Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Mantra___ ta pediatra to akurat calkiem mloda babeczka, nieco w naszym wieku i to jej zdanie na temat chodzikow i "skoczkow" bylo. Zgadzam sie z toba, ze wbrew powszechnej opinii niemowlaki (ba, noworodki) tera to tak zupelnie plackiem nie leza caly czas :-D Ale jakos wieksze przekonanie wzbudza we mnie porzadny fotelik samochodowy (jesli chodzi o przystosowanie do "naturanej" pozycji niemowlaka) niz wlasnie urzadzenia, ktore promuja chodzenie, ze tak powiem. Owszem, jeszcze na pewno znaczenie ma fakt, ze wszystko z rozsadkiem i zdrowym podejsciem. W przypadku Jaska to jeszcze mi po glowie chodzi jego wielkosc, a w zasadzie to waga. Jest duzy i ciezki jak na te swoje 5 mies i nawet probu siadania nieco mu ograniczam, bo boje sie, ze kregoslup mu nie wytrzyma tych kilogramow ;-) Nie to, ze musi plackiem lezec non stop, nie, ale do wiekszosci bedzie sam musial dojsc, jak siostra. Moze jestem nieco konserwatywna w tych pogladach, ale stwierdzenie, ze aby "miesnie nie zanikly nalezy ich uzywac" w odniesieniu do niemowlaka to dla mnie lekka przesada, w kontekscie, ze co, maluchy same miesni nie uzywaja, czy jak :-p Jakos moja Hanka zbytniej pomocy w tym temcie nie miala, sporo jej zeszlo z siadaniem, raczkowaniem, a na nozki wstala dopiero jak miala rok i miesiac, sama z siebie. Zaniku miesi nie stwiedzilo sie w miedzyczasie :-D Wiem o co ci chodzi, o te dwie rozne szkoly i poglady na rozwoj ruchowy dziecka. Ja z Jaskiem tez troche "cwicze" na zasadzie zabawy, ale jesli chodzi o siedzenie i pion - to kochany radz sobie sam :-) A mi dzis po glowie chodzi Matreczka. Ciekawe co u niej i dziewczynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu - ja rowniez radzilabym Ci wprowadzic satle godziny kapieli... od kiedy tak zrobilam wieczor jes sama przyjemnoscia:) ogolnei takie maluchy lubia wiedziec co sie dzieje... czego oczekiwac i strukture - czuja sie bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza - tak jak Dunia mowi, nie raz uslyszysz, ze wtexasie wzytsko najwieksze, nawet state capitol wiekszy niz ten w washington dc:) ogolnie w stanach wszytsko wieksze niz w polsce czy europie...ale w texasie jeszcze wieksze najgorsz te odleglosci... no i msi wam byc dosyc ciezko bez auta w tym karju... ale bedzie lepiej:) dacie sobie rade a co do aut ti SUVs sa tutaj takei ze sa produkowane specjalnie na stany i w innych krajach nawet ich n ie ma..noc coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, racja z tymi autami. Znajomi wyjezdzaja stad za niecaly rok i zastanawiali sie jakie auto sobie przywiezc jako mienie przesiedlencze. Zrobili rozeznanie na rynku i z tych aut, ktore wogole sie "powtarzaja" w Europie: tutejsze najmneijsze silniki to w Europie najwieksze dostepne na rynku.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki link do maty http://www.softplayzone.co.uk/ A ja znowu porusze smierdzacy problem . Emilka zaczela mi robic bardzo rzadkie i zolte kupki i zastanawiam sie czy to przypadkiem nie po kaszce. Czy ktores z dzieciaczkow na kaszce tez tak ma? Dodatkowo ma jakas wysypke na brzuszku i dzisiaj zauwazylam tez na pleckach ale nie mam pojecia od czego . Wiem najlepiej zapytac lekarza ale u nas od takich spraw sa health nurses tylko ze ja tej mojej po prostu nie wierze i boje sie ze znowu mi wymysli jakas chorobe i sie bede tylko niepotrzebnie stresowala. A jak juz znalazlam inna nurse to przyjmuje w pon w godzinach kiedy ja chodze z mala na masaz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen - mozliwe ze to