyrzucenia dziecka do do gory Tunciu - duzo zdrowka dla chlopakow! dziewczyny do kiedy dzieciom daje sie formule, wiem za na pewno do roku, ale pozniej? kiedy zamierzacie na dobre odstawiac dzieci od butelek? dziewczyny jak to wygalda w PL jesli chodiz o uprawy ekologiczne i sklepy z takimi produktami? kurcze ciagla gonitwa, musze zmykac seredcznie pozdarwiam Was wszytskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantraelle__fotelik-ten panel,ktorym dziecko jest przysuniete,jest bardzo stabilny,dziecko nie ma mozliwosci,aby wypasc w razie czego,ponoewaz ten panel,dosyc blisko ciala mozNa przysunac,b.szybko sie instaluje,przypina pasem i juz w droge,moim zdaniem jeszcze lepiej sie bedzie Malemu jezdzic ,gdy urosnie z kilka dodatkowych cm,np gdy w styczniu sie do niego przesiedlismy,to zachwycony nie byl,ale teraz jest ok,a za kilka m-cy na tym panelu bedziemy mogli sobiie w cos grac,teraz tez juz to robimy,ale maly troszke raczki w gore miusi podnosic. my jestesmy zadowoleni,polecam,ze wzgl bezpieczenstwa jest super,nawet gdy trzeba bylo hamowac w czasie trasy,maly nawet nie poczul i spal dalej,nie polecial do przodu jak to zwykle sie zdarza:( a co do eko upraw w pl to nie wiem,ale w superarkecie w tesco nie jest latwo znalesc produkty-warzywa i owoce-ekologiczne tzw.bio. sorki,ale piszemy z B.wiec uciekam,bo po wizycie u dziadkow,owoce zbieram,placz,marudek i na raczki albo prowadz mnie "pod paszki":O:O:O super:/ a prania co nie miara,dzis ,jutro i pojutrze bede jak Joola,gdy pralke jej naprawili,prac,prac,prac,rozwieszac tylko mam problem,bo tylko suszarka mi pzostaje na balkonie wystawiona,wiec grzej sloneczko grzej milego dnia mamusie,zdrowka dla Waszych Pociech i Was Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko - fajnie, ze wyjazd udal sie :) No i moze to dobrze, ze tak daleko macie do tesciow bo wykonczyliby wnuczka psychicznie i fizycznie ;) i dalej mysle nad tymi wozkami - ja mam teraz spacerowke nurse sunny i mimo tego ,ze nie jest znowu az tak ciezki to wnoszenie go w jednej rece , a w drugiej Ewki która wazy juz jakies ok 10 kg to dosc ciezkie zadanie ;) chce cos lekkiego , taniego, latwo skladanego, aby dosc dobrze prowadzil sie... - hmmm czy cos takiego znajde ;) Co do ukladu kol to u nas te pierwsze sa blizej siebie i wczoraj akurat byl z tego powodu spory problem z wydostaniem sie z autobusu :D . Wczoraj bylam zmuszona przemieszczac sie tym srodkiem lokomocji i katastrofa :/ Najlepiej juz jest w autobusach niskopodlogowych, a do tramwajow to omijam z daleka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko fajnie ze sie odezwalas. Pisz do nas czesciej :) Tunciu nie przepraszaj nas, ja cie i tak podziwiam ze znajdujesz dla nas czas. Zycze duzo zdrowka chlopcom. Ganetko witamy po urlopie. Rozpieszczony maluch tez to przerabialam z Emilka po powrocie z Polski. Ale na szczescie te wizyty nie sa znowu tak czeste (dwa razy w roku) to mozna jakos sie przemeczyc. Co do wozkow parasolek ja bedac poprzednim razem w Polsce kupilam jakas taka zwykla za 200zl. Nawet nie wiem jaka to firma i sprawdza mi sie rewelacyjnie. Kupilam ja z marszu bez czytania zadnych recenzji ale zakup udany. Uwazam ze im mniej "udoskonalen" i udziwnien tym lepiej oczywiscie cenowo tez. Emilka zaczela nam juz od wczoraj na dobre raczkowac. No i od razu problemu typu co zrobic z kwiatkiem w salonie bo mala szczegolnie go sobie upodobala? A tu niestety kwiatek szkodliwy. Ostatnio czytalam artykul na temat szkodliwych kwiatkow i okazalo sie ze dwa z