Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miaaa...23

Moje dziecko przestało jeść ... proszę o pomoc

Polecane posty

Gość miaaa...23

Witam drogie mamy i przyszłe mamusie ... Mój problem wygląda następująco ... Moja 1,5-roczna córeczka przestała jeść :( Tzn. zjada tylko mleko rano i przed spaniem czyli 2 razy dziennie. Niestety między tymi posiłkami nie chce nic jeść :( Tylko dużo pije. Wcześniej jadła jeszcze drugie śniadanie (jakąś kanapkę, serek,płatki kukurydziane,itp), obiad (jadła to co my), podwieczorek a w miedzyczasie jakieś chrupki kukurydziane, owoce,itp. ... teraz niestety jakby odrzuciła te posiłki i je tylko mleko. Nie wiem co mam robić :( Byłam u pediatry, który stwierdził, że mała dostaje za dużo mleka i nie jest już głodna. Ograniczyłam mleko do małych dawek (ok.150ml) i ... nic. Córka potrafi przez 8 godzin nic nie jeść ! Bardzo proszę Was o pomoc, bo tak dalej nie może być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgjkdjg
przeczekaj i nie naciskaj-tez przez to przechodzilam dupka zglodnieje to i jesc zacznei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podajesz mleko modyfikowane???? jeśli tak to rzeczywiście ono jest bardziej syte od krowiego.Nie jestem lekarzem ale mimo wszystko Twoje dziecko je za mało. Najważniejsze to nie naciskać bo to przyniesie odwrotne skutki.Jak porządnie zgłodnieje to może zatęskni za ,,normalnym" jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
Dziękuję za odpowiedzi :) Tak, podaję mleko modyfikowane Bebiko Junior. Czyli powinnam ten etap przeczekać i nie zmuszać małej do niczego ? Tylko jak długo to może potrwać ? Czy dziecku nie stanie się nic jeśli będzie przez jakiś czas tak mało jadło ? Ja wiem, że ona je bardzo mało ... tymbardziej, że wiem na co ją stać jeżeli chodzi o jedzenie ... ale już nie wiem co mam robić :( Karmienie małej stało się dla mnie koszmarem, bo kombinuję z potrawami jak nie wiem a ona i tak nie je :( O czy może mieć związek to, że jej tatuś też jako dziecko był wielkim niejadkiem ? Może mała to jakoś odziedziczyła po nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
Wiecie ... ja to się najbardziej boję tego, że jak ona będzie tak mało jadła przez dłuższy czas to jej żołądek po prostu się przyzwyczai do tego i nie będzie potrzebowała więcej pokarmu :( Coś jak na początku anoreksji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
aniaania ... Kochana ja już próbowałam bardzo wielu sposobów :( Też nie dawałam przez kilka dni mleka rano i efekt był taki, że mała jadła dopiero mleko wieczorne :( Po prostu nie chce jeść "normalnego" jedzenia ... tylko mleko ewentualnie jakieś serki typu Danio czy Danonki ... niestety od 2 dni nawet serków nie chce :( Dziewczyny ... ja już jestem tym wszystkim psychicznie zmęczona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przejdzie jej wkoncu
ja mam w domu tez małego niejadka i rowniez ma takie okresy ze nic by nie jadł za to zawsze duzo pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
Ehhh jeżeli to ma faktycznie jakieś podłoże genetyczne to już sobie współczuję :( Mój narzeczony zaczął normalnie jeść dopiero jak miał ok.20 lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
przejdzie jej w koncu ... pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że mała zacznie normalnie jeść. Tylko ja nie wiem skąd ona bierze siły na zabawę, bieganie, wygłupy ... ogólnie jest bardzo żywiołowym i wesołym dzieckiem ... jeszcze wogule nie była chora (nawet najmniejszego przeziębienia nie miała) ... ale boję się, że jak nadal będzie tak jadła to w końcu straci siły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
aniaania...w sumie to trwa już pół roku ... tzn. mała ma takie jakby okresy, że potrafi przez miesiąc właśnie jeść bardzo mało a potem ok.tydzień je w miarę normalnie. Jejku ja to się cieszę jak zje miseczkę zupki :( Teraz o obiadach nie ma mowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o też to przeszłam z moim synkiem, moją metoda były wspólne przygotowanie i jedzen9ie posiłków dużo bardzo dużo na powietrzu, restauracje, nigdy nie zmuszałam bo to tylko w drugą stronę działa a warzyłaś ją, straciła na wadze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tragedia robisz dziecku
Dziękuję za odpowiedzi Tak, podaję mleko modyfikowane Bebiko Junior. wielka krzywde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli to już pół roku to myslę, że ten typ po prostu tak ma.... i życzę dużo cierpliwości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
czyjaś dama .... właśnie nie traci na wadze...tydzień temu byłyśmy na szczepieniu i była ważona...mała waży 11,7 kg (czyli chyba nie za mało?) ... przynajmniej w przychodni nikt nie miał żadnych zastrzeżeń do wyglądu czy rozwoju córci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
aniaania ... dziękuję ... dziękuję również, że poświeciłaś mi swój czas 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carno to widze ale
coz radz sie dalej ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to stworzyła matka
modyfikowane Bebiko Junior. natura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co dajesz jej do picia
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
Kurcze jak widzę, że kuzynka mojej córki je w ciągu dnia więcej niż moje dziecko w tydzień to ryczeć mi się chce :( Chyba będę musiała jakoś nauczyć się żyć z moim niejadkiem ... jeszcze zastanawiam się czy nie zrobić jej jakichś badań ? Nie wiem ... krew, kał ? Może ma jakieś pasożyty ? Kurcze już mam wizję wielu chorób :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiu to malo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
Mała pije wodę niegazowaną, herbatkę (normalną) z cytryną lub wodę niegaz. z sokiem (takim np.do herbaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiu to malo wazne
i prosze nie jedz tyle miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze kiedys
miaaa...23 nie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozumniesz nature
miaaa...23 a to wszytsko jest proste myslec i myslec moze pros Boga o ta modrosc. jest wiele prostych sposobow aby w naturalny sposb wzmodz apety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co dajesz jej do picia
Mało który rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko ma żoładek wielkości własnej pięści. 150 ml mleka to wcale w takim układzie nie jest malo. Dodatowo zapełnia sobie żołądek w ciągu dnia herbatkami i wodą z sokiem, która dla dziecka jest równoznaczna z posiłkiem. Moje dziecko na tym etapie żywiło się wyłacznie piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde a ile pije? nie chce cię straszyć ale nadmiernre pragnienie może wskazywac na cukrzycę. jakby nie było na 1,5 roczne dziecko to 2 but. mleka po 150 ml to mało, ja bym n lekaszu wymusiła morfologie, chpciażby, porównaj sobie wagi z innych miesięcy, na końcu książeczki zdrowia (takiej niebieskiej-znaczy kiedyś były ;0 ) masz wzrost i wagę, sprawdz czy ona sie mieśći w tych granicach. Może jestem przeczulona, ale ja z moim dzieckiem przeszłam istnny horror, jeżdziłąm z nim na kroplówki, na podtrzymanie zycia, karmiłam sadą, bo nie chciał jeśc. I własnie zmotyfikowane mleko tak na niego wpływało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaaa...23
To widocznie jestem bardzo niedoinformowana i nie znam żadnych sposobów na zwiększenie apetytu (tylko głodówkę) ... więc będę bardzo wdzięczna za oświecenie mnie :) 1,5-roczne dziecko tylko na piersi ? Ja niestety nie karmiłam piersią małej :( Zresztą do roku było wszystko w porządku ... a potem niestety się wszystko zmieniło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×