siadanie i aktywonosc moze byc przyczyna uelwania, poniewaz u mnei tez sie zaczelo kilkatygodni temu ja malysam zaczal sie podciagac aha i jeszcze siedzonko... mailam podobne jak Alex MamyE - i moj uwielbial w tym siedziec, on w ogoel lubi siedziec, to siodelko ma taki sciety kat nachylenia do tego malutek jeszcze za nogi sobie lapal i ulewalo mu sie... pediatra zapytala czy przypadkiem ni uzywam takeigo siedzonka wiec jej powiedizala ze juz nie poniewaz maly zczla ulewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, no to rece masz na pewno pelne ;) wybaczam ci ta cisze ;) 😘 Wlasnie ostatnio wpadlam na necie na takie nosidelka o ktorych mowisz, szkoda ze tylko w Stanach je maja. Mnie interesowaloby takie do noszenia tez i z tylu ala plecak. Narazie mysle ze na wiosne kupie chicco caddy, bo my jedak wiecej komunikacji miejskiej uzywamy i bez wozka o wiele wygodniej bedzie. Wiki, w Pl okropne sa te tramwaje! za 10 dni bedziemy w Gdansku i juz sie martwie jak to bedzie jak bedziemy chcieli poza Oliwe jechac? A te niskopoziomowe to chyba raz na 5 godzin jezdza :o W Pl niestety nie mysli sie jeszcze o uwzglednianiu osob mniej sprawnych (czyt. na wozku) albo matek z wozkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia____ jesli z nowosci tylko kaszke wprowadzilas.... to moze byc po kaszce. A nie uzylas nowego kremu? Nowego plynu do prania? nie wyplukalas z rozpedu ciuszkow malej w plynie do plukania? Bo u Jaska te krostki to chyba byl wlasnie nowy plyn do prania. Tym bardziej, ze on najgorzej mial na pleckach, czyli tam gdzie sie jeszcze spocil nieco. Odstaw kaszke znowu na pare dni i zobacz co sie bedzie dzialo. Ja czekam az mlodemu sie obiadek ulozy (dzis byl groszek plus marchewka plus troche owsianej kaszki do tego) i wybierzemy sie na spacer. Pogoda sliczna - slonce na calego tylko chlodno wiec akurat mozna polazic. I mi sie przyda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - oczywiscie stwierdzenie ze miesni nalezy uzywac bylo przenosno-porownawcze a nie doslowne... ogolnie rodziceilstwo to temat rzeka bylam na super wykladzie dotyczacym szczepionek.. byly szef amerykanskiego stowarzyszenia pediatrow wykaldal..niesamowite.. no i juz dwa miesiace czekamy na wizyte u niego i idziemy w przyszlym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agilinko – wsyztsko bedzie dobrze! trzymaj sie dzielnie! mi czop odszedl na kilka godzin przed porodem Duniu – prawie nie zdarza sie siusiu bez peiluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - to nosidelko jest tylko na przod.. oto linkhttp://www.lillebabystore.com/product/718122832859.html i naprawde jest super... baby bjorn nie podeszlo..husta nie podchodiz dzieciom ktore lubia duzo kopac i u nas tak bylo ale teraz jak jzu moze sobie spokojnie siedziec to tez jets ok, ale nosidelko wygodniejsze..husta nei wiazana tylko zakaldana wiec stad te nozki w srodku na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulinko mnie nic nie brało, az do 11 czerwca, czyli dnia przed planowanym porodem. Pomasowałam sutki tak jak lekarz kazał i skuurcze mnie chwyciły w ciagu godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle____- i co ten lekarz mowil w temacie szczepionek? Ciekawa jestem jakie jest jego prywatne zdanie (jesli takowego sie trzymal na wykladzie, bo stanowisko AAP jest jednoznaczne :-) A temat rodzicielstwa to masz racje - rzeka i w sumie kazda teoria ma swoich zwolennikow i przeciwnikow :-) A swoja droga, pokaz swojego Alexa, jaki juz duzy, bo co jakis czas zagladam na bloga, ale tam nadal taki swiezynek po urodzinowy :-D Pospacerowalismy, nakarmilismy sie a teraz wio, po siostrzyce do przedszkola. Milego weekendu bo nie wiem czy zajze tu jeszcze. Kasza___ zegarki cofamy w nocy z sob na niedz teraz. O godzine w tyl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atillaMAMA