nich mam (jeden to fikus). Oj musimy przystosowac dom pod mala. Jutro jedziemy kupowac bramki na schody. Jeszcze mam pytanie odnosnie mleka. Jak myslicie od kiedy mozna zaczac podawac maluchom zwykle mleko z kartonu??? Nie zamierzam jeszcze malej przestawiac ale czasami moglabym jej ugotowac jakas manne na normalnym mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🖐️ Goniu, mleko z kartony to krowie, prawda? ;) Ja podaje Oli juz od 3-4 miesiaca, nie codziennie, czasami do kaszki, a teraz do weetabix. Do gotowania juz mozna. Natomiast do picia, w zastepstwie formuly mozna juz od roku zycia, chociaz slyszalam ze teraz "powinno" sie dziecko karmic formula az do 3go roku zycia. Ja przechodze na krowie pelnotluste w czerwcu i bede przeplatac od czasu do czasu formula follow up. Spacerowke mam Maclarena Quest i nawet jesli sie nie rozklada na plasko to i tak moje dziewuchy sa w nim wygodne. Za nic nie zamienilabym Maclarena! :) A uzywam tego po Duzej, czyli sa to tez bardzo wytrzymale wozki. Lusiu, ale rzeczywiscie ceny w PL sa niesamowite! W UK kupisz dobrego Maclarena za 100-140F, czyli przeliczajac, chyba max 500zl? U nas Ola znowu ma zapalenie ucha i znowu zabkuje - czyzby zbieg okolicznosci? Ale ze zrobili wymaz i jednak sa jakies zagniezdzione bakterie, to mamy antybiotyki ktorych Ola za nic nie chce pic! Nawet moj sposob "glowka pod pache i strzykawka w gebke" nie dziala :o nastepne uparte i silne dziecko mi rosnie ... Myszko, jak nam sie w koncu uda spotkac to sie nie przestrasz ze osiwialam :D a teraz caluje was wszystkie i spadam dalej do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetka, Lusia____ no wlasnie teraz sie zastanawiam jaki rozmiar kupic w PL taki rozpedowy - poprosze siostre, zeby kupil awczesniej. No i nie wiem, ale z Pyza to chyba wejde w rozm. 5, zeby i na wysokosc "w pasie" byly ok. No i moze jednak Huggisy? Skoro Beni ganetki tez zaczyna miec zaczerwieniona pupcie po pampkach to moze rpawda (a przynajmniej jakims trendem) jest to, o czym pisala Kasza, ze pampki lepsze dla dziewczyn a huggisy dla chlopcow. Bo u nas Hania tylko w Pampersach biegala, wszystko inne to byla z miejsca czerwona pupa, a Jasiek w pampersach tylko spi, w tych granatowych - tutaj sa takie nocne z powiekszonym wlkadem. W dzien Pampersy zaczely zaczerwieniac pupola, a Huggisy sa dobre no i testujmey sklepowe marki :-) MantraElle_____ co do pelnowymiarowej spacerowki, to zapytaj znajoma, czy biegala po osiedlowych spozywczakach i czy miescila sie z wozkiem w drzwi, ba - miedzy poki w sklepie.... Bo mi z Graco nie wyszlo pare razy :-O Paranoja, ale taka rzeczywistosc w PL. Mleko? Jesli twoj Alex jest na Enfamilu i nadal bedziesz chciala go miec na formule to Enfamil jest dostepny w Polsce, tylko ze w aptekach (przynajmneij tak bylo te 3 lata temu) i najlepiej zeby ktos ci sprawdzil w twoich okolicznych aptekach czy jest na polce, a jesli nie ma to poprosic zeby sprowadzili. Jesli masz jakeis watpliwosci to zapytaj na stronie producenta, co i jak z mlekiem ich w PL. Mi bardzo milo odpowiedzieli gdy lecielismy z Hania. A z Jaskiem to chyba szybko przestawie go na mleko krowie, w maju przeca konczy rok. Bo on jest na formule, ktorej w PL nie ma i chyba wezme moze puszke, dwie (taaaa, w tych walizkach nadprogramowych chyba :-)) i potem go przestawie na zwykle mleko, a jelsi sie pojawia klopoty to najwyzej bede kombinowac z formula z Polski jakas. Ale mam nadzieje, ze damy rade na zwyklym, pelnotlustym mleku bo kolo roku juz mozna dziecko przestawic. Jesli masz jeszcze zagwostke w temacie wysokiego krzeselka, to fajnym tanim rozwiazaniem jest to klasyczne ikeowskie krzeselko: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00069725. To takie najprostsze, ale na wiyty turystyczne chyba najlepsze :-) Ja lece z dzieciakami KLM i doplata za dodatkowa walizke to $50. Nie wiem, nie sprawdzalam czy inne linie tez zmienily limity, al echyba American Airlines tez maja teraz 1 walizke. Co do reszty - nie mam pojecia. No i doplaty maga sie tez roznic... No, ale mysmy sie nastawiali na $300-$400 wiecej za bilety, a kupilismy taniej, to nawet te $50 za walizke "odplaczemy" ;-) Inne rady i porady? Skoro Alex moze miec chorobe lokomocyjna to wez pod uwage, ze w samolocie moze ci zachorowac. Jelsi bedziesz sie widziala z pediatra przed wylotem to zapytaj co mu podac przed lotem. Czy cos wybinie lokomocyjnego czy benadryl wystarczy. Jak mi sie cos jeszcze istotnego przypomni - to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panda skonczyla dzis 10miesiecy! matko jak tozlecialo... Ganetko kto wiemoze wyrosnie ci maly naukowiec:-) z drugiej strony przerabane naukowca miec (patrz moj chlop) ehhhh co prowadzeniapod paszki to masz racje niema comalego zmuszac kurde spacja mi nie chodzi, kropka i enter ledwo tez, ledwomojlaptop przetrwal ostatni atak Pandy dobrze ze wogole chodzi ja tez sie za jakis miesiac bede powoli przymierzac do podawanianormalnego mleka. Tzn U niej to jeszcze ta laktozaale zobaczymy na probe podam znowu jogurt i mam nadzieje za da rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetka dziękuję za życzenia 🌻 Dunia ja się tak strasznie mlekiem formułowym nie przejmuje bo moje dziecię jada kaszki na mleku do których dodaje się tylko wodę, skąd ja mam wiedzieć jakie oni mleko tam dają, młodemu nic nie dolega po nich wiec pewnie kazde wypije jakie mu podam, Jasio jada takie kaszki? Mamo E zdrówka dla Oli, oj oby ona tak nie miała jak mój Michał, co ząb to infekcja :( Dziewczyny wylaszczam (odchudzam) się proszę trzymać za mnie kciuki :D , szczegóły w stopce ;) Buziaki, biegniemy korzystać ze słoneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza 100 lat dla pandy z okazji 10-cio miesięcznicy, ja młodego pociągnę na formule do 2 roku życia, podając jednocześnie trochę zwykłego, niech się chłop przyzwyczaja, jogurty juz je na krowim dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia.79 :) a jesteś na jakimś wątku dla odchudzających się, razem łatwiej się nie obżerać, jeśli nie a chciała byś to Ci coś podeśle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko - sliczne dzieki za info. Wiec teraz tylko musze pomyslec i posprawdzac czy zamowic z europy... czy moze lepiej przeczekac i kupic jak bede w PL, miec tam i nie zastanawiac sie w czym tam ma jezdzic, pewnie musialabym kupic przed przylotem i pozniej tutaj zabrac lub wyslac ale organizacji w zwiazku z takim wyjazdem 2 tyle czasu wczesneij trzeba zaczac:) czyli w normalnych supermarketach nie ma warzyw, produktow BIO. a czy sa w ogole osobne sklepy? ciekawe czy jest gdzies to do sprawdzenia czy moze sa jakies organizacje takie jak food coop, moze od jakis rolnikow:) kurcze w ogole nie umiem funkcjonowac w PL... zawsze jak jezdzilam to tylko rodzina, znajomi, imprezy:) jak poszlam do urzedu cos zalatwic to w ogole nie moglam sie dogadac mimo ze w tym samym jezyku mowilysmy:) a tym razem mam sporo do zalatwienia moje dziecko dosyc czesto jak robi nr 2 czyli kupke to wyciaga nogi do przodu i zaciska i nie pozwala tym samym kupce wyjsc... i tym sposobem mamy kilka kup dziennie...a ze zaczelo sie to jaksi czas temu to na poczatku myslalam, ze to zeby. Wiec wlasnie zamowialm nocnik i bedziemy sie uczyc zalatwiac to poza pamperami... zobaczymy jak nam pojdzie:) trzymajcie wiec kciuki:) Duniu - LOT-em tez tylko jeden bagaz..wiec chyba wszystkie linie zmienily. Ja ogolnie nie przepadam za lataniem LOT-em, najczesciej Lufthansa...poniewaz i tak i tak musze sie przesiadac. Chociaz slyszalam, ze chyba latem sa przeloty bezposrednio do Krakowa... no nic musze zaczac rozgladac sie za biletami... ale z tego co widzialam to ceny kosmiczne dzieki za rade co do lotu i choroby lokomocyjnej... jakos nawet przez mysl mi to nie przeszlo musze szczerze powiedziec... musze wiec bardziej zorientowac co i jak... moze gdzies jeszcze przed wybierzemy sie na krotka trase co do wozka to kumpela wlasnie chyba za duzo nie miala potrzeby sklepowania z dzieckiem, a przemieszczala sie pewnie tylko autem cos mi sie wydaje ze kupie maclarena techno i jakos sobie poradzimy cos nie moge wejsc w ten link z krzeselkiem, wyskakuje blad, wiec pozniej spojrze na stronie ikea.pl dziekuje co do formuly to maluch pije glownie ta co Jasiu kiedys pil, z tego co pamietam chyba inne teraz pije. Enfamil pije tylko jak wychodizmy gdzies i czasami w nocy. Wiec wysle chyba iles tam puszek tej formuly a jak cos enfamil w PL. Jak dziecko skonczy rok niby mleko jest OK chociaz ja raczej nie bede dawala. Duniu czyli Hanie tez okolo roku przezucilas? ile roczne dziecko powinno formuly na dobe wypijac? dziewczyny a ile tak w ogole wasze dzieci teraz pija mleka modyfikowanego na dobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale masakra mam w domu 30 st... padla klima, mam nadzieje ze dzisiaj naprawia bo normalnei te temp tutaj sa zabojcze, duszno ze szok... od jutra maja niby byc normalniejsze temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje drogie! Dzisiaj niewiele lepszy dzien- dusznosci ciag dalszy i strasznnie mnie to wkurza!Kiepsko sie czuję! Ganetko ❤️ gdyby mi jeszcze to moje dziecko chcialo spac, to może bym bradziej odpoczela, ale Witek coraz mniej spi i na caly dzien drzemki sumuja sie w jedna! godzine, ( najczesciej 2 drzemki po ok pol godz) ... No i bardzo sie ciesze , że wyjazd swiateczny sie udal!!!! :) z tym prowadzaniem dziecka to u mnie to samo!!!! tez sie wkurzam! :p Co do mleka krowiego, to ostatnie zalecenia mowia, że najbezpieczniej jest podawac dopiero od 3 roku zycia! ja do tych zalecen sie nie dostosuje, chyba , że malemu bedzie szkodzilo! Podaje mu danonki, czasami dziele sie z nim swoim jogurtem i jest ok, wiec jesli sie wdał w mame, to wszytko bedzie dobrze! :) Annnnnnna, lusia , chyba tez sama zaloze sobie takiego sraznika! :) powodzenia dziewczyny! MamoE no ze zawsze musi sie cos przyczepic!... ajjjj zyczyc tylko zeby Ola sie przekonala do antybiotyku i zebyscie szybko wytepili bakterie! duzo zdrowka dla Was!!!!!! 🌻 Tunciu Twoim chlopakom tez zyczenia zdrówka ślę!!!! a Tobie, kochna i dzielna koieto duzo sily!!!! Ewcisko! mam nadzieje, ze u Was o niebo lepiej!? i Wiki smiga po domu!!!!!? Mareeeczka gratuluje pierwszych kroczów! :) i tego, ze udalo Ci sie je uwiecznicz! bedzie fajna pamiatka! A Krakow, hmmm nie tak daleko od Tarnowa, to nie przeprowadzka na drugi koniec Polski, wiec bedzie dobrze! A sam Karakow wzbudza skrajne emocje :) jedni nienawidza tego miasta i drudzy sa zakochani w tym miescie, ale to pewnie sama zauwazyłas... Powodzenia! nad kupnem jakiejs fajnej spacerowki tez dumam i nic wydumac nie moge.... wybaczcie, ale to tyle na dzis z mojej strony, bo naprawdę nie mam sil :( spokojnej nocki !!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle_____ wspolczuje bez klimy :-O Ja juz sie nastawiam na lato w PL bez i w sumie to co zrobic - przemeczymy sie. najgorzej bedzie maluszkom w autach :-o A jedyne z klima w rodzinie, tesciom, ukradli wiec teraz nawet takiego "luksusu" nie ma :-p A do dobrego czlowiek przeciez sie szybko przyzwyczaja.... A masz racje, ze wyjazd z maluchem to trzy razy wiecej planowania i myslenia do przodu. Niby wszystko teraz wszedzie (prawie) mozna kupic itp itd, ale dobrze miec zaplanowane co i jak nieco z przodu. Ja to juz stara weteranka w dlugich podrozach :-) Pytasz o fromule. Jasiek moj teraz na dobe pije 3x8 uncji, czyli 3 x ok 240ml (z tego poranna porcja dzielona jest miedyz flache do picia i miske do kszy, a wieczorna porcja cala z butli z kasza na gesto). I bede go rpzestawiac kolo roku w Pl na zwykle, tak jak Hanie. Nie bylo z tym zadnych problemow u mlodej, wiec i u Jaska moze bedzie ok. Tym bardziej, ze on juz z nabialem oswojony - jogurty niemowlece jada, kefir popija, ser bialy i zolty - podjada. Wiec moze damy rade. Bo nie wiedze siebie wysylajacej jego formul ena 3 mies, jak mu puszka schodzi w tydzien :-o Najwyzej bedziemy probowac formuly w PL, jak juz pisalam. A i wychodzi kolejna zmiana pogladow w kwestiach zywieniowych. Te 4 lata wstecz, 3,5 jak Hanie przestawialam to formula powyzej 12 miesiecy byla dla tych co maja kase i widzi-mi-sie, lub problemy mleczne, ale zalecane bylo przestawienie na mleko z kartonu. Teraz mowicie ze nawet do 3 roku zycia jechac na formule... kasa, kasa, kasa... nasza dla nich :-o Moje skromne zdanie. annnnnna_____ jasiek takich kaszek z mlekiem nie jada, bo tutaj takich nie ma. I tyle. Ale juz puscilam liste zyczen do siostry, co ma kupic zanim przylecimy no i tam poprosilam, walsnie o takie kaszki z mlekiem juz. Powinno byc okej. MantrElle_____ ja nei mam pojecia jak to z zwynoscia eko w PL. WIem, ze w jednym z marketow niefdaleko mnie kiedys byly dobre warzywa i owoce bo kupowane z technikum rolniczego, od "studentow". Ale to pewnie bylo - minelo :-O A poza tym? Wiem, ze w wiekszych miastach sa sklepy ze zdrowa zywnoscia, gdzies mialam jakies linki do producentow to jak znajde to ci podesle, moze tak trofisz, po nitce przyslowiowej. Albo moze jakies forum - zacznij nowy temat, moze ci ludzie podpowiedza co i jak. No i zawsze zostaje tzw rynek osiedlowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen_____ te zawroty u ciebie to tylko myslisz ze zmeczenie czy pogoda? Bo jak masz kolejny dzien to moze warto jakiegos lekarza zaliczyc? Buziaki dla was i niech Witek w koncu troche pospi ❤️ Kasza___ buziaki dla Marianki :-) Ty poczekaj az ci ona skonczy 3 lata i wtedy sie za glowe zlapiesz, kiedy minelo... Nie wspominajac o 18-ce, 30-ce itp itd :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wieczornie! Mantraelle, co do wozka to w swojej niemal 3 letniej karierze wozkowania, tylko raz nie zmiescilam sie miedzy polkami, a dokl. miedzy kasami(ale obok byla szersza). Ale musze tez zaznaczyc, ze ja ogolnie malo wozkiem po sklepach chodze, on raczej jest wyczynowy:-) Jak Ci sie wogole on sprawuje? Co do sklepow z ekologiczn zywnoscia, to one sa! Coraz wiecej i wiecej! Przewaznie w supermarkatach sa specjalne dzialy ze zdrowa zywnoscia)czasem naprawde spory wybor), w galeriach sa sklepy EKO albo stoiska( np.Fair Trade). Fakt, moze za malo sa widzoczne(rozreklamowane?), ale jak ktos szuka to znajdzie.Ale pewnie to domena wiekszych miast tylko.A popo mleka-ja wlasnie w takim sklepeie kupilam mleko ryzowe dla Malaiki, srednio smakowalo:-O Oooo, chyba sie mi dziewczyny pobudzily, co jest! Milego!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen - duzo zdrowka i odpoczynku. Ja tego tez potzrebuje bo nie daje juz rady jak Cie to pocieszy:);) maly spi gora 1.5 godz na dzien wiec ja nawet nei mam czasu na prace nei mowiac jzu o innych rzeczach Duniu - klima naprawiona, ulga:) normalnie czlowiek nie ma jzu zupelnie sily przy takich temp. Wiesz co w PL a tutaj to nie to samo, znaczy tutaj gdzie ja mieszkam, bo w koncu nie jakos daleko od oceanu wiec wilgotnosc powietrza masakrycznie wysoka. z tego co pmaietam w PL da sie zyc bez klimy.. chyab ze tez znaczne ocieplenie klimatu i lata bardziej upalne i juz dawno w samo lato nie bylam, a jak nawet to az tak duzo na sloncu nie spedzalam czasu. A w kamienicy to wrecz sweter musialam zakladac. dzieki za odp o ilosc formuly, to widze ze maluch tyle samo mniej wiecej je, do jakiego wieku takie ilosci jedza:)? moze glupie pytanie, ale skad mam wiedziec:) co do krowiego ja ogolnie nie jestem za w zadnym wieku Marteczko - super dzieki za info o sklepach. Pamietam, ze lata temu byl jeden we Wroclawiu, ale srednio wyposazony ale minelo, wiele, wiele lat...bo to jeszcze przed moja emigracja...wiec pewnie sporo zmienilo sie i pewnei jest jzu fajny wybor, jestem pewna, ze nie taki jak tutaj, ale zawsze cos. Mutsy sprawuje sie super. Znaczy gondola nie, bo maly nie lubil lezec i patrzec w sufit lub niebo od samego poczatku, wic uzyta kilka razy. Natomiast spacerowka super, ale tez jest tylko do "prac" w terenie. Wiec jak nie bede mogla juz fotelika do stelarza wsadzic tak na szybko zeby gdzies wyjsc to potrezbuje cos lekkiego no i na PL. Tam musi ta parsolka sprawdzic sie i w terenie i w miescie. Super, ze masz akurat te dwa wozki, wiec daj prosze znac jak to widzisz:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej:P Ja zowu tak na szybciutko, komputer nam się popsuł i pożyczyliśmy taki przestarzały sprzęt od teściowej:( Internet chodzi tragicznie!! Wiktoria już zdrowa, wczoraj byłyśmy na kontroli i okazało się że ta wysypka to po gorączce, antybiotyk lekarka kazała odstawic bo gardełko już czyściutkie:) Duniu wyobraż sobie że pedatra Wiktorii zwórciła uwagę poraz kolejny na wędzidęłko języka Wiktorii i stwierdziła że nie wygląda to najlepiej, w sensie że nie ma poprawy (a ja myślałam że coś się poprawiło) Dostałyśmy skierowanie do poradni laryngologicznej i lekarz laryngolog ma wyraźic swoją opinię na ten temat i możliwe że już w maju moja córcia będzie miała je podcinane. Ciekawe!!!! Carmen zrówka dla Ciebie, a z drzemkami w ciągu dnia to u mnie też masakra w cały świat. Mała nie chce mi spac w ciągu dnia prawie w ogóle, chyba że wyjdę z nią na dwór. Dziaisj np spała tylko jakieś 40 min.od 12:20 do 13 i koniec, na noc poszła spac dopiero koło 22 normalnie jakaś masakra, ja padnięta a ona pełnia sił!!! Annnnnnna strażnik diety powiadasz?? Może ja też się przyłącze?? Ja muszę się Wam pochwalic że ostatnio troche straciłam kilogramów (koło 4:)) a wszystko przez dietę lekkostawną na jakiej musi byc mój M przez tego wrzoda!!! Mój M schudł aż 9 kg. (w 1,5 miesiąca) Marteczko gratulacje pierwszych kroczków Malajki, do tego sfilmowane, supper!!!! No i w ogóle cieszę się bardzo że znowu z nami jesteś:) Zdrówka!!!!!!!!! Ganetko fajnie że wyjazd do PL się udał!!!! Ale chyba nie ma jak to w domu co?? Mantra ja w dzieciństwie miałam chorobę lokomocyjną, najgorzej znosiłam podróżowanie samochodem, ciężko było ale wrosłam, a ty nadal masz?? A fotelik mamy taki : http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/king-plus po siostrzeńcu i mimo że ma kilka lat i Wiktoria jeździ w nim jako trzecie dziecko jest w supper stanie i bardzo go polecam!!!! Goniu gratulacje dla Emilki to ruszyła poznawac mieszkanie:P Mamo E zdróweczka dla Oleńki, bolesne ma to ząbkowanie!!! Nie wiem czy wszystkim odpisałam, jakcoś to przepraszam jeśli nie!!! A przypomniało mi się jeszcze Annnnnnna dla Michaśka też gratulacje że ruszył wreszcie do przodu!!!! 3majcie się cieplutko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zawżyłam małą wczoraj i od 28 grudnia przbrała jedynie 700 g, nie wiem czy to mało???? No ale tyle się teraz rusza. Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga....21.05....3350/54..........8//5...10kg//78 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56..........5 / /7.. .7150//72 Carmen37........ Witold......23.05...3500/55.........6/9.....8540// 70 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55......6/7 .....6970 /70 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...9/0 ....12kg/79 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56...... . ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53.......9 . .9360//73 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........9/2. ..7.600kg//71 Anaconda_a.......Magda.......11.06....4100/59........5 /15.....///8500 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........9/ .......9400/74 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57......7//16....9500/74 AniaP..............Martusia.....13.06....3310/50.....9//3 . .10340//ok70 Ewcisko............Wiktoria...13.06....3270/57..... .9//25....8600//73 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... 8/21.....12350/79 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... .... ..6300/66 takietam............Antosia.....15.06...3090/51.......8/ 9.......10220/72 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58.... . ...7//05..9500/76 annnnnnna.........Michał........16.06....3360/??......8 / 12......8880/73 Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .7//20...8400// gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55.... . ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..8/12.....9.5//76 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53...........7//1... 8700// myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......8/ 12.....9900/ 70 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58........0// 28..8300/68 nemezis2682.....Milena......24.06.....3300/54....... 3//06....5800/64 Sztorm..............Jaś..........25.06.....3550/56..... . 8/0 .. ..8600/71 ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51....8/10.. ...9400/72 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 7/16 ...9000//74 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......6/ .9200.....//73. attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....6000//63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko - ja tez wyroslam... moj ojciec tez mial w dziecinstwe i tez wyrosl ja mialam w autobusie, ale w samochodzie bylam ok, praktycznie tylko autobusy zle znosilam... znaczy w dziecinstwie nie latalam samolotami... ale licze na to, ze Alex spoko bedzie znosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×