AGULINKO----ciesze sie ze znowu spodziewasz sie dzieciaczka,nie bój sie porodu przezyjesz i to !!! ja tez sie bałam, ale w koncu zrozumialam ze mimo tych bulów poród był dla mnie najpiekniejszym przezyciem i pisze ci to z serca ,dziecko to cos pieknego tez czekałam na nie długo,i jak juz bedziesz rodzic to nie wazny bedzie bol,mi jak pokazali główke w lusterku to takiego paweru dostałam ze mąz sie przestraszył !!!!!,i tak dzielna jestes ze zdecydowałas sie na drugie,bedzie dobrze zycze ci szczescia i niech Bozia was Błogosławi da zdrowka--- bedzie dobrze,to pierwszy porod i bardzo wazna chwila dla W ZYCIU TWOIM.pozdrawiam.zobaczysz ze jak bedziesz juz miec dsynusia na piersi odetcgniesz z ulga i spokojem,ja tak miałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atillaMAMA
AGULINKO -JA mialam tak ze dwa dni przed twardnial mi brzuch ,mialam twardnienia co 12 min,15 min,czop odszedł o godz 14 rano a o 3 w nocy mialam skurcze co 7 min tak i juz rozwarcie na 3 palce,to roznie kazdy ma nie boj sie kazda z nas to przeszła tlumacz sobie to tak ze dzidzia musi wyjsc przecierz i wiadomo ze moze to bolec ale to do zniesienia.Jeses mocna chcesz tego dziecka bardzo i dasz rade!!!nie lękaj sie wiesz.paaaa !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Mamusie I PRZYSZŁE mamusie :) Jestem szczęśliwą mamą i mam do odsprzedania ciuszki dla chłopców i dziewczynek świetnych firm NEXT cherokee marks&spencer Mathercare i wielu innych w stanie idealnym, kurtki zimowe, ocieplane sweterki ... zresztą zajrzyjcie na allegro i same ocieńcie. Nie jestem jakąś naciągaczką tylko po prostu sama wiem jak ciężko jest dostać świetne markowe ciuszki za grosze... więc serdecznie zapraszam ...http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2288818 ;) buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinko ja np mialam wywolywany porod. Najgorzej wspominam 13 godzin skurczy , i bole krzyzowe - to bylo najgorsze, a ostatnia godzina ze skurczami partymi, gdzie Witusiek juz wychodzil na swiat to pikus! I ten niesamowity moment gdy polozyli mi go na brzuchu! Dla takich chwil warto troche pocierpiec! :) Zyczę zebys i Ty dobrze wspominala porod! I pamietaj , że jestes mile widziana na tym forum i mozesz o wszytsko wypytywac!!!! Bedzie nam milo! Powodzenia i glowa do gory! :) ❤️ Duniu no to bedzie imprezowo u Ciebie! Milej zabawy!:) .... Moj tez tyle je co Twoj , tzn po 180, czasami 200. Ale raczej juz nie dogoni Jaska! :D Co do siuskow to nam sie czesto przytrafia! Maly widocznie uwielbia takie "zarciki" robic mamusi, babci...:P Kasza no to macie nowych fajnych znajomych! No i ten Bigos na obczyznie - super sprawa! :D Gonzallo ja na takich wiekszych pannicach to sie nie znam :) wiec napisze tylko , żeby sie poprawilo z tym spaniem :) MamoE gratuluje pierwszej nie-mlecznej kupki ;D Moj dzisiaj tez sie ładnie , ze tak brzydko napisze, osrał! masakra co sie zaczyna dziac w pieluszkach! :D Wiki puzle piankowe: http://www.allegro.pl/showcat.php?id=19496 http://www.allegro.pl/item798631020_puzzle_piankowe_podlogowe_baby_mix_5wzorow_w_wa.html my mamy cos takiego. Mantraaelle fajnie, ze znalazlas chwileczke dla nas! :) A ten specjalista to co takiego mowil? zaciekawilo mnie to, przyznam :) Goniu, moj to raczek po kaszkach solidne i ciemne kupki robi? A jaka dajesz malej ta kaszke? ryzowa bezsmakowa? Moj maly dzisiaj sie wybudza co chwilke, ale tylko chwileczke zaplacze, daje mu cumla i spi. Nie wiem, moze zeby? Musze jutro to sprawdzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen tak daje jej ryzowa bezsmakowa tylko o ile sobie przypominam to krostki zaczely sie pojawiac przed zapodaniem pierwszej kaszki. Proszek, plyn do kapieli niezmieniane wiec nie wiem juz o co chodzi. Jak sie nie poprawi trzeba bedzie zaliczyc lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu, Carmen - lekarz podal wyniki badan, ktore byly przeprowadzane… moze nie uwierzycie, ale nie ma praktycznie zadnych badan zarowno o skutecznosci jak I szkodliwosci szczepionek. Musialabym tutaj spory referat napisac zeby pokryc wyklad. Masa kontrowersyjnych rzeczy np szczepionki z kilkoma kontrowersyjnymi skladnikami, ktore zostaly wycofane z stanach, wciaz sa wysylane ze stanow do innych krajow na calym swiecie. Bylo sporo osob, ktorych dzieci po szczepieniach zachorowaly, byly poruszane przypadki zgonow maluszkow po szczepionkach glownie po tej na zoltaczke. Wiecie co nie chce pisac zeby nikogo nie starszyc.. tak krotko to to ze te wszystkie szczpionki w stanach – bo tutaj jest ich najwiecej – sa przeciw 15 bakteriom i 20 wirusom, a jak wiecie mamy ich biliony… a na grype to juz porazka, bo sa tylko przeciw trzem no moze najbardziej wstrzasajce jest hodowanei tych wirusow do szczpionek I to co zawiraja np inne DNA, ktore jest wszczykiwane naszym dzieciom, zwierzece.. hmm temat rzeka A jesli chodzi o AAP, Duniu, oczywiscie ze maja jedno zdanie, bo jakei maja miec, zeby nie siac paniki etc posprawdzaj sobie moze law cases przeciw firmie Novartis… a co to rzadowych agencji etc…czy wiesz mzoe ze Federal Reserve Bank nie jest naprawde federalnym tylko przywatnym bankiem… taka ciekawostka jak kiedys znajdziesz chwilke obejrzyj sobie zeitgeist movie, moge kiedys tez podac kilka stacji radiowych… no to sie rozpisalam Duniu, nie mam ciagle czasu, zeby otworzyc maila i zobaczyc jak dodawac zdjeci etc... dzisij czytalam nasze forum przez godizne wiec teraz ta godzine musze odciac ze snu, zebypopracowac:( wiec nie dodam zdjecia jak na razie:( chociaz Ewcisko oferowala sie kiedys ze dda zdjeica jak cos Ewcisko dodala bys dla mnie:)? pieknie prosze:) jutro moze uda mi sie wejsc na bloga i zobaczyc dzieciatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie w szczegolnosci martwie wlasnie o Klunie bo ona juz nie pisze od chyba 2 miesiecy i tam cos bylo ze ona miala porzadne baby blues...a Pimach a Anaconda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kolejny swit dzis zaliczam :o Mala juz zasnela, powodem rozbudzenia bedac tylko przesiurana i pekajaca pielucha, a mnie nie oplaca sie wracac do cieplego lozeczka tylko na godzine. A o 8.30 mam znowu jazde, mam nadzieje ze oczy mi sie nie zamkna na jakims radzie ... choc male ryzyko bo instruktora mam gadule, nawet za bardzo bo to rozpraszajace 😠 Mantra, a to rzes can of worms otworzyla ;) Wiesz, ja czasami mysle ze lepiej tych wszystkich rzeczy nie wiedziec bo jest ich wszedzie, dookola przeogrom, a ja nie cierpie uczucia bezsilosci :o rzeczywiscie zyjemy w jakims Matrix ... U nas szczepionki zakonczone na nastepne 10 miechow, potem czeka nas slawne MMR :o O ile pamietam ostatni wpis Kluni byl juz po baby blues'ie, mysle tylko ze kobieta ma niemalo zajec, dwojka dzieci w domu, niewiele pomocy bo rodzina w innym kraju... chociaz moglaby pomachac bo sie martwimy :o No i Marteeczka, pisala ze ciagle to diabelstwo w niej siedzi 😠 Napisz kobieto jak jest, wyleczyli cie juz? jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra służę pomocą, prześlij mi zdjęcia na maila to w wolnej chwili zamieszczę je na bloogu. A właśnie co do twojej teorii na temat sadzania czy stawiania dzieci to zgadzam się w 100%. Ja weszłam dzisiaj tylko tak na chwilkę:) Przyjechał mój M, musimy się sobą nacieszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie nie bylo,wchodze a tu widze,o mnie mowa...:) Milo mi naprawde, ale mam niemile wiesci o sobie. Bylam w szpitalu i kieruja mnie dalej do specjalistycznej kliniki w Krakowie. Mam jakas tajemnicza chorobe ukladowa,prawdop.taknki lacznej( a gronkowiec wcale nie jest tego przyczyna tylko jednym ze skutkow). Probuje cos wyczytac w necie,ale...nie sa to mile rzeczy( o np.wpolczynniku umieralnosci). Probuje sie niedolowac,ale sie nie da... Wszystkie plany legly w gruzach...Co zrobic. Takie zycie...Nadodatek w szpitalunapatrzylam sie na smierc, bardzo blisko itakie mysli mnie nachodza...tymbardziej, ze swieto Zmarlych sie zbliza... Bez zdrowia nie ma nic. Sprobuje Was poczytac troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto, Marto, Marto, widzac twoj post usmiechnelam sie bo wlasnie, o tobie byla mowa, ale teraz to mi juz lzy tylko leca. Jezus, jak mi przykro slyszec o twoim zdrowiu! Badz mocna, nie dopuszczaj tak czarnych mysli, masz dla kogo zdrowiec!!! jej jaka smutna sobota ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeeczko strasznie mi jest przykro, że Cie takie cos dopadło ale trzeba wierzyc , że bedzie dobrze! I sprobuj nie dopuszcza do siebie zlych mysli bo to tylko szkodzi jeszcze bardziej! Zycze Ci duzo sily w zwalczaniu tej choroby, zycze zebys jak najszybciej wracala do zdrowia! Mocno przytulam!!!!!!!!! ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cicho kobiety nie buczec mi tu. Marteczka powodzenia, waleczna baba jestes dasz rade , trzymam mocno kciuki;-***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra i Dunia czy w usa szczepionki sa obowiazkowe? popatrzymn na schedule i co mnie przeraza to fakt ze tutaj od 6 miesiaca podaje sie szczepionke na grype (te zwykla) a generalnie jeste m przeciwniczka zarowno szczeponki na zwyka jak i swinska grype w szczegolnosci u dzieci. O ile u osob starszych albo w grupie podwyzszonego ryzyka (astma, cukrzyca, chofroby serca ,65+, HIV etc) ma to jeszcze sens to szczeieniu dzieci jestem przeciwna. Uwazam ze wrecz moze to zrobic wiecej szkody nic pozytku. Dlatego absolutnie nie zgodze sie na zadne szczepienie przeciw grypie Co do slynnegop juz MMR to jzu chyba kiedys pisalam, ze ktos namotal tylko zeby zrobic afere medialna, potem byly robione niezalenzne badania i nie znaleziono polaczenia miedzy autyzmem a MMR. Szkoda tylko ze wynikow tych 2 letnich badan media juz nie opublikowaly.... Teraz kilka tyg temu podobno byla afera w PL o HPV dla dziewczat (przeiwko rakowi szyjki macicy) jakas 14 latka zmarla i tez nie widza od czego. Prawda jest taka ze jesli ktos ma uczulenie na chocby jedenskladnik szczepionki to sie mozna skichac ale i tak sie do tego nie dojdzie co jak i dlczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko zycze Ci duuuuzzzzzoooo zdrowia i jeszcze wiecej optymizmu. Pamietaj ze masz dla kogo walczyc. Trzymam kciukasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko - duzooo zdrowiaaa ! Dasz rade ! Pozdrawiam cieplutko i wiem ,ze latwo mowic ale nie doluj sie ... szczegolnie ,ze jak piszesz sami lekarze nie sa pewni co wlasciwie Ci dